Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darth7Vader

Miecz Prawdy - Legend Of The Seeker (2009)

Polecane posty

Nowy serial Fantasy który jest emitowany od 4.09.09 w Jedynce w każdy piątek o godzinie 22.05. Serial Został stworzony na podstawie książki Terry'ego Goodkinda o tym samy tytule. Serial opowiada o złym Lordzie Darken Rahl'u pragnącym zawładnąć magiczną krainą Midlandów i zniszczyć wszystkich ludzi żyjących w tej krainie pełnej magii. Według przepowiedni pokonać go może jedynie Poszukiwacz przy pomocy Księgi Opisania Mroków w której to znajdują się najpotężniejsze moce czarnej magii, gdyby Darken Rahl odnalazł tą księgę wtedy to nie tylko Midlandy ale i cały świat pogrążyłby się w wiecznym mroku. Midlandy od tysięcy lat dzieli magiczna granica dzieląca ją na 2 światy: pierwszy gdzie magia była od tysięcy lat, drugi zwany Westlandami gdzie pojęcie magii jest tak rzadkie że tylko niektórzy to pamiętają i przez której to granicę nikt nigdy nie ośmielił się przekraczać... aż do pewnego momentu.

Tym kimś jest Powierniczka o imieniu Kahlan Amnell która ma przy sobie Księgę Opisania Mroków i musi jak najszybciej odnaleźć Poszukiwacza zanim to zrobi Darken Rahl...

legendoeftheseeker.jpg

Miecz prawdy / Legend of the Seeker - Sezon 1 (2008)

Reżyserią serialu zajął się Sam Marini,Mark Bessley i inni

Scenariusz: Kenneth Biller, Terry Goodkind, John Shiban, Stephen Tolkin

Zdjęcia: Aaron Morton

Muzyka: Joseph LoDuca

Obsada:

Craig Horner-Richard Chyper

Bridget Regan- Kahlan Amnelll

Bruce Spence-Zeddicus Zu'l Zorander

Jay Laga'aia-Chase

Craig Parker-Darken Rahl

Andrew Robertt-Ranssyn Fane

Jeffrey Thomas-George Cypher

i inni

Odcinek I pt: ''Przepowiednia-Prophecy''

Odkąd Powierniczka Kahlan Amnell przekroczyła granicę Midlandów ścigają ją wojska Draken Rhal'a pod przywództwem Ranssyn'a Fane'a -oni mają jeden cel: odzyskać Księgę Opisania Mroków i dostarczyć ją Rahl'owi. Kahlan wraz ze swoją siostrą próbują uciec przez las żeby zgubić Fane'a i jego towarzyszy, niestety po drodze ginie siostra Kahlan i od teraz to ona jako ostania Spowierniczka-siostra która złożyła przysięgę by bronić prawdy musi odnaleźć Poszukiwacza i przekazać mu Księgę Opisania Mroków. Pomóc jej może stary, zapomniany mag imieniem Zedd zwany też Zeddicus'em Zu'l Zorander'em który to dawno, dawno temu musiał opuścić Magiczne Midlandy i udać się na wygnanie i schronić przed złym Lordem Darkenem Rhal'em ale.. ...nie schronił się on tam sam. Wziął bowiem małe niemowlę, które to wtedy ocalało jako jedyne z rzezi którą to rozpętał Sam Rhal, bowiem dawno temu miał przyjść na świat Poszukiwacz i to właśnie wtedy Rhal kazał pozabijać wszystkie niemowlęta w wiosce... ...i po tym wydarzeniu świat oczekiwał od ponad 1000 lat na pojawienie się Poszukiwacza... ...aż pewnego dnia młody drwal imieniem Richard Chyper mieszkał spokoje wraz ze swoim ojcem Georgem gdzieś w zakątku lasu i dzień jak co dzień wykonywał swoje obowiązki. Po rozmowie z ojcem Richard usłyszał że ktoś przekroczył magiczną granicę Midlandów i że posiada potężną Księgę Opisania Mroków, ten ktoś to Kahlan Amnell i gdy Richard wybrał się na przechadzkę po lesie usłyszał ze ktoś chce napaść na bezbronną kobietę, którą jest Kahlan, postanawia pomóc jej i staje w obronie. Oczywiście pomoc Richarda okazuje się na tyle skuteczna że wszyscy podopieczni Fane'a giną a on sam spada z urwiska. Po uratowaniu Kahlan Richard próbuję porozmawiać z nią ale ona niestety wyjaśnia mu że szuka Poszukiwacza i nie ma czasu na pogaduchy, no i zabrania mu żeby za nią nie szedł. Po uratowaniu Kahlan, Richard wraca do domu, gdzie ojciec słysząc co się stało wysyła go do Zedda, gdzie Richard będzie bezpieczny, po drodze do Zedda, Richard widzi że Kahlan też zmierza do niego, więc podąża za nią w ukryciu. Chwilę po tym jak Richard wybrał się do maga, do jego ojca przychodzi brat Richarda i informuję go że jakiś drwal pomógł Powierniczce uciec przed Fane'm i twierdząc że Kahlan jest wiedźmą, która to omamiła Richarda przeciwko niemu i jego ojcu, więc prosi on ojca o to żeby przetłumaczył Richardowi że jak dalej będzie pomagał Powierniczce to Richard może mieć bardzo poważne kłopoty, niestety George nie chce za bardzo pomóc więc brat Richarda nakazuje Fane'owi pilnować ojca wraz z grupą żołnierzy, oczekując że Richard wróci, niestety mylił się. Richard po dotarciu do Zedda prosi go o pomoc lecz widząc że, ten siedzi na skale prawie nagi i to rozmawia jeszcze... ...z kurą! Richard myśli że chyba się pomylił, na szczęście przybywa Kahlan i która to przypomina Zeddowi że musi wskazać jej kim jest Poszukiwacz żeby mogła mu dać Księgę Opisania Mroków dzięki której pokona Rhala. Okazuje się że... ...to właśnie Richard jest Poszukiwaczem. Słysząc to z ust Zedda, Kahlan nie wierzy że to on jest Poszukiwaczem. Richard też oznajmia że to jakaś pomyłka i twierdzi że nie jest żadnym Poszukiwaczem. Następnie Kahlan wręcza Richardowi Księgę Opisania Morków ale Richard próbując ją przeczytać, nic nie rozumie, ale potem udaje się mu odczytać księgę i wie że to on jest Poszukiwaczem. Po krótkiej rozmowie, Zedd wyjaśnia Richardowi jego pochodzenie i jakie jest jego przeznaczenie... ...ma on zabić Darken Rhal'a używając w jakiś sposób Księgi Opisania Mroków, jednocześnie dostaje też Miecz Prawdy którym to ma zabić Rhala... a Darken Rhal właśnie się dowiedział, że... ...Poszukiwacz żyje.

