Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Maciej_16

GTA 4 - słaba wydajność na gtx 275

Recommended Posts

Witam.

Nie wiem, być może się mylę, ale czy na kompie z C2D 1,8 GHz @ 3GHz, 3 GB RAM i GeForce GTX 275 GTA 4 powinno chodzić "nieco szybciej" niż 35 fpsów w porywach ( a zazwyczaj 20, szczegolnie podczas jazdy)? Gram w rozdziałce 1680x1050, wszystko na HIGH, woda Very High, suwaki 40 40 30 2-4, vsync włączony. To, że Rockstar skopał optymalizację silnika to wiadomo, więc próbowałem już różnych zagrywek i trików. Różnica była praktycznie żadna. Wyłączałem wszystkie zbędne programy, w tym antiwirusa i Social Club, wchodziłem do gry offline, zwiększyłem wielkość pliku stronnicowania, bawiłem się z commandline na różne sposoby i zero efektów. Gram na XP z patchem 1.4. Czy to on jest problemem, bo takie głosy też słyszałem? Z tego, co się orientuję najwięcej nadziei rokuję zwykle commandline, ale ja próbowałem tylko czyichś ustawień, a one są przecież najczęściej pisane pod konkretną konfigurację kompa. Może byście mi zalecili coś specjalnie dla mojego kompa? Podobno przyrost fpsów daje również pokombinowanie z ustawieniami karty graficznej w programie nVidii, ale tutaj też się za bardzo nie znam, więc nie chciałem się w to bawić.

Czy jest jakaś rada na te moje wolne GTA 4, czy może się mylę i tak po prostu powinno chodzić? Myślę, że nie, bo czytałem ze na słabszych kompach ludzie mieli większą płynność na takiej samej grafice. Wszystko po odpowiednich przeróbkach commandline lub coś więcej.

To nie kwestia karty a procesora. W wyniku słabej optymalizacji najbardziej zapracowany jest procesor. Teoretycznie na średnich detalach będzie jak na konsoli. Pobaw się z cieniami, blurem, ustawieniami ruchu ulicznego itp. Optymalizcja w tej grze to jakaś porażka totalna. A płynne dla kogoś moze być i 25 FPS.

Podaj swoją konfigurację.(konkretniej)

Konkretniej:

Core 2 Duo E4300 1,8 GHz @ 3 GHz

GeForce GTX 275 876 MB nie podkręcany

3 GB RAM 800 MHz ( 2x1GB Corsair i 1GB chyba noname)

Zasilacz BeQuiet 550 W

Gigabyte P35-S3

Przez patcha raczej nie powinieneś mieć problemów, to głównie wina Rockstar ponieważ to oni tak popsuli optymalizację, przez co są problemy, zmniejsz detale i graj na niższych, jeszcze pytanie:

Czy nie instalowałeś czasem jakiś zbędnych dodatków do XP? lub też może to być wina Patcha, usuń go i spróbuj ponownie

Jakie dodatki masz konkretniej na myśli? Wydaje mi się, że nic takiego nie instalowałem. Co do patcha to słyszałem, że powinno się instalowac po kolei każdy, czyli 1 później 2,3 i 4. To niby pomaga, choc jak dla mnie to głupota, bo każdy kolejny patch ma już w sobie poprzednie.

To nie kwestia karty a procesora. W wyniku słabej optymalizacji najbardziej zapracowany jest procesor. Teoretycznie na średnich detalach będzie jak na konsoli. Pobaw się z cieniami, blurem, ustawieniami ruchu ulicznego itp. Optymalizcja w tej grze to jakaś porażka totalna. A płynne dla kogoś moze być i 25 FPS.

Tak może byc, tylko jak się czyta ze ludzie z gorszym sprzętem wyciągają 40-50 FPSów na prawie takich samych ustawieniach grafiki, to krew człowieka zalewa mówiąc delikatnie:/

Udało mi się dobic do 40 FPSów w benchmarku. Wszystkie programy wyłączone i pozmieniane w ustawieniach nVidii. Ale wydaje mi się, że trochę mi się grafika pogorszyła, choc mogę przesadzac bo nie przyglądałem się zbyt długo. Nadal jednak zauważalne są ciągłe spadki płynności ( można to podobno wyeliminowac blokując framerate ale nie próbowałem jeszcze), a podczas jazdy nadal 20 FPSów.

Można by nawet powiedzieć, że aktualizacja sterów od grafy to pierwsze co powinieneś zrobić... a poza tym rozdzielczość jak na moje oko też jest całkiem zacna, więc może akurat w przypadku GTA IV trochę z nią przegiąłeś...

