Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Dyskusje o sesji Warfare

Polecane posty

Hmm, chyba wiem jak to zrobię. Ilość podkomendnych ustalę ja - raczej to będzie minimum oddział 12 ludzi, ale ich specjalizacje i uzbrojenie wybieracie sobie sami. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nie istnieje coś takiego jak trzech snajperów albo pięciu KMistów w jednym oddziale. Muszą być zachowane proporcje... nikt - wiadomo - nie zabrania używania optyki do każdej spluwy (szczególnie jak będziecie walczyć na otwartym terenie). Po prostu, oddział piechoty to oddział piechoty. Wsparcia to wsparcia itd.

Poczekajcie jeszcze parę dni. Może ktoś się zgłosi, ja zrobię elegancką rozpiskę oddziałów waszych i NPC, którymi będzie dyrygował Sowa, wasz CO :D

Bo organizacyjnie obecna misja jest o wiele bardziej skomplikowana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać :D

Gdybyś życzył sobie żebym partycypował w ustalaniu sprzętu dostępnego mi w ramach wsparcia czy inne bajery w ramach podległego mi zgrupowania to daj cynk z wyprzedzeniem co bym mógł się do tego jakoś przygotować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba wiem jak to zrobię. Ilość podkomendnych ustalę ja - raczej to będzie minimum oddział 12 ludzi, ale ich specjalizacje i uzbrojenie wybieracie sobie sami. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nie istnieje coś takiego jak trzech snajperów albo pięciu KMistów w jednym oddziale. Muszą być zachowane proporcje... nikt - wiadomo - nie zabrania używania optyki do każdej spluwy (szczególnie jak będziecie walczyć na otwartym terenie). Po prostu, oddział piechoty to oddział piechoty. Wsparcia to wsparcia itd.

Poczekajcie jeszcze parę dni. Może ktoś się zgłosi, ja zrobię elegancką rozpiskę oddziałów waszych i NPC, którymi będzie dyrygował Sowa, wasz CO :D

Bo organizacyjnie obecna misja jest o wiele bardziej skomplikowana ;)

12 ludzi? To odrobinę dużo w przypadku sił specjalnych. To są dwa sześcioosobowe oddziały GROM'u (bo z tego co pamiętam tyle "specjalistów" wchodzi w skład jednej grupy + ew. "para snajperska" - snajper + obserwator ale mogę się mylić)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chill, bo na razie staram się uporać z sześcioma rzeczami naraz nie zwracając uwagi na pewne szczegóły [trochę jakby pianista jednocześnie próbował odstawić balet dyrygując orkiestrą zasuwają IX symfonię Bethovena]. Cierpliwości, ja WSZYSTKO wyjaśnię w swoim czasie gdy czas nadejdzie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Imię i nazwisko: Wade Ilan

2) Wiek: 27

3) Jednostka: 1st Commando Regiment

4) Ranga: Starszy kapral

5) Rola: Zwiad, snajper.

6) Charakter: Pogodny, spokojny

7) Historia: Urodzony w Brisbane, militariami interesował się od dziecka, jednak nigdy nie wiązał z tym planów na przyszłość, wszystko zmieniło się gdy nie dostał się na wymarzone studia. Zdesperowany i mimo dezaprobaty rodziny ukończył Royal Military College of Australia, i niedługo potem został wysłany do Iraku na swoją pierwszą prawdziwą misję. Podczas rutynowego patrolu, został lekko postrzelony w prawe ramię. Gdy jego oddział pochwycił groźnych zamachowców, został awansowany na starszego szeregowego. Od tamtej pory radził sobie coraz lepiej i wkrótce został awansowany na kaprala. Po kilku kolejnych sukcesach, dostał następny awans.

8) Wygląd: 176 cm wzrostu, 80 kg wagi, dobrze zbudowany, ciemne włosy, zielone oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to jeśli gracz ma takie życzenie, to czemu mu nie pozwolić być członkiem oddziału, a nie jego dowódcą? W takiej sytuacji można by go dołączyć do jednej z grup prowadzonych przez innych graczy, będących liderami grup ogniowych, lub dowódcami oddziałów. To tylko sugestia, jeśli zależy ci, Shadow, na tym by każdy gracz czymś dowodził, to rzecz jasna możesz zignorować to co napisałem.

