Jump to content
Guest Belisek

Sacred

Recommended Posts

Czesc

Wiecie moze jak grac stara postacia w kampanie PODZIEMIA?

Nie chce grac gotowym krasnoludem lub demonica na 29 levelu, tylko wolalbym swoja postac, ktora ukonczylem kampanie ANKARIA. Wie ktos jak to zrobic?

Cha, cha. Juz ty mnie prokuratorem nie strasz. Mam oryginal z serii SuperSeller. :D Nie jestem z tych co to cierpia na brak wolnego czasu i maja zainstalowane na raz 5 pirackich gier. Na takie cos sobie pozwolic nie moge. Owszem, znam osoby, ktore niekupuja orygnialow, nawet jesli gra jest juz w dogodnej cenie, ale ja nie kradne, tym bardziej jesli gra jest dostepna w polskich sklepach i to za cene ponizej 50 zl. Jesli nie jest, to po prostu czekam, az cena spadnie. Nie zalezy mi na graniu w nowosci, jak wielu kolegom.

W ksiazeczce pisze cos o eksporcie/imporcie postaci. Wyeksportowalem. Udalo sie.

Witam

Mam pytanie odnosnie technik bojowych, ktore wypadaja po zrobieniu roznych questow (zazwyczaj). Czy otrzymywanie ich jest tylko i wylacznie losowe? Nie da sie jakos, zeby wypadaly tylko te, ktore sie chce, a niejakies badziewne, ktorych w ogole sie nie uzywa w walce?

Zalozmy, ze chce miec wysoka technike "Eksplodujaca strzala" u Lesnej Elfki. Da sie jakos zrobic, zeby zamiast badziewnych "Odpychajacych strzal", "Uzdrawiania" czy totalnie zalosnego "Ciernistego krzewu" wypadaly tylko techniki "Eksplodujaca strzala". Znacie moze jakis fajny modyfikator postaci ala Shadowmaster lub Heroeditor do Diablo 2, z tymze of course do Sacred?

Mozesz np. wymienic runę Gladiatora, Maga, Mrocznego Elfa i Wampirzycy na jedną, wybraną runę Leśnej Elfki, nie ma problemu. To najlepszy sposób na zdobywanie kolejnych technik walki. Za każdą wymianę płacisz 2000 sztuk złota, ale to nie jest dużo. Opyla się. ;)

Mam pytanie odnosnie technik bojowych, ktore wypadaja po zrobieniu roznych questow (zazwyczaj). Czy otrzymywanie ich jest tylko i wylacznie losowe? Nie da sie jakos, zeby wypadaly tylko te, ktore sie chce, a niejakies badziewne, ktorych w ogole sie nie uzywa w walce?

Jest jeszcze metoda „save & load”. Zapisujesz grę tuż przed końcową rozmową z NPC-em i próbujesz do skutku, czyli do momentu gdy wypadnie potrzebna Ci runa.

A mozna wymieniac u tego specjalnego NPC tylko techniki bojowe postaci swojej klasy, czy dowolne ? Np. czy elfka moze wymienic tb mrocznego elfa na swoje?
Każdą, nawet te dla własnej postaci. Grając gladiatorem często wymieniałem np. ‘bojowe kopnięcie”, czy „łamanie kości” na bardziej przydatne „potężne uderzenie”. Liczy się tylko ilość run, które dajesz do wymiany. Za dwie dostajesz losowo wybraną inną, za trzy losową, ale dla własnej postaci, a za cztery możesz wybrać konkretną.

Troche to niesprawiedliwe, ze za 4 tylko 1 wybrana.

Z zapisywaniem i ladowaniem probowalem, ale trzeba miec anielska cierpliwosc. Cha, cha.

Na dodatek jak na zlosc juz drugi raz stracilem savea. Po prostu wyparowal. Ech... I znowu trzeba grac od poczatku.

Mam problem ze znalezieniem elementu ziemi. Rozwaliłem wszystko na wszystkich poziomach łącznie ze smokiem, ale elementu nigdzie nie ma. Na pierwszym poziomie, w dużym pomieszczeniu z czerwonym dywanem łazi sobie jakiś mroczny elf, który wygląda na jakiegoś mini-bossa, ale jest oznaczony na mapce niebieską kropką i w żaden sposób nie mogę go zaatakować, porozmawiać z nim - po prostu żadnych interakcji.

Czy ten koleś ma jakiś związek ze zdobywaniem elementu? Jeśli tak, to co trzeba z nim zrobić? Czy ta sytuacja jest wynikiem jakiegoś błędu gry?

No a jeśli ten koleś jest zupełnie nieważny, to gdzie szukać elementu?

Mam problem ze znalezieniem elementu ziemi. Rozwaliłem wszystko na wszystkich poziomach łącznie ze smokiem, ale elementu nigdzie nie ma. Na pierwszym poziomie, w dużym pomieszczeniu z czerwonym dywanem łazi sobie jakiś mroczny elf, który wygląda na jakiegoś mini-bossa, ale jest oznaczony na mapce niebieską kropką i w żaden sposób nie mogę go zaatakować, porozmawiać z nim - po prostu żadnych interakcji.

