Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzyhu

"Mam talent"

Polecane posty

Polski Mam talent to trochę nieudana podróba Brytyjskiego Got Talent, chociaż mogę się mylić możliwe że wersje Amerykańska byłą pierwsze, ale nie o to w tym chodzi. W polski programie jest strasznie słaby poziom, jak np zdarzają się perełki, tak w Brytyjskiej wersji naprawdę ciężko jest wybrać zwycięzce bo ludzie są tam naprawdę świetni, z ogromną charyzmą, a Polacy jakoś dziwnie podchodzą to tego programu, może to po prostu są początki coś nowego, może będzie lepiej. Następnie beznadziejni jurorzy, Foremniak hmm... bez komentarza, Wojewódzki nie nadaje się do tego programu jest zbyt wulgarny, w dziwny sposób podchodzi to uczestników programu, myślę że i tak się ogranicza jak by chciał to niektórych zmieszał by z błotem, co czasem niestety robi :P, jedną rozsądną osobą jest Chylińska kobieta z ogromny talentem, stara się dopingować ludzi, a jej komentarze są w miarę sensowne. Teraz panowie Prokop i Hołownia w porównaniu z Ant & Dec są zdecydowanie gorsi, nie będę się rozpisywał może to sprawa gusty. No cóż jak zwykle kopiowane przez Polaków programy są słabo wykonane. Ale to trochę kwestia doświadczenia, z kolejnymi edycjami powinno być coraz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy "Mam talent" był w USA. Teraz właśnie dobiega końca kolejna edycja. Polecam wpisać na yt "America's got talent 2010" i pooglądać ludzi. Są niesamowici. Dla osób znających angielski to będzie nie lada gratka, ponieważ teksty i prowadzącego jak i jury są przezabawne. Amerykanie tak jak "Wyspiarze" mają jednak większe poczucie humoru i przyjemniej się to ogląda. Bo polskie wypociny Hołowni i Prokopa to jakaś kpina... starają się być śmieszni ale to jednak nie to.. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego Mam Talent w Polsce nie puszczają w wakacje albo wiosna/lato. Moim zdaniem oglądalność by wzrosła bo każdy ma dużo więcej czasu i nie musi wstawać rano do szkoły czy na uczelnie. Z ciekawością obejrzę kolejną polską edycję chociaż z kilka odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się obejrzeć fragmenty, nie cały. W sumie, to już w 2 edycji widać było powtarzalność, której i w 3 nie da się uniknąć. Był i zespół taneczny, i niewidomy grający na keyboardzie + śpiew ( występ świetny notabene) i mały dzieciak 9 letni, wyglądający niepozornie, a który zakasował wszystkich śpiewając po francusku piosenkę Edith Piaf. Ogółem, dobór postaci jakie przewinęły się na castingach, a jakie nagrania umieszczają w programie, jest podobny co w poprzednich edycjach. Styl tekstów Chylińskiej, Wojewódzkiego i Foremniak, wciąż taki sam, więc jak komuś się podobały wcześniejsze programy, to i tym, nie byłby zawiedziony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w tej edycji odcinek na żywo był strasznie nudny, oprócz dwóch finalistek, które na szczęście weszły do finału nie ma za bardzo o kim napisać więc parę słów o jury. Po pierwsze po co biorą do następnych etapów takich cudaków jak "Cher" czy nudziarzy jak Derwisz a potem jeżdżą po nich jak po łysej kobyle? Po drugie strasznie mnie wkurza w tej edycji Agnieszka Chylińska, którą zawsze lubiłem bo ocenia nie talent, a zachowanie ludzi czy ich wypowiedzi. Takie rzeczy to może by zostawić widzom, którzy sami ocenią kogo lubią. Jurorzy powinni oceniać występ, a nie snuć swoje głębokie przemyślenia czy psychoanalizy. Last but not least pani Foremniak, która jest po prostu beznadziejna. Albo chrzani od rzeczy albo powie coś takiego że człowiek spada z krzesła. Dzisiaj to co zaprezentowała to już było chamstwo. Przyczepiła się do ubioru tej małej (nota bene bardzo ładnego i stosownego do tego jak powinna wyglądać dziewczynka w jej wieku) mówiąc że wygląda jak dziecko z ochronki. Ciekawe jak poczuli się rodzice Magdy, którzy widać że do krezusów nie należą i może połowę pensji wydali żeby ich dziecko się dobrze prezentowało w TV. Żałosne, zero wyczucia. Swoją drogą to jak ma się według Foremniak ubierać? Jak Lady Gaga? Foremniak ubierają najlepsi styliści a i tak aktorką jest marną, więc może lepiej skupić się na talencie, a nie powierzchowności. A talent to mała akurat ma ogromny i pięknie ten Dżem zaśpiewała. Tylko oczywiście musieli się znowu przyczepić repertuaru. Chylińska już zapomniała jakie piosenki śpiewała będąc niewiele starszą od Magdy?

