Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xavenir

Rozwiązany: Gothic III Runy teleportacyjne ( książeczka w cda )

Polecane posty

Otóż postanowiłem zainstalować wczoraj Gothica 3 i dziś jestem na początku Nordmaru ( jeszcze nie przeszedłem przez bramę z Mojokiem [ nie wiem czy dobre imię ]. I postanowiłem rozejrzeć się za zadaniami pobocznymi dla buntowników ponieważ słyszałem, że w Nordmarze najlepiej mieć już zbroję paladyna. No to zacząłem od Okary a jako, że nie jestem skłonny do dłuuugiego latania po świecie chciałem poszukać runki i coś nie potrafię ją znaleść.

Prosiłbym o podanie lokalizacji runy teleportacyjnej do Okary.

I przy okazji: W CDA była kiedyś zamieszczona książeczka z poradnikiem do G III niestety gdzieś mi przepadła, a były na niej zapisane miejsca run i nauczycieli specjalnych umiejętności. Jeżeli ktoś posiada ową książeczkę to prosiłbym o wypisanie/zrobienie foty ( czytelnej ) stron z runami i nauczycielami.

I dodatkowo: Co się opłaca bardziej zbroja paladyna czy strój nordmara ( i co trudniej zdobyć ) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz Paladyna. Problem reputacji u buntowników (są powiązani z paladynami) polega głównie na odbijaniu miast. Trochę dużo kosztuje :(. Ale jakoś ci się uda zdobyć 150 tysięcy złota :).

A co do teleportu, to pamiętam, że leży koło wejścia do Okary. Na kamieniu koło strażnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runa Okary jest tuż przed wejściem do obozu (leży na kamieniu). Co do zbroi- w Nordmarze aby zdobyć reputacje czekają cię raczej misje z zabijaniem orków (całych obozów) lub zwiedzanie grobowców jednak aby pancerz kupić trzeba mieć mniej reputacji (chyba coś koło 60). Aby mieć pancerz paladyna musisz robić misje dla buntowników, a tych jest w Myrtanie mnóstwo. Najwięcej punktów da ci odbijanie miast, ale to zostaw na koniec. Szukaj szpiegów w danych miastach i pracuj dla nich (przynieś broń, złóż raport dowódcy itp.). Pamiętam że musiałem odbić 3 miasta (Cape Dun, Monterę i Silden) bo tyle reputacji mi brakowało (musisz mieć 75). Cape Dun- 10, Montera, Silden- po 5. Więc można wyciągnąć aż 55 pkt reputacji szukając buntowników po jaskiniach i wykonując dla nich zadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę zaraz sprawdzę ten kamień. A co do złota to nie problem bo wybiłem niedawno kilka obozów orków przy stolicy i już mam 110k. A pancerz paladyna radzisz po czy przed Nordmarem ?

Edit: Dobra runa jest na swoim miejscu. Ponawiam prośbę o książeczkę i następne pytanie lepiej 2 h topór ( podobno w nordmarze są niezłe ) czy 2x miecze ? A i ile trzeba siły na kamień młyński ( Faring zadanie od kowala ) ? Jeszcze jedno jaka zbroja jest najlepsza w całej grze ?

Troszkę dużo pytań ale liczę na odpowiedzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, w praktyce dwoma mieczami walczysz tylko jednym - w tej walce chodzi o piruety. Zaostrzony, nordmarski Topór Berserkera jest bardzo skuteczny (radzę ostrzyć każdą broń).

Na kamień młyński jest potrzebne 200 punktów siły.

Najlepsza zbroja w grze to Pancerz Orka. Dostaje się go od przywódcy w Faring za zniszczenie Vengardu i zabicie Rhobara (kiedy to zrobisz koniecznie weź ze sobą Lee z Nordmaru, po killu zabierz kostur!). Niby ma takie same wartości jak Pancerz Paladyna, ale ma coś tam o 10 pkt więcej i dwie dodatkowe bonusy. I ładniej wygląda, taka wzmocniona wersja Pancerza paladyna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za odpowiedz temat do zamknięcia.