Inna sprawa, jeśli Digison, o którym teraz jest mowa, po prostu nie doczytał/nie zrozumiał, że może być dowódcą, a chce skorzystać z takiej możliwości, skoro jest dostępna. Sam zainteresowany powinien się chyba wypowiedzieć, no poza MG. Ja za to już nie mogąc się doczekać wypatruję początku sesji i rozpiski tego, co jest nam dostępne odnośne wyposażenia itd. Szykuje się naprawdę ciekawa sesja, lepsza niż pierwsza edycja.

Wielkie oczekiwania przed tobą, Shadow. Życzę powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza, drobny update niezbędnika właśnie poleciał na PW do odpowiednich modów ;]

Sprawa druga, pojawił się odpis. Zeszło mi na niego sporo czasu, ale liczę, że przebrniecie nie tylko przez swoją część, ale usłyszę pewną opinię (nieważne czy pozytywną czy nie) dotyczącą wstępu geopolitycznego. Pewnie, nie jest na poziomie Tom'a Clancy'ego, ale chyba nie jest też totalnym chłamem ;=) Jednakże jak widzicie szykuje się o wiele dłuższa i o wiele poważniejsza operacja niż ta lotnicza. Ogromny teren działań, potężny przeciwnik... nie powiem, że dla kogoś porywam się z motyką na słońce, ale zrobię wszystko, żeby przeprawa Task Force 141, na dobry początek, do Mashhed, miała ręce i nogi. Powodzenia w odpisywaniu.

Sprawa trzecia, nie, deadline nadsyłania kart się nie zmienił. Dostałem odpowiedź od Valdiego potwierdzającą rezygnację z sesji (co oczywiście rozumiem i dziękuję za wspólną grę :)) a widząc dotychczasowe zachowanie Nick'a (czyt. olewanie sprawy) zakładam, że i tak się nie odezwie. A jeśli to powinien mieć cholernie dobre usprawiedliwienie ;) Tak więc jeśli ktoś z nowych jeszcze chce się wpakować niech da mi cynk.

Sprawa ostatnia, Digison. Pisałem... ale nie musisz zmieniać KP raz jeszcze. Mam inny pomysł, który i tak sprawi, że będziesz dowodził fireteamem. Co się stanie? Nie chcesz chyba, żebym zdradził taką

wybuchową

niespodziankę ;]

Jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało.

Papa Bear, out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł czas na trochę rock n' rolla!

A co do pytań samych w sobie:

1) Moja tajna teczuszka z odpisu, jak rozumiem, "się jeszcze robi"? ;) Spodziewać się jej na dniach?

2) Sprawy odpisów - przy tak dużej operacji nie trudno o bajzel i generalny chaos w tej sprawie. Podkomendni wylatujący z odpisem wcześniej bo z jakichś powodów oficer się guzdra czy reakcje na rozkazy, które jeszcze muszę ulec weryfikacji. Innymi słowy - czy przewidujesz ze swojej strony 'mini odpisy' przeznaczone dla małej liczby osób czy wręcz pojedynczego przypadku? Stoimy przed sytuacją gdzie swoje 5 gr dorzuca szczebel dowodzenia i jeśli będziemy stosować stary system odpisu niechybnie błyskawicznie zrobi nam się bajzel. Takie małe ostrzeżenie z mojej strony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od początku:

1) Zrobi się jak w odpisie zapragniesz aby twoja postać zaznajomiła się z informacjami :) Najwięcej babrania się będzie z ustalaniem oddziałów, najmniej z HTV, bo to tylko kilka minut na przekopiowanie nazwisk z Wikipedii - typowe, że w czasie wojen namierza się najważniejsze osoby dla administracji ;)

