Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NiesamowityGrzegorz

Głośny wiatrak

Polecane posty

Ostatnio miałem problem z nowym komputerem. Przegrzewał się i resetował. Więc postanowiłem kupić 2 dodatkowe wiatraki.

Wybrałem 92 (chciałem na boczną część obudowy, ale się jednak przeliczyłem) i 120. Ten drugi miał ostrzeżenie, że jest głośny. Ale jako, że to pierwszy zakup tego typu, nie martwiłem się. I przesyłkę dostałem. Duży wiatrak zamontowany, komputer włączony i... odkurzacz. Pierwsze co pomyślałem, było jak wyciszyć ten wiatrak. I pogrzebałem w biosie ( oraz w cd-action), by ustawić mniejszą temperaturę. Nie dało się. I co? Zamontowałem 92 i w porządku. No może nie do końca, bo chciałem dobre chłodzenie. Problem rozwiązałem za pomocą RivaTuner, w którym podkręciłema wiatrak w karcie graficznej. I fajnie. To znaczy beznadziejnie. Nie po to kupuje wiatrak, by go położyć na półkę. I tu dla was mam zadanie. Jak w asusie P5QL zmniejszyć obroty wiatraków? Przypominam, że znalazłem hawrade monitor (czy jakoś tam), ale w gdy staram się wybrać rmp wiatraka są opcje ignored lub rmp określone. (Speedfan próbowałem, nie udało się, więc trzeba kombinować w biosie.)

PS. Proszę nie podawać nowych wiatraków, albo części do komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...