To był opis I odcinka.II odcinek. pt:''Przeznaczenie-Destiny''już był 11.09.09 więc postaram się go też opisać(no chyba że ten temat zostanie wcześniej wykopany)

Natomiast jutro będzie III odcinek pt: ''Eliksir''

MSaint>>>nie ma potrzeby stosowania większego rozmiaru czcionki i pogrubień, proszę na przyszłość stosować je bardziej powściągliwie.

Co do uwag się oczywiście dostosuję i postaram się żeby wszystko było ok. :yes:

A o to tak jak napisałem wcześniej opis II odc. pt: Przeznaczenie''

Odcinek II pt: ''Przeznaczenie-Destiny''

Richard wraz z Kahlan i Zeddem ścigają Rassyna Fane'a , który to jakimś cudem dorwał w swoje łapska Księgę Opisania Mroków(nie wiem, więc jak ktoś to może mi śmiało przypomnieć). Do grupy ścigających Fane'a dołącza Chase, który to służy przedtem u brata Richarda, Michaela(teraz już wiem jak on miał na imię, chyba skleroza mnie dopada?). Tymczasem po wczorajszej nocy Rhal wie, że Poszukiwacz żyje i nakazuje swoim podwładnym magom żeby zniszczyli granicę pomiędzy Midlandami a Westlandami żeby znaleźć i zabić Richarda, ale to nie jest łatwe bo granica została stworzona z bardzo potężnej magii i trudno będzie ją zniszczyć ale Rhal się tym wcale nie przejmuje. Tymczasem w zamku Fane próbuje nakłonić Michaela zęby pomógł mu przejść przez granicę ale początkowo Michael się nie zgadza bo mimo że służy u Rhala to jednak zna Richarda i wie że on zawsze był pomocny i miał dość trudny charakter. Jednak Fane po chwili uświadamia Michaelowi że i tak Rahl ma zamiar podbić całe Westlandy, przy okazji pozbyć się Richarda i Kahlan raz na zawsze. Po tym Michael wyrusza żeby jakoś powstrzymać swojego brata, lecz zanim jeszcze opuścił zamek powiedział Faneowi żeby uważał bo po zniszczeniu granicy uchodzi bardzo potężna czarna magia i może zostać porwany do krainy podziemi i cienia. Gdy Richard, Zedd, Khalan i Chase dalej podążają śladami Fane'a napotykają Michaela i bandę żołnierzy i wieśniaków którzy to próbują ich powstrzymać, w tym oczywiście też Michael. Ale Richard nie chce ustąpić i niestety dochodzi do walki po ostrzeżeniach, które to padły z obu stron. W ferworze walki omal nie ginie Richard od strzały z kuszy ale na szczęście Kahlan go ratuje, a tak naprawdę to jej Shar - nocny ognik będący źródłem magii. Po tym Shar, który to przeznaczył całą swoją magię ratując Richarda, umiera. Kahlan wie że bez niego nie przejdą przez granicę ale on zrobił to co do niego należało, po tym Kahlan pożegnała się z Shar'em i wszyscy ruszyli dalej za Fane'em.

