Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lookazz

Zestaw komputerowy max 3 tys zł

Polecane posty

No chyba, że tak. Czyli Palita też unikać bo to to samo co Gainward.

A jakbym kupił Galaxy GTX 260+ OC? Lepszy wybór od Golden Sample?

Pozostaje kwestia parametrów karty - tzn te z Komputronika różnią się od tych podanych na stronie producenta. Tylko za cholerę nie mam 100% pewności, że to ta sama karta, bo na stronie producenta nie ma nigdzie wypisanego kodu producenta ani nic. Ale to ta sama karta chyba nie?

Jak z chłodzeniem i OC u tego Galaxy? Ma go ktoś albo wie jak karta jest długa? Mam nadzieję, że w technologii 55 nm i 216 Cores.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem na PCLabie właścicieli tego Gainwarda Golden Sample czy by go jeszcze raz kupili. Póki co nikt nie odpisał, że kupiłby coś innego. Także może warto?

Chyba, że ktoś mi wyjaśni jak to jest w końcu z tym Galaxy 260+ OC..

Czy do i5 750 i GTX 260 wystarczy 500 W zasiłka? Uwzględniając OC obu. W przyszłości dojdzie chyba RAID0 + jeszcze jeden HDD, tuner tv na PCI. I oczywiście wymiana grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PCLab za dobry vortal :P Chyba, że wasze opinie dotyczą tylko ludzi przesiadujących na forum.

Problem w tym, że narazie Zotaca w Agito brak, a nie chcę kupować w kilku sklepach i płacić 2x za wysyłkę. Dlatego patrzę też na Komputronik ale tam na dzień dzisiejszy też pustki jeśli chodzi o Zotaca. W ogóle coś ciężko z kartami tego producenta. Takie dobre i ludzie wykupują jak są czy taki bubel i nikt nie chce tego sprowadzać? :P Może za ten tydz lub półtorej go sprowadzą.

BTW dostarczyli mi dziś mobo. Gra w pudełku tak jak miało być. Płyta sprawia wrażenie solidnie wykonanej. Dużo dodatków, pierdół ale o śrubkach to zapomnieli, chyba że nikt nie daje to im wybaczam B)

Martwi mnie tylko układ wejść na wentylatory (czy jak to się fachowo zwie) - będę chyba musiał użyć przejściówek czy coś bo te kabelki dość krótkie a w molexy bawić się nie chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli miałbyś wymieniać monitor to i kartę pewnie będziesz zmieniał. O ile ten 216 od Zotaca powinien byc w tych rozdzielczościach ok to przy większych może być problem. Zależy też gry i rozdzielczości docelowgo monitora. IMO 1680 x 1050 jest w sam raz. Sam mam co prawda monitor o rozdzielczości 2048 x 1152 i nie narzekam, ale jak będę składał nowego PC( za jakieś pół roku) Radek 5850/70 będzie minimum. Obawiam się, że i to czasem może nie wystarczyć. Tak więc z zakupem monitora ostrożnie. No i bierz coś na matrycy s-pva itp. Owszem taki monitor to koszt 1,5k-2k i więcej, ale jakość obrazu raczej zrekompensuje cenę. Z drugiej strony jeśli masz dobrego CRT to nie ma co się spieszyć z wymianą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przejrzałem na szybko test HD 5770 i zastanawiam się czy brać go czy GTX 260 SP 216. Pobór mocy, DX11 to + dla Radka. GeForce kusi mnie PhysX no i minimalnie ale jednak lepszą wydajnością od Radka. No ale z drugiej strony w grach pod DX11 Radek powinien być lepszy (fakt, że nie prędko powstaną).

Cenowo wychodzi podobnie więc jak myślicie? W przyszłości wymiana monitora na Full HD więc tak czy tak grafa będzie do wymiany. Tylko kiedy ten HD 5770 będzie w sklepach, szczególnie Sapphire. Orientuje się ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coś mocnego nie mam kasy no i monitor ma niską rozdzielczość. Chyba jednak wezmę GTX 260 SP 216 a za rok może później zmiana monitora i grafiki. PhysX mnie kusi bo się tym nie bawiłem nigdy a chętnie sprawdzę co i jak.

Na dzień dzisiejszy zestaw wygląda tak:

Intel Core i5 750 2.66 GHz BOX 708 zł

Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1333MHz CL6.0 EP LLK 404 zł (chwilowo brak :huh:)

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300) 171 zł (ewentualnie Seagate Barracuda 500 GB 7200.12)

Samsung SH-S223B/RSMN czarny/srebrny/biały BOX 113 zł

OCZ Modxstream Pro 600W Modular 330 zł

+ GTX 260 SP 216.

Mam gdzieś 2300 zł. Ewentualnie 100 zł dołożyć mogę góra 200 (wiadomo im mniej tym lepiej). Jaki 260 kupić żebym się zmieścił w pułapie cenowym. Póki co na Agito (gdzie kupuję) jest tylko GTX 260 od Asusa, jakoś mi się nie podoba i czekam na coś innego. Żeby nie płacić kilka razy za wysyłkę to podawajcie propozycje z Komputronika lub Alsen.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to trafił, już miałem zamawiać grafę w Komputroniku (jednak HD 5770) ale już nie ma ;/ Ciekawe kiedy znów będzie.. w Alsen.pl jest Gigabyte ale za 730 zł to drogo jednak. W Esc też mają ale jeszcze drożej niż w Komputroniku + koszty wysyłki. Nie wiecie kiedy będą jakieś dostawy bo narazie pustki? :(

Reszta podzespołów zamówiona. Tylko ta nieszczęsna grafika ech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dostępność w Europie jest lepsza od serii HD58xx, więc będzie lepiej, ale kiedy - nie wiem.

Szczerze mówiąc - na Twoim miejscu, w cenie ~650 zł, brałbym HD4890, który jest lepszy o ~15%.

Pomijając brak DX11 (który jeszcze długo nie będzie potrzebny) i większy pobór prądu to starszy Radeon jest lepszym wyborem.

HD5770 to rywal HD4870 - niestety, mimo tych samych parametrów, co HD4890 widać, że szyna 128-bit ogranicza tę kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chcę pograć na full detalach z AA itp we wszystko więc chyba się zdecyduję na 5770.

Michi93 - sęk w tym, że nie chcę kolejny raz płacić za wysyłkę, a w Komputroniku mam odbiór osobisty ;) Nawet nie wiem jak wygląda gwarancja w tym sklepie. Jakoś mnie nie przekonuje do siebie zbytnio :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chcę pograć na full detalach z AA itp we wszystko więc chyba się zdecyduję na 5770.

Polecając HD4850/HD4770 uwzględniłem AA :happy: . HD5770 będzie się zwyczajnie marnował...

Wyobraź sobie, że na moim HD4850 gram we wszystko w wysokich detalach w 1600x1200, w paru grach bez AA (nie starcza już pamięci). Wyjątkiem jest Crysis i GTA IV, gdzie trzeba pokombinować z detalami.

A Ty mi tu wyjeżdżasz z 1280x1024 :huh: ...

Informacyjnie - rozdzielczość 1600x1200 jest pomiędzy 1680x1050 i 1920x1080.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do punktu wyjścia...

Napisałem już, że lepszym wyborem będzie HD4890 - kosztuje podobnie, a jest wydajniejszy.

Mam wrażenie, że zadziałała na Ciebie magia DX11 i jesteś już zdecydowany na HD5770. Karta jest dość dobra, ale w tej chwili zbyt droga w stosunku do oferowanej wydajności (~HD4870).

Ewentualnie weź zauważalnie tańszego HD4870 1GB, który nawet po wymianie monitora będzie dawać sobie radę w wyższych rozdzielczościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że kusi mnie DX11. Też jestem trochę zawiedziony wydajnością HD 5770 (na poziomie GTX 260) no ale jednak nowe API kusi. Ale tak po prawdzie, jest sens kupywania teraz czegoś z DX11 skoro w przyszłości (mniej lub bardziej odległej) i tak będę wymieniał grafikę?

A coś innego do tych ~650 zł? Z komputronika, najlepiej GTX jakiś. Myślałem nad tym Gainwardem Golden Sample ale widzę, że nie darzycie go sympatią wielką (zawsze jest gwarancja). Ewentualnie ten, ale niech ktoś poda link do specyfikacji na stronie producenta bo wszędzie jest napisane całkiem co innego. Fotki też różne.

Rozważam też GTS 250 (ponownie) - a to co zostanie odłożyć i po jakimś czasie dołożyć trochę kaski i kupić chłodzenie na procka/OS. Już sam nie wiem jestem skołowany, a jak nie biorę nic pod DX11 to wolę zielonych - chcę sprawdzić PhysX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie wyjdą nowe konsole z DX11 (~2012 r.), nie ma co się spodziewać jakichś wielkich korzyści z tego powodu. Pamiętajmy, że DX11 jest kompatybilne wstecz.

Jeśli nie HD4890 (moim zdaniem najlepszy wybór w tej cenie), to GTX 260, może być od Gainwarda za 599 zł, solidne karty. Drożej się niezbyt opłaca (czyt. HD4890 będzie lepszy).

GTS 250 sobie daruj.

Nie przekonuję uporczywie do HD4890, bo sam rozglądam się za używanym GTX 275/280 >700 zł (będzie ciężko) i PhysX jest tutaj dodatkowym argumentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...