Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

org

Zasilacz + karta graficzna

Recommended Posts

Płyta główna: Asus P5B-V Deluxe

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420 2.13 MHz (8x266MHz), 4 MB L2, 1.336 V, Conroe, 65nm, rewizja B2,

Pamięć: Corsair TwinX 2x2GB DDR2 800 MHz (400 MHz DRAM:FSB 3:2) Dual, Symmetric 5-5-5-18 2T

Dysk twardy: Seagate 320 GB, 7200.10, SATA2, 16 MB, 0 badów :)

Karta graficzna: PCI-E 16x Gigabyte Nvidia GeForce 7600 GT 256MB, DDR3/128bit, Core/Mem 560/700 MHz

Zasilacz:Tracer Hellfire 4 Life 400 W :/

Krótko i na temat-sprzedaję koledze kartę graficzną-7600GT, na nową z zasilaczem chcę wydać jak najmniej. Myślałem o Asusie 9600GSO 512MB i jakimś Fortronie 400W (chyba starczy nawet do oc, prawda?:E). Komputer do czerwca będzie do gier, a później do Simsów. Chcę, żeby wyniosło mnie to jak najmniej, a jak starczy kasy to poproszę o przykład jakiegoś taniego i wydajnego chłodzenia i dobrej pasty termoprzewodzącej.

Karta graficzna <230zł

Zasilacz <150zł

Chłodzenie z pastą <60zł

To chyba wszystko,

pozdrawiam

Fortron FSP400-GLN 80+ 400W - 119zł lub OCZ Fatal1ty Power Managment - 149zł (ta fatal1ty ładnie wygląda bo czarna z czerwonymi diodami, ale wiadomo, że droższa troche).

Palit GeForce 9600GSO /1024MB DDR3, 128bit/ (lub to tego Asusa co podałeś jeśli nie chcesz dopłacać) - 249zł

Chłodzenia ci nie podam bo za 60zł to znam tylko na ramy albo na dyski twarde. Na procki to 100< zł

Your welcome

9600GSO tak, ale nie ta wersja- ma tylko 48sc, więc jest gorsza od 9600GT. A 1GB się nie przyda na tej karcie.

Moja propozycja:

Chłodzenie : Pentagram Alpaya - 69 zł

Pasta Termoprzewodząca - 25 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GLN - 159 zł

Razem : 463 zł (esc.pl)

Taniej się nie da.

Ewentualnie jakieś używane chłodzenie z allegro, np. Pentagram HP-100 AlCu.

AC Freezer 7 (40 zł)

To już wiesz co wybrać (zestaw Gi3rka)

Tego Fortrona to coś drogiego podajecie wszyscy. Na allegro można kupować za 119 o_O.

A co do używanego chłodzenia to nie radzę (chyba że jakiś super zaufany sprzedawca, lub jak sam przetestujesz).

sry że nie zacytowałem (zapomniałem), a net mi strasznie muli...

A co do używanego chłodzenia to nie radzę (chyba że jakiś super zaufany sprzedawca, lub jak sam przetestujesz).

Równie dobrze można tak powiedzieć o wszystkim, a tym bardziej o elektronice. To jest tylko radiator... Niezwykle rzadko się zdarza, by coś z nim było nie tak (np. odbity IHS).

Gi3r3k przecież ten z kdo to jest top

Biłem do DiedByHeadshot - posta pisałem, jak jeszcze Twojego nie było.

Ten Palit to nic specjalnego jest. Nie dość, że jest okrojony to jeszcze ta szyna 128bit...A Fortrony polecamy, nowe ze sklepu na 24 gwarancji. Na Allegro masz tylko 3 miesiące o:

http://www.allegro.pl/item739920263_tani_f...12cm_pci_e.html

poza tym sprzęt jest używany, a tak na marginesie myślę, że gość ma błędy w opisie ale to szczegół :)

Niekoniecznie mają gwarancję na 3 miechy. Ten, który mi poleciłeś ma rok :happy: A wracając do tematu to polecam to. Ja mam taki i jestem bardzo zadowolony. Nawet po OC ma zapas mocy. Jeszcze raz dzięki wwl1 :laugh:

HLN to już jest swoista legenda od FSP. Kapitalna linia, sprawność i jeszcze raz sprawność. U brata do dziś zasuwa jak marzenie na przyzwoitym konfigu - moja sztuka aż łezka się kręci - i nadal skała, tak powinno być cały HLN. luq92 zasiłka przyzwoita :)

Zasilacz biorę na pewno Fortrona; czy 384MB DDR3 na tym 9600GSO wystarczy do nowszych gier (chcę pograć w MW2 i ew. w OFP:DR, znam wymagania więc nie musicie ich kopiować :E)? Chłodzenia nie wezmę Pentagrama, a Alpayi to już w ogóle :E. Raczej myślałem o Arctic Cooling właśnie. Nie chciałem żadnego kloca typu Mugen, tylko małe i wydajne chłodzenie, bo procesor nie grzeje się aż tak bardzo :). Do tego Fryzjera z allegro starczy np. pasta Ceramique?

Czyli do 1024*768 starczy 384MB na tym Asusie?

Alpayi nie biorę, bo jakbym brał Pentagrama (a firmy zbytnio nie trawię) to postawiłbym na trochę droższe Karakorum, ale wyszedłbym poza budżet. Po przeczytaniu waszych postów wygląda to tak:

Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

Fortron FSP400-60GLN - 159 zł

AC Freezer 7 Pro - 40zł

Pasta-tania i dobra, czyli? Waham się między Ceramique, MX-2 i Silver 5 :).

Dzięki z odpowiedzi :).

Alpaya głośna? Po to jest regulator obrotów, żeby samemu znaleźć ciszę...

Czyli do 1024*768 starczy 384MB na tym Asusie?

Spokojnie starczy, wręcz się będzie marnować...

Pasta-tania i dobra, czyli? Waham się między Ceramique, MX-2 i Silver 5 :).

Zdecydowanie AS5.

Nastąpiła mała zmiana planów i funduszy. Karta graficzna jest już wybrana, kupię ją najpewniej w esc.pl. Zasilator chciałbym kupić już dobry pod przyszłego kompa (pewnie coś pod 1156 w przyszłym roku) i zastanawiam ile Watów starczy (bez watomanii proszę). Chłodzenie może być do 100zł (nie wliczając w to pasty termoprzewodzącej, bo wybór padł dzięki tow. Gierkowi na AS5), najlepiej jakby można było dokupić (albo byłby w zestawie) zapinki na LGA1156. I żeby wszystko było w jednym sklepie

Czyli na chwilę obecną wybrana jest Asus 9600GSO 384MB i pasta Arctic Silver 5.

Sorki za małe zamieszanie.

Ten fryzjer jest chyba dobry :). Zasilator-też myślałem nad Fortkiem, bo nie starczy kasy na MXS OCZ. A może jest jakieś chłodzenie, do którego są osobno zapinki? Czy może jednak w tym przedziale cenowym ten Freezer jest najlepszy?

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...