Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

falubazek

Po reinstalacji Windowsa XP nie mogę dostać się do dysku

Recommended Posts

Witam miałem ogromny prolblem z windo0wsem dlatego musiałem go instalować od nowa i wszystko poszło ok. tylko nie mogę wejść do mojego dysku ze wszystkimi danymi (nie chodzi o dysk z winowsem) wyskakuje mi tylko że mi może naleść plikum9ma.exe. który służy do otwierania plików. Mm zaistalowanego Winowsa XP home edition ktoś wie możę gdzie jest ten plik lub jak go odzyskać?

Link to comment
Share on other sites

wogóle nie rozumiem pierwszego pytania. ze sklepu a skąd moge mieć a service pack jak było napisane na kopercie jest od razu wgrany 1a. a zasilacza to nie wiem jakiego mam bo komp jest zaplombowany i nie chcem go otwierać.może powiem jak to sie zaczęło:

zainstalwoałem sobie gierke (jak jeszcze wszystko działało) włączyłem ją i komp sie zawiesił to go zrestartowałem po ponownym uruchomieniu znowu sie zawiesił to znowu zrestartowałem go po następnym uruchomieniu sam się zrestartował i pote mjuż za każdym włączeniem sam sie restartopwał i nie dało się nic zrobić więc zainstalowałem windowsa od nowa i teraz taki problem mi sie pojawił.

konfiguracja mego kompa to

AMD AThlon X2 3600+

1GB RAM

Geforce 7600GS

Link to comment
Share on other sites

Więc pomysły mam dwa. Po pierwsze, to może być jakiś wirus, przeskanuj tym komputer i powiedz, co wykazał. Powiedz też, jakiego masz antywirusa. Drugim pomysłem jest awaria dysku twardego, podrzuć screen zakładki Health z programu HD Tune.

Chwilę później:

Po szybkim sprawdzeniu Google okazuje się, że jest to wirus. Po wykonaniu skanu programem, który Ci podałem, zrób też skan programem HiJackThis i zamiera loga w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Zdezynfekuj wszystkie pamięci przenośne, które miałeś podłączone do kompa w ostatnim czasie za pomocą Flash Disinfector-a, to jest o tyle ważne, że ten wirus przenosi się głównie dzięki nim.

Poza skanem Dr.Webem nie zaszkodzi również skan programem Malwarebytes' Anti-Malware, zgódź się na wszystko co proponuje, a potem wklej loga z jego działalności

Link to comment
Share on other sites

Jakim antywirusem robiłeś skan?

Tak trochę zastosowałeś armatę na wróbelka, ten wirus akurat nie doczepia się do wszystkiego co popadnie, więc wystarczyłoby przeskanowanie dobrym antywirem i wyczyszczenie rejestru. Jeśli nie formatowałeś dysku systemowego, to dla pewności daj log z RSIT-a.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...