2) Tak, oczywiście, że przewiduję :). Wiadomo, może być inicjatywa oddolna oddziału; może właśnie CO być out od order, może się zdarzyć coś innego. Nawet dla tych pytań warto robić pojedyncze odpisy odpowiedzi, bo przecież na raz Ezekiel nie odpowie :P [podobny wariant jak zastosował Murezor]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyprzedzę lekko dyskusje. Zróbmy może tak, że osoby które mają być dowódcami małych oddziałów szturmowych (tak jak np.ja) niech utworzą własną listę podkomendnych, szczegółową coś na wzór Rainbow Six, S.W.A.T (gier), czyli jakieś imię, nazwisko, pseudonim, uzbrojenie, specjalizacja +ew. krótka historia jak znalazł się w grupie. Przesyłamy do zatwierdzenia do CzarnegoCienia i mamy oddział. Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba robić żadnej listy na widok ogólny. Po prostu w postach sami scharakteryzujcie swoich podkomendnych, ilu ich macie itd. Dotyczy to również Digisona, który mimo że dowódcą na razie nie jest to chyba jego obecny oficer ani towarzysze z oddziału kukłami nie są. Stosujemy ten sam wariant jak w przypadku pierwszej misji. To gracze sobie charakteryzują NPC, nie ja. Podbijacie sobie u mnie punkty za inwencję ^_^ W miarę wyjaśniłem, o co biega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie zdziwcie się jednak jeśli dam odpowiedź Sowie wcześniej a dopiero potem odpiszę wam ^^ Po prostu przygotowanie na raz i jego "teczki" i odpowiedzi na wasze posty przerosło by moje siły. A i tak teraz nie mogę wam konkretnie odpisać, bo może jednak ktoś zechce zadać jakieś pytanie z naszych graczy. Termin tygodnia jeszcze nie minął. No, w sumie tak można powiedzieć, że jest to kolejka na zapoznanie się - w końcu do elementu "społecznego" teraz będziemy przywiązywać większa uwagę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogę i mam zamiar coś takiego robić :) na co zresztą zwróciłem uwagę w poprzednich postach na zapytanie Sowy. Na razie jednak nikt z was się nie odezwał więc mini opis poleci tylko do niego. Musze jednakże też uważać, żeby nie zaginać czasoprzestrzeni [a przynajmniej nie za często :P] i ogólnie trzymać was w miarę jednej strefie czasowej. Wierzę jednakże, że zadania mi nie utrudnicie i współpracować się nam będzie wspaniale. A teraz dosyć dyskusji, zabieram się za odpis...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off, ale nadawałbyś się do sił szybkiego reagowania :D Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tak szybko odpowiadał na posty na forum. Istnieje szansa, że sesja będzie szła na prawdę szybko ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mam nadzieję, że niedługo przestaniemy spamować tutaj a zaczniemy w stricte temacie sesyjnym :) Panowie, jeszcze ostatnie słowo co do uzbrojenia... Nie każę wam i broń was... żebyście próbowali opisywać uzbrojenie swoich ludzi co do ostatniego magazynka. I tak nie będę liczył ile kul wystrzeliliście więc oprę się na ew. potrzebie przezbrojenia [znaczy, powiem kiedy wy będziecie musieli uzbroić zapasy] na podstawie Rule of Cool. Po prostu dajcie spluwy + specjalne wyposażenia jak np. ładunki wybuchowe GROMowców i tyle. Tylko dajcie to w jakieś przejrzystej formie jak np. lista - podobnie jak ja opisałem oddziały dla Sowy. Da się zrobić? Wierzę, że da. Powodzenia w odpisywaniu :D

[edit] Żeby była jasność - każdy z plutonów NPC ma własnych dwóch tłumaczy. Jakby co ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty pod rząd, ale raz jakiś czas minął a dwa bardziej rzuca się w oczy :)

Informacyjnie - mówiąc dowódców mam na myśli wszystkich was graczy, poza Digisonem, którego dalszy udział w sesji stoi pod znakiem zapytania. Wysłałem PW, pytałem się na GG - nie raczył odpowiedzieć mimo, że wczoraj na forum był. Powtórzę raz jeszcze: jeśli ktoś czuje, że sprawa go przerasta może bez konsekwencji odejść z sesji. Z kolei takie zachowanie olewanie pytań MG traktuję jako psucie zabawy i mnie, głównie, ale i reszcie graczy. Nie postanowiłem jednak czekać.

