Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lookazz

Zestaw komputerowy max 3 tys zł

Polecane posty

O co ci chodzi z HDD? Dokładnie ten sam co w Agito. No cóż wolę dopłacić te 200-300 zł a gwarancję mieć na miejscu. Z sklepami internetowymi jednak różnie bywa. Chłodzenia na procka i tak nie będę teraz zmieniać, boxowe mi wystarczy dopóki OC nie będę robił.

Poza tym ojciec płaci i chce na raty a na miejscu o wiele łatwiej (a może i bezpieczniej) o nie niż w necie. Jego pieniądze, jego decyzja a skoro jemu te dodatkowe 300 zł różnicy nie robi to mnie tym bardziej.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate'y nie cieszą się dobrą opinią - dość awaryjne, szczególnie seria .11, z .12 jest lepiej, ale wciąż kiepsko. Samsung F3 będzie lepszym wyborem.

Co do chłodzenia - nie chodziło mi o OC, ale o ciszę. BOX jest bardzo głośny.

W ESC raty też możesz załatwić, więc ten argument odpada. Skoro problem leży w ojcu - uświadom go, bo jechać na zasadzie ojciec się boi/jest leniwy, więc niech płaci, co mi tam jest niezbyt uczciwe. Walczę z tym na forach - z takim zacofaniem, lenistwem niektórych, a Twoje argumenty są bardzo popularne.

Z gwarancją nie ma żadnych problemów - o ile kupujesz w dobrym sklepie z wieloma opiniami i sprzęt nie padnie z Twojej winy (np. złego montażu).

Zapewne Cię nie przekonam - trudno, mam przynajmniej nadzieję, że kosztem zakupu u siebie nie kupisz czegoś gorszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem, że na esc czy agito też można załatwić raty ale ojciec po prostu CHCE na miejscu. Ma już swoje lata i go nie przekonam pod tym względem.

Zresztą sam sobie powiedziałem wcześniej, że jak na miejscu wyjdzie ok 300 zł drożej to wolę kupić na miejscu. A jeśli 500 i więcej to sklep internetowy.

Może ty ufasz bezgranicznie sklepom internetowym - ja niestety nie do końca. A mój ojciec to już w ogóle.

W obudowie mam 3 wentylatory 21 dB więc o głośność chłodzenia BOXowego na procku się nie martwię. Do tego zawsze jak siedzę przed komputerem to oglądam dodatkowo TV lub słucham muzyki lub gram - głośność to sprawa drugorzędna.

A ten http://www.alsen.pl/index.php/product/none...MB_7200RPM/none dysk będzie lepszy od podanego przeze mnie? Jedyny z 7200 obr./min poniżej 200 zł oprócz tego Seagate.

@down tylko, że ja mieszkam na drugim końcu Polski. I żaden sklep internetowy nie ma w pobliżu mojej mieściny siedziby co bym mógł podjechać te 10-20 km i odebrać towar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. ESC nie jest tylko sklepem internetowym. Ma swoją stacjonarną siedzibę (w Gdańsku). Ludzie przychodzą tam kupować na takiej samej zasadzie, jak Ty chodzisz kupować do sklepu komputerowego w swoim mieście.

Dysk nienajgorszy, ale lepiej Samsung z serii F3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ty polecasz 250GTS ? Ja Ci nie bronię a GS moim zdaniem to dobra karta i może autor zmieni najpierw monitor , albo TYLKO monitor więc taki 260 może mu się przydać. Poza tym jakby chciał sprzedać grafikę to za ten rok czy półtora dostanie więcej za 260.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćcie się :turned: Póki co wystarczy mi ten GTS 250. A wymienię naraz monitor i kartę graficzną w przyszłości.