Po krótkiej chwili Richard i reszta dochodzą do wniosku ze Chase nie może dalej z nimi iść i musi wrócić do swojej rodziny. Chase chce pomóc Richardowi nawet za cenę życia ale on mu tłumaczy że ma córkę i żonę, które to najpierw musi ochronić żeby móc iść dalej razem z nimi. Chase słucha Richarda i pędzi do domu, gdy już się tam zjawia zastaję Fane'a który to wypytuje go o topór(nie pamiętam nazwy) który ma przy sobie, bo tacy strażnicy jak on nie noszą takiej broni więc Fane chce jawnych dowodów na to że jest to ''legalne''. Chase mówi mu że kupił ten topór u jakiegoś kupca ale po chwili gdy Fane grozi mu że jak nie powie prawdy to córka i żona zginą. Fane chce też żeby Chase pomógł mu przekroczyć granicę bo potrzebuje kryształu z ognikiem,. Chase wie gzi Fane może dostać ognika i mówi mu ze zaprowadzi go do ''Kościanej Babki'', przysięgając że to prawda ale che mieć pewność że żona i córka będą całe, ale Fane jest zbyt cwany żeby się na brać na takie sztuczki więc bierze Laurę (córkę Chase'a) żeby mieć pewność że Chase go nie wykiwa. Gdy są już u ''Kościanej Babki'' daje ona Faneowi kryształowego ognika i w zamieszaniu Chase ucieka Fane'owi ale on ma Laurę i zamierza iść z nią do granicy ale w tym momencie zjawia się Richard wraz z Zeddem i Kahlan i ratuje Laurę... ...niech to,Fane Uciekł. Richard każe Chaseowi wracać z Laurą do domu a oni dogonią Fane'a. Gdy ten dochodzi do granicy musi użyć ognika, chwilę potem dociera Richard i nie ma zamiaru puścić Fane'a z księgą. Dochodzi do walki Richarda z Fanem i jego żołnierzami, pomaga mu przy walce Kahlan, bo Zedd, który uratował Richarda przed wciągnięciem go do krainy cienia musiał się wyleczyć u ''Kościanej Babki''(nie pamiętam całości jak to było tylko trochę). W walce Richard zabija Fane'a przebijając go mieczem na wylot i robiąc w nim niezłą dziurę. Jeszcze pomaga Kahlan i mają chwilę żeby odetchnąć ale w walce z Fanem zapominają że wojska i magowie Rhala niszczą granicę (zrobili dość sporą dziurę). Wojska Rhala zostały wysłane by zabić Poszukiwacza. Richard i Kahlan widząc zbliżające się wojska są gotowi na walkę. Gdy tylko przechodzą przez dziurę w granicy Richard wie co robić, po bardzo długiej i wyczerpującej walce Kahlan omal nie ginie i wtedy Richard ją ratuje i ona wie że on jest prawdziwym Poszukiwaczem na którego wszyscy czekali ponad 1000 lat, bowiem ona jako Powierniczka miała bronić Poszukiwacza i nawet zginąć żeby go chronić, widać los chciał inaczej i to Richard uratował ją a ona nie musiała oddawać życia za niego, bo Richard przysiągł jej że nikt nie zginie podczas jego wyprawy. W walce niestety Richard musiał zniszczyć Księgę Opisania Mroków którą to miał użyć do zabicia Rhala. Po walce, do Richarda i Kahlan dociera Zedd który się wyleczył u ''Kościanej Babki''. Richard mówi mu że musiał zniszczyć Księgę Opisania Mroków żeby nie zdobyli jej żołnierze Rhala. Khalan się zastanawia jak teraz Richard zabije Rhala bez pomocy księgi, Zedd wyjaśnia jej że przecież księga nie miała dostać się w ręce Rhal'a tak jak głosi przeznaczenie więc Richard podjął swoją pierwszą najtrudniejszą decyzję i dobrze zrobił ale Zedd ostrzegł Richarda że jako Poszukiwacz będzie musiał jeszcze wiele takich decyzji podjąć... ...tymczasem w zamku Rhal jego zwiadowca doniósł mu że wszyscy jego żołnierze, w tym Fane nie żyją i niestety Księga Opisania Mroków została zniszczona przez Poszukiwacza. Darken Rhal wie teraz, że szanse między nim a Poszukiwaczem są wyrównane.

