Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Propozycje nowych tematów

Polecane posty

Propozycje nowych tematów w wątku "O Cdaction"

Ponieważ pozwolenie na zakładanie nowych tematów przez uzytkowników okazało się klęską i zaledwie garsta z nich założyła naprawdę fajne i ciekawe tematy, a cała masa próbowała założyć stosy bzdurnych, blokuję możliwość zakładania nowych tematów dla użytkowników.

Za jakiś czas postaram się zainstalować dodatek pozwalający zakładać nowe tematy, ale tylko użytkownikom, którzy osiągneli jakiś porządny status na tym forum.

A póki co w tym temacie podawajcie ewentualne propozycje na tematy w tym wątku (tylko najpierw sprawdźcie czy przypadkiem taki temat już nie istnieje w Off-topicu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Jeju, modły wysłuchane. Choć już nieco się do idiotyzmu przyzwyczaiłem, teraz nareszcie jego definitywny koniec... 8)

PvtDamian ---> Pewnie to będzie zależało od ilości postów (przecież Ghost napisał, że od statusu), czyli np. nowe tematy będzie można zakładać od "człowieka" w górę, czy coś takiego.

A więc na początek proponuję: "Dlaczego CDA?", gdzie wypowiadalibyśmy się, dlaczego woliumy CDA od innych pism.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to będzie zależało od ilości postów (przecież Ghost napisał, że od statusu), czyli np. nowe tematy będzie można zakładać od "człowieka" w górę, czy coś takiego.

Obawiam się, że to może spowodować u niektórych chęć szybkiego nabicia dużej ilości postów. Oby Ghost czuwał nad tym i wybrał osoby piszące mądrze i na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiur

Ech, czy ja wiem, czy żeby móc zakładać nowe topici, to trzeba mieć np. człowieka? O rany, juz sobie wyobrażam jak wszyscy by zaczeli statsowac zeby moc zakladac nowe tematy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam zal ze juz wszyscy nie moga zakladac idiotycznych topicow. Od momentu gdy forum przezylo porzadki i mozna bylo takie tematy zakladac niepotzrebny stal sie dzial na luzie.Ile to poszlo ostrzezen i banow. Za kazdym razem gdy wchodzilem na forum z usmiechem na ustach zauwazalem nowe Łapki oznaczajace zamkniety, a potem wchodzac mozna bylo przeczytac kolejny post moderatora w ktorym wyglasza on krotkie kazanie na temat niedoczynnosci tarczycy (debiulizm, idiotyzm, cymbalizm) kwintujac to wszysko ostrzezeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, czy ja wiem, czy żeby móc zakładać nowe topici, to trzeba mieć np. człowieka? O rany, juz sobie wyobrażam jak wszyscy by zaczeli statsowac zeby moc zakladac nowe tematy...

Ale mozna nie statsowac, i nie zakładac durnych tematów w ogóle, nie? Zresztą nie chodzi o to, że tematy będą mogli zakładać tylko "starsi" forumowicze, ale o to, że osoby mające liczbe postów (najczęściej) poniżej tych 10 czy 20, statsują ile wlezie. Po co więc moderatorzy mają co chwile kasować kilkanaście durnych tematów? A użytkownik "dojżały" zdaje sobie chyba sprawę z tego, że nie ma sensu zakładanie topicu "O jakie to CDA jest Kól i w ogóle fajne...", bo i tak zostanie on zamkniety. Przy okazji możnaby wtedy zaostrzyć kary za zakładanie takich tematów przez starych forumowiczów (od razu ostrzeżenie na przykład). Popieram na całej rozciagłości zakończenie promocji i zamkniecie sklepiku na nowe tematy.

A ten temat bym przykleił gdzieś u gory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Kurde, DIONku, masz rację. Ale szczerze powiedziawszy moja propozycja nie była propozycją w pełnym tego słowa znaczeniu, bo napisałem to tylko po to, aby mój post nie był do końca offtopiczny (i przy tym trochę bezmyślnie, sorry). Ale widzę, że wszyscy tu offtopikują, więc w porządku :).

