Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

Jaka grafika i zasilacz do 400zł?

Polecane posty

Witam. Mój komputer to Athlon 7550 [2.5 GHz], 1 GB DRR2 [667], grafika zintegorwana [GF 7050 chyba], zasilacz Modecom 300W oraz dysk twardy 80 GB ATA. Mam w planach rozbudować zestaw o karte graficzną oraz zasilacz, jeśli będzie wymagany. Jako że dysponuję małymy funduszami ważna jest dla mnie cena. Zastanawiam się nad GF 9600 GT [ ok. 250 zł ] lub nieco droższymi GF 9800 GT [ok. 300 zł] lub Radek HD 4730 [ok. 300 zł]. Nad RAMem na razie nie myślę, najważniejsza jest dla mnie grafika. Rozważam również te zasilacze: http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=19941 , http://www.neo24.pl/index.php?target=produ...p;aff_id=103113.

1. Czy konieczna jest wymiana zasilacza?

2. Która karta jest najbardziej opłacalna? Czy można mieć jeszcze lepszą w podobnych cenach [nie droższych]?

3. Po zakupie grafiki najpewniej pomyślę nad niewielkkim OC procka. Czy mój dysk twardy może w tym przeszkadzać? Kumpel coś mi o tym mówił, więc pytam dla pewności.

4. Co do procka... Ile mogę go podkręcić przy standardowym chłodzeniu i z wyżej podanymi zasilaczami?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz do wymiany

grafe bym brał 4730

dysk nie ma nic do OC chyba ,że się bardzo grzeje

a więc podaj cały swój konfig dokładnie i ile masz kasy bo nie widzę ,żeby było gdzieś napisane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że o czymś zapomniałem. :) Kasa - nie więcej niż 400 zł = karta + zasilacz. Do OC jakoś specjalnie się nie przymierzam. Chodzi mi o to żeby se chociaż o pare MHz zwiększyć częstotliwość, jakby się udało z 2.5 na zwykłym chłodzeniu do 2.93 to byłby sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO TOP 384MB DDRIII - 210 zł

Pamięć : GoodRam 1GB 800MHz CL5 - 60 zł

Zasilacz : Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus - 139 zł

Razem : 409 zł (esc.pl)

Jeśli nie zabraknie kasy, to możesz kupić używany RAM na allegro za ok. 30 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie RAMu nie zamierzam kupywać, wolę uzbierać dłużej i kupić 4 GB z jakiejś dobrej firmy. Karta graficzna: zdecyduje się na tego GF 9600 GT http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=47584. Zasilacz: jest może jakiś 400/450 W z niezłej firmy w bardzo korzystnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadomie płacić więcej za kastrata-z takim czymś się jeszcze nie spotkałem

Jakiego kastrata? oO Muszę się upewnić, że ten GSO jest lepszy od GT, bo trudno mi w to uwierzyć. GT jest dla mnie pewniekiem bo o nim wiem wszystko, a GSO ma mniej pamięci i nieznajomą dla mnie wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pamięć nie patrz, bo to jest wyznacznikiem tylko wtedy, gdy chcesz grać w wysokich rozdzielczościach. Tyle tylko, że jeśli dobrze pamiętam oznaczenia nVidii, to GSO jest kastratem, a nie GT. Być może podkręcone modele GSO biją GT, ale tu nie jestem pewien, więc nie będę mieszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...