Edit: Nie zamykać !

Mam kilka następnych pytań. Otóż jak mówiłem jestem na Faringu i robiłem misje dla Okary po skończeniu misji " Okara potrzebuje rąk do pracy " spoglądam na miasta i widzę reputację: Ardea 100 Roddock 90 Cape Dun 110 Montera 100 Okara 96 Faring ... ( Mniejsza z Faringiem ) Dziwne trochę według mnie to że w Roddock brakuje mi 10 punktów a w Cape Dun mam o 10 za dużo.

I przy okazji wie ktoś jakie zadanie jest jeszcze dla Okary na te 4 punkty doświadczenia ? Bo mam zamiar mieć wszędzie ( o ile się da ) 100/110 ? ( max ). Zrobiłem misję:

" Okara potrzebuje rąk do pracy, Przejąć ładunek z rąk orków ( Normard - Silden, koło przełęczy ), Polowanie na dziki, Zabij agresywne cieniostwory, Ruda żelaza dla kowala, Oczyść kopalnię z Rollandem".

No i wszystkie questy z NPC'tami potrzebnymi do misji "Okara potrzebuje ..."

.Nie wiem czy czasem nie ma wpływu na reputację w Okarze zadanie z ( o ile to zadanie ) niewolnikami (?) dla kolesia ( zapomniałem imienia )co jest niedaleko Angona( tego co daje q z paczką Nordmar - Silden ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich miejscach można mieć 100 procent po wykonaniu misji. Aby np. w Reddock mieć 100% trzeba odbić Cape Dun i poinformować o tym Javiera - szefa obozu. A co do Okary ja miałem 100%, może nie wykonałeś jeszcze zadania związane z przyniesieniem rudy żelaza dla Okary. Uaktywnia się po wykonaniu zadania nowi ludzie dla Okary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich miejscach można mieć 100 procent po wykonaniu misji. Aby np. w Reddock mieć 100% trzeba odbić Cape Dun i poinformować o tym Javiera - szefa obozu. A co do Okary ja miałem 100%, może nie wykonałeś jeszcze zadania związane z przyniesieniem rudy żelaza dla Okary. Uaktywnia się po wykonaniu zadania nowi ludzie dla Okary.

Z tym się akurat nie zgodzę, bo nie trzeba odbijać Cape Dun, żeby zdobyć 100% reputacji w Reedock.

W Reedock masz 90% reputacji, bo pewnie nie porozmawiałeś ze szpiegiem buntowników w Cape Dun, Philem. Dziwi mnie tylko jakim cudem udało ci się zdobyć 110% w Cape Dun skoro w każdym mieście da się dojść tylko do 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Reddock nie mam z kim gadać Javier nie chce tak jak i inni ( oprócz Handluj i Naucz mnie czegoś ) W Cape Dun już wiem skąd te dodatkowe 10 punktów ( Po wykonaniu rewolucji zabiłem Phila z łuku żeby zakończyć głupie zadanie od szefa orków i mieć czysto w questach :P I za to dostałem +1 rep u orków i +10 w Cape Dun ). A w Okarze nie wiem nadal co z tymi 4 punktami.

Ktoś niedaleko Okary mówił że atakowali na Silden kilka razy ale nie udawało się to im.

A dokładniej zaraz to sprawdzę. Aha i dzięki za Kamienie i Nauczycieli. I kodów nie używam bo chcę grę przejść czysto ( nie tak jak z G I i II Noc Kruka :P ).

Dziwi mnie tylko jakim cudem udało ci się zdobyć 110% w Cape Dun skoro w każdym mieście da się dojść tylko do 100.

Zaraz ci podam screena :P

Edit:

Zadania w Reddock

uo0168n.th.jpg

uo0169.th.jpg

Cape Dun i jej Reputacja

uo0166.th.jpg

uo0167.th.jpg

No i okara Reputa z questami

uo0171.th.jpg

uo0172u.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...