Czy ten koleś ma jakiś związek ze zdobywaniem elementu? Jeśli tak, to co trzeba z nim zrobić? Czy ta sytuacja jest wynikiem jakiegoś błędu gry?

No a jeśli ten koleś jest zupełnie nieważny, to gdzie szukać elementu?

Eee? Z jakim smokiem, przy elemencie ziemi nie ma żadnego smoka. Ten elf w pomieszczeniu z dywanem, to prawdopodobnie matrona, która ma klucz do dalszej części labiryntu. Z tym, że normalnie jest otoczona elfią świtą i pająkami (przynajmniej jeśli chodzi o postać, o której mówię). Po jej zabiciu bierzemy klucz, otwieramy drzwi na północy, przechodzimy przez korytarz z błyskawicami i trafiamy na wężopodobnego stwora z wielkim toporem. Po ubiciu go (co jest dość trudne) idziemy dalej przez mosty, zabieramy żywioł i dochodzimy do portalu, przez który wracamy na początek podziemi, tuż przy wyjściu.

Eee? Z jakim smokiem, przy elemencie ziemi nie ma żadnego smoka.

Nie wiem, czy smok, którego ubiłem był przy elemencie, bo prawdę mówiąc elementu tam nie znalazłem (a przy dwóch poprzednich były smoki, więc pomyślałem, że ten którego ubiłem pilnował kolejnego). Wszedłem do tej kopalni, znalazłem tam jakiegoś kolesia, któremu pomogłem przeprowadzić rebelię, zszedłem poziom niżej, łaziłem po tym labiryncie i znalazłem wyjście na zewnątrz i zejście do kolejnego poziomu, na którym było pełno wodnych gargulców i wysysaczy życia orków. Cały poziom wyglądał na jakąś zalaną wodą piwnicę i był naprawdę sporych rozmiarów. Tam właśnie znalazłem smoka, nazywał się CośtamCośtam, Bagienny Smok, którego ubiłem. Po przeszukaniu całego poziomu nie znalazłem elementu, tylko drzwi otwierane takim dziwnym mechanizmem, po przejściu przez które znalazłem się na zewnątrz całego kompleksu, bez możliwości powrotu przez te drzwi.

Ten elf w pomieszczeniu z dywanem, to prawdopodobnie matrona, która ma klucz do dalszej części labiryntu. Z tym, że normalnie jest otoczona elfią świtą i pająkami (przynajmniej jeśli chodzi o postać, o której mówię). Po jej zabiciu bierzemy klucz, otwieramy drzwi na północy, przechodzimy przez korytarz z błyskawicami i trafiamy na wężopodobnego stwora z wielkim toporem. Po ubiciu go (co jest dość trudne) idziemy dalej przez mosty, zabieramy żywioł i dochodzimy do portalu, przez który wracamy na początek podziemi, tuż przy wyjściu.

Czyli rozumiem, że gra złapała jakiegoś buga. Mam wersję Plus z kolekcji klasyki Cenegi, wydaje mi się, że jest spatchowana maksymalnie. Są jakieś sposoby na rozwiązanie tego problemu bez konieczności rozpoczynania rozgrywki od samego początku?

Nie wiem, czy smok, którego ubiłem był przy elemencie, bo prawdę mówiąc elementu tam nie znalazłem (a przy dwóch poprzednich były smoki, więc pomyślałem, że ten którego ubiłem pilnował kolejnego). Wszedłem do tej kopalni, znalazłem tam jakiegoś kolesia, któremu pomogłem przeprowadzić rebelię, zszedłem poziom niżej, łaziłem po tym labiryncie i znalazłem wyjście na zewnątrz i zejście do kolejnego poziomu, na którym było pełno wodnych gargulców i wysysaczy życia orków. Cały poziom wyglądał na jakąś zalaną wodą piwnicę i był naprawdę sporych rozmiarów. Tam właśnie znalazłem smoka, nazywał się CośtamCośtam, Bagienny Smok, którego ubiłem. Po przeszukaniu całego poziomu nie znalazłem elementu, tylko drzwi otwierane takim dziwnym mechanizmem, po przejściu przez które znalazłem się na zewnątrz całego kompleksu, bez możliwości powrotu przez te drzwi.
To nie tam. Element znajduje się na tym samym poziomie co wejście do podziemi. Nie trzeba schodzić niżej. Od wejścia kieruj się mniej więcej na lewy górny róg ekranu. Po drodze natkniesz się na komnatę z czterema wejściami, w której będzie sporo elfów. Po wybiciu ich przejdź przez bramę u góry i skręć w lewo. Po chwili po prawej stronie sceneria z „lochów” powinna się zmienić na „jaskinię”. Idź tamtędy (w górę ekranu) a po chwili znów będą „lochy”. W tej części, za jednymi z drzwi po lewej stronie, w pokoju z czerwonym dywanem jest matrona. Otoczona jest elfami i pająkami. Po zabiciu jej uzyskasz klucz. Wróć na korytarz i idź w górę, zaraz będą drzwi, które otworzysz kluczem, a za nimi korytarz z pułapkami błyskawic. Teraz już się nie zgubisz, bo droga jest jedna. Po ubiciu wężowidła idź dalej, znajdziesz element i portal. Po wejściu do portalu pojawisz się na samym początku podziemi. Jak wchodzisz do podziemi to zaraz po wejściu powinieneś widzieć nieaktywny portal po lewej ręce swojej postaci. Tu Cię właśnie przeniesie.