Jakiekolwiek błędy proszę uzupełnić w odpowiedziach.

W takim razie zapraszam na 3 0dc. ''Miecza Prawdy'' pt: ''Eliksir'' który będzie dzisiaj o godz.22 w TVP1. :happy:

Niestety, emisja 3 odcinka się lekko opóźniła i była o godz.22.45 a nie o 22 ale to przez to że był film ''Za wszelką Cenę'' ale mi to nie przeszkadzało. :wink:

Co do opisu 3 odc. to niebawem go zrobię, bo na razie mam trochę szkolnych spraw na głowie ale jakoś się wyrobię :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze potrzeby opisywania wszystkich odcinkow. Lepiej chyba omowic co w serialu jest fajnego i godnego obejrzenia. Tym samym wiekszosc osob moze by sie skusilo go obejrzec. No chyba, ze ktos nie moze wtedy ogladac, a chcialby bardzo wiedziec co sie dzieje, to wtedy to jest dobry pomysl.

Jesli zas chodzi o to dzielo to nie porwalo mnie. Czytalem ksiazke "Pierwsze Prawo Magii" i musze powiedziec, ze jest duzo lepsza. Moze mam tylko takie odczucie splycenia serialu wzledem pierwowzoru (jak czesto sie zdarza w przypadku ksiazkowych ekranzacji) ale nic specjalnie mnie w tym serialu nie zachwycilo (na razie). Zdecydowanie najmocniejszym elementem sa wedlug mnie walki, zrealizowane calkiem efekciarsko (co nie dziwi patrzac, jakie seriale mial w dorobku wczesniejszym rezyser). Najwieksza wada jest wedlug mnie paradoksalnie takze zwiazana z walkami. Chodzi mi mianowicie, ze wszystko jest im podporzadkowane i tylko na nich opiera sie serial. Takie "od walki do walki" a reszta to zeby czas zapelnic. Niby jakas tam historia jest, ale w imo milion razy lepiej zarysowana w ksiazce. Nie podoba mi sie zbytnio tez gra aktorska.

Ogolnie rzecz biorac serialu nie polecam, chyba ze ktos jest maniakiem efektownych walk (ktore mi sie juz przejadly po pierwszym odcinku), a reszta to dla niego tylko dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obejrzałem trailer serialu. Wydał mi się cholernie sztuczny i kiczowaty, dlatego nie zamierzałem go oglądać. Ojciec czytał książki z tego cyklu (chyba na szóstej się zatrzymał), więc sięgnął i pierwsze epy nawet mu się podobały. Potem jednak jego zdaniem zaczęli odchodzić za bardzo od tego, co jest w książce i serial dropnął. W "Nowej Fantastyce" też nie wyrażali się o tej produkcji pozytywnie, nazwali ją "sztuczną i spłyconą, przez co pewnie dobrze sprawdzi się w telewizji" i sprawdziło się, wkrótce powinna zacząć się druga seria :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sztuczne toto nudne, fabuła... słaba, nudą wieje... Historia wielkiego wybrańca - w grze i owszem może by pasowało. Ale zrobienie z tego serialu - This is Madness! Elementy humorystyczne - taaak baaardzo ich dużo. Ale wszystkie są do bani! Żebym się uśmiechnął... nic. Efekty specjalne - słabe. Wiem, naoglądałem się Władcy Pierścieni... ale to nie to na co czekałem. Postaci - zagrane nieźle. Ale są tak płytkie i denerwujące, że jedyną osobą którą lubię jest ten główny zły. Odcinki są zrealizowane jak poszczególne rozdziały w... wielu grach. Jak Jade Empire, Baldurs Gate. I w grach to wychodzi dobrze. Tu - średnio.

Ogólnie nie polecam tego serialu. Dużo lepsze są Przygody Merlina. Naprawdę, tamten serial ma w sobie to coś. Fabuła, mimo ogromnej różnicy w stosunku do legendy - ciekawa. Wszelakie aluzje co do orginału są bardzo dobre(Artur ratuje Mordreda). Wszystko jest tam lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się zgadzam z twoją opinią zizou666 bo i tak lepiej żeby każdy obejrzał odcinek i napisał czy mu się podobało czy też nie albo który z bohaterów mu się podoba. Ja nie czytałem tej serii książek, więc dla mnie serial jest na razie ok. Podobało mi się w 1 odc. to jak Kahlan przechodziła przez tą granicę i dla mnie świat który tam stworzyli czyli Midlandy i Westlandy są podzielone magiczną granicą, bo mi to przypomina tą granicę jak w Ghotic-u (choć tam to akurat jest kolonia a nie miasto,czy 2 różne światy, no i Ghotic ma klimat nie do pobicia). Jeszcze porównanie do Ghotic-a to dla mnie Fane miał podobną zbroję jak przyboczna straż Gomeza. Podobała mi się też walka Richarda z Fane'em pod koniec 2 odc. ,dużo się tam działo. W 3 odc. trochę akcja zwolniła tempo więc dla mnie ten odcinek nie był zbyt ciekawy, chociaż podobały mi się eliksiry i ta chata tego krasnoludzkiego karczmarza, normalnie jak w Heroes Of Might And Magic 3.