Druga sprawa - jak zauważycie z odpisu, macie teraz tak dużo czasu wolnego dopóki nie omówię wszystkiego z Sową :D Skorzystajcie z niego sowicie i pamiętajcie - jak podejmujecie jakieś działania to czekajcie aż dam na nie odpowiedź. Była prośba o większą integrację... to ją dostaniecie :) Olewanie tego elementu źle się dla was skończy, już o to się postaram. Wszyscy zrozumieli? Coś jeszcze wyjaśnić? Niet? To powodzenia przy odpisach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy z rozpoczęciem operacji są już niemal dopięte, więc ze swojej strony moja uwaga odnośnie przypisu Shadow'a w jego ostatnim poście na sesji - ponieważ koncepcja odprawy jaką dla Was szykuję jest dość niestandardowa i wymaga ode mnie trochę roboty, [a sesja na studiach buja się powoli na całego więc i lekko naginam czasoprzestrzeń] tak więc na owo "uspołecznianie się" macie z mojej strony czas do końca tygodnia, [może być wahanie między 3 a 6.06, choć obstawiam bliżej tego drugiego]. Tyle :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypominając odprawa zacznie się najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia :) Do tego czasu macie możliwość "uspołeczniania się".

Z innych wieści. Jak nie prośbą i groźbą to może czymś innym... Digison dostaje ostrzeżenie sesyjne (pierwsze) za złamanie punktu 6. Ile razy sam to zrobił nie wiem, ale miarka się przebrała, bo ostatnio zdarzało się to sporej ilości graczy. Nie mam zamiaru więcej prosić Władców Jamy o ciągłe edycje, bo ktoś zamiast przejrzeć dwa razy post klika od razu "Wyślij". Czy jakaś ilość ostów sesyjnych spowoduje poważniejsze konsekwencje to nie wiem - jeszcze się zastanawiam. Uwaga do wszystkich, n-ty raz mówię, PAMIĘTAĆ do #@%$^#%$^ o DANYCH PERSONALNYCH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś żeby się uspołeczniać, ale... niech ktoś coś odpisze, bo przecież nie będę statsował co drugim postem, bo jakoś 'zabawa' sam ze sobą mnie nie bawi, a do czasu wyczekiwanej odprawy chciałbym w końcu doczłapać się do tej kantyny i "uspołeczniać" się wśród GROM'owców... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na uspołecznianie się minął. Szkoda, że niektórzy raczej nie wykazali się sporą aktywnością (boromir ;P), ale spora część z was wzięła sobie do serca moje prośby. Dziękuję. Odprawę Sowy dostałem i sprawdziłem - było by wcześniej gdyby coś nie odwróciło mej uwagi :=) Zakładam, że i wy będziecie zaskoczeni, bo mnie samo wykonanie zmiażdżyło. W sensie - nie spodziewałem się, że waszemu CO się będzie chciało ;] Wielki szacun dla niego. I teraz - panowie dowódcy (pomijam Digisona, bo nie jest oficerem - właśnie dlatego chciałem, żeby wszyscy dowodzili... ułatwiło by mi to robotę) - odprawy NIE MA PRAWA nikt zlać i każdy z was ma brać czynny udział. Oczywiście jeśli będą pytania... a jak nie to start operacji nastąpi całkiem szybko ;D Papa Bear out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho... Dostanę ostrzeżenie sesyjne. :( Oczywiście przyjmuję je na klatę, gdyż jest to mea culpa i jestem gotów ponieść za ten błąd konsekwencję. Otóż, zapomniałem wpisać danych personalnych przy ostatnim podpisie, choć przez ostatnie kilka sesji starałem się sobie wbić to do głowy i myślałem już, że nie zapomnę o tym drobnym - ale jakże ważnym - szczególe. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić MG i przyjąć z godnością to na co niestety zasługuję...

p.s. Składam obietnicę, że więcej za cholerę o tym nie zapomnę!

p.s.2 Nie chciałem pisać "naprzemiennego" posta, ale zanim rozpocznie się odprawa, musiałem odpowiedzieć na zadane mojej postaci pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...