Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slynx

Rozwiązany: Delphi, HGG - łączenie z serwerem

Polecane posty

Mam problem z komponentem do Delphi, dokładniej HGG. Jeśli ktoś wie coś o tym, to proszę o pomoc. Potrzebuje wskazówki jak poprawnie napisać program przy pomocy HGG. Oczywiście to jest tylko fragment, który łączy się z serwerem, loguje na numer i wysyła z niego wiadomość, tzn. teoretycznie jest, bo nie działa;p

HGG1.Host:='91.197.13.24';  
HGG1.Port:=8074;
HGG1.Number:=12345;
HGG1.Password:='aaaaa';
HGG1.Connect(-1);
HGG1.SendMessage(123456, 'gfhfghf',[]);

Tak wygląda fragment z wykorzystaniem HGG. Gdzieś jest błąd, czegoś nie rozumiem, może czegoś zapomniałem, nie orientuje się. Sprawdzałem adres IP serwera i jest aktywny. Wydaje mi się, że czegoś brakuje. Jeśli ktoś wie o co chodzi, jak to powinno poprawnie wyglądać to proszę o pomoc.

HGG jest w wersji 0.8, a INDY 9.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość to nawet nie wie co to jest Delphi, jak już nawet wie, to nie zna.

Nie znam Delphi, tym bardziej HGG. Podaj jednak co to znaczy nie działa ? Dostajesz jakiś błąd ? Większość bibliotek zwraca komunikaty o tym czy operacja się powiodła. Być może kod błędu coś by podpowiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość to nawet nie wie co to jest Delphi, jak już nawet wie, to nie zna.

Nie znam Delphi, tym bardziej HGG. Podaj jednak co to znaczy nie działa ? Dostajesz jakiś błąd ? Większość bibliotek zwraca komunikaty o tym czy operacja się powiodła. Być może kod błędu coś by podpowiedział.

Gdyby wyskakiwały komunikaty z błędami, to sam bym do tego nie doszedł. Ale właśnie chodzi o to, że wszystko jest (teoretycznie) ok. A wiadomości po prostu nie dochodzą. Może ktoś to ma u siebie. Może tylko u mnie nie działa...

A może nie w tym temacie ?? W końcu forum CD-ACTION odwiedza "trochę" osób;p. Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę osób może i odwiedza to forum, ale mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o programowaniu. No i wychodzi też to, że Delphi obecnie nie jest zbyt popularne, nie mówiąc już o jakichś dodatkowych bibliotekach (o których ja pierwszy raz w życiu słyszę). Trudno też powiedzieć gdzie może być błąd, jeśli nie widzi się kodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyskakiwały komunikaty z błędami, to sam bym do tego nie doszedł.
Hym, hym. Logika tego zdania jest ... ciekawa ;)

Ja rozumiem, że nie wyskakuje Ci okienko z komunikatem, "hej programisto, zapomniałeś wywołać funkcji xxx z parametrem yyy, przed whateverstupidname". Chodziło mi o to, że większość bibliotek jest napisana w taki sposób by informować o swoim stanie poprzez wartości zwracane. Nawet się toto doczekało nazwy kod błędu.

HGG1.Host:='91.197.13.24';  
HGG1.Port:=8074;
HGG1.Number:=12345;
HGG1.Password:='aaaaa';
HGGError err := HGG1.Connect(-1);
if (JAKIŚ_MEGA_DEFINE_NA_OZNACZENIE_POWODZENIA != err)
{
   OBSŁUGA_SYTUACJI_WYJĄTKOWEJ(err);
   return err;
}
HGGError err2 := HGG1.SendMessage(123456, 'gfhfghf',[]);
if (JAKIŚ_MEGA_DEFINE_NA_OZNACZENIE_POWODZENIA != err2)
{
   OBSŁUGA_SYTUACJI_WYJĄTKOWEJ(err2)
   return err;
}

Sprawdź wartości zwracane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest teoretycznie OK, to czy nie może to być po prostu problem sieci? Może serwer lub Ty macie ustawionego jakiegoś firewalla lub routera, który blokuje niektóre porty? Warto by sprawdzić, zamiast męczyć się wyszukiwaniem błędów którego może przecież w ogóle nie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyskakiwały komunikaty z błędami, to sam bym do tego nie doszedł.
Hym, hym. Logika tego zdania jest ... ciekawa ;)

Ja rozumiem, że nie wyskakuje Ci okienko z komunikatem, "hej programisto, zapomniałeś wywołać funkcji xxx z parametrem yyy, przed whateverstupidname". Chodziło mi o to, że większość bibliotek jest napisana w taki sposób by informować o swoim stanie poprzez wartości zwracane. Nawet się toto doczekało nazwy kod błędu.

HGG1.Host:='91.197.13.24';  
HGG1.Port:=8074;
HGG1.Number:=12345;
HGG1.Password:='aaaaa';
HGGError err := HGG1.Connect(-1);
if (JAKIŚ_MEGA_DEFINE_NA_OZNACZENIE_POWODZENIA != err)
{
   OBSŁUGA_SYTUACJI_WYJĄTKOWEJ(err);
   return err;
}
HGGError err2 := HGG1.SendMessage(123456, 'gfhfghf',[]);
if (JAKIŚ_MEGA_DEFINE_NA_OZNACZENIE_POWODZENIA != err2)
{
   OBSŁUGA_SYTUACJI_WYJĄTKOWEJ(err2)
   return err;
}

Sprawdź wartości zwracane.

Co do logiki zdania to rzeczywiście;p. Ale nie o to mi chodzi;p A to "Hej programisto" jakoś dziwnie zabrzmiało;p Wiem o czym mówisz, doskonale. Szukałem i to co znalazłem to posprawdzałem, ale nic podejrzanego nie było. Możliwe, że ta biblioteka dostarcza więcej informacji o stanie działających funkcji, ale nie wiem, bo jak mówiłem, nie znam tej biblioteki do tego stopnia.

Ale lepsze jest to co napisał Alton. Rzeczywiście może być coś z siecią, ale nie wiem co. Może ktoś u siebie sprawdzi czy mu działa czy coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik spod podanego adresu się pobiera ;)

Słuchaj, przejrzyj dokumentację, tam coś musi być. Wierzyć mi się nie chce, żeby biblioteka nie informowała czy udało jej się przesłać dane. Może poszukaj innej biblioteki.

"Hej programisto" jakoś dziwnie zabrzmiało;p
Oryginalnie miało być "Hej durny programisto ...", ale uznałem, że to jednak można uznać za obraźliwe, a nie chodziło mi oto, żeby Cię obrazić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik spod podanego adresu się pobiera ;)

Słuchaj, przejrzyj dokumentację, tam coś musi być. Wierzyć mi się nie chce, żeby biblioteka nie informowała czy udało jej się przesłać dane. Może poszukaj innej biblioteki.

"Hej programisto" jakoś dziwnie zabrzmiało;p
Oryginalnie miało być "Hej durny programisto ...", ale uznałem, że to jednak można uznać za obraźliwe, a nie chodziło mi oto, żeby Cię obrazić.

Za durnego to byś dostał bana;p

A dokumentacja zakończyła się na stronce internetowej z opisem funkcji i procedur w tej bibliotece. A jeśli chodzi o nią, to z tego co wiem jest to jedyna biblioteka do obsługi gg. Oczywiście darmowa, bo jest jeszcze gglite, ale czegoś takiego nie bierzemy pod uwagę.

Muszę wiedzieć o co w tym chodzi, już mnie to zaczyna mnie już wkurzać, nie mogę skończyć "programu", bo stoję w miejscu:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dostalem ciekawa odpowiedz. Teraz nie wiem czy jest prawdziwa;p

Nic i to nie da bo gg zmieniło protokół. W chwili obecnej nie słyszalem o aktualizacji thgg czy innego komponentu poprawnie obsługującego gg. Jeżeli to ma być trojan to skorzystaj z IRC.

I teraz kto mi zweryfikuje wiarygodnosc tego postu ?;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG zmienia raz na jakiś czas protokół komunikacyjny, ale z tego co się orientuję stare również wspiera.

Może byś w takim razie spróbował z libgadu? Z mi znanych alternatywnych programów do obsługi gg wszystkie korzystają z libgadu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...