Wymień procek na E8500 a poczujesz gwałtowny wzrost wydajności. No i przydałoby się najszybsze pamięci RAM i to markowe, a nie jakieś No-Name. Wywal ten 1 Gb ramu noname i wrzuć Goodramy 2 Gb 800Mhz. Powinno działać co najmniej 40/50 FPS.

@WAR

Wiesz, jak kupował kompa to chyba był zaślepiony, żeby do takiego dupnego procka dawać potężną kartę graficzną, która pokaże pełnię swoich możliwości dopiero przy procku z 4 rdzeniami. Więc ja bym zmienił procka, zmienił ramy i kartę graficzną na gorszą, bo i tak z dwoma rdzeniami bez sensu mieć taką mocną kartę. Wystarczy spokojnie GTX260/GTS250. Oczywiście do E8500, bo do E4300 podkręconego do 3Ghz to max w tym wypadku GF 9800GT/GTX lub Radek z serii 46xx/47xx.

Wymień procek na E8500 a poczujesz gwałtowny wzrost wydajności. No i przydałoby się najszybsze pamięci RAM i to markowe, a nie jakieś No-Name. Wywal ten 1 Gb ramu noname i wrzuć Goodramy 2 Gb 800Mhz. Powinno działać co najmniej 40/50 FPS.

Akurat w moim przypadku wyrzucenie tego 1 GB i dokupienie na jego miejsce 2 GB mija się z celem, bo XP i tak nie wykrywa więcej niż 3 GB, a na razie na Windowsa 7 się nie przesiadam ( choc są takie plany;).

@WAR

Wiesz, jak kupował kompa to chyba był zaślepiony, żeby do takiego dupnego procka dawać potężną kartę graficzną, która pokaże pełnię swoich możliwości dopiero przy procku z 4 rdzeniami. Więc ja bym zmienił procka, zmienił ramy i kartę graficzną na gorszą, bo i tak z dwoma rdzeniami bez sensu mieć taką mocną kartę. Wystarczy spokojnie GTX260/GTS250. Oczywiście do E8500, bo do E4300 podkręconego do 3Ghz to max w tym wypadku GF 9800GT/GTX lub Radek z serii 46xx/47xx.

Nie byłem w żadnym wypadku zaślepiony. Nie wiesz za wiele a już stawiasz opinię. Ten komp nie był kupowany w sklepie jako całosc, ale składany na przestrzeni lat. Kiedy kupowałem procka to był hicior, a nie [beeep], bo można było dzięki niemu zaoszczędzic parę stów poprzez podkręcenie, co też zrobiłem. Zgadza się, że przydałby się procek 4 rdzeniowy do pokazania pełni możliwosci karty, ale z drugiej strony ile gier jeszcze do niedawna potrafiło wykorzystac moc dodatkowych rdzeni? Niewiele, co się teraz zmienia i przesiadka na 4 rdzenie będzie niedługo konieczna.

Twoje rady mnie trochę zaszokowały powiem szczerze. Mam niby zmienic niemal całego kompa by zyskac pare dodatkowych FPSów w jednej grze, gdzie w pozostałych wszystko śmiga fenomenalnie? W ogóle zamiana karty graficznej na gorszą to największy idiotyzm jaki słyszałem już od dawna, no ale byc może dla niektórych to czysty zysk.

Wiesz gdyby miał procek 4 rdzeniowy to by wycisnął z 60 FPS. Może 60 nie, ale z 50-55 spokojnie. :wink: Po prostu zestaw był budowany bezmyślnie. :wink:

Zestaw był budowany stopniowo przez parę lat, więc ze względu na ciagle zmieniającą się sytuację na scenie sprzętu komputerowego na świecie ciężko się ustrzec przed jakimiś nie do końca dobrze przemyślanymi zakupami. Według mnie i tak mając takie środki finansowe, jakie były mi dostępne to złożyłem bardzo dobry zestaw, który notabene średnio co rok się zmienia, więc minimalizuje złe decyzje jak tylko mogę.

Co do samego GTA 4 to udało mi się w końcu zyskac zadowalającą płynnosc. Commandline + defragmentacja + wyłączenie programów działających w tle = rozgrywka, do której nie mam większych zastrzeżeń, biorąc pod uwagę fatalne zoptymalizowanie silnika RAGE.

Około 700 zeta z 2 dodatkowe rdzenie i 3 fpsy więcej w beznadziejnie zoptymalizowanym GTA IV to faktycznie gra warta świeczki? Poza tym nie przesadzajmy z tym rzekomym niedomaganiem E4300, bo sam go mam, chodzi na 2,5GHz i co do jego prędkości żadnych zastrzeżeń nie mam.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...