Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greedofan

Częste restarty komputera

Polecane posty

Witam

Od pewnego czasu mój komputer sam się restartuje a czasami również zacina się.

Nie ma reguły kiedy to się dzieje i jak będzie częste; może się zrestartować zarówno podczas gry, użytkowania programu graficznego czy zwykłego poruszenia myszki po pulpicie, zdarza się również że restartuje się parę razy z rzędu tj. system zdąży się zalogować a on pach! i zabawa od nowa. Co ciekawe, zdarza się również że przez wiele godzin użytkowania NIC się nie dzieje.

Zacina się z kolei dużo rzadziej, i niewiem, czy przyczyna jest ta sama co przy restartach.

Sprzęt jest nowy i nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.

Bardzo proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu żebym wiedziała który komponent ma powędrować na gwarancji do wymiany Wink

mój sprzęt to:

Windows 7 RC 64bit

ASRock P45R2000, P45, DualDDR2-1066/DDR3-1333,SATA2,ATX, Core2

Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit)

DDR3 4GB 1333MHz Kingston (2x2GB, DualDDR, CL9)

GeForce 9600GT Palit 1024MB, DDR3, HDMI, DisplayPort, DVI, PCI-E Sonic 700/2000

Zasilacz do obudowy ATX 600W OCZ StealthXStream (Fan 120mm, PFC)

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Komputer był składany wg. Konfiguratora ze strony Grala.

Oto dane ze Speedfana:

Stan spoczynku

GPU 37

System 30

CPU 31

AUX 8

Core 0 32

Core 1 37

HD 0 22

HD 1 27

Praca (Mirror's Edge wlaczony w tle i normalne uzytkowanie komputera)

GPU 40

System 32

CPU 43

AUX 12

Core 0 49

Core 1 47

HD 0 26

HD 1 30

Po przejsciu ponownie w stan spoczynku i probie odpalenia GTA IV, komputer sie ZACIAL. Speedfan pokazywal wtedy:

GPU 41

System 33

CPU 37

AUX 12

Core 0 41

Core 1 41

HD 0 33

HD 1 35

Po recznym zrestartowaniu komputera przy uruchamianiu systemu moj kochany komputer zrestartowal sie 5 razy pod rzad. Przy 5 razie nie wytrzymalam i wylaczylam go na pare sekund. Po ponownym odpaleniu temperatura nieznacznie sie roznila:

GPU 40

System 34

CPU 37

AUX 8

Core 0 37

Core 1 37

HD 0 35

HD 1 35

Tym razem GTA odpalil. Gdy weszlam w opcje...komputer ponownie sie zrestartowal. Zrezygnowana, przyszlam napisac ten post -.-

Jeśli chodzi zaś o DDR2, na chwile obecną nie jestem w stanie tego sprawdzić, gdyż najzwyczajniej takich kości nie posiadam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddr3 i lga 775- poroniony pomysł.jak dasz radę to załatw te kości i je podepnij.sprawdź zasilacz czy to na pewno jest OCZ.Temp nie najgorsze,ile komp już ma.jakieś oprogramowanie antywirusowe jest(może głupie ale warto sprawdzić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec co rozumiesz przez "poroniony pomysl" odnosnie tego zestawienia?

Tak, zasilacz napewno jest OCZ.

Komputer byl wielokrotnie testowany roznymi programami antywirusowymi zarowno normalnymi jak i skanerami online, i w trybie normalnym, i w trybie awaryjnym.

Sprzęt na chwilę obecną ma 3 miesiące.

Odnośnie pamięci DDR2 - udało mi się zdobyć 1GB, jutro postaram się sprawdzić co z tego wyniknie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pamięci DDR2 - udało mi się zdobyć 1GB, jutro postaram się sprawdzić co z tego wyniknie.

Jeśli pamięci (DDR3) nie były uszkodzone, to nic nie wyniknie. Płyta ma problemy z obsługą DDR3 (szczególnie 1333), ale ten problem wystąpił by od razu po złożeniu zestawu. A podobno przez jakiś czas było dobrze?

płyta główna

zasilacz

dysk

-> do sprawdzenia. W warunkach domowych trudno wykonalne. Napięcia da radę zmierzyć (miernikiem, nie programami), dysk można przeskanować HD Tune ... resztę diagnozuje się "przez wymianę" (pomijając system, który w takich przypadkach po prostu instaluję od nowa na swoim - sprawnym - dysku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałam się opinią Swisteka (o tym ze plyta nie radzi sobie z DDR1333; jest to ciekawe, skoro podobno mozna podpiac do niej nawet 1600) i ustawilam taktowanie pamieci na 1033. I, poki co (czyli w tym momencie juz przeszlo tydzien odkad zmienilam ustawienia) ... restarty ustaly.

I tu mam pytanie juz czysto formalne:

czy mozna te wade podpiac pod reklamację? Jak juz napisalam plyta powinna obslugiwac do 1600, a juz przy 1333 wariuje...

czy tez nie ma to wiekszego sensu (bo wszystkie z tej serii zachowaja sie tak samo)?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc! Miejmy nadzieję że komputerowi się nie odwidzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z doborem pamięci zawsze był problem. To znaczy takich "lepszych", bo tanie pamiątki na ustawieniach [Auto] przeważnie działają ;)

Może nowy BIOS w twoim przypadku będzie lekarstwem? (na razie nie ma "lepszego", ale spoko - to nowy sprzęt i wszystko przed nami). Z reklamacją problem jest tego rodzaj, ze oba sprzęty (płyta i pamięć) testowane OSOBNO są "sprawne" (znaczy przejdą typowa procedurę testową). Próbować możesz, ale uprzedzam - to będzie trwało tygodniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu, postanowiłam opisać nowy problem tutaj. Ech, i pomyśleć że wszystko było tak pięknie -_-'''

Mój szanowny komputer zaczął sam, bez uprzedzenia, wylogowywać się a następnie wyłączać.

Jest to o tyle irytujące że tak jak niegdyś przy restartach, potrafi to zrobić raz na jakiś czas albo parę razy pod rząd (z kilkoma minutami przerwy od zalogowania się systemu po ponownym odpaleniu)

Nie jest to wina systemu RC, gdyż zdążyłam już przejść na pełną wersję.

Mam nadzieje, że poruszane wcześniej kwestie na temat mojego sprzętu w tym temacie pomogą znaleźć winowajcę

btw, jeszcze czysto noobskie pytanie - idzie jakos zmienic nazwe tematu ;)? I jesli nie, to czy ktorys z modow moglby to zrobic? Cale szczescie, problem z restartami jest nieaktualny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szanowny komputer zaczął sam, bez uprzedzenia, wylogowywać się a następnie wyłączać.

Uszkodzony włącznik? (ten pstryczek na froncie obudowy)

Odłącz kabelki od płyty głównej (tylko [Power ON], pozostałe mogą sobie siedieć), w celach testowych można odpalić kompa przy użyciu np. metalowej końcówki wkładu długopisu ;)

(zwierając styki na płycie, te do których teraz jest podłączony "włącznik")

Druga możliwość: uszkodzona klawiatura / mysz

Trzecia: złośliwe oprogramowanie lub błąd systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...