Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cezi

Silent Thunder A10 Tank Killer 2 - instalacja

Recommended Posts

Mam problem już na samym początku instalacji gry Silent Thunder. Mam Windows Vista, więc sądze, że to może być powodem. Gdy klikam na przycisk Zainstaluj wersję angielską, pojawia się na pasku zadań napis "Sierra On-Line Setup", słychać dźwięk Sierry, natomiast na ekranie monitora nie pojawia się nic. Co można zrobić? Proszę o pomoc bo już nie pierwszy raz przez Vistę starsze gry nie chcą działać.

Link to comment
Share on other sites

Tak stara gra może mieć 16-bitowego instalatora, a MS w ramach "ulepszania" swoich systemów zrezygnował (począwszy od Visty) z wspierania czegokolwiek, co ma mniej, niż 32 bity (na ten przykład sprzęt ze złączem ISA pod Vistą nie zadziała). W związku z tym prawdopodobnie tryb zgodności z 9x pewnie nic nie da (choć warto spróbować). Warto poszukać w Internecie instalatora dla tej gry, który będzie w stanie zainstalować ją pod Vistą (były takie programiki dla np. Falloutów czy pierwszych Commandosów, może dla SH też coś takiego powstało). W ostateczności możesz spróbować zainstalować grę na sprzęcie ze starym systemem (XP, 9x) i skopiować ją "na pałę" na ten z Vistą (jeśli nie będzie problemów z wpisami w rejestrze, to może pójdzie).

Jest też jeszcze jedno wyjście, dla ambitnych ;) - VirtualBox/VirtualPC + jakiś starszy Windows (raczej XP dla VB, dla VPC może być dowolny).

Link to comment
Share on other sites

Klikasz na pliku exe prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Właściwości". Następnie klikasz na zakładce "Zgodność" i zaznaczasz "Uruchom ten program w trybie zgodności z:" po czym z rozwijanej listy wybierasz to, co Ci pasuje (polecam zacząć od "Windows 95"). Możesz też pokombinować z pozostałymi opcjami w tej zakładce, zaznaczenie którejś (lub kilku a nawet wszystkich) również może pomóc, ale to musisz już sprawdzić metodą prób i błędów.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...