Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10_2009 zawartość

Polecane posty

Wtorek, 29.09.2009. Wtedy to w punktach sprzedaży pojawi się srebrno-czerwona okładka najnowszego CDA. (Od razu uspakajam, że to co widzicie na screenie wygląda dużo gorzej niż oryginał, gdyż nie można tutaj odtworzyć ani tzw. piątego koloru (błyszczące srebro) ani miejscowego lakierowania). Widoczny na okładce smok zapowiada też pierwszą w Polsce (i jedną z pierwszych na świecie...) recenzję RPG: Dragon Age: Początek.

Ale może faktycznie zacznijmy od samego początku. Pismo ma standardową objętość i cenę oraz jeden (jak zawsze 2xwiększy :P) DVD, ale jako bezpłatny bonusik dorzucamy wam do pisma DUŻY dwustronny plakat. A co na nim? Niech to będzie niespodzianką do momentu premiery, powiem tylko, że jeśli lubisz duuuże (silikonowe?) ?balony? mocno muśnięte Photoshopem, to się bardzo... rozczarujesz. Ale gwarantuję, że będzie na co popatrzeć. :P

...I co poczytać. W zapowiedziach mamy wszystko, co w momencie deadline?u wiedzieliśmy o Wiedzminie 2 (hehe, jako pierwsi parę miechów temu zdradziliśmy, że jednak się robi :P).

Dalej Guild Wars 2, nowy Stalker i ?onlajnowe? Final Fantasy.

Tematem numeru jest Brink... Jak ktoś nie wie co to jest, to chyba troszkę powinien się wstydzić. W każdym razie skrzyżowanie Mirror?s Edge z Wolfensteinem: Enemy Territory brzmi chyba wystarczająco atrakcyjnie/dziwnie (niepotrzebne skreślić), żebyście się ową produkcją zainteresowali. A naprawdę warto.

Beta-testów mniej niż ostatnio, ale sam kremik: Battlefield 1943, multi w Modern Warfare 2 (a co by nie mówić, multi MA w tej grze znaczenie...), no i PES 2010.

W recenzjach całkiem nieźle, czuć powiew jesieni i nadciągających premier. O Dragon Age już mówiłem, a tu jeszcze sporo o Need for Speed Shift, FIFA 10, Majesty 2, Red Faction: Guerilla, Resident Evil 5? Ogólnie recenzji na PC jest aż 16 (a są jeszcze konsolowe), więc będzie w czym wybierać? Do tego reedycje i freeware.

Z tematów okołogrowych mamy relację z polskich finałów WCG, obszerne zaproszenie na PGA 2009, obszerną historię gier MMO i tekst o tym jak zrobić sobie w domy profesjonalny symulator jazdy samochodem na PC i konsoli. Nie braknie oczywiście Na Luzie i Action Redaction, w którym gościnnie pojawił się niejaki Mr Jedi (starym czytelnikom wyjaśniać nie muszę, nowym zaś powiem, że poczujecie powiew oldskulowego AR!).

W sprzęcie testowaliśmy dla was masę głośników (doprowadzając do nerwicy pracowników biura mieszczącego się pod redakcją), sprawdzaliśmy w Konfiguratorze (który powraca do dawnej 2 stronicowej objętości) co i za ile warto obecnie kupić do kompa. Pokażemy wam też krok po kroku jak tak zaszyfrować swe dane, by nawet najbardziej dociekliwa mama, zaglądająca do każdego Nowego Foldera, na niczym was nie przyłapała. :P Będzie test baaaaardzo szybkiego (i cichego) Radeona HD5870, przyjrzymy się najnowszym prockom Intela i dyskom twardym nowej genereacji (SSD). Będzie też oczywiście sporo testów innego sprzętu, ale dokładną specyfikację CDA macie na końcu tego tekstu, więc nie będę się bawił w wyliczankę.

Zajrzyjmy jeszcze na cover. Trzy pełniaki, z czego jeden powinien mocno was ucieszyć. Bo to gra, której premiera miała miejsce wiosną tego roku, a w sklepach kosztuje ciągle ok. 50 zł. Zaś nasz recenzent napisał o niej wiele ciepłych słów. Mowa o mrocznej grze akcji, czyli Dark Sector ? naturalnie w polskiej wersji językowej. Jeśli nie kojarzycie co to jest, to macie tu opinię Gema na jej temat:

?Jedna z najlepszych i zarazem najbardziej niedocenionych gier akcji nie tylko tego roku. To dzieło Digital Extremes ? kanadyjskich współojców legendy pierwszego Unreal Tournamenta ? stworzone przy użyciu silnika z Gears of War. Z tym ostatnim łączy go także konieczność krycia się za osłonami terenowymi i eliminowanie przeciwników przy użyciu precyzyjnych ataków. Tym jednak, co naszym zdaniem stawia Haydena Tenno, bohatera Dark Sector, wyżej niż Marcusa Feniksa jest... glaive ? broń, którą zdobędzie w raczej niezwykłych okolicznościach: umierając. To shurikeno bumerang zdolny m.in. kraść użyteczne przedmioty, podpalać i zamrażać elementy otoczenia oraz ? i przede wszystkim ? skracać o głowę przeciwników, którzy dali się złapać poza osłonami. ?