Wracając że fabuła w książce(cała seria) a w serialu jest ''spłycona'' to też się zgadzam, bo na pewno dla tych którzy czytali pierwszą książkę albo wszystkie i teraz oglądają serial mają jak porównać i dla niektórych książka na pewno jest lepsza niż serial, bo tak jak dzisiaj robią seriale(np. ten) albo filmy(''Opowieści Z Narnii'', tu akurat pierwsza część mi się bardzo spodobała bo dla mnie to wypis,wymaluj: Heroes Of Might And Magic 3 :smile: ) na podstawie rożnych książek to potrafią nieźle odskoczyć od książki czy mogą po prostu popsuć niektóre elementy :confused: . Oczywiście Peter Jackson b.dobrze zeekranizował ''Władcę Pierścieni'', więc tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. :wink:

Wracając do serialu to mi się podoba, bo rzadko jest jakoś ciekawy serial fantasy w TV(akurat ten to został zrobiony na podstawie całej serii książek, więc fabuła opiera się głównie lub po części na tej z książek). Ogólnie to jak na razie serial mi się podoba, choć dla mnie 3 odc. był trochę mniej ciekawy i zboczyli nieco z fabułą ale i tak na pewno następne będą ciekawsze. Jak robią takie seriale to zawsze są jakieś ciekawsze, pełne akcji i dobrej walki odcinki a czasami tępo i fabuła w niektórych zwalnia czy lekko odchodzi od całej historii. Jak dla mnie to niektóre seriale fantasy są lepsze i gorsze. Jak oglądałem ''Wiedźmina'' to momentami aż mnie brało na śmiech :biggrin: a ten akurat jest ok i mi się podoba. :wink:

Co do opisywania wszystkich odcinków to mogę jeszcze opisać 3 odc. i na tym poprzestanę, bo niektórzy czasem nie mają czasu by obejrzeć odcinek a tu chodzi głownie o wrażenia z serialu tak jak to napisałeś, więc mogę jeszcze ogłosić małe głosowanie:

Czy mam dalej opisywać kolejne odcinki serialu ''Miecz Prawdy''?

A. TAK :thumbsup:

B. NIE :down:

Jak ktoś chce to może zagłosować, choć i tak wiem że większość odp. będzie NIE. :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o oto opis 3 odc. pt: ''Eliksir'' dla tych co go przegapili :happy:

Odcinek III: ''Eliksir-Bounty''

