Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lookazz

Zestaw komputerowy max 3 tys zł

Polecane posty

mnie by to tak wyszło (ew procka na i5 ale ja bym nie zmienił)

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

195zł

XFX Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI

385zł

Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)

199zł

Chieftec 600W [CFT-600-14C] cable management

349zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ

320zł

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1039zł

Asus P7P55D PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/

599zł

Razem: 3086zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw i7 - starczy i5.

Moja propozycja:

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 535 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna : XFX Radeon HD4870 512MB DDR5 - 459 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Antec Gamer Two Hundred - 199 zł

RAZEM : 2767 zł

Karta co prawda budżetówka (z obciętym zasilaniem), ale bez dużego OC da radę. Reszta kasy do skarbonki. Ewentualnie dołóż kasy do chłodzenia na procesor, np. Scythe Ninja 2 Rev. B.

Za rok wymienisz kartę i monitor. Karta jest na tyle dobra, że najpierw możesz zmienić monitor, bo da sobie radę.

Przestańcie wciskać drogie pamięci do zestawów z i5, bo do 4GHz wystarczą takie, które zrobią 1600MHz. Czyli np. tanie Goodramy. No chyba, że i limit cenowy większy i starcza kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za i7,a co do drogich pamięci to te g.skile do drogich nie należą

ja za drogie mogę uznać takie http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...d3e56684bfc2cd7 ale nie pamiątki za 320 zł- a budżet na nie pozwala

grafika 2D (może 3D też), programowanie, projektowanie stron, pakiet office etc. Do tego dochodzi szeroko pojęta rozrywka - gry,

mi się lepiej bawiło grafiką na i7 niż i5 co prawda nie kręconych ale miałem większą swobodę-no chyba ,ze to było tylko moje urojenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wcześniej pisałem, że w ramach szkoły jedynie Photoshop i CorelDRAW więc wystarczy i5. Sam jestem grafikiem ale tylko 2D xD więc 3D nie przewiduje w najbliższych latach. A że jestem początkujący to też nie wykonuję nie wiadomo jakich projektów co bym potrzebował tego i7.

Sprawa dysku - brać Seagate Barracuda ST3500418AS (7200.12) czy Samsung HD502HJ (Spinpoint F3). Ceno wychodzi tak samo.

Niektórzy twierdzą, że ten Seagate jest bardzo dobrym, szybkim i cichym dyskiem. Takie same opinie o Samsungu... Który z nich będzie odpowiedni - tj cichy, wydajny i możliwie bezawaryjny tzn. żeby nie był tak jak Seagate z serii 7200.11.

Samsunga nigdy nie miałem, w starym kompie 7 letni Seagate Barracuda działa do dziś (o ile go szlag nie trafił przy awarii kompa).

Jeśli chodzi o pamięć to pod koniec zeszłego tygodnia wysłałem maila do sklepu, w którym będę kupował i zaproponował mi taki RAM: OCZ DDR3 4096MB 1600MHZ 2x2048MB CL7 PE w cenie 379 zł. Cena nie jest wg mnie tragiczna zwłaszcza, że kupuję w tradycyjnym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za i7,a co do drogich pamięci to te g.skile do drogich nie należą

ja za drogie mogę uznać takie http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...d3e56684bfc2cd7 ale nie pamiątki za 320 zł- a budżet na nie pozwala

Pisząc drogich, miałem na myśli, że nie trzeba dopłacać do lepszych pamięci. Dla mnie 60 zł to dużo, można je wydać inaczej (dołożyć do grafy, albo do chłodzenia na procesor).

Sprawa dysku - brać Seagate Barracuda ST3500418AS (7200.12) czy Samsung HD502HJ (Spinpoint F3). Ceno wychodzi tak samo.

Samsung jest troszkę wydajniejszy. Brałbym Samsunga.

Jeśli chodzi o pamięć to pod koniec zeszłego tygodnia wysłałem maila do sklepu, w którym będę kupował i zaproponował mi taki RAM: OCZ DDR3 4096MB 1600MHZ 2x2048MB CL7 PE w cenie 379 zł. Cena nie jest wg mnie tragiczna zwłaszcza, że kupuję w tradycyjnym sklepie.

