Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

k0nrad

Zmiany Regulaminu Forum i Regulaminu Blogów

Recommended Posts

Z dniem dzisiejszym w życie weszły następujące zmiany w Regulaminie Forum Actionum (zmiany podkreślone i wytłuszczone):

Na Forum Actionum nie wolno:

(..)

10/ umieszczać linków do stron z pirackim oprogramowaniem, filmami, muzyką itp.

11/ pytać o to skąd można ściągnąć seriale i cracki do gier i innych utrwalonych w sposób elektroniczny utworów, czyli ogólnie o sposób uruchomienia nielegalnej wersji

12/ pytać o sposób i możliwość ściągnięcia nielegalnej wersji

13/ naruszać w jakikolwiek sposób praw autorskich rozumianych na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006/90 poz. 631)

14/ umieszczać linków do jakichkolwiek referali, czyli BiteFighta i podobnych mu gier oraz głosowań na cokolwiek, zarówno w tekście, jak i w sygnaturce, niezależnie od tego czy są jawne, czy też ukryte z wyjątkiem (http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=7756).

15/ propagować przemoc oraz stosowanie jakichkolwiek używek (narkotyki, papierosy, alkohol w tym również piwo).

16/ udzielać rad użytkownikom, którzy mają problemy z uruchomieniem/ściągnięciem itp. nielegalnej kopii programu, filmu i jakiegokolwiek innego utworu. Karane będzie również przyznanie się do posiadania/korzystania z nielegalnych kopii programów, filmów, utworów itp.

za naruszenie zasad określonych w p. 10 - 16 wystawiane jest co najmniej ostrzeżenie.

oraz w Regulaminie Blogów (zmiany podkreślone i wytłuszczone):

Regulamin bloga

Proszę poświęcić chwilę i zapoznać się z zasadami opisanymi poniżej. Jeśli zgadzasz się z nimi i chcesz utworzyć swój blog, po prostu kliknij przycisk "Dalej" znajdujący się poniżej. Aby anulować, kliknij przycisk "wstecz" w swojej przeglądarce.

Zgadzasz się, poprzez korzystanie z tej usługi, że nie użyjesz niniejszego bloga do zamieszczania materiałów nieprawdziwych i/lub zniesławiających, niedokładnych, obscenicznych, szerzących nienawiść, poruszających orientacje seksualną, naruszających prywatność, nadużyć, wulgaryzmów, przekleństw, gróźb lub innych treści niezgodnych z prawem.

Zabrania się także nieuczciwego odświeżania wpisów na blogu (na przykład w celu zwiększenia ilości odwiedzin). Nie pytaj jak to zrobić, po prostu nawet nie próbuj.

Piractwo na blogach traktowane jest w sposób identyczny jak na forum.

Mamy możliwość usunięcia niewłaściwych wpisów i podejmiemy wszelkie starania, aby tak robić, gdy uznamy to za konieczne.

Zgadzasz się nie umieszczać żadnych treści objętych prawem autorskim, chyba, że sam jesteś ich autorem. W razie cytowania tekstu autorstwa kogoś innego zobowiązany jesteś podać imię i (jeśli to możliwe) namiary na autora.

Zostaliście ostrzeżeni, dziękuję i liczę na owocną współpracę ;)

..och, tak - zgodnie z naszą polityką otwartości, możecie powyższe zmiany komentować poniżej. Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Czyżby była luka jeśli chodzi o przyznawanie się? Z tego co pamiętam, to w przypadku tematów, seriali, filmów, książek itp. było cuś takiego: Nie obchodzi nas, skąd macie [przedmiot z w/w]. Ale jeśli przyznacie się do pirata.... Cytat niedokładny, z pamięci.

Link to comment
Share on other sites

Nie luka, tylko po prostu interpretowaliśmy to:

13/ naruszać w jakikolwiek sposób praw autorskich rozumianych na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006/90 poz. 631)

Jako zabraniające przyznania się. Taka świecka tradycja :) Pomyśleliśmy jednak, że warto to dopisać i mieć spokój z kwękającymi gościami, którzy przyznali się do piractwa i lamentują, że nie ma na to punktu w regulaminie.

Przy tworzeniu "Rozrywki" pamiętaliśmy, by o tym wspomnieć, jednak co regulamin główny, to regulamin główny.

Link to comment
Share on other sites

Naszym celem nie jest sprawdzanie i tropienie, kto jest piratem, a kto nie. Tak długo, jak ktoś się nie przyzna (albo nie wynika to z wypowiedzi) stosujemy zasadę domniemania niewinności.

Natomiast piractwo tępimy, więc jak ktoś napisze "jestem piratem" to trudno, +20% do liczniczka. Problem polegał na tym, że ludzie upierali się, że ostrzeżenia są niesluszne, skoro w regulaminie nie zostało napisane o karze za przyznawanie się.

Żeby była jasność: nie planujemy karać, jak ktoś napisze "byłem piratem, ale zrozumiałem, że to złe i jestem czysty".

Link to comment
Share on other sites

Jeśli koleś powie "Byłem piratem już nie jestem (nawróciłem się), lecz posiadam jakieś tam stare kopie programów, z których już nie korzystam itp, itd, lub nie nadają się do dalszego użytkowania czy za to też powinien dostać osta?

Czy raczej powinien być przygarniety z otwartymi rękami z słowami "witaj synu marnotrawny"... Bo tak to mnie zastanawia od bardzo długiego czasu, a pojawił się temat to pytam póki okazja...

Edit: Bardzo zabawne ale właśnie za takie coś dostałem osta 20% od mateusza(stefana) ...

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...