Richard, Zedd i Khalan zrobili sobie mały odpoczynek gdzieś w lasach Westlandu od sługusów Rhala. Niektórzy nie odpoczywali, np. Richard, który ćwiczył swoje umiejętności wojownicze... ...na jabłkach. A Zeed jak na czarodzieja przystało leżał pod kamieniem i zajadał się jabłkami. Richard trochę się zdziwił że w niby jaki sposób ma on pokonać Rhala jak siedzi gdzieś w lesie i tnie jabłka Zeddowi. Zedd szybko wyjaśnił Richardowi że to nie o jabłka chodzi, tylko o to żeby był gotowy na walkę z Rhal'em. Richard się znudził tym ''jabłkowym treningiem'' Zedd'a więc on wyczarował mu niewidzialnego melona i powiedział żeby spróbował z czym trudniejszym jak mu się nudzi. No to Richard spróbował kilka razy i nic nie wychodziło, stwierdził że to za trudne. Zeed wyjaśnił mu, żeby trochę się skoncentrował i dostrzegł to co jest zawsze widoczne a wtedy zobaczy to co jest niewidoczne(czy jakoś tak) i wtedy się uda. Richard przecież jest Poszukiwaczem i powinien czasami korzystać ze swoich mocy które w nim drzemią, no, akurat tej mocy to Zedd go nauczył. I po chwili Richard poćwiartował melona jak cebulę, ciesząc się że mu się udało aż pochwalił się Zeddowi ale on go trochę ostudził i stwierdził żeby Richard tak za bardzo się tym nie ekscytował bo przed nim jeszcze wiele rzeczy do odkrycia. Po tym owocnym treningu Richard poszedł się trochę zrelaksować, po drodze zauważył że Kahlan kąpie się w strumyku, i że jest w stroju Ewy... ...no więc Richard trochę się ''zamyślił'', przez co chwilę potem Kahlan przebudziła Richardem krzykiem że ktoś ukradł im konie. Na ten wrzask Richard popędził jak strzała za złodziejaszkiem by odzyskać konie. Wskoczył na jednego z nich i próbował zrzucić złodzieja na ziemię, niestety po dłuższej szarpaninie Richard został zepchnięty z rumaka i spadł na ziemię a złodziej uciekł. Po chwili przybiegła Khalan i Zedd. Khalan była jeszcze w dość przyjacielskim nastroju, ale Zedd opierdzielił Richarda za to, że przez jego nieuwagę skradziono im konie. Pytając się go co go mogło odwrócić jego uwagę, spoglądając na Kahlan wiedział co to mogło być. Cala trójka ruszyła na północny-wschód za złodziejem. Gdy złodziej przybył ze skradzionymi końmi do małej wioski Drendril i powędrował prosto do jakiś handlarzy, którymi przewodził jeden imieniem Rymus handlowali oni magicznymi eliksirami. Akurat złodziej co ukradł konie trójce bohaterów chciał kupić eliksir miłości żeby zdobyć serce miejscowej kwiaciarki Mirandy. Oczywiście go dostał i od razu poszedł od Mirandy na zaloty, po wypiciu miał wrażenie że Miranda go pokocha, niestety eliksir krótko działał i pocałunek też. Nasz złodziej koni tracił szansę na miłość. Po przybyciu do Drendril, Richard, Zedd i Kahlan szukali złodzieja ale go nie było więc Richard wypytał miejscową karczmarkę czy nie widziała jakiegoś młodego chłopaka który ukradł im konie. Ona odpowiedziała Richardowi że wielu takich kręci się tu w miasteczku, ale jeszcze więcej kręci się handlarzy magicznymi eliksirami. Richard zdziwił się że mogą tu być jacyś handlarze eliksirów, podziękował za pomoc a karczmarka postawiła Richardowi piwo na koszt tawerny. Po tym jak wypił piwo mógł dostrzec ich złodziej koni, widział że siedzi na polanie i myśli o kwiaciarce która dała mu kosza, miał on na imię Jack. Po odnalezieniu Jacka, Richard od razu wykrzyknął gdzie są ich konie ale Jack powiedział im że nie wie ale po wyperswadowaniu od Richarda że go poczęstuje swoim mieczem a Zeed zastraszył że Kahlan użyje na nim swojej mocy.Więc po tej wymianie zdań Jack zaprowadził całą trójkę do handlarza Rymus'a, któremu to sprzedał ich konie. Richard od razu ''poprosił go'' o zwrócenie im koni, jednak Rymus nie chciał tego zrobić co okazało się niezłą bijatyką w karczmie przez co mieszkańcy odkryli ż Zedd jest czarodziejem a Kahlan ma w sobie ukryte moce, ponieważ podczas bójki chwyciła ona Rymusa za gardło i swoją mocą '''nawróciła go''i na chwilę Rymus stał się obrońcą Powierniczki i zaczął lać wszystkich jak leci. Trójka naszych bohaterów dowiaduje się od miejscowego gospodarza ze mieszkańcy Dendrilu nadużywają magii przez te eliksiry i on traci masę klientów. Zedd pytając go skąd handlarze mają eliksiry, karczmarz nie wie skąd więc cała trójka musi rozwiązać jakoś tą zagadkę. Po bójce w barze jeden z mieszkańców udaje się do miejscowego czarodzieja i informuje go że pojawiła się konkurencja w mieście. Czarodziej nakazuje mu żeby przyprowadził nowego przybysza wprost do niego. Szukając odpowiedzialnego