Jump to content
Sign in to follow this  
niziołka

Tamriel RPG

Recommended Posts

W tym temacie będziecie mogli poznać autorski system ...AAA... - Tamriel RPG :) Serdecznie polecam go wszystkim, mam nadzieję, że sam autor opowie więcej o tym systemie ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja. Ehmmm. Nie żebym się speszył. O czym to ja miałem... :sweat: A tak!

Na wstępie chcę podziękować Niziołce za wsparcie projektu z ramienia moderatorstwa FA.

Otóż dziś miała miejsce premiera (jak dumnie to brzmi ^^ ) autorskiej (czyli, co ważne - darmowej) gry fabularnej - Tamriel RPG. Jak sugeruje tytuł, akcja gry toczy się w uniwersum znanym z takich gier jak TES: Arena, Daggerfall, Morrowind i Oblivion. W zamierzeniu gracze i MG mają do dyspozycji cały kontynent, 10 ras i 17 klas postaci. Sam podręcznik jest autorstwa mojego i kolegi, lecz uczciwie zaznaczam, że znajdują się tam również teksty znane z sieci jak i gry (fragmenty książek). Całość do pobrania ze strony http://www.tamriel.cba.pl .

PS. Zachęcam do odwiedzenia forum ^^ .

PS2. Nie śmiać się z okładki, sam robiłem. Niestety talentu nie mam, a grafików nie wynajęliśmy ;).

cRsoCQrebuc.jpg
Edited by ...AAA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Się zasysa, więc na razie wiele nie mogę powiedzieć. :P

Nie śmiać się z okładki, sam robiłem. Niestety talentu nie mam, a grafików nie wynajęliśmy ;).

Hm...

Albo inaczej:

Ke?

Przecie okładka jest ładna, tym bardziej, że to darmowa autorka. :) Raz, że kupa autorek, które w tym momencie przeglądam leniwie na moim dysku, ma brzydszą okładeczkę (lub nie ma jej wcale), a dwa:

http://www.rebel.pl/product.php/1,619/9208...owy-gratis.html

http://www.rebel.pl/product.php/1,1238/114...-Role-Play.html

http://www.rebel.pl/product.php/1,1312/130...-The-Vigil.html

Popatrz, jakie obrazki szpecą okładki systemów, za które trzeba płacić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie racja, po tym co mi pokazałeś :sweat: . Tak czy inaczej przepraszam za problemy ze czcionką. Właśnie dorwałem programik do edytowania czcionek i jeśli Azura da to przy wersji 1.1 będzie <ok>. Poza tym, już zgłosiły się do mnie pierwsze osoby chętne do udoskonalania systemu, więc jestem dobrej myśli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS2. Nie śmiać się z okładki, sam robiłem. Niestety talentu nie mam, a grafików nie wynajęliśmy ;).

Kurczaki, całkowicie zapomniałem, że ktoś mi kiedyś proponował zrobienie kilku grafik do systemu w klimatach morrowinda, a to byłeś ty! Przepraszam. :) Być może gdyby nie moja skleroza i początkowy brak weny mieli byście jakąś okładkę i parę grafik w podręczniku. :)

No a samego podręcznika na razie nie skomentuję, bo... go jeszcze nie ściągnąłem. :) Ale postaram się to nadrobić, choć podobnie jak fearon też mam do przewalenia na dysku parę autorek. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Składam wyraz szacunku, widać, że bardzo przyłożyliście się do stworzenia i dopracowania tego settingu. Wprawdzie wyraźnie widać, że jest to system niemal typowo ''papierowy'', a co za tym idzie na PbF'a się raczej nie nadaje. Czy nie myśleliście nad stworzeniem drugiej wersji, okrojonej o te wszystkie atrybuty/zdolności/klasy? Owszem, trzeba by wtedy mocno przebudować cały setting, ale stałby się bardziej uniwersalny.

Do całości poradnika się nie odniosę, gdyż nie mam aż tyle czasu, ale zgodnie z obietnicą napiszę coś o kontynentach poza Tamriel:

1. Warto wspomnieć o Aldmeris. Wprawdzie wiadomo o nim jeszcze mniej niż o innych kontynentach w Nirnie, ale nie wyda nie wspomnieć o ojczyźnie merów (odwołując się do gobelinów i ksiąg z Summerset).

2. Można by rozwinąć fragment o Atmorze. Napisać, że z powodu ciągle spadających temperatur jest całkowicie wyludniona, a przodkowie Nordów żyli w sposób społeczeństwach zbieracko - myśliwskich (to tak a propos pochodzenia Nordów).

