Jump to content
Rankin

"Boso przez świat"

Recommended Posts

loho.jpg

"Boso przez świat" to program podróżniczo-przyrodniczy (w takiej kolejności :) ), prowadzony przez Wojciecha Cejrowskiego. Razem z ekipą realizatorską podróżuje on (boso) po różnych krajach, często tak zwanego "trzeciego świata" i pokazuje tamtejsze życie, teren, rośliny, zwierzęta, zwyczaje, słowem wszystko co można, a całość jest okraszona anegdotami i charakterystycznym dla Cejrowskiego poczuciem humoru.

Nie przesadzę jeśli powiem że od bardzo dawna - w zasadzie odkąd leci w TV - jest to mój ulubiony program przyrodniczo-podróżniczy, wyprzedzający o kilka długości ramówkę programów, zdawałoby się, specjalistycznych. Cejrowski, oprócz tego że wie wiele (albo przynajmniej robi porządny research :) ) potrafi zainteresować, przykuć uwagę i rozbawić, jak również skłonić do refleksji. O.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie żebym był jakimś wielkim fanem tego programu, ale jak widze że jest to oglądam. Cejrowski potrafi przykuć do telewizora i oderwać (o zgrozo) od komputera. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest LUKASZ007

Największe brawa powinien zbierać za ludzkie podejście, a nie "Zwierzę jakieśtam z czasu jakiegośtam z epoki jakiejśtam" :P

Jedne z lepszych programów podróżniczych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak, "Boso przez świat" rządzi. Program niszczy swoją prostotą, humorem i realizacją - nie sili się nikt tutaj na spektakularne widoki, przygnębiające sceny et cetera. Mamy po prostu jednego podróżnika który zabiera w nas w niezwykłą podróż - i to się ceni! Oglądam dużo takich programów wliczając te z innych krajów jednakże "Boso przez świat" jest w czołówce i pewnie nigdy z tej czołówki już nie spadnie. O.

Cejrowskiego jako człowieka można nie lubić (bo podejście do pewnych spraw ma dość... kontrowersyjne) jednakże zapału, pasji jak i po prostu dobrze wykonywanej roboty nie można mu odmówić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem przyjemność obejrzeć tylko kilka odcinków tego programu - godziny emisji jakoś mi nie pasowały. Na szczęście widziałem w empiku zestawy płyt i cena była chyba nawet dość przystępna, może sobie zakupię. Te epy, na które trafiłem, oglądałem z rozdziawioną gębą i chłonąłem każde słowo - czy to o kopaczach diamentów, czy o życiu towarzystkim Tunezji. Absolutna rewelacja, niesamowicie opowiedziane, mistrzostwo.

Co do osoby pana Cejrowskiego - ja go bardzo lubię, jeszcze od czasów "WC Kwadrans" - wiem, że nie wszyscy podzielają moje zdanie :) Z panem Cejrowskim nie zgadzam się we wszystkim, oczywiście, ale trzeba człowiekowi przyznać - ma jaja, żeby śmiało mówić to, co uważa, a tzw. "zwolennicy tolerancji" próbują go kneblować, wychodząc na hipokrytów. Ale dosyć o tym, bo to temat o jego fantastycznym programie - gdzie dowiesz się dużo ciekawych rzeczy, przedstawionych w oryginalny sposób. Jeśli ktoś nie zna i ma okazję obejrzeć - niech natychmiast to uczyni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak zostało napisane - można ze Cejrowskim nie przepadać ze względu na jakiego poglądy i niektóre wyskoki, ale klasy Boso przez świat i umiejętnością 'gawędziarskim' Cejrowskiego nie można odmówić. Ja sam kiedyś bardzo lubiłem WC Kwadrans, ale wtedy z polityką miałem tyle wspólnego, co z Mercedesami, czyli nic. Wydaje mi się, że o tym jak dobry program tworzy Cejrowski i ekipa producencka świadczy właśnie to, że tyle osób ogląda ten program pomimo osoby prowadzącego. Który w zasadzie w programie sprawdza się świetnie - co prawda nie stroni od wtrętów poglądowych, ale głównie skierowane są one w stronę ekonomii i braku sympatii do państwa jako takiego.

