Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mTz

Pamięć DDR2 1GB-3GB

Polecane posty

Witajcie od niedawna zastanawiam się nad kupnem pamięci ram, obecnie mam 1GB(2x512mb) a chciałbym ją rozszerzyć do 3GB. Są to kości DDR2 Kingston o parametrach :

DRAM Frequency: 267:5 Mhz.

FSP:DRAM 3:4

Najlepiej jakbym kupił jedną kość 2GB ram, tyle że kompletnie nie wiem o jakiej częstotliwości i ile by mnie to kosztowało.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, wymiana zasilacza będzie lepszym pomysłem. Każdy zasilacz może pracować 4, 6 lat, ale jak przyjdzie co do czego [skok napięcia np], to może zabrać ze sobą praktycznie wszystko. Możesz pomyśleć o jakimś tanim Fortonie i dodatkową kostką ramu, powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden argument - te zasilacze paliły się masowo, więc prędzej czy później się spali. Przy okazji zabierze ze sobą część sprzętu... albo nawet całość.

Co do pytania - płyta obsługuje tylko pamięci 400/533MHz, ale szybsza (800MHz) po prostu będzie działać na 533MHz. Albo szukaj używek, albo kup nówkę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11384

Jeśli używasz XP, to nie warto inwestować w 3GB - wystarczy dołożyć 1GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupił bym używkę i zostawił sobie kasę na zasilacz. Mój jest używany. Dostałem go praktycznie za grosze bo za 109 zł :laugh: A 1 GB RAM można dostać za mniej niż 40 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę ASUS P5L 1394

Lepiej dowiedz się jaką dokładnie masz płytę główną, model i wersja (REV.)

Co do pytania - płyta obsługuje tylko pamięci 400/533MHz, ale szybsza (800MHz) po prostu będzie działać na 533MHz.

Raczej tylko 533/667 -> jeśli mówimy o tym samym OEMie z wyprzedaży ;-)

800 nie pójdzie, a jeśli już to nie każda sztuka (zależy co będzie miała w SPD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw powinienem kupić zasilacz 400W a dopiero potem ram używany? Czytałem że XP operuje 3GB pamięci max, a co do ram-u to mam kupić w takim razie jedną kość 1GB(używana czy nowa)?

Na Twoim miejscu dla dobra sprzętu najpierw zasilacz. Za około 120 zł można dostać świetny sprzęt, który Ci nie spali całego kompa. Potem możesz dokupić 2x1GB lub 1GB RAM. To już wedle uznania. Ja swoje kupiłem za 35 zł za 1 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko 533/667 -> jeśli mówimy o tym samym OEMie z wyprzedaży ;-)

800 nie pójdzie, a jeśli już to nie każda sztuka (zależy co będzie miała w SPD).

Ja mam dane z jakiegoś sklepu :wink: .

Pamięci 800MHz pójdą, bo jak wspomniałeś, każda ma w SPD zapisane niższe taktowania (często przy odpowiednio niższych timingach) na tym samym napięciu, więc wkładając pamięć do takiej płyty uruchomi się z najwyższym dostępnym mnożnikiem - czyli otrzymamy taktowanie pamięci równe 533/667MHz (w zależności od wersji :wink: ).

Co do tematu - kup 1 kość 1GB, może być używana (sam ostatnio sprzedawałem 1GB za 30 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dane z jakiegoś sklepu.

http://gr.asus.com/products.aspx?modelmenu...l3=185&l4=0

Nowy BIOS jest przydatny/wymagany dla obsługi DDR2-800, nie piszą o tym ale tak jest (płyta była masowo używana przez montownie, powiedzmy że COŚ na jej temat wiem).

Pamięci 800MHz pójdą, bo jak wspomniałeś, każda ma w SPD zapisane niższe taktowania
Widać mało masz do czynienia z najtańszymi pamiątkami :wink:

Wcale nie każda, znam wiele modeli pamięci które mają w SPD jeden wpis (timingi/takty tylko dla jednej częstotliwości).

Co do tematu - kup 1 kość 1GB

.... tylko niech cie nie podkusi kupować 2GB w jednym module, bo z obsługą pamięci >1GB/moduł ta płyta też ma problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mało masz do czynienia z najtańszymi pamiątkami :wink:

Zależy, co rozumiemy przez słowo najtańsze :wink: . Miałem tanie Kingmaxy i Goodramy na DDR2, które miały po parę wpisów w SPD...

Wcale nie każda, znam wiele modeli pamięci które mają w SPD jeden wpis (timingi/takty tylko dla jednej częstotliwości).

... ale najwyraźniej przeszacowałem producentów :wink: . Zaspokój moją ciekawość i wymień parę firm, które mają w swojej ofercie pamięci z jednym wpisem. Bo że niemarkowe pamięci mogą mieć skromne SPD to faktycznie - jest to bardzo prawdopodobne...

Co do tematu - SwisteK już wszystko wyjaśnił, więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przytaknąć :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokój moją ciekawość i wymień parę firm, które mają w swojej ofercie pamięci z jednym wpisem. Bo że niemarkowe pamięci mogą mieć skromne SPD to faktycznie - jest to bardzo prawdopodobne...

Nie chodzi o producenta, chociaż to też (nawet w tej chwili są dostępne w sklepach pamiątki np. Elixir czy Apacer mające po jednym wpisie w SPD). Dowcip polega na tym, że na rynek trafiają moduły RAM w wersji OEM, a w przypadku oemów część producentów nie zapisuje w SPD nic poza tym co klient zamówił (-> być może nie są też testowane przy ustawieniach innych niż nominalne/zamówione, co ma sens, bo pełny test zajmuje dużo więcej czasu). Powiedzmy że w przypadku "markowych" produktów firmowanych Infineon / Goodram / Kingston / Samsung itp. takie rzeczy raczej się nie zdarzają, ale jeśli chodzi o całą resztę "odzyskowych" pamięci na allegro może być różnie (i jest, w razie potrzeby mogę pare takich modułów pokazać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...