za dostarczanie eliksirów do wioski, Zedd, Richard i Kahlan zostają napadnięci przez grupę bandytów wynajętych przez czarodzieja który to nakazał złapanie Zedd'a. Richard i Kahlan zostają ogłuszeni i nie mogą pomóc Zeddowi a on broniąc się magią, też poległ po przyczepieniu do jego szyi specjalnej obręczy przez co nie może on używać magii. Po schwytaniu, Zedd ląduje u tajemniczego czarodzieja. Okazuje się, że to przyjaciel Zedd'a, Jerise. Przeprosił oz Zedd'a za takie niemiłe powitanie ale myślał że Zedd jest sługą Darkena Rhal'a. Zedd stanowczo zaprzeczył że nie ma zamiaru służyć temu tyranowi. Po krótkiej rozmowie z Jesiresem, Zedd dowiedział się że to on dostarcza mieszkańcom Drendril magiczne eliksiry. Jesire pokazał mu magiczny przedmiot prze który może on wysysać całą magię z czarodzieji przez co on może tworzyć nowe eliksiry. Zedd jest oburzony że jego przyjaciel wykorzystuje magię tylko dla swoich spraw. Po kłótni Zedd zamierza opuścić swego ex-przyjaciela ale Jesire więzi Zedda i ma zamiar wyssać całą magię z Zedda. Po przebudzeniu Richard są w lekkim szoku, widzą że porwali Zedd'a i spieszą mu z pomocą. Kahlan chce żeby Richard używał swojej magii a nie wspomagał się eliksirami, jednak on nie słucha Kahlan i idzie do karczmarki żeby wypić eliksir, który to ona mu wcześniej wsypała do piwa gdy szukali Jacka. Kahlan twierdzi ze przez swoje moce, Richard odszukał przedtem Jacka ale on wyjaśnia Kahlan że to przez eliksir który karczmarka, wsypała mu do piwa. Gdy do niej przychodzi prosi o eliksir, jednak ona nie chce dać mu go za darmo. W zamian za eliksir chce od Richarda jego naszyjnik, który to ojciec dał Richardowi zanim umarł. Richard oddaje naszyjnik karczmarce, wypija kilka łyków i widzi jak Zedd jest uwięziony gdzieś w jakiejś jaskini. Po powrocie, Kahlan jest oburzona tym co zrobił Richard ale nie ma teraz czasu i muszą oni ratować Zedd'a.Po drodze wpada na Richarda ''wybawiciel'' Kahlan, Rymus i myśląc że Richard che skrzywdzić Kahlan omal go nie zabija, po ocknięciu Richard jest wściekły na Rymusa że chciał go zabić ale Khalan wyjaśniła mu ze Rymus nie panuje nad swymi Uczuciami. Działanie eliksiru gubi drogę do Zedd'a ale dzięki swojemu instynktowi, Richard i reszta docierają do Zedd'a Po wyssaniu całej mocy z Zedd'a, Jesire ucieka porzucając go, po chwili przybywa Richard I Kahlan wraz z Rymusem. Cała czwórka jest razem i podążają za Jesirem. Doganiając go w końcu Richard wyjmuje swój miecz i cała czwórka, prócz Zedd'a walczy z bandziorami Jesire'sa. w walce ginie Rymus, który to godnie zginął broniąc swojej Powierniczki do końca. Po pokonaniu ich Richard walczy z Jesire'sem ale ten staje się niewidzialny i Richard ma chyba mały kłopot... ...na szczęście nauki Zedd'a nie poszły na marne i to co go nauczył przydało się do pokonania Jesires'a, który został mocno zraniony przez Richarda. Chwilę potem jednak Jesire resztkami sił atakuje swoją magią Richarda, on broniąc się mieczem odpiera na dłuższą chwilę atak Jesire'sa. W ostatniej chwili Zedd zakłada na szyję Jesire'sowi tą samą obręcz co no jemu gdy go więził, tym razem na zawsze pozbawiając go całkowicie magii. Po powrocie do wioski Zedd regeneruje siły z przedmiotu którego przedtem użył na nim Jesire. Mówi Richardowi, że czarodzieje nie odzyskują tak od razu całej swojej magii, Richard trochę się zdziwił to co powiedział prze chwilą Zedd. Po zregenerowaniu sił Zedd lepiej się poczuł a Richard się trochę pośmiał, twierdząc że Zedd ciągle wymyśla nowe zasady. Potem w karczmie do Kahlan przychodzi Jack, prosząc ją o pomoc przy zalotach do Mirandy ale nie wie jak podejść do sprawy. Jack chce żeby Kahlan użyła swej mocy, by Miranda wiecznie go kochała, ona się nie zgadza wyjaśniając Jackowi że tylko prawdziwa miłość a nie tam żadne eliksiry pomogą mu w zdobyciu serca Mirand. Dziękując za radę, Jack idzie do Mirandy i wręcza jej własny kwiat , który co dopiero kupił twierdząc że kwiaciarka nigdy nie dostaje kwiatów. Proponuje Mirandzie żeby zostali przyjaciółmi a ona uśmiechem zgadza się. Widząc parę zakochanych Kahlan mówi Zedd'owi że widzi w nich nadzieję. A Zedd jest przekonania że dla niej i Richarda nie ma nadziei bo ona ma w sobie moc przez którą Richard nie może jej kochać, więc oznajmia Kahlan że albo ona powie mu prawdę albo on zrobi to pierwszy przypominając to co mówił Richardowi: Że, żeby ona dostrzegła to co jest niewidoczne musi widzieć to co zawsze widać i tak samo musi to dostrzec w Richardzie...