Chyba nieco się zakręciłem. Prosto - Boso przez świat lubię oglądać i nigdy nie przełączam, gdy tylko na ten program trafię. Cejrowski do programu przygotowany jest świetnie i potrafi zasypać widza naprawdę ciekawymi... ciekawostkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też coś dorzucę od siebie. Uważam, że to bardzo fajny program. Wielkim atutem jest sam prowadzący, który bardzo interesująco opowiada, co sprawia że program ogląda się przyjemnie. Na plus także zasługuje formuła. Humorystyczne opowiastki bardziej do mnie trafiają niż sztywne formułki z innych programów przyrodniczych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie program turystyczno-kulturowo-przyrodniczy, który nie kusi tylko pięknymi zdjęciami i mądrymi wywodami z jeszcze mądrzejszych książek tylko bardzo bezpośrednie spojrzenie na ludzi i to co ich otacza w najbardziej egzotycznych miejscach świata. Wojciech Cejrowski opowiada z zacięciem i interesująco - w końcu to chyba jego największa pasja (no, może poza żywym dyskutowaniem z przedstawicielami akcji przeciw homofobii ;) ). Dzięki skupieniu się na jak najbliższym ukazaniu danego miejsca mamy prawdziwy obraz z życia ludzi co jest zawsze okraszone trafnym komentarzem prowadzącego. Co jest największą zaletą programu, oprócz sposobu prowadzenia przez Cejrowskiego, to pasja, którą czuć i którą zaraża przez ekran telewizora. Niezależnie czy jest na Madagaskarze czy w Ameryce Środkowej - odcinek będzie interesujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam "Boso przez świat" - przebija większość tego typu programów podróżniczych, jakie widziałam :) pan Cejrowski potrafi ciekawie opowiadać o zwyczajach, życiu innych kultur, aż nie można oderwać się od telewizora. Naprawdę świetnie prowadzony program. Nie brakuje również jego humoru, który, nie ukrywam, lubię ;] jak i zupełnie nie przeszkadza mi sam prowadzący ;)

Cieszę się, że nawet jeśli dziwnym trafem zapomnę włączyć telewizor i obejrzeć Cejrowskiego, to zawsze mogę liczyć na rodziców, którzy mi o tym przypomną ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby nie Boso przez świat, polska telewizja publiczna byłaby dnem. Program podnosi jej poziom. Samego Cejrowskiego szanuję, choć przypomina mi w wielkim stopniu ojca. (Też podróżnik)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cejrowski jest świetny...:D Żałuję że nie miałem okazji przeczytać jego książek. Podziwiam tego kolesia za to że potrafi nauczyć mnie mimo woli paru ciekawych rzeczy...:D A przy tym ma wielki poczucie humoru... :)

A do Knockersa... Ojca nie szanujesz? ('Samego Cejrowskiego szanuję, choć przypomina mi w wielkim stopniu ojca. [Też podróżnik])

Edited by RyuSaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cejrowski zawsze był mi obojętny. Siostra go lubiła, ale ja? Nigdy.

Dopóki kumpel nie zaczął polecać jego książki. Obiecałem sobie, ze sam przeczytam. A na razie ja oglądam sobie jego program.

Najbardziej spodobało mi się to, że on jest taki...bezpośredni w stosunku do ludzi. Pamiętam, jak kiedyś prezentował rysunki, robione przez kobiety, na ciele.

Jedna z kobiet miała kilka kresek na piersi. A on tą pierś zlapał i przystawił do kamery. Trochę dziwne, prawda?

Niemniej fajnie się ogląda. Nie jest to zwykły program o jakimś tam turyście, ale pokazana prawdziwa strona danego regionu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wojtek Cejrowski to dla mnie najlepszy prowadzący programów w TVP. Jego wycieczki są bardzo interesujące, można naprawdę nauczyć się o odległych krajach i ich kulturach, ale i można nieraz się pośmiać z zabawnych tekstów prowadzącego. Oglądam to gdy tylko mam na to czas. P. Cejrowskiego też podziwiam za to, że chodzi boso. :laugh: Oczywiście nie zawsze bo to było by niemożliwe, ale przypomina mi Hobbitów z książek Tolkiena. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serial jest na prawdę, wciągający, łączy elementy popularnonaukowe ze specyficznym humorem prowadzącego. Pana Wojciecha Cejrowskiego można nie lubić (jak już zauważył jeden z moich przedmówców), ale nie można mu też odmówić wielu talentów. Za każdym razem gdy bywa w Kielcach (gdzie mieszkam :)) idę na jego występ. Nigdy nie wróciłem zawiedziony. Ten człowiek ma coś, co pozwala sprawia, że słucha się go uważnie i z zainteresowaniem. Szczególnie polecam jego książki Gringo wśród dzikich plemion i Rio Anaconda. Wprawdzie w niektóre opisywane przez niego zjawiska/sytuacje trudno uwierzyć, ale osobiście bawiłem się przy nich świetnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoko gościu ze świetnym podejściem do tematu.

