Skocz do zawartości

Unreal Tournament


onufry

Polecane posty

Ja mam pytanie co do starego dobrego UT99.

Czy jest jakikolwiek sposob aby sciagane pliki dzieki ktorym moge wejsc na server zamienialy sie w normalne, tak jak np. w counter strike'u

Bo teraz jak chce zalozyc server to np. nie widze nowychmap ktore mi pobralo z servera itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam zamiar kupić sobie Unreala Tournamenta 2004 http://www.gram.pl/sk1_9Afl8_Unreal_Tournament_2004.html

I mam jedno małe pytanko pisze że gra jest całkowicie po angliesku ale czy poradniki instrukcje itp tez sa po Angielsku? Nie doczytałem sie tego wiec wiecie. A i czy wogule ktos jeszcze gra w multi???? Bo mi praktycznie tylko na multi zalezy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ludzie grają jeszcze w multi :D (sam się do nich gorliwie zaliczam :D ). Zresztą, polecam wejście na oficjalną stronę UT i przejście do działu statystyk graczy w UT2004. Jest tam lista graczy, jeżeli by pomnożyć ilość graczy na każdej ze stron, z liczbą stron, to wychodzi na to że gra w niego wciąż około...700tys.ludzi 8) . Co do gry, to owszem będzie ona po angielsku na pewno, co do instrukcji...hmm..ja kupiłem swoją wersję w serii "The Best Of Atari" gdzie instrukcja była po polsku, jednak gdyby w CDA ukazała się ocena polonizacji tej instrukcji, to oscylowała by ona pewnie w okolicach 6...nie pamiętam dokładnie wszystkich cytatów, ale jeden z nich brzmi (jest to zdanie z opisu rocket launchera)"System ładowanych odtylcowo rakiet..." :lol: W każdym razie, jeżeli kupujesz grę na gram.pl, to powinna ona mieć spolonizowaną instrukcję, grę oczywiście jak najbardziej POLECAM! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

sorki, że odświeżam, ale mam mały problem z UT. Mianowicie chodzi mi o ustawienie grafiki na 32bit. Obecnie mam 16, bo jak chce zmienić to jest duża zwiecha i potem krzaczy jak nie wiem. Nawet kursorem nie mogę ruszyć, a jak sie uda to on jak by skakał z jednego miejsca na drugi. Jedynie co pomaga to powrót do 16bit. Mam kartę GeForce 4 MX 440 (64 mb), procesor Intel Pentium 4 2,2GhZ, Ram 512.

pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chodzi Ci o UT'99.

Domyślnie ta gra ustawia renderer dla kart nVidii na DirectX, ale ma też możliwość wrzucenia OpenGL. Nie wiem, jaki masz obecnie ustawione (najpewniej DX), ale spróbuj zmienić na drugi. Mi to kiedyś pomogło (na DX giera po prostu mi cięła.... na GF6600).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system? XP? Których sterowników (to co się ustawia przy pierwszym uruchomieniu UT) używasz? Jaką masz wersję UT? Ja mam sprzęt słabszy i chodzi mi ładnie w 1024x768x32 ale też ściągnąłem ostatniego patcha i nieoficjalne sterowniki OpenGL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw zacznę od tego, że jak ustawiam na OpenGL to gra wywala do pulpitu. Najpierw robi się czarny ekran, a potem wywala do pulpitu.

... Tak mam windows XP (Home), sterowniki najnowsze (a uruchamiam na Direct 3D Support) a gry nie patchowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - wywal najnowsze sterowniki do kart graficznej i zainstaluj któreś z serii 44.xx lub 45.xx. Do tak starej karty, jak GF 4 MX 440, nie ma sensu instalowania najnowszych sterowników - gry wydane w ciągu ostatnich 2-3 lat w 99% przypadków i tak nie będą Ci działać (brak Shaderów), a starsze będą Ci gorzej chodzić (błędy w grafice, skokowa animacja etc.). Po drugie - jeśli masz taką możliwość (nie wiem, czy da się to zrobić w XP), to wywal DX9 i zainstaluj np. 8.1 (powód ten sam, co wyżej - 99% gier wymagających DX9 i tak Ci nie pójdzie).