I to tyle. Więcej odcinków nie będę opisywał bo ten temat jest do dyskutowania o serialu, więc na opisie 3 odcinka zakończę za radą zizou666 opisywanie kolejnych odcinków. :teehee:A więc zapraszam na kolejny już odcinek, który będzie jak zwykle :wacko: w piątek o 22.15 :teehee:

A te zasady Zedd'a co je co róż wymyśla to są chwilami śmieszne, chyba Zeed jak na czarodzieja ma dość specyficzny rodzaj humoru :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu ostatniego odcinka czyli tego co był ostatnio(czyli ten który był wczoraj... ...wow, się trochę zakręciłem :wacko:) Nawet był dość ciekawy :ok: z tą historią Spowiednika który ma potem zostać w przyszłości tym złym :starwars: jak dorośnie, ale tak naprawdę to akurat ten odcinek przykuł mnie tylko na dłuższą chwilę :confused:. Zobaczymy jak będzie dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudził mnie i się pogubiłem, jakoś nie przypasował mi ten serial, :down: może gdybym przeczytał książkę to bym mógł jakoś bardziej ocenić ten serial, może i ciekawy.

Na początku fajnie a potem fabuła całego serialu została zepchnięta na boczny tor, może się jeszcze pojawia w różnych historiach(kolejnych odcinkach) ale jakoś tak to jest mało powiązane ze sobą, nie wiem po prostu serial mnie znudził i nie przypasował, taki typ fantasy mi nie pasuje, może tylko paroma momentami (tak ogólnie) mnie przyciągnął a dalej już to nie :dobani:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny serial. Z początku mnie nie wciągnął, ale potem zacząłem oglądać po 2-3 odcinki dziennie. No i końcówka - genialna.

Śmierć Zedda, Kahlen wychodzi za Rahla i rodzi mu psychopatycznego synalka, a Richard ląduje w przyszłości... Pomysł z dwutorową fabułą bardzo fajny (z jednej strony teraźniejszość, z drugiej - przyszłość).

Polecam wszystkim osobom lubiącym "lekką" fantastykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem oglądać pierwszą serię. Serial jest tak radośnie naiwny i nijaki, że nawet nie sposób się na niego za to gniewać :). Generalnie odnoszę wrażenie, że ten scenariusz bardziej by się nadawał do zrobienia gry komputerowej. Co odcinek jakiś nowy quest :). Przykładowo musimy odzyskać/odnaleźć* jakiś magiczny kamień/ szkatułkę* i po drodze ukatrupić przeciwników/przekraść się do celu* i zawsze nam się uda :D. A w przerwach między tymi wydarzeniami wędrujemy sobie po w zasadzie jednakowych lokacjach. Ups napisałem lokacjach a nie sceneriach, no naprawdę bardziej ten scenariusz nadaje się na grę. Chociaż te krajobrazy naprawdę ładne, cóż z tego, skoro non stop się powtarzają. Bohaterowie niby przemierzają jakieś tam odległości, ale mam wrażenie, że non stop kręcą się w kółko. Ekipie nie chciało się zapewne za bardzo przemieszczać z dala od swojego kempingu i to w serialu widać.

Jedynie końcowy odcinek był zdecydowanie lepszy od reszty. Mniej słitaśny niż cały sezon. Muszę przyznać, że byłem tym zaskoczony.

Drugi sezon; jak na razie napocząłem 3 odcinki. Z tego co widzę rokuje lepiej niż pierwszy. Może być mniej kolorowego cukru pudru niż w pierwszym, zobaczymy. Nawet całkiem ciekawy motyw tej blondyny. Zobaczymy czy nic nie popsuli. Pozostaje obejrzeć do końca. Bo muszę przyznać, że do oglądania zasiadam z większą chęcią, niż do sezonu 1.

*Niepotrzebne skreślić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sezon 1 i 2- i wypowiem się : SUPER !!!ok.gif Sezon 1 puszczali na TVP, sezon 2 słyszałem że niby za mroczny czy coś dla telewizji publicznej.

Szkoda. Ale tym większa że ani widu ani słychu o sezonie 3 niby coś tam jest na youtube. Dużo plotek wogule krązy ale na moje oko nie powstanie następny sezon.protestuje.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pod wpływem brata, spróbowałem to obejrzeć. Pierwsze wrażenie: całkiem niezłe, ale na dłuższą metę widać, że fabuła nie porywa. To serial dla tych, którym naprawdę brak fantasy w telewizji i nie mają HBO, żeby oglądać Gry o Tron. Pamiętam, że na TVP był(jest?) puszczany gdzieś po południu, to jak byłem zmachany i usiadłem przed TV to oglądało sie przyjemnie. Ot, żeby sobie popatrzeć i nie wysilać głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...