Przypomnę też, że Cormac dał jej 8+ i bardzo wychwalał (nie, nie wiedzieliśmy wtedy, że trafi na nasz cover...)

Na deser dorzucamy też dla odmiany klasyczną kosmiczną strategię ? jedną z pierwszych z gatunku 4X ? czyli Imperium Galactica oraz przygodówkę w polskiej wersji językowej, Belief & Betrayal. Nie braknie też gameplajów, bonusów, i dawki muzki w mp3 (autorstwa człowieka, który skomponował oprawę muzyczną w kilku znanych grach). Muza raczej dla fanów elektroniki niż metalu ? ale posłuchać nader warto.

W każdym razie jeszcze raz przypominam: 29.09, wtorek, 14.99 zł, srebrno-czerwona okładka, dwustronny duuży plakat. Radość z posiadania i lektury tego CDA dajemy gratis :)

###########################

Newsy

Gamewalker

Prenumerata

Action Redaction

ActionTop

##W PRODUKCJI

Final Fantasy XIV Online

Guild Wars 2

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Wiedźmin 2: Zabójcy królów

##TEMAT NUMERU

Brink

##BETA_TESTY

Battlefield 1943

Call of Duty: Modern Warfare 2

PES 2010

##RECENZJE

Age of Pirates 2...

Champions Online

Championship Manager 2010

Darkest of Days

Death to Spies: Moment of Truth

Dragon Age: Początek

FIFA 10

Majesty 2 The Fantasy Kingdom Sim

Need for Speed Shift

Odlot

Officers: World War II

Raven Squad

Red Faction: Guerrilla

Resident Evil 5

Return to Mysterious Island 2?

Section

Konsole:

IL-2 Sturmovik ? Birds of Prey

Gran Turismo

Reedycje

Freeware

##O GRACH INACZEJ

Symulator w domu

PGA 2009

Historia NajMMOwsza

Relacja z WCG

##NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat Numeru ? Głośniki

Newsy

Konfigurator

Sprzęt: Asus i nowe otwarcie

Wadamekum: TrueCrypt ? bezpieczeństwo danych za darmo

Magazyn

##Testy sprzętu

Procesory Intel Core i5 750 i Core i7 870

Karta graficzna Radeon HD 5870

Myszka Razer MMOG Laser Gaming Mouse

Podkładka Razer Megasoma

Podkładka SteelSeries 9HD

Dysk Intel SSD Intel X25-M G2 160 GB

Myszka Logitech Performance Mouse MX

Odtwarzacz iPod nano 5gen

COVER DVD

##PEŁNE WERSJE

Belief & Betrayal PL

Dark Sector PL

Imperium Galactica

##BONUSY

Action Mag #121

Action Plus 10/09

Bonus

Esensja #88

FotoSmuggler 10/09

Muzyka Michała Cieleckiego

Tawerna RPG #123

##GAMEPLAYE

Champions Online

FIFA 10

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Need for Speed Shift

Raven Squad

Red Faction: Guerrilla

Resident Evil 5

Section 8

##WADEMEKUM

TrueCrypt

Spolszczenie do TrueCrypta

post-4-1253862331_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tą datą premiery z tekstu Smugga, iż albo jest od wtorku (22) lub będzie 29, a na stronie główniej chyba popsuł się kalendarz i ja już dziś mam w kioskach CDA 11/09.

PS. Widząc tą okładkę trochę się przestraszyłem, ale na szczęście słowa wstępne Smugglera mnie uspokoiły, do zobaczenia we wtorek.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tu gadać, CD-A to stały element mojej egzystencji i jego kupno w dniu wydania to rzecz priorytetowa, niezależnie od zawartości :biggrin:

z tekstów najbardziej mnie interesuje zapowiedź nowego STALKERA, test głośników i... to w sumie wszystko :smile: resztą być może się zainteresuję jak przeczytam.

no i zaintrygował mnie plakat - nie dość, że tak nagle bez okazji, to jeszcze gratis :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne 2-4 strony zmarnowane na dział konsolowy...

Czemu zmarnowane? Miło jest poczytać o "innych stanach grywalności" ;) W końcu to czasopismo dla graczy...Mi odpowiada, mogłoby nawet być troszkę więcej o konsolach. Dobrze wiedzieć, co się w świecie gier dzieje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupić CDA...? Chyba dla mnie jednak nie możliwe. Numer zapowiada się świetnie, prócz tego w końcu dłuższy tekst o GW2, no i plakat ^^.

Pozostaje być cierpliwym :D

@EDIT czekam aż w CD- Action pojawią się recenzje gier na handheldy, bo z "dużych" platform interesuje mnie tylko piec. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo dobrze się zapowiada :laugh: Recenzja DA, NfS na pewno będzie co poczytać :) No i jakiś tajemniczy plakat, to też na pewno miła niespodzianka. Pełne wersje - dwie lepiej przemilczeć, ale za to DS to na pewno bardzo dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tą datą premiery z tekstu Smugga, iż albo jest od wtorku (22) lub będzie 29, a na stronie główniej chyba popsuł się kalendarz i ja już dziś mam w kioskach CDA 11/09.