Jeśli zainstalujesz przynajmniej starsze sterowniki, to problem powinien zniknąć (a OpenGL - zacząć działać).

Jedna uwaga - przed zainstalowaniem starszych sterowników trzeba odinstalować nowsze ("Dodaj/Usuń Programy") i najlepiej (w trybie awaryjnym) wyczyścić pozostałości po nich DriverCleaneremPRO lub innym podobnym programem.

Poszukaj też nieoficjalnego patcha 4.51b, też może się przydać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 9 months later...
a ja mam inny problem odpalam ut daje sesje treningowa ustawiam boty itp. i zaczynam grac ale wygląda to tak jakbym caly czas grał na slow modzie w F.E.A.R. mam sapphire 3650 512 mb gddr3. athlon x2 4400.2 gb ramu ddr2

Jeśli chodzi ci o to że gra przycina pomimo że nie powinna to spróbuj przestawić video device z direct 3d na opengl bądź na odwrót (zależnie co aktualnie masz ustawione)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem kiedy chce grać przez internet. Specjalnie dla pełnej wersji stworzyłem nowe konto e mail, kiedy wszystko jest wypełnione klikam ok i pojawia się napis tworzenie profilu i... no właśnie nic :) Taki napis mam cały czas, właściwie przez 20 min bo tyle maksymalnie czekałem ? Pls pomóżcie. Chodzi mi o UT 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o którego UT Ci chodzi? Jeśli o pierwszego, to tam nie ma obowiązku zakładania żadnych kont, nawet to do tych statystyk, czy coś w ten deseń, jest jak najbardziej opcjonalne. A, jak (ciągle w temacie pierwszego UT) masz PL-kę od CDP (Platyna :)), to by grać w multi trzeba odpalić grę w angielskiej wersji językowej odpowiednim skrótem z menu Start :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Musze trochę odświeżyć temat. Mam problem z UT '99 z Antologii z Platynowej Kolekcji.

Mianowicie gdy chcę dołączyć do jakiejś gry multiplayer to wyskakuje mi komunikat: "Błąd połączenia. Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine'". Komunikat pojawia się bez względu na serwer, typ rozgrywki, ping itp. Grę uruchamiam z ikony "graj przez internet" z paska Start. Mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić (ew. co ściągnąć) aby sobie w to zagrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

NA SAMYM POCZATKU CHCIALEM POZDROWIC KAZDEGO DEBILA, KTORY TU NAPISAL W SPRAWIE UT2003/04 A NAWET UT3 :D

Ja mam pytanie co do starego dobrego UT99.

Czy jest jakikolwiek sposob aby sciagane pliki dzieki ktorym moge wejsc na server zamienialy sie w normalne, tak jak np. w counter strike'u

Bo teraz jak chce zalozyc server to np. nie widze nowychmap ktore mi pobralo z servera itp.

Tak jest program ktory to robi UTcacheexplore: http://unreal.pl/d.pl?ut/programy/utcacheexplore.zip

pliki ktore sciagasz zapisuja sie w folderze UT\Cache w formacie *.uxx

mozesz takze recznie to robic (imo za duzo bawienia sie) w UT\Cache masz plik cache.ini otwierasz go i widzisz takie pierdoly cyferkowe:

939A4E834F10508015068E9AB608219F=CTF-BedroomsSE.unr

te cyferki to nazwa sciagnietego pliku, po prawej stronie znaku rownosci masz cala nazwe pliku, zmieniasz nazwe tych ceferek w sciagnietym pliku czyli 939A4E834F10508015068E9AB608219F.uxx (dokladnie tych samych) zmieniasz na to co masz po prawej stronie znaku rownosci CTF-BedroomsSE.unr

pliki .unr wrzucasz do UT\Maps

pliki .utx wrzucasz do UT\Textures

pliki .umx wrzucasz do UT\Music

pliki .uax wrzucasz do UT\Sounds

pliki .u wrzuczasz do UT\System

prosciej i szybciej bedzie programem bo on sam wrzuca co gdzie trzeba (chyba.. :P, w kazdym razie zamienia pliki na normalne i albo wrzuca wsio gdzie trzeba(do folderow), albo zamienia tylko na normalne pliki i wrzucasz je do Maps,Textures,Music,Sounds,System.