To, że Ci zaproponował, nie znaczy, że nie ma tańszych... Takie pamięci nie są Ci potrzebne. Zapytaj o Goodramy. Oczywiście jak sądzisz, że dopłata ~100 zł do pamięci nie jest dużo, to je kup...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynikła pewna komplikacja... ojciec załatwi kasę gdzieś na 10 października. W sumie to dobrze, bo będzie już po premierze nowych Radeonów więc powinna być obniżka starszych kart graficznych także powinienem wyjść na tym tylko lepiej. Pytanie tylko czy obniżone zostaną ceny Radeonów czy zieloni również coś spuszczą z tych cen.

Pozostaje jeszcze kwestia kursów euro i dolara ale myślę, że ogólnie zapłacę mniej.

Narazie temat można w takim razie zamknąć, potem się otworzy jak już będę miał gotówkę.

Pozdrawiam Lookazz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym segmencie cenowym - nie. Niby czemu premiera kart za ponad 1000 zł miałaby zmieniać ceny kart za 400 zł...? Potanieć to może GTX 295/285, ale nie GTX 260/HD4870...

Jeśli już, to licz na umocnienie się naszej waluty :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą... Może jakieś uzasadnienie? Niby czemu mieliby obniżać ceny? Bo HD5850 kosztujący 400 zł więcej jest lepszy?

Dopóki nie wyjdzie coś nowego w tym segmencie, nie ma co liczyć na obniżki (pomijam wartość złotówki).

Ten XFX to budżetówka - z kiepskim chłodzeniem i wykastrowaną sekcją zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z tanieje jeszcze (jeśli) 4890 to siłą rzeczy (przynajmniej dla mnie) musi spaść trochę cena 4870 chociażby o 10 zł

Takie obniżki to efekt umacniającej się złotówki. AMD i nVidia nie mają tu wiele do powiedzenia :wink: . Równie dobrze za te parę tygodni może być troszkę drożej.

Zresztą dajmy spokój dyskusji, bo parę złotych wte czy wewte nie ma aż takiego znaczenia, żeby robić wielką dyskusję na temat cen :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFX jeśli chodzi o radeony to na razie jeszcze raczkuję i musi nieco dorosnąć do konstrukcji Szafira, PC czy HiS'a. Także IMO nie warto dla tych kilkunastu złotych wybierać co by nie było jednak słabszą konstrukcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie jeszcze nie zamawiam kompa, czekam aż ojciec dostanie kasę. Ale coś tam już zamówiłem ;) Tzn dziś (no wczoraj) kupiłem MSI P55-GD65 z Call of Juarez Więzy Krwi gratis. Promocja ograniczona czasowo i temu teraz zakupiłem. Piszę nie żeby się pochwalić ale spytać którą grafikę wybrać. Wprawdzie byłem zdecydowany na GTS 250 ale w planach jest trochę więcej gotówki i zdecydowałem się na GTX 260 SP 216. Wiem, że do 1024x768/1280x1024 (max rozdziałka monitora) ta karta to za dużo ale, chętnie pograłbym na max detalach w każdą możliwą grę + PsyhX do tego.

Zastanawiam się między Zotacem a Gainwardem. Szczerze to którą z tych dwóch kart wybralibyście? Czytałem test Gainwarda na PCLabie i ponoć w miarę dobre OC zapewnia (zależy ofc od sztuki) tylko, ponoć chłodzenie głośne i nie dokońca wydajne jakby się mogło wydawać..

A jak z Zotacem? Możliwości OC jakieś dobre ma? No i boli mnie to referencyjne chłodzenie u niego. Ma ktoś go może? Jakie temperatury ta karta osiąga?

W przyszłości może się okazać, że na początek wymienię jednak tylko monitor - brak kasy etc (a planuję coś innego niż matryca TN) - więc ten GTX bardziej się wtedy przyda niż GTS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainward miał ostatnimi czasy parę wpadek ze swoimi konstrukcjami, tzn. były dosyć awaryjne. Jako, że na polskim rynku bubli się nie oddaje do producenta, tylko je sprzedaje naiwnym klientom, to Gainwrda przynajmniej przez jakiś czas lepiej omijać szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...