Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zdzieszek13

OC Pentium Dual Core E2220 - czy wszystko na pewno jest dobrze?

Polecane posty

Na stockowym chłodzeniu zbyt dużo z tego proca nie wyciągniesz. Ale i tak nie jest źle. Ja przy oc swojego C2D E6420 zawsze starałem się ustawiać dzielnik jak najbliżej wartości 1:1 (podobno tak jest najbezpieczniej...). Pamięci dałem na 4-4-4-12 i skanowałem w MemTeście. Kładłeś jakąś pastę termoprzewodzącą?

I pamiętaj, że od oc potrzebny jest dobry, markowy zasilacz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten zasilacz to do odstrzału. Nie musi być koniecznie 1:1, jak ustawisz 1:2 albo 2:3 to nic się nie stanie, ale powiedziano mi, że 1:1 jest najbezpieczniejsze. Jednak na Twoim miejscu zakończyłbym już przygodę z oc i albo zostawił stockowe ustawienia albo zostawił najwyższe działające bez zmiany napięć.

Dodam, że u mnie C2D E6420 działał na 1:1 400MHz*8=3.2GHz na zasilaczu Tracer 400W (wczoraj :E). Ale się wystraszyłem temperatur i Orthos wywalał błędy. Xandi też swojego Athlona 64 X2 kręcił na Tracerze i nic złego nie było. Ale strach jest :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ostatnio u babci byłem to coś się z komputerem działo ;p

Żaden demon prędkości tylko komp do neta/zdjęć.

I co spowodowało, że się zepsuł? Zasilacz FEEL 400W! xD

I ten komp chyba ze 2/3 lata bez problemu działał. Jednak lepiej nie ryzykować z zasilaczami no-name. I do tego poszła jeszcze płyta główna + RAMy. Procek ocalał :happy:

A to chłodzenie Pentagrama wcale takie głośnie nie jest. Obroty wiatraka trzeba ustawić na najniższe i cicho będzie. Temperatura też nie będzie za wysoka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chłodzenie Pentagrama wcale takie głośnie nie jest. Obroty wiatraka trzeba ustawić na najniższe i cicho będzie. Temperatura też nie będzie za wysoka ;)

Jak byś zapuszczał Orthosa na całą noc i nie chciałbyś mieć zgrzanego procesora, to dałbyś na max, uwierz mi na słowo. I śpij teraz przy takiej suszarce :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam...Ocowanie na Tracerach :woot: Normalnie rosyjska ruletka :)

zdzieszek13

Ustaw parametr DDR:FSB na 1:1. Tym samym zmniejszysz częstotliwość pracy pamięci czyli będziesz mógł sobie poszaleć. Następnie kręć FSB dosyć małymi wartościami np 10, 15 MHz-ów. Pamiętaj wszystko dokładnie testuj np Orthosem. Jak będzie niestabilnie to daj prockowi nieco papu możliwie najmniejszym skokiem. To na tyle powinieneś sobie poradzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mierzyłem miernikiem napięcia to trzymał lepiej niż szef z serii GPS, który mi się spalił... Pewnie miałem jakąś wadliwą sztukę Chiefteca, a przy Tracerze trafiłem na "selekta". Miałem dzisiaj sprawdzić jaka jest różnica między 4-4-4-12 a 5-5-5-18 przy OC, ale wystraszyłeś mnie wwl1. Chociaż może zaraz sprawdzę

[po 10 minutach cały w dymie patrzy na widowiskowe niczym w filmie z Hollywood efekty specjalne :smile:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...