Po pierwsze - wywal najnowsze sterowniki do kart graficznej i zainstaluj któreś z serii 44.xx lub 45.xx. Do tak starej karty, jak GF 4 MX 440, nie ma sensu instalowania najnowszych sterowników - gry wydane w ciągu ostatnich 2-3 lat w 99% przypadków i tak nie będą Ci działać (brak Shaderów), a starsze będą Ci gorzej chodzić (błędy w grafice, skokowa animacja etc.). Po drugie - jeśli masz taką możliwość (nie wiem, czy da się to zrobić w XP), to wywal DX9 i zainstaluj np. 8.1 (powód ten sam, co wyżej - 99% gier wymagających DX9 i tak Ci nie pójdzie).

Jeśli zainstalujesz przynajmniej starsze sterowniki, to problem powinien zniknąć (a OpenGL - zacząć działać).

Jedna uwaga - przed zainstalowaniem starszych sterowników trzeba odinstalować nowsze ("Dodaj/Usuń Programy") i najlepiej (w trybie awaryjnym) wyczyścić pozostałości po nich DriverCleaneremPRO lub innym podobnym programem.

Poszukaj też nieoficjalnego patcha 4.51b, też może się przydać :).

Najnowsze sterowniki nie maja nic do dzialania UT (bo sam uzywalem i najnowszych i tych version 53.03) chodzi identyko jak na 53.03 (uwazam, ze to jest najlepszy sterownik do tej karty), tez mam ta karte graf i z tym nie bylo problemu co do chodzenia UT. Mam DX9 w niczym nie przeszkadza i to nic z tych rzeczy zeby go wywalac.

Nie szukaj tego patcha 4.51 bo to jest patch do stawiania serwerow, wystarczy patch 436 zeby wbic sie na kazdy serwer.

Aktualnie najwiekszym problem zwiaznym z UT99 jest sam UT :D, dziwne ?

No moze troche, ale ta gra ma prawie 10 lat, a jakie mamy teraz kompy kazdy wie (wyje*ane):P, wiec nowe kompy sa za dobre na UT + w UT jest stary sterownik graficzny D3DDrv z tamtego czasu.., a co za tym idzie ... to masakra !!! :D albo jest za szybko, albo za wolno, albo calkiem do [beeep], dlatego sa nowe sterowniki do UT

(d3d,d3d8,d3d9,opengl) - http://cwdohnal.home.mindspring.com/utglr/

w ktorych mozna ograniczyc/ustawic fpsy, klatki zeby UT chodzilo pieknie i stabilnie.

Dodatkowo mamy 2-procki, UT wychodzac byl pisany z mysla o 1 procku :D, wiec czasem trzeba jeszcze wylaczac 2 procesor (jezeli cos nie teges) lub sciagnac Dual_Core_UT_Fix - http://ut-files.kissthepants.com/Utilities...Core_UT_Fix.zip

Musze trochę odświeżyć temat. Mam problem z UT '99 z Antologii z Platynowej Kolekcji.

Mianowicie gdy chcę dołączyć do jakiejś gry multiplayer to wyskakuje mi komunikat: "Błąd połączenia. Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine'". Komunikat pojawia się bez względu na serwer, typ rozgrywki, ping itp. Grę uruchamiam z ikony "graj przez internet" z paska Start. Mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić (ew. co ściągnąć) aby sobie w to zagrać?

moze patcha 436 zainstaluj ?

http://unreal.pl/d.pl?ut/UTPatch436.exe

UT99>UT2003/2004

UT99>UT3

UT99>all

i tak najwiecej ludzi gra w UT99 !!!!