A poza tym, nie mówcie, to bardzo sensowna propozycja (chodzi mi o zakładanie topiców od pewnego statusu). Gdyby można było zakładać tematy np. od człowieka (nie wiem, co myśmy się akurat TEGO statusu czepili :)), wcale niełatwo byłoby nabić sobie tyle postów tylko dla możliwości zakładania tematów. Po pierwsze - co to byłby za sens nabijać bez sensu, a raczej tylko po to, aby założyć temat, tyle notek? Nowi przedtem myśleli, że skoro mają możliwość zakładania nowych tematów, to niech z tego korzystają do woli. Teraz może zrozumieją, że skoro wprowadzono ograniczenia, to nie dla zabawy. Po drugie - zanim taki czy owaki nabije 250 wypowiedzi, to po drodze zaliczy 5 banów :). Więc to fizycznie niemożliwe. Więc na razie jest w porządku, a jak Ghostowi zechce się wprowadzić łatkę, to też będzie w porządku ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Favor

Osobiscie nie jestem za tym zeby trzeba bylo miec duzo postow, zeby zakladac tematy. Sam jestem nowy na forum, ale staram sie pisac tylko przemyslane posty [swoja droga - pewnie dlatego jest ich tak malo :P]. Mysle, ze sporo nowych rowniez nie statsuje. Mi takie ograniczenie nie bedzie absolutnie przeszkadzac, bo nie planuje zakladac zadnych topicow. Mysle jednak o tych, ktorzy maja ciekawe pomysly na nowe tematy, a maja bardzo malo postow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szopa

mnie tam odpowiada ten krok. te tematy które coś wnoszą już od dawna są eksploatowane, a oprócz przecieków, zapowiedzi i tego typu tematów zakładanych przed adminów i moderatorów to reszta (nie licze wyjątków, lecz intnieją) jest totalnym syfem.

Mysle jednak o tych, ktorzy maja ciekawe pomysly na nowe tematy, a maja bardzo malo postow.

to przecież mogło by być rozwiązane jak w dziale off topic, gdzie forumowicz podaje pomysł na temat ale to moderatorzy (i admini????) rozwarzają czy go warto założyć czy nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -ender-

Niech ktoś z modów wypowie się plizz na ten temat. Bo ja np. jestem od dawna na forum, ale nie piszę ile wlezie. Piszę tylko jak odczuwam taką potrzebę i widzę, że sensownie włączam się w dyskusje. A więc.. czy będzie też brana pod uwage data przyłączenia w stosunku do postów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lishoo

Ja tylko proponuje aby możliwość zakładania nowych tematów była dostępna dla użytkowników będących co najmniej miesiąc na forum... niektórzy mimo tego że długo siedzą na forum względnie mało się udzielają... np. porównać mnie i shadow_cat (pozdro! :) )... więc byłby to niezbyt trafny pomysł, a użytkownik który jest co najmniej miesiąc na forum nauczy się już panujących tu zasad (no chyba żeby to było za mało czasu aby to wszystko zapamiętać :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raulg

Hehe mój temat jaka grę chciałbym w cda wymiata :D A piszac na temat, moze topic o starych działach w cda, ktorych juz nie ma??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam od dluzszego czasu czy topic "Najwieksze bugi w histrorii CDA" by przeszedl... pytam sie tu bo nigdy nie chcialem zakladac a skoro jest mozliwosc zapytania sie, to sie pytam ^^.