Bardzo lubię Go oglądać i słuchać,potrafi zainteresować nawet małe dzieci.

Cejrowski dociera do każdego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny program podróżniczy i jeszcze lepszy prowadzący. Wojciech Cejrowski to mistrz w tym co robi i trzyma się tego. Jego anegdoty są prze zabawne. osobiście lubię też jago towarzysza podróży Makarona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie powiem lubie od czasu do czasu obejrzeć ten program. A główna w tym zasługa prowadzącego. Cejrowski nie próbuje opowiadać jakimś nie wiadomo jakim językiem tylko mówi to co przyjdzie mu do głowy. Jego rozmowy z tubylcami mistrzowskie. Chyba najlepszy polski program podrózniczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też lubię ten serial. Nie jest napchany mnóstem encyklopedycznych informacji, ale pan Cejrowski mówi o rzeczach z pozoru mało istotnych, ale za to barwnych i ciekawych. Polecam program, choć mogłoby być więcej odcinków o Afryce, widać ze p. Cejrowski preferuje raczej Amerykę Płd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fajny i ciekawy program. Nie żebym jak szalona oglądała każdy odcinek ale jak już natrafię to z wielką przyjemnością i zainteresowaniem oglądam. Ssposób wypowiedzi pana Cejrowskiego spodobał mi się na tyle że jego książki z serii "Poznaj świat" stoją w najlepiej widocznym miejscu na półce :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój ojciec to ogląda, i mówi że jest niezły jak mówi te rzeczy :D, bardzo mnie się spodobał odcinek jak palił fajkę wodną :P i pokazywał jak ją przygotować, nie wiem czy przez ten odcinek :D mój brat zaczyna sobie palić fajeczkę gdy wraca przemęczony do domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cejrowski jest specyficznym gościem. Kiedyś widziałem go w programie typu Talk-show, gdzie próbował swoich sił jako przepytujący "o wszystko" gwiazdki w stylu Frytki itp. Wydawał mi się wtedy nieco chamski, z wybujałym ego, traktujący wszystkich jak nieopierzonych półgłówków. Wiem, że w talk-show'ach głównym bohaterem nie jest gość, ino prowadzący, ale...

W "Boso przez Świat" jest natomiast tak jak lubię. Bez napinania się. Cejrowski czuje się w takiej formule najlepiej (w końcu to jego powołanie) i choć ciągle czuć trochę pozę/gwiazdorstwo, to jednak tutaj potrafi robić to z wiekszą klasą i wyczuciem gagu. Takie programy podróżnicze nie nudzą.

Edited by UncleKaNe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię go oglądać w TV, kupiłbym płyty lecz są za drogie aktualnie zastanawiam się nad książką. Cejrowski jest świetny jego humor i te śmieszne teksty typu pan z kamerą się nie boi czy pan z kamerą pójdzie za mną itd. długo by wymieniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mikusdevil

Nie trzeba kupować płyt i przystosowywać się do ramówki w TV żeby oglądać Boso przez świat, spokojnie można looknąć za darmo w itvp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się program "Boso przez świat" bardzo podoba. Jest jednocześnie zabawny i pouczający. Wielu rzeczy można się dowiedzieć, a to wszystko podane jest w ciekawej i atrakcyjnej postaci. Program jest podobny do książek Cejrowskiego (np. "Gringo wsród dzikich plemion" - polecam!). :brawa: Może W. Cejrowski w innych programach jest - nazwijmy to - "specyficzny", w tym jednak jest taki, jaki powinien być.

10/10 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baardzo fajny program podróżniczy. Nagrywam sobie z tv wszystkie odcinki, bo są warte kilkukrotnego obejrzenia. Program jest momentami zabawny, ale nikt nie robi sobie tam jaj, które mogłyby utrudniać wyłapanie ogólnego sensu czyli właśnie podróży. Jest śmiesznie, ale pouczająco, Cejrowski naprawdę daje rade. Przy okazji czytałem też jego książki i mimo, że bardzo mi się podobały to mimo wszystko program trzyma wyższy poziom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...