Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Crevious

Warcraft 3 Frozen Throne, bramka Northend (Europe) nie działa

Recommended Posts

Witam!

Grałem w Warcrafta 3 jakiś czas i wczoraj nie mogłem się połączyć przez Europejską bramkę. Wszystkie inne działają.

Nie używałem żadnych cheatów i tym podobnych oszustw.

Mam stałe IP, więc to nie był na pewno nikt z osiedla.

Proszę o pomoc.

Crevious

ps. Jak ktoś ma Warcraft 3 FT to proszę, by sprawdził czy serwer nie jest offline.

Link to comment
Share on other sites

A czy Twój IP jest publiczny? Podobno na Northrendzie trzeba mieć publiczny IP lub przekierowane porty, by w ogóle móc grać (na innych bramkach potrzebne jest to tylko do hostowania gier). Z tego, co się orientuję, to Blizzard na daje banów na IP - oni banują raczej CD-Keye :).

Link to comment
Share on other sites

chyba jest publiczny, ponieważ wcześniej grałem na tej bramce.

cd-keya kupiłem na allegro od zaufanego sprzedawcy (grałem długo i jeśliby ktoś grał na moim cd-keyu to by się wyświetliło info, że 2 osoba używa tego samego klucza).

co mam zrobić? chciałem sprawdzić status online tej bramki, ale nie wiem jak

Link to comment
Share on other sites

No wiesz, mogło być tak, że wcześniej miałeś publiczny IP / przekierowane porty a teraz już nie masz :). Zobacz, czy możesz zahostować na innych bramkach (czy inni gracze będą mogli dołączyć do Twojej gry). Jeśli będzie problem z hostowaniem, to skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu, jeśli nie, to możliwe, że dostałeś "przypadkowego bana" (w takim wypadku, o ile dobrze pamiętam, po jakimś tygodniu wszystko powinno wrócić do normy, oczywiście o ile to pierwszy taki przypadek w Twojej karierze na BN :)).

Link to comment
Share on other sites

Skontaktuj się ze swoim dostawcą. Samo przekierowanie portów pewnie nic Cię nie będzie kosztować, ale publiczny IP raczej tak (drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że od razu rozwiązuje problem z hostowaniem w każdej grze). Możesz też zmienić dostawcę na takiego, który daje publiczny IP "w standardzie" (jedna z niewielu zalet TP i jej Nerwostraty ;)).

Tak czy siak, na własną rękę nic nie zdziałasz, możesz co najwyżej grać przez Hamachi, ale to się odbywa na takiej zasadzie, jakbyś grał na LANie (czyli Twoje sukcesy i porażki nie będą rejestrowane przez BN).

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...