Milej niedzieli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes
Ja tylko proponuje aby możliwość zakładania nowych tematów była dostępna dla użytkowników będących co najmniej miesiąc na forum... niektórzy mimo tego że długo siedzą na forum względnie mało się udzielają... np. porównać mnie i shadow_cat (pozdro! :) )... więc byłby to niezbyt trafny pomysł, a użytkownik który jest co najmniej miesiąc na forum nauczy się już panujących tu zasad (no chyba żeby to było za mało czasu aby to wszystko zapamiętać :) )

Wg. mnie to troche poroniony pomysł, bo złuzmy taką sytuację:

Jakiś gostek zapisuje sie na forum potem o nim zapomina.... po miesiącu przypomina sobie i robi tu taki bajzel ze szok.... I co nadal uwazasz ze to dobry pomysł ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

Brawo Ghost za pomysł! Już dawno to zasugerowałem. Ja osobiście z Krabem założyłem jeden temat <o przeciekach, bo znaleźliśmy przypadkiem jeden>. Od czego zależy, czy będzie można zakładać nowe topici?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość YaCa

Nieco offtop....

Trochę mnie dziwią oba rozwiązania...

Z jednej strony, chcece dawac głos tym którzy gadają najwięcej (najwiecej to gada baba przy sklepie w kolejce), że to niby mądrość z nich płynie, huh...

Z drugiej strony, dawać głos tym, którzy są juz jakiś czas na forum. A może lepiej tym co maja już skończone 14,5 roku?? albo 17lat i 3 miesiące?? Dlaczegóżby nie?

Dlaczego sensowność wypowiedzi mierzyć wiekiem lub wielkością?(sic!)...

Na tym forum jestem Świerzy, nie wiem na czym polegały dokładnie problemy z nowymi tematami...Pamiętam jednak że to własnie zbyt mocne moderowanie zabija forum...każde może paść tego ofiarą...

Sądzę ,że o to chodzi żeby każdy mógł się wypowiedzieć, a ciężka praca Moderatora polega na odsiewaniu plew. Nie zapiszesz tego w formularzach i punktach. Nic nie dadzą nakazy i ukazy.Ogranicz dostęp - będzie qpa oftopów (jak ten), zamknij drogę zakładania tematów - forum bedzie nudnawe...

imo Moderatorzy macie jedno rozwiązanie : ciągle czytać posty i oddzielać ziarna od plew... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Favor ---> Toć właśnie ten topic jest po to, aby składać swoje propozycje i sugestie. Jeśli komuś zależy na powstaniu nowego tematu, to przejdzie przez tą mało skomplikowaną procedurę, jaką jest <post w tym temacie> zamiast <samowolnego założenia tematu>. A jeśli komuś nie zależy i zakłada tematy bez sensu... Cóż, właśnie ten proceder został ukrócony.

YaCa ---> Jak dla mnie, to nasze forum żyje właśnie dzięki konsekwentnemu i sprawnemu moderowaniu. Według Ciebie to przesada? Dzięki temu nie trzeba przekopywać się przez setki bezsensownych tematów, tysiące bezsensownych postów, aby znaleźć cenną informację. Choć i tak czasami się zdarza. Mi akurat klimat FA się podoba. Nie mówiąc o wszystkich niuansach, jakie nań wpływają, pewna dyscyplina stała się już nawet naszym znakiem rozpoznawczym. Wielu odpada na starcie, a ci, którzy prztrwają, tworzą fajne grono ciekawych ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość YaCa

Hum,...może niezbyt jasno formuuje mysli... forum MUSI być moderowane to pewne. Piszę o zbyt, hum, twardym moderowaniu polegającym np. na odmowie zakładania topiców.

A dyscyplina, cóż to sa własnie te "niuanse", o których na razie się nie wypowiem bo jesem za nowy i za mało wiem.

Swoją drogą ciekaw jestem średniej wieku Forumowiczów, Admini cos mogą poradzić?Może jakaś forma ankiety incognito?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekaw jestem średniej wieku Forumowiczów, Admini cos mogą poradzić?Może jakaś forma ankiety incognito?

a w sumie to do czego jest ci potrzebe potrzebe ? Srednia czytelników forum jest podona do tej co samego CDA... jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej na temat czytelnikow odsylam pod ten adres:

http://www.bauer.pl/tytuly_rozw.html?id=12

tam sie dowiesz wszystkiego... z nawiazka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...