Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Iniemamocni (2004)

Polecane posty

iniemamocni.jpg


Bob Parr powszechnie znany w otoczeniu kolegów ze swojej branży jako "Pan Iniemamocny" oraz jego urocza żona o imieniu Helen mieszkają na przedmieściach dużego miasta przypominającego nieco Nowy Jork. Prowadzą tzw. życie emerytowanej pary superbohaterów gdyż 15 lat temu pod naciskiem mediów i opinii publicznej zostali zmuszeni do zaniechania swojej szkodliwej działalności. Z dwójką bohaterów mieszkają jeszcze ich dzieci, ale nie wiedzą nic o eskapadach swoich rodziców. Jednakże niespodziewanie nadarza się dla Pana Iniemamocnego okazja ponownego powrotu do rangi superbohatera. Dostaje on propozycję wykonania misji na tajemniczej i dalekiej wyspie.


[CIACH] Dlaczego nie napisałeś, że ten fragment był zaczerpnięty z filmwebu? [Tur]


"Iniemamocni" to bardzo śmieszny film animowany skierowany raczej do starszych odbiorców. Z tego względu że w filmie tym poruszane są sprawy które występują w życiu codziennym (np:. sprawy sądowe, życie rodzinne itp:.). Pomijając to powiem że film to duża dawka porządnego humoru, ciekawej fabuły i bardzo dobrego dubbingu. Gorąco polecam.

Ciekawostka: Oscar za najlepszy długometrażowy film animowany.

"Iniemamocni"

Reżyseria: Brad Bird
Scenariusz: Brad Bird
Produkcja: USA (studio Pixar)
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Akcja
Czas trwania: 110 min.
W polskiej wersji udział wzięli:
Piotr Fronczewski (Pan Iniemamocny)
Dorota Segda (Elastyna)
Piotr Adamczyk (Syndrom)
Karolina Gruszka (Wiola Parr)
Kora Jackowska (Edna)
Danuta Stenka (Mirage)
Piotr Gąsowski (Mrożon)
Stanisław Tym (Szef Iniemamocnego)
i inni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok "Shreków" mój ulubiony film animowany. Zgrabnie i ciekawie opowiedziana historia z mnóstwem śmiesznych scen i tekstów ("-Życie ci uratowałem! -Śmierć mi zniszczyłeś" :tongue:). Do tego dochodzi świetny polski dubbing. Fronczewski pokazał ogromną klasę. Świetnie pracował głosem: czy to w biurze ubezpieczeń, czy na początku filmu. W doskonały sposób przekazał emocje Iniemamocnego: "-Mieli kamery i cię nie złapali?! -I co? podeszwy wytrzymały?" :P Poza tym film, tak jak wspomniał PiEcIA, w fajny sposób pokazuje problemy zwykłych ludzi w szarym świecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów animowanych ^^ (Borze, dzięki Ci za TVP1). Już na samym początku spodobała mi się postać Pana Iniemamocnego i kontrast między jego wyglądem a wykonywanym zawodem : ) oczywiście nie zabrakło dużej ilości humoru, szybkiej akcji. Świetnie się bawiłam na tym filmie, nie da się na nim nudzić - polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem okazji jeszcze tego obejrzeć. Już długo się przymierzam ale jakoś czasu brak :dry: No ale pamiętam jak zbierałem jakieś kapselki czy coś takiego z płatków śniadaniowych :laugh: Muszę wreszcie pożyczyć od kogoś sobie ten film :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek - Pixar zdołał nas przyzwyczaić i rozpieścić do świetnej animacji. Nie inaczej jest tym razem :] Przygody rodziny Parrów wyglądają świetnie. A fabuła też daje radę. Wiadomo, nie doświadczymy wzniosłych chwil, ale też i totalnego bezsensu. Chociaż trochę za łatwo zorientować się, chyba nic nowego, kto jest głównym złym oraz ogólnie co i jak. Czemu lubię całą obsadę? Bo mają świetny polski dubbing. FTW! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film całkiem na poważnie. Nie jest kolejną ugrzeczniąną bajką pixara. Nie dziwię się że w niektórych krajach dostał etykietkę "Dzieci mogą oglądać tylko z opiekunami" Akcja zbyt szybka w późniejszej części filmu jak dla mnie, ale humor, efekty na b. wysokim poziomie. To pozycja dla nie co starszych i bardzo dobrze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj na "Pulsie" i mimo pomysłu, efektów i fantastycznej roli stworzonej przez Korę (projektantka strojów) film ten ma jedną niewybaczalną wadę- nie śmieszy tak jak jego najwięksi konkurenci. Nie mówię że jest tak przez cały czas, ale dzieło te strasznie dużo traci przez nikłą dawkę humoru. Gdyby nie to było by bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tą animację jakieś dwa razy. Dosyć dawno. Wydaje mi się, że jest całkiem niezła. Nie nudzi, a że lubię klimaty superbohaterów, tu jeszcze z fajnym pomysłem. To oglądałem z przyjemnością. Dla mnie nie ma tu nic specjalnego, ale jest dobrze. Po prostu fajna bajka.icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...