Mam nadzieję że ona kompletnie nie posłucha "dobrych" rad jurorów i w finale będzie sobą śpiewając to co ona lubi. Mój głos już ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, zawsze chciałem się wypowiedzieć na temat Mam talent i śpiewania, więc zrobię to tutaj :P

Jestem za, by brano osoby śpiewające, ale tylko te, które zrobią naprawdę furorę. Wiem, dla Nicka furora to co innego, niż dla Wojewódzkiego czy Chylińskiej.

Ale powiedzmy sobie szczerze; tylko 3 osoby, które śpiewały, mnie zachwyciły:

Ten niewidomy chłopak, ta mała, co przeszła ostatnio dalej i Genek Loska. Oni naprawdę mogą/mogliby to wygrać. A reszta, która przeszła, to...nic nadzwyczajnego.

O! Dołożyłem, bez puenty, swoje 3 grosze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Talent w Polsce kiedyś był bardzo ciekawym programem. Pierwsza seria mnie zachwyciła, druga - średnio, bo pan co wygrał na akordeonie grał dosyć znane kawałki grane przez ulicznych grajków. Trzecia seria - nie mogę już tego oglądać! Przyjdzie ktoś, kto ma talent - wywalą go, bo nie jest to mała dziewczynka, która fałszuje lub wygina się tak, że aż się nie da tego oglądać. Typową rzeczą są też mali chłopcy, którzy sobie pośpiewają, potańczą, ubiorą się w ładne stroje i to już zdobywa serce Jury. Nową serię już rzadziej oglądam, bo większość uczestników tylko śpiewa, tańczy. Szkoda, bo mógł być znacznie lepszy program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko.

Nuda, dno i nędza. Aż siekierę idzie powiesić i to dosłownie.

Może podsumuje na szybko dwa odcinki ? Oczywiście do finału śpiewacy musieli się dostać, bo to przecież nie sprawiedliwe było by dla pani Foremniak że ktoś inny, z większym talentem by nie przeszedł. Po prostu ten program idealnie sprzyja tancerzom i śpiewakom, a o innych co mają lepszy talent się zapomina. :dry: Sodora i Gomora tak podsumuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

Jak to Wojewódzki powiedział po ostatniej edycji ''ten kraj nie ma gustu'' czy jakoś tak kiedy wybrał Wyrostka zamiast Martineza. Ok, ten program to nie ''Idol'' jednak oczywistym jest że przejdą ci, co śpiewają. Jeśli już muszą być w finale to nie oznacza że mamy wypiąć się na Foremniak bo jest nietrafionym punktem programu i zagłosować na kogoś kto NIE ŚPIEWA! Jak już ma ten talent to niech wygra, według mnie tak powinno się stać w drugiej edycji. W tej za to zrobiono nam pokaz od ''Rock and Roll!'' po ''Aaaaameeeennnn!''. Nie wiem jak ta dziewczynka mała mogła zdobyć większość głosów w ostatnim odcinku - to jest to samo co Klaudia Kulawik. Myślałem że to siostry, serio. To jest program ROZRYWKOWY, ja włączam TV wieczorem, nie ma dobrych filmów więc chcę się pobawić, a nie słuchać smutnych jęków małych dzieci. No wybaczcie, chyba rodzice jej kazali po tej ''wizytówce'' jacy to oni biedni. Na litość nas biorą czy co? Co innego niewidomy Paweł Ejzenberg - on potrafi zrobić show więc nie musi przechodzić bo jest niewiadomy. Jak potrafi tak potrafi, ale dzieci to zawsze była Pięta Achillesa tego programu. Nigdy nie dojdą do porozumienia czy je od razu wywalić czy dać szansę i zabrać ją bardziej uzdolnionym. Proponuje na castingach ograniczenie wiekowe bo taka 5 małych może zabrać miejsce ludziom, na których szczerze liczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia wiekowego nie wprowadzą do mam talent a dlaczego ? Bo to program familijny i dzieciom też powinno dać się szansę. to może od przyszłej edycji, powinny pojawiać się noworodki ? Żeby program dopiął jeszcze większego absurdu. Ja się nie dziwie, że ciągle powstają komiksy ośmieszające mam talent. Przecież większość finalistów to śpiewacy naprawdę i tancerze ewentualnie i tu pytanie. Czy coś takiego widz przed TV chce ? Pamiętacie pierwszą edycje ? Melkart Ball, Snake i wielu innych, którzy dali popalić w tym programie, już się o nich zapomniało i mówi się ciągle o tym co śpiewają lub tańczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

Oczywiście że niektórzy o nich nie zapomnieli!