PS. Widząc tą okładkę trochę się przestraszyłem, ale na szczęście słowa wstępne Smugglera mnie uspokoiły, do zobaczenia we wtorek.

Pozdrawiam

Poprawilem. Ale biorac pod uwage dzisiejsza date, to 22.09 jako ZAPOWIADANA PREMIERA chyba nie brzmi najsensowniej, a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się ruszyło z recenzjami :laugh: No i w końcu jakiś plakacik będę miał na drzwi :laugh: Zapowiada się fajny numerek. Jak zawsze z resztą. Będzie co poczytać na przerwach w szkole :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Imperium Galactica" YEAH!!!! :brawa: Toż to nic innego jak "sequel" znakomitego "Reunion'a".

W/w tytuł jest dla mnie pełniakiem number one, zaraz za nim plasuje się "Belief and Betrayal".

Na temat "Dark Sector'a" nie wypowiadam się, gdyż gry na oczy nie widziałem.

Niemniej jednak zamieszczenie na coverze produkcji mającej swoją premierę "wczoraj" i relatywnie wysoko ocenianej, zasługuje na podziw. Może choć na chwilę, "korytko" z wodą na młyn różnorakich zrzęd, zostanie poddane "pawimentacji". :lol2:

Żałuję jedynie, że nie będzie żadnego info o dodatku do "Empire: Total War". Mam tu na myśl "Warpath Campaign". No chyba, że ktoś, coś na ten temat skrobnął w "Newsach".

Jako entuzjasta ASUS'a jestem również bardzo ciekawy artykułu: "Asus i nowe otwarcie".

PS.

Już nie mogę się doczekać lektury recki "Majesty 2" (bardzo ciekawy RTS, szczególnie w kontekście "sterowania" wojakami i hmmm... "behawioryzmu" owych) oraz "NFS Shift" (tutaj zżera mnie ciekawość samej oceny tej gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem tekstowym, to ścisła czołówka tegorocznych numerów. jednym słowem będzie co poczytać. Nawet zawartość płytki, na którą na ogół nie zwracam uwagi jest baaardzo na poziomie. Nie wiem czy się skuszę na tego DSa, ale sam fakt zamieszczenia takiej gry. A okładka też zapowiada się fajnie. Piszę "zapowiada", bo w pełnej okazałości będzie można ją zobaczyć na gotowym pisemku. No i coś dla tych śmiesznych ludzików miauczących o plakaty też się znajdzie.

Jedyna łyżka dziegciu to:

I kolejne 2-4 strony zmarnowane na dział konsolowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem tekstowym, to ścisła czołówka tegorocznych numerów. jednym słowem będzie co poczytać. Nawet zawartość płytki, na którą na ogół nie zwracam uwagi jest baaardzo na poziomie. Nie wiem czy się skuszę na tego DSa, ale sam fakt zamieszczenia takiej gry. A okładka też zapowiada się fajnie. Piszę "zapowiada", bo w pełnej okazałości będzie można ją zobaczyć na gotowym pisemku. No i coś dla tych śmiesznych ludzików miauczących o plakaty też się znajdzie.

Jedyna łyżka dziegciu to:

I kolejne 2-4 strony zmarnowane na dział konsolowy...

A jakby zamiast tego byly reklamy pan telefonicznych? IMO zawsze warto poczytac recenzje fajnych gier, niewazne na jaka platforme, szczegolnie gdy jest szansa, ze moga na PC trafic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Może jestem dziwakiem, ale wolę poczytać recenzje nawet mało znanych gier na PC niż hitów na konsole. Nawet w przypadku gdy jest szansa, że zostaną wydane na PC. Może zostaną a może i nie. A na pewno już Gran Turismo. Taaa... prędzej słońce zamarznie.

Jak na razie wydane nie zostały, tak więc dla mnie nie istnieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam nadzieję, że tradycja recenzowania gier przeznaczonych na inne platformy zostanie kontynuowana i podtrzymana. Ludzie, czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że ktoś może mieć i PC i konsolę i chcieć poczytać o obu? Ok, CDA jest głównie o grach na PC, ale przecież tych kilka stron o innych platformach nic w tym zakresie nie zmienia. Zdecydowanie wolę dowiedzieć się o jakimś niesamowitym wydawnictwie na konsole, niż o jakieś słabej grze na PC, której recenzja nikomu nie będzie potrzebna, a dla której największym zaszczytem byłoby trafienia na covera :icon_razz: AR i Na Luzie też chcecie wyrzucić z pisma, bo nie jest o grach na PC???

Ja najbardziej czekam na recenzję DA. Producenci szum medialny wokół tego RPGa tworzą ogromny, więc jako fan tego rodzaju gier czekam z niecierpliwością na zderzenie ich zapowiedzi z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...