Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zwirek94

Nowa karta graficzna

Recommended Posts

Witam.

A więc, stwierdziłem, że moja karta jest już trochę za słaba i chciałbym ją wymienić. Ale...

W dziedzinie sprzętu jestem kompletnie zielony i proszę Was o pomoc.

A więc chciałbym, aby była ona w cenie ok. 350 zł(tańsza może być :P) i żeby wystarczała do nowszych gier(jeśli za taką cenę to możliwe).

Nie wiem, co mam podać, więc daję całą konfigurację wyświetloną przez DxDiag:

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 9/12/2009, 19:17:18
       Machine name: AAA
   Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.090206-1234)
           Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: GBT___
       System Model: GBTUACPI
               BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
          Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU          6300  @ 1.86GHz (2 CPUs)
             Memory: 2046MB RAM
          Page File: 1619MB used, 2319MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
     DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

Dobra, jednak nie całą.

Lepiej podaj informacje o komputerze z programu Everest. Jeśli nie wiesz jaki masz zasilacz, to zrób zdjęcie tabliczki znamionowej i wrzuć na forum. Jeśli okaże się, że jest ok, to możesz śmiało brać kartę zaproponowaną przez wwl1, jeśli będzie to no-name albo coś z czarnej listy-musisz się liczyć z kolejnymi wydatkami. No i jeśli masz dobre mobo, to kręć proca, C2D z serii E6xxx są podatne na OCowanie.

To wrzucić jeszcze z Everesta'a?

I czy jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie zasilacza to by od razu podał, bo w nocy(jaka tam noc :P) się nie będę w to bawił.

I jeszcze:

1. Jakie mobo?

2. Czyli mój procesor można spokojnie podkręcać?

3. Jak go podkręcić?

Z informatyki z działu sprzętowego nie wiem za dużo ;)

Tak, wrzuć screen z podsumowania z Everesta (tak to się chyba nazywa, nie wiem bo dawno nie włączyłem programu bo trial się skończył czy cuś takiego :/). Albo skopiuj tekst.

Jeśli masz dobry zasilacz (wyłącz komputer z prądu, otwórz obudowę i spisz info z tabliczki znamionowej, chyba inaczej się nie da sprawdzić, chyba, że na fakturze zakupu) i płytę główną, to o parę MHz możesz powalczyć.

PORADNIK OC E6xx0 NA CHIPSECIE INTEL

Jeśli chcesz podkręcać ten komputer, to podaj jeszcze model zasilacza. Bo jak okaże się, że masz produkt zasilaczopodobny z czarnej listy, to nawet przy superwydajnej płycie głównej nic nie zdziałasz.

Tak, tylko ciężko będzie do takiego procesora (niepodkręconego) kupować jakieś 4890/4870. A na tych słabszych modelach nie oszczędzi tak wiele. No i zasilacz 400W :). Jeszcze do 4850 by starczyło :).

No to załóżmy, że podkręcę procesor(ile by z niego można wyciągnąć?) i poczekam, aż trochę stanieją, karty to jaką byście wtedy proponowali?

I jeszcze jedno: jak czytam to o podkręcaniu, co mi posłaliście, to za duże z tego nie rozumiem :P Macie może coś napisanego w trochę prostszym języku?

LINK1

LINK2

LINK3

LINK4

Jeśli mało zrozumiałeś, to lepiej to, czego nie ogarniasz wpisz w google, aby rozwiać wątpliwości/rozwiązać problemy. Kiedy wszystko będzie dla Ciebie jasne, zabieraj się od OC. Zawsze możesz zapytać nas na forum. Twój procesor nie jest zły, ale podkręcanie go jest trochę trudniejsze niż np. procesorów od AMD z odblokowanym mnożnikiem :).

Skoro zaczął piszczeć, to może z czymś przesadziłeś już na wejściu (pewnie z pamięciami, skoro piszczał). Jakie tak w ogóle masz pamięci (przepraszam za pytanie jeśli już gdzieś to pisałeś, po prostu nigdzie nie widzę)?

Nie jest problemem model płyty głównej (chyba że to crap straszny). Ogranicza ludzi tylko logiczne myślenie-opcje w BIOSie nazywają się podobnie i przy minimalnej nawet znajomości angielskiego każdy powinien dać radę (testowane-moja siostra ogarnia BIOS...). Jeśli komputer piszczał, to jak pisał już Sevard, musiałeś z czymś przeholować. Podkręcaj małymi kroczkami (jak ja nie lubię zostawiać opcji na auto :E), jak dane ustawienie będzie niestabilne na kilku wartościach napięcia to wtedy wiesz, że zbliżasz się do końca możliwości.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...