Ewentualnie mógłbym teraz kupić używaną 17" LCD ale wg mnie za drogo na allegro stoją, żeby to kupić. Tak czysto teoretycznie czy GTS 250 wystarczyłby do grania na maks detalach w 1280x1024?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym kupił coś takiego:

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX 587 zł

MSI P45 Neo2-FR MOA Edition 338 zł

Patriot DDR2 2x2048MB Viper Series 800MHz CL4.0 235 zł

Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300, NCQ) 7200.12 172 zł

Samsung SH-S223B/RSMN czarny/srebrny/biały BOX 113 zł

Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E Battlestations Edition BOX 756 zł

OCZ Modxstream Pro 500W Modular 278 zł

Samsung 22" LCD SM 2233SN Czarny 524 zł

Suma: 3003 zł

Ceny z agito.pl... Może uda mi się namówić ojca na zakup przez neta. Ewentualnie popytam w mieście o ceny ale znając życie tej płyty nie będą mieli a k. graficzne to pewnie same referenty. Jeśli już jesteśmy przy grafice - wybralibyście tego Sapphire z chłodzeniem Vapor-X czy może MSI Cyclon (klik).

Zasilacz - ten OCZ 500 W uciągnąłby to?

Na ile ten zestaw by wystarczył? Na 2-3 lata z uwzględnieniem wymiany procesora i grafiki? O ile ten upgrade będzie wtedy opłacalny. Chyba na ten komputer się zdecyduje ostatecznie.. Zastrzeżenia jakieś?

Edit: a gdybym kupił od razu Q9550 to ten OCZ też by dał radę czy już nie bardzo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

@Zasilacz - podoła temu zestawowi, ale dla bezpieczeństwa [i przyszłego upgrade'u] proponuję dołożyć parę złotych do wersji 600W.

@Płyta główna i procesor - nie warto pchać się w starą podstawkę Intela, jest już mało przyszłościowa. Lepszym wyborem jest AM3/LGA1156. A procesor ma tylko dwa jajka, które to w dodatku nie są mocniejsze od tych, które są w Q9550[bo to chyba nawet takie same jajka] i i5.

@Karta graficzna - Szafir ma większe doświadczenie w produktach ATI, a jego chłodzenie wydaje mi się lepsze na oko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy, że na LGA1156 ma już nic oprócz tych i5/i7 nie wyjść? Nie będzie żadnych 6cio i więcej rdzeniowych procków w przyszłości? W sumie to wątpię, żeby to była prawda bo wydawać podstawkę na 2 typy procków to trochę śmieszne :P

Z tym budżetem jak będę brał i7 860 to nie starczy na wydajną grafikę i monitor. Ale to jak już wcześniej pisałem wymienię później.. (minumum pół roku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lepiej dołożyć do dobrego procesora kosztem karty, niż robić odwrotną akcje. Częściej wymienia się karty grafiki niż CPU. Co do podstawki, to sprawa wygląda tak, że Intel ma prowadzić jednocześnie dwie - 1337 i 1156. Pierwsza ma być przygotowana dla bogatszych klientów, którzy potrzebują maksymalnej wydajności, druga będzie dostępna cennym dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak boisz się "pakować" w LGA1156, to śmiało bierz coś pod AM3. O LGA775 zapomnij :E. Co do procesorów 6-jajowych, na razie gry korzystają z 2, a tylko niektóre z 4, więc o to bym się tak nie martwił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się LGA1156 :D tylko zastanawiam się, czy będzie w przyszłości możliwość upgrade.

Przez 7 lat mialem AMD dokładnie Athlona XP więc teraz chętnie spojrzę na Intela :)

Też mi się wydaje, że lepiej zainwestować w mocny CPU a GPU kupić słabszy i potem wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ,że masz 3k na kompa to bym się w tym zmieścił ale jak masz monitor 17 to wpakować kompa i7 860 i 4850 na razie a potem przy zmianie monitora obowiązkowo zmiana grafy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole się dowiedziałem, że tylko z Photoshopa i CorelDRAW będziemy korzystać więc czy do tych programów i gier wystarczy i5 750?

Wystarczy.

Kup i5 750 + HD4850, resztę kasy schowaj do skarbonki, za rok wymienisz i kartę, i monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...