Uff, dzięki, w końcu znalazłem. Faktycznie nie zauważyłem drzwi, to pewnie po części wina ustawień mojego monitora, który wszelkie ciemne scenerie przedstawia tak, że są jeszcze bardziej ciemne niż naprawdę ;). A tak btw, to ten wężyk i matrona wcale nie byli tacy mocni - w wyniku krążenia w kółko po wszystkich poziomach, walki ze smokiem itp do walki z nią przystępowałem bez jakiejkolwiek miksturki leczenia, a mimo to się udało ;).

tego wężyka można rozwalić bez narażania się na atak. Grając serką wlazłem do pokoju obok, wytłukłem elfów, zamknąłem drzwi i waliłem w niego naprzemian piorunem i bumerangiem. trochę to trwa, ale skutecznie.

Mam pewien problem z grą Sacred Podziemia. Nie moge jej zainstalować, w pewnym momencie instalowany jest plik models i na tym koniec. Płytka nie kręci się w napędzie, brak jakichkolwiek reakcji. Spotkał się ktoś z takim problemem ??

Mam pewien problem z grą Sacred Podziemia. Nie moge jej zainstalować, w pewnym momencie instalowany jest plik models i na tym koniec. Płytka nie kręci się w napędzie, brak jakichkolwiek reakcji. Spotkał się ktoś z takim problemem ??

1 sprobuj skopiować cala płytę gdzieś do katalogu jeśli podczas kopiowania nic nie wyskoczyło ani nie zwolniło i nie zaczął się podnosić czas kopiowania to płyta jest sprawna w 100%

2. Po prostu zacznij instalacje i czekaj aż skończy nawet jak napęd [wydaje się że nie czyta płyty] nie będzie słychać pracy CD-Romu/DVD-romu a po jakimś czasie ruszy dalej i wyskoczy by włożyć płytę CD2

Ps. jeszcze tak z ciekawości masz Sacred Podziemie w wersji podstawowej ?? [czarne pudełko podajże 1 wydanie bez tych KK i tego drugiego dziecka Cenegi ?? ;s]

Wróciłem do grania w tą grę i tym razem gram mrocznym elfem. I stąd moje pytanie: jak budować postać mrocznego elfa na walkę na dwie bronie? Które umiejętności i współczynniki podnosić? I chodzi mi o takie wskazówki, żeby przejść wszystkie poziomy, aż do niobowego włącznie. I w jakie sztuki walki inwestować? Część jest podobna do tych, które znam z postaci gladiatora (potężne i seryjne uderzenie), ale część jest inna. Grając gladiatorem na wyższych poziomach bardzo przydatna była „pięść bogów”. Która z umiejętności mrocznego elfa jest tak samo skuteczna? I które można sobie spokojnie odpuścić, tak jak „łamanie kości” u gladiatora?

Nic się nie pojawia, bo jak sama nazwa wskazuje jest to gra lokalna. Musisz włączyć grę na internet. Do wyboru powinny być trzy opcje. LAN, CloseNET i OpenNET. Jeżeli tego nie masz, oznaczać to może, że masz starą wersję, możliwe, że bez dodatku Plus. Jakie wydanie Sacred masz? Ściągnij najnowszego patcha i zobacz czy działa, bo tak czy siak bez niego pograć niemożna.

Mam pytanie odnośnie patcha. Sacred mam w wydaniu Kolekcja Klasyki Komputerowej w tej wersji co wyszła na samym początku, na 2CD, bez dodatku. Jest to wersja, która działa bez płyty, 1.8 chyba. W internecie jest właśnie nowszy patch 1.8.2.6, ale jest z nim problem. Po jego instalacji wyskakuje prośba o włożenie płyty. Ok, wkładam 1CD i nic. Wkładam 2CD i nic. W czym problem? Dlaczego twórcy utrudniają życie uczciwym graczom (patrz StarForce)? Dlaczego Cenega wydaje gry w taki sposób, że nie są one potem kompatybilne? Dzielą je jakoś po swojemu czy coś (patrz Tomb Raider Legend). I w końcu jak naprawić ten błąd?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...