Wręcz przeciwnie, wielu pluje na tych ''wygranych'', a ci z prawdziwymi talentami mają więcej ludzi na swoich występach niż przed tym. Wiadomym też jest że nie wprowadzą ograniczenia wiekowego, wiem że przez Internet trudno wyczuć ironie. Co do noworodków to przypomina mi się program ''Śmiechu warte''. Rzadko oglądałem bo zwyciężał film w którym było dziecko/zwierzątko. O, a jak już kotek wskoczył na dzidziusia to murowany zapas kisielu na cały rok!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zarypac z innej beczki bo zobacyzłem na forum temat :]

Więc tak podczas gdy przyszła do nas pewna dziewczyna z cyrku pomyślałem że ja ją skądś kojarzę

No i się nie myliłem. Zwie się Dominika Turek i pochodzi z rosji i była w pólfinale lub w finale mam talent drugiej edycji. Pogadałem z nią troche i powiedziała mi że ten mam talent jest ustawiony ja cholera :D. Podobno ona może miec tyklo sugestie co do choreografii i czasami mogą jej wywalic wszytko :]. Stroj of course w polfinale od nich i najlepsze co mi powiedziała to fakt że wszytkie jej kwestie i jury od półfinału w wzwyż sa wutawione.

Od tego czasu oglądam tylko castingi :D

jak znajde to wstawie linka z jej występem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to jest najbardziej oryginalny i pomysłowy program ze wszystkich.

Były idole i inne, lecz żaden nie pokazywał ogromu talentów (i głupoty) ludzi ;>

Polecam wszystkim, przyznam sie, że co sobotę rozsiadam sie w fotelu i oglądam ów program

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po finale. Wygrała Magda Welc. Mieliśmy w finale aż osiem osób/grup śpiewających i dwie taneczne. To delikatnie mówiąc nieporozumienie, ale cóż tak ludzie głosowali. W samym finale mógł wygrać każdy, z racji podobnych talentów. Co jednak zadecydowało, że wygrała Magda? Uważam, że jej młody wiek, repertuar i to, iż widowni łatwo zagrać na uczuciach.

Mam nadzieję, że była to ostatnia edycja programu "Mam talent". Z sezonu na sezon program obniżał loty, robił się coraz bardziej przewidywalny (patrz finał III edycji).

Aha, jeszcze jedno. Pani z jury, o ile pamięć mnie nie myli, Foremniak jest bardzo irytująca. Jej wypowiedzi i zachowanie wydają się bardzo nie autentyczne. Chyba bierze się to z tego, iż chce sprawiać wrażenie wyluzowanej i naturalnej jak reszta jury. Chęci może i są, ale efekty beznadziejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyła się 3 seria Mam Talent. Zwycięzca jak najbardziej zasłużony, IMO. Cieszę się również, że NIE wygrał Bednarek, od początku nie lubię tego chłopaka... Chociaż wg mnie z dzisiejszych finalistów powinien wygrać Piotr Lisiecki albo Paweł. Lecz z całej 3 serii najlepszy był Genek Losek, wie ktoś dlaczego on nie przeszedł dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie Bendarek. Będe mógł poszydzić z jego wielkich fanek w szkole :) IMO powinien wygrać człowiek, którego występu widziałem tylko urywek i wiem że odpadł bodajże w półfinale. Grał na harmonijce. Pięknie grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem totalnie zawiedziony tym finałem.

8 śpiewaków i dwóch tancerzy ? Tak jak wcześniej mówiłem. Pani Foremniak by się obraziła jakby ktoś inny poza śpiewakami i tancerzami wszedł do finału. Tak samo widzowie. Widać jak co niektórzy są głupi, jak wzruszają się jak małolata zaśpiewa smutną piosenkę.

Szczerze ? Dla mnie ten program powinien dawno przestać istnieć. :pokerface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygrała ta mała małpa. Osobiście uważam że ta edycja mam talent była na maxa nudna. I co to z resztą jest za talent ja też moge swoją 10 letnią siostre wysłac do mam talent zaśpiewa byle co i też wygra 300tyś zł?

Powtórzę tutaj mój komentarz który wysłałem na jednym z blogów.

Dziewczyna która wygrała była utalentowana, w ostatnim odcinku wyglądała żałośnie, ale śpiewała świetnie. Sam uważam że Bednarek powinien wygrać, ale widać że ta dziewczyna jest bardzo dojrzała i jak sama mówiła, chciałaby aby za te pieniądze rodzina mogła kupić dom.

Sądzę że ludzie nie polecieli na nią dlatego że jest "słodka", raczej dlatego że ma wielki talent i bardzo dobrze śpiewa, a do tego jest bardzo inteligentna i dojrzała(wiem że się powtarzam). Nie sądzisz że część tych pieniędzy pójdzie na edukację muzyczną tej dziewczyny?

A Bednarka(czego mu strasznie życzę, świetnie śpiewa) pewnie zauważy jakaś wytwórnia i mu zasposnoruję stworzenie płyty, z czego bardzo bym się ucieszył, może by nam wyrósł polski Bob Marley

To jest moja krótka opinia o MT, a jeszcze co do Massinio - zazdrość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...