:D

a przy okazji jak kogos by zainteresowalo

http://forum.unreal.pl/index.php - FORUM POSWIECONE SERI GIER UT

http://uel.abajt.pl/ - POLSKA LIGA UT

http://uel.abajt.pl/?show=galeria⊂=2008 - FOTKI Z LAN`OW

http://vimeo.com/1514728 - Unreal Evolution League Finals 2008 - FILMIK

+ filmik mojego klanu :P

part 1 ( intro)

http://pl.youtube.com/watch?v=-BjJl7DGNMo

part 2 (fragi)

http://pl.youtube.com/watch?v=RY3xQHHzZWw

part 3 (fragi i outro)

http://pl.youtube.com/watch?v=QTL3rJ...eature=related

POLSKIE serwery UT99

ck. publik

193.110.122.203:7777

(CTF)

i

STREFA GIER NEOSTRADA.PL

193.110.122.196:7777

(TDM i LMS)

pozdr00

Nazwij kogoś jeszcze raz debilem, to się zdenerwuję. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Musze trochę odświeżyć temat. Mam problem z UT '99 z Antologii z Platynowej Kolekcji.

Mianowicie gdy chcę dołączyć do jakiejś gry multiplayer to wyskakuje mi komunikat: "Błąd połączenia. Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine'". Komunikat pojawia się bez względu na serwer, typ rozgrywki, ping itp. Grę uruchamiam z ikony "graj przez internet" z paska Start. Mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić (ew. co ściągnąć) aby sobie w to zagrać?

moze patcha 436 zainstaluj ?

----------------------------------------------------------------

niestety mam ten sam problem :( kupilem wydanie XKG, razem z kumplami chcemy pograc w starego dobrego UT ale niestety wywala ten sam blad opisany powyzej.

Gra jest w wersji 436 wiec to nie wina braku patcha 436 :////

prosze o pomoc !!

ps.chyba ze wersja jest skopana przez CDP i trzeba osobno tego patcha wgrac ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem ;]

Ten błąd: " Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine' " wyskakuje na części serwerów (nie na wszystkich), pech chciał, ze akurat na tych lepszych hehe (inaczej bym ten błąd olał ). Co do samego "pacza" to instalowałem 4.36 (mimo że gra jest w tej wersji) i nie pomogło, instalowałem 4.51 i 4.51b i dalej nic. Następnie brałem stare UTDC dll opngl i te wpisy do ut.ini, ale zamiast pomóc to doprowadziło to do stanu, ze gra się w ogóle nie włączała (komunikat: could not find "engine" czy jakoś tak).

Najprawdopodobniej przyczyną wszystkiego jest fakt iż to wersja GOTY, a nie czysty UT (w wersji 4.11 czy nawet wcześniejszej). Tamtego UT udawało mi się dobrze skonfigurować, a z tym dziadem nie daję rady ;/

Z samego CDProjekt to pewnie nic się nie da wycisnąć bo te wszystkie UTDC, opengiele itp. to już ingerencja w grę, jej silnik czy jakoś tak, a oni pewnie ograniczają się jako wsparcie techniczne do zarzuceia linkami do oficjalnych patch'y, bonus pack'ów, map, voice pack'ów i innych dupereli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hashaluka

Nie sądzę, by fakt, że jest to GOTY, miał coś do rzeczy. Ale jak coś, to możesz podać adresy / nazwy tych serwerów, to postaram się sprawdzić, czy z angielskiego GOTY da się na nie "wbić" (z patchem 4.51b i bez niego - v. 4.36).

Może być też tak, że CDP zwyczajnie pokpił sprawę (nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz :/) i mimo tego skrótu "Graj przez Internet" w ich wydanie UT przez Internet grać się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Błąd połączenia. Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine'" ROZWIĄZANIE

cześć ,zakupołam Unrela Antologia i miałam ten sam problem "Błąd połączenia. Niezgodność wersji dla pakietu 'Engine'" więc trzeba było coś z tym zrobic i usunełam pliki z gry Unreal Antologia\UnrealTournament\System -engine.pol_u i Engine.pol dalej nie łączyło z serverami i pokazał sie błąd "Niezgodność wersji dla pakietu Botpack" więc usunełam jeszcze Unreal Antologia\UnrealTournament\System - Botpack.pol_u i UnrealShare.pol_u i cud miód działa łączy z serverami multiplayer , nie trzeba nic dogrywać żadnych patchy gra jest w wersji UT '99 436 , miłej zabawy w multiplayer .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...