Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sahtral

Rozwiązany: Stacja dysków DVD nie czyta płyty

Recommended Posts

Witam, mam jakiś nietypowy problem ze stacją dysków. A mianowicie, nie chce wczytać płytki cda (nr 168), która na innym komputerze wczytuje się bez zarzutów. Inne płyty na moim komputerze też działają normalnie, a tylko z tą jedną mam problem. Wkładam płytkę i nic. Kilka razy zamruga zielona lampka i potem gaśnie. Czym to może być spowodowane?

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

Jaki to napęd i ile go masz? Kup jakiś zestaw czyszczący napędy i go użyj, powinno pomóc. Prawdopodobnie napęd powoli dokonuje żywota, więc rozsądnym pomysłem byłoby skorzystanie z gwarancji, jeśli jest jeszcze aktualna.

Link to comment
Share on other sites

A jak z innymi płytkami DVD9 (np. z poprzednich numerów CDA)? Czyta je, czy też ma problemy? Jeśli Twój napęd nie czyta żadnych DVD9 (dwuwarstwowych), a ze "zwykłymi" nie ma żadnych problemów, to być może wystarczy tylko zaktualizować firmware napędu.

Link to comment
Share on other sites

W moim staruszku podobny problem mam. Nagrywarka za nic w świeci nie chce odczytać covera CDA. Próbuje, próbuje (zielona lampka się świeci i potem nagle przestaje) i na tym koniec. I jakby nie było płyty w środku. Płyta sprawna na 100% bo sprawdzałem - innych coverów CDA też nie czyta (tych nie sprawdzałem bo po prostu to wina napędu). Z DVD dołączonego do NEXT też jest tak samo. U mnie najnowszy firmware nic nie dał.

Cóż miałem przy nowym kompie zaoszczędzić ok 100 zł i przenieść napęd bo w sumie ma trochę ponad 2 lata tylko no ale jak nie czyta płyt to wymienię go. Podobno w moim modelu - LG GSA H22L (o ile dobrze pamiętam, a nie chcę teraz rozkręcać tego szrota i sprawdzać) - to dziwna przypadłość, że za Chiny Ludowe nie czyta tłoczonych DVD DL.

Także ja po prostu wymieniam napęd, przynajmniej będzie na SATA. Ale na pewno nie będzie do LG :down:

Jak wyczyszczenie nic nie da to chyba będziesz musiał jak ja pomyśleć nad nowym napędem. Bo narazie możesz mieć kłopoty z odczytem tylko jednej płyty ale ten stan będzie się pogarszał. Jak to mówią - nic nie trwa wiecznie.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przed wyłączeniem kompa, kliknąłem na Mój komputer, by coś sprawdzić i zauważyłem, że płytka się jednak wczytała (zapomniałem jej z napędu wyjąć xD), jednak kiedy wysunąłem ją i włożyłem z powrotem to już się nie wczytała. A teraz po zwykłym przetarciu koszulką płytki się wczytała... hmm dziwne xD W każdym bądź razie dzięki za pomoc ;p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...