Skocz do zawartości

Jakiego GTX-a 260 wybrać?


Evunio

Polecane posty

Witam.Otóż mam taką prośbę.Pod koniec tego roku przesiadam się na GeForce GTX 260 i mam pewien dylemat.Od jakiego producenta mam brać tą kartę wybrać.Od Zotaca?Chodzi mi tylko aby była wydajna i miała chłodzenie takie,abym nie musiał go potem wymieniać na inne bo te się nie nadaje.I oczywiście żeby nie była droga.Myslę,że pod koniec grudnia będę mógł Sobie kupić taką kartę za 550 zł(w końcu ceny troszkę spadną)

PS.Prosiłbym o linki,i żebyście wymieniali zalety i wady danej karty(w zależności od producenta) :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz wtedy kiedy będziesz kupował sprzęt. Do końca roku może się jeszcze naprawdę dużo zmienić. Na dniach zadebiutują nowe radeony serii 57xx a więc ceny 4870 i 4890 polecą zapewne w dół by w końcu definitywnie zejść ze sceny. Z kolei ruchy cenowe i przetasowanie zmusi pewnie NV do reakcji. Także sytuacja na atrakcyjny zakup z pewnością się nadarzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W ciągu ok półtora miesiąca sytuacja - w segmencie którym jesteś aktualnie zainteresowany - powinna ulec zmianie. Wtedy radeony serii 48xx prawdopodobnie zaczną kończyć swoją karierę na półkach i będą ustępować miejsca nowszym GPU, rozpoczną się wyprzedaże magazynów itd także będzie można coś tam wyłowić z korzyścią. NV również będzie musiała coś tam poczynić z cenami np GTX260.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD48xx mają być zastąpione przez HD57xx, więc ich ceny nie spadną, bo karty po prostu znikną z rynku. Oczywiście piszę tu o nówkach - co innego ceny używek...

Na wyprzedaże z magazynów też bym nie liczył - historia pokazuje, że tak się nie dzieje.

Do grudnia jeszcze daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam sytuację w której to choćby pod koniec istnienia serii 2900 - na styku premiery kart 3xxx - Szafir wypuścił partię kart 2900Pro w cenach od ok 400 do 500 zł. Co było jednak obniżeniem ceny i to niemałym. Nawet wojnę tu z pewnym gościem zaliczyłem o tę właśnie grafę i to niemałą :) Oczywiście nie ma gwarancji, że teraz też tak będzie ale warto poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam sytuację w której to choćby pod koniec istnienia serii 2900 - na styku premiery kart 3xxx - Szafir wypuścił partię kart 2900Pro w cenach od ok 400 do 500 zł.

Chyba kojarzę... One były chyba z szyną 256-bit? A to tłumaczy cenę :wink: .

Zresztą - kto by kupował nówkę HD4870/GTX 260, kiedy za troszkę drożej będzie można mieć HD5750/70 z DX11 i mniejszym poborem prądu...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nikt nie powie. Np rzeczonego Sapphire 2900Pro można było dostać poniżej 500zł a przedtem za 2900Pro trzeba było śmiało dwa razy tyle wyłożyć...Jak mają nadwyżkę GPU to muszą coś z tym zrobić. Nikt sobie na straty nie pozwoli w obecnym rynku i sytuacji. Także trzeba obserwować rynek i uważać na takie oraz inne okazje.

EDIT: Gi3r3k tak był z 256 bit ale na wydajność zbytnio to nie rzutowało a grafa była wyraźnie tańsza i stanowiła ciekawą alternatywę dla kogoś kto musiał oszczędzić. Generalnie jak ma się kasę to jasne nowszy produkt i po zawodach, chyba że trzeba oszczędzić wtedy takie opcje są ciekawą alternatywą. Cóż zobaczymy jak będzie, sam jestem ciekawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Gi3r3k tak był z 256 bit ale na wydajność zbytnio to nie rzutowało a grafa była wyraźnie tańsza i stanowiła ciekawą alternatywę dla kogoś kto musiał oszczędzić. Generalnie jak ma się kasę to jasne nowszy produkt i po zawodach, chyba że trzeba oszczędzić wtedy takie opcje są ciekawą alternatywą. Cóż zobaczymy jak będzie, sam jestem ciekawy :)

Tak myślałem :wink: .Wiem, szyna 512-bit nic nie dawała oprócz większego poboru prądu, ale to właśnie węższa szyna była powodem tej niskiej ceny i kombinowanie producenta - jak tu się pozbyć tego szajsu :wink: . W przypadku serii HD48xx czegoś takiego nie będzie.

Gi3r3k nie możliwe.Takie karty za tak mało.

Oczywiście, że możliwe. HD5850 już jest do kupienia za 977 zł, więc moje wyliczenia są jak najbardziej logiczne.

BTW - HD5850 to moja przyszła karta :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :wink: .Wiem, szyna 512-bit nic nie dawała oprócz większego poboru prądu, ale to właśnie węższa szyna była powodem tej niskiej ceny i kombinowanie producenta - jak tu się pozbyć tego szajsu :wink: . W przypadku serii HD48xx czegoś takiego nie będzie.

Szajs jak szajs, wydajność na tym nie ucierpiała a pobór jednak spadł co w przypadku R600 było poważnym mankamentem. Tym sposobem rozwiązali niemalże kluczową bolączkę 2900. IMO od razu powinni tak zrobić. R600 miałby nieco większe szanse na sukces. Co ciekawe te radki nieźle się kręciły, wartości na poziomie wersji XT były jak najbardziej osiągalne. Sapphire tak czy innaczej musiał z tego uciekać, nowe grafy zaczęły się już pojawiać także czas naglił. Nie wiem jak będzie teraz ale poczekać do premiery 57xx myślę, że warto.

Evunio

Widzisz, już teraz sytuacja zaczyna nabierać rumieńców :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też troszeczkę na nim gierek pomęczyłem i zarazem MHz-ów nakręciłem :) Pytam tak z ciekawości bo kiedyś troszkę w jego obronie postów się napisało i sprawdzam czy było warto :) a opinie użytkowników są najlepszymi reckami :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...