3. Bardzo brakuje mi opisu Pyandoney. W tym wypadku wiemy relatywnie dużo; historia Orgnuma i jego Kufra jest powszechnie znana i warta wzmianki jako wyraz stosunków pomiędzy Maormerami a Altmerami. Ponad to mógłbyś także pokusić się o zamieszczenie w poradniku tej mapy.

Poza tym warto by było zamieścić opisy innych mieszkańców Nirnu: Sloadów, Maormerów, Tang-Mo etc. Niekoniecznie w charakterze postaci grywalnych (braknie niestety wiarygodnych źródeł odnośnie poszczególnych atrybutów).

Edited by Murezor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że ktoś pamięta jeszcze o tym projekcie ;). Owszem, system został zrobiony typowo papierowy i taki miał być. Niestety żadnych przeróbek nie przewiduję z prostej przyczyny - nie ma to zbytu. Praca nad Tamriel RPG bardzo mnie cieszyła i byłem z tego dziecka dumny. Wydawało mi się, że na tle innych autorek jest nieźle, a zostaliśmy zjechani w środowisku. Żeby się dłużej nie użalać, nie widzę sensu dalszej pracy, z której skorzystało niewiele osób (choć parę pomysłów jest i może z nudów zostaną kiedyś rozwinięte).

Do całości poradnika się nie odniosę, gdyż nie mam aż tyle czasu, ale zgodnie z obietnicą napiszę coś o kontynentach poza Tamriel

I to lubię, konkrety :). Nie mówię, nie i jeśli kiedyś wyjdzie wersja 1.2 podręcznika, chętnie uzupełnimy informacje. Niemniej, akurat opisy kontynentów są tylko małym dodatkiem, gdyż jak nazwa wskazuje, system przewiduje grę w Tamriel. Co do ras, nie zostały zamieszczone, przez małą liczbę danych. Inaczej mówiąc, wydało nam się bez sensu dawać znać o jakiś rasach, które z nieznanego powodu będą niegrywalne. Lepiej coś ominąć, niż zrobić byle jak.

Dzięki i nadal chętnie przyjmuje wszelkie pomysły i zażalenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że ktoś pamięta jeszcze o tym projekcie ;) . Owszem, system został zrobiony typowo papierowy i taki miał być. Niestety żadnych przeróbek nie przewiduję z prostej przyczyny - nie ma to zbytu. Praca nad Tamriel RPG bardzo mnie cieszyła i byłem z tego dziecka dumny. Wydawało mi się, że na tle innych autorek jest nieźle, a zostaliśmy zjechani w środowisku. Żeby się dłużej nie użalać, nie widzę sensu dalszej pracy, z której skorzystało niewiele osób (choć parę pomysłów jest i może z nudów zostaną kiedyś rozwinięte).

Cóż, szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. System i podręcznik wyglądają bardzo porządnie.

I to lubię, konkrety :) . Nie mówię, nie i jeśli kiedyś wyjdzie wersja 1.2 podręcznika, chętnie uzupełnimy informacje. Niemniej, akurat opisy kontynentów są tylko małym dodatkiem, gdyż jak nazwa wskazuje, system przewiduje grę w Tamriel. Co do ras, nie zostały zamieszczone, przez małą liczbę danych. Inaczej mówiąc, wydało nam się bez sensu dawać znać o jakiś rasach, które z nieznanego powodu będą niegrywalne. Lepiej coś ominąć, niż zrobić byle jak.

Pewnie, jednak mimo wszystko przydałaby się choćby krótka notka o poszczególnych kontynentach i rasach, które notabene odegrały bardzo poważną rolę w historii Tamriel. Jeśli chodzi o atrybuty i takie tam, to oczywiście masz rację.

Jeśli jeszcze kiedyś wznowicie pracę nad tym projektem, to chętnie pomogę (a mam nadzieję, że to zrobicie - olej malkontentów, bo wykonaliście kawał dobrej roboty).

Edited by Murezor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że "Jeszcze Tamriel nie zginęło" powoli zaczynami przymiarki do wersji 1.2 podręcznika ;). Łatka ta ma głównie skupić się na poprawieniu magii w Tamriel RPG, to jest zarówno zmianie systemu nauki zaklęć, jak i dodaniu nowych uroków. Standardowo także usunie się kilka znalezionych wcześniej baboli z innych działów.

Gdyby ktoś chciał się przysłużyć jakimś pomysłem, to zapraszamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...