Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Frashoot

Rozwiązany: GeForce 9600 GT Najnowsze Sterowniki

Polecane posty

Gość Frashoot

Pytań parę :

1. Jakie są najnowsze sterowniki do GeForce 9600 GT ?

2. Jak je zainstalować? Po prostu odinstalować stare i zainstalować nowe? Żadnych cudów na kiju nie trzeba robić ?

3. To są te sterowniki : http://www.nvidia.pl/object/winxp_190.62_whql_pl.html ?

4. Odinstalowywanie starych sterów odbywa się przez "Dodaj/Usuń programy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najnowsze są te co podałeś. Ale bodaj jeszcze nowsze są. Chyba 191 lub 192. Nie jestem pewien.

2. Wystarczy wejść w panel sterowania i odinstalować.

3. Mogą być te stery. Nie są w miarę nowe.

4. Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie usuniesz starych, to mogą Ci się dziwne rzeczy dziać. Nie warto zaśmiecać systemu. Ściągnij driver cleaner i w nim wyboerz nvidię i wtedy wyczyści Ci system ze starych sterowników. Do usuwania innych programów polecam revo uninstaller. Żadne śmieci na dysku nie mają prawa zostać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Właśnie pobieram te sterowniki.

Jak nazywają się stare sterowniki? W "Dodaj/Usuń" programy mam : "NVIDIA Drivers" i "NVIDIA PhysX v8.04.25". Nie wiem co mam odinstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Ojj, coś się pokopało. Zrobiłem tak :

1. Odinstalowałem PhysiX, potem Drivers (kliknąłem "Odinstaluj wszystko oprócz sterowników ekranu" czy jakoś tak)

2. Zrestartowałem kompa.

3. Zainstalowałem nowe stery.

4. Zrestartowałem kompa i ... totalna pikseloza, obraz 800x600 pixeli, 4 bity w ustawieniach, itp. Nie pomogło ustawienie rozdzielczości dla 22' cali i zwiększenie do 32 bitów. Obraz wyglądał paskudnie. Zrobiłem przywrócenie kompa do stanu z 2 dni wcześniej. Nic nie straciłem, oprócz dodatków do Mozilli. :(

Co zrobiłem źle?

Zaiste, sterowniki to kawał sprzętu. Dlaczego, dlaczego nie przeczytałeś regulaminu?! Temat przeniosłem.

[wies.niak]

Przeczytałem regulamin, choć dość dawno. Ajjj, nie odzywam się, bo dostanę osta za pyskówkę do moda... (nie to, że się napraszam...) :)

Ost! Ost! Ban! Fatality! :> [w]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kliknąłeś "<<Odinstaluj wszystko oprócz sterowników ekranu>> czy jakoś tak", to nie usunąłeś sterowników. Zrób tak jak napisali Ci wcześniej. Usuń sterowniki (całość) w trybie awaryjnym Driver Cleanerem, zrób reset kompa i wtedy zainstaluj nowe i powinno być w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaraz padnę. Czy ty umiesz czytać? Jeśli miałeś w swoim sprzęcie coś jeszcze nVidii, np. chipset nForce na płycie głównej, no to właśnie usunąłeś do niego sterowniki i do wszystkiego co masz nVidii, oprócz karty graficznej. Trzeba było ręcznie zaznaczyć, żeby usunąło nVidia Display Driver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał je zainstalowane, to pewnie usunął za pierwszym zamachem, ale co za problem je też przeinstalować i pewnie przy okazji uaktualnić, bo większość użytkowników o tych sterach zapomina zaraz po instalacji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstalowałem PhysiX, potem Drivers (kliknąłem "Odinstaluj wszystko oprócz sterowników ekranu" czy jakoś tak)

Widzicie? Usunął wszystko oprócz tego co miał usunąć :laugh:

Po co panikujesz? happy.gif Od czego net jest happy.gif Jeśli usunął stery chipsetu to się ściągnie nowsze. Z resztą wątpię, że ze sterami grafy poszły i chipsetu...

Szczerze wątpię, żeby z wiedzą, którą posiada mu się to udało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

I dobrze. Odinstalowałem "sterowniki ekranu" i ten "PhysiX". Restart kompa. Instalacja nowych. Restart kompa. I działa... :D

Czy ja rzeczywiście usunąłem sterowniki chipsetu? Jak to sprawdzić? Przecież wszystko działa normalnie, jak działało przed moimi "eksperymentami".

Jak nie macie żadnych zastrzeżeń to dla mnie problem rozwiązany. Dzięki za pomoc. :)

@Nitrox - wiesz, pierwszy raz instaluję sterowniki. Dlatego trzeba do mnie "łopatologicznie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Heh, nie musiałem nic robić. Przyjechał informatyk (oprogramowanie HP świrowało i drukarka się rozkraczyła...) i przy okazji przejrzał kompa. Jest wszystko OK. Powiedział mi : " nie musisz usuwać starych sterowników, po prostu zainstaluj nowe i już."

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...