Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Dyskusje o sesji Warfare

Polecane posty

Odpowiem za Shadowa.

@InDyk: Sektor armii jest ustalany między graczami, a nie między graczem a MG. Poczekaj do końca obecnej sesji.

@ Lukass: Spoko, są tylko w kolejce oprócz Ciebie tylko 3 osoby. Ale w obecnej ekipie masz już znajomości :cool: i masz jakieś doświadczenie z Munchausena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MG [color=#FF0000]morze dopisać mnie do listy rezerwowych?Bo z tego co przeczytałem wolnych miejsc na sesji nie ma,a chętnie bym zagrał.
1) Morze to mamy na północy i nazywa się Bałtyk. 2) Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane. I nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że ludziom się wydaje, że jak napiszą jakąś KP (przyznaję, pierwsza wersja nie była super, ale v.2.0 nadchodzi :)) to od razu się dostaną.

@ Lukass: Spoko, są tylko w kolejce oprócz Ciebie tylko 3 osoby. Ale w obecnej ekipie masz już znajomości :cool: i masz jakieś doświadczenie z Munchausena.
Jeżeli ma takie samo rozwolnienie tekstowe jak ty to dziękuję.

Wpadłem też na kolejny pomysł. Sprawa danych personalnych & PW jeśli zapomnicie się nie zmienia, ale daruję sobie zwracanie uwagi wam na błędy i poziom postów. Dzięki temu będziecie mieli większą niespodziankę, kiedy otrzymacie wilczy bilet. Gracze mają zawsze starać się o to aby pisać jak najlepsze posty. A widzę, że ktoś jeszcze nie traktuje tego wystarczająco poważnie. Więcej tego tematu nie będę poruszał. Skończy się na czynach i tyle.

Zrobiłem drobny błąd nie wspominając o dwóch rzeczach - uzbrojeniu i załodze, bo jak słusznie Sowa zauważył, np. F-15 ma 2-osobową. I kontynuując ten temat - wszyscy, którzy mają coś innego niż F-16 mają dodatkowego załoganta w postaci strzelca. Zwykły NPC, z którym możecie normalnie gadać i kontrolować (nazwać też) bez potrzeby uzgadniania tego z MG. W F-15 są strzelcami, żeby nie było. To samo tyczy się BlackHawków.

A teraz uzbrojenie:

F-16: 6× AIM-9 Sidewinder (wersja AIM-9X) & 6× AGM-65 Maverick (wariant G, zobaczyć w Wiki) & LITENING targeting pods (namierzanie) & AN/APG-68 (radar)

F-15E Strike Eagle: 4× AIM-9M Sidewinder (AIM-9X) & 4× AIM-120 AMRAAM & 1× GBU-39 Small Diameter Bomb & LITENING targeting pods (namierzanie)

A-10: Gatling gun & 5× GBU-39 & LITENING targeting pods (namierzanie)

MH-60L Direct Action Penetrator (DAP): M230 Chain Gun 30 mm automatic cannon (z przodu) & 2× M134D (po bokach obok drzwi)

Na razie tyle. Over and out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zrobiłem błąd w poprzednim poście.Przyznaje mam pewne problemy z ortografią jeżeli mój błąd kogoś zabolał to przepraszam bardzo.Staram się nie popełniać błędów ale nie jestem nie omylny.I jeszcze jedno nie liczyłem że od razu się dostanę czy coś w tym stylu chciałem tylko wyrazić chęć wzięcia udziału w sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasss: Rada - pisz spację po kropce.

Trochę się nazbierało, więc napiszę.

1. Jakie kryteria brałeś pod uwagę oceniając nasze posty, Shadow? Jeśli już oceniłeś, to miłe byłoby uzasadnienie.

2. Nie wiem, czy to twój błąd, czy niedopatrzenie, czy też zamiar, ale DAP może (nie musi, ale często jest bo taka specyfika i przeznaczenie modelu) być wyposażony także w pociski Hellfire, oraz rakiety Hydra.

3. Dobrze zrozumiałem, że OBA śmigłowce są DAP? I tylko jeden ma insygnia 160-tej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie kryteria brałeś pod uwagę oceniając nasze posty, Shadow? Jeśli już oceniłeś, to miłe byłoby uzasadnienie.

->> Brałem jak najbardziej subiektywne :) A przy okazji wrażenie estetyczne postu i wszelkiego rodzaju błędy (interpunkcja na przykład, głównie o spację a właściwie rzadkie jej używanie w przypadku niektórych chodziło). I przy okazji w postach dawać coś od siebie (przemyślenia przykładowo) a nie tylko trzymać się sztywno tego co napisał MG... najlepiej sprawa wygląda u Sowy.

2. Nie wiem, czy to twój błąd, czy niedopatrzenie, czy też zamiar, ale DAP może (nie musi, ale często jest bo taka specyfika i przeznaczenie modelu) być wyposażony także w pociski Hellfire, oraz rakiety Hydra.

->> 30mm działko, dwa Minigun'y... dobra, ale czy wyrzutnia rakiet Hydra w tym modelu występuje po obu stronach BlackHawka? I ile każda z nich ma amunicji? Początkowo nie chciałem dawać wam aż takiej siły ognia ze względu na specyfikę zadania. Ale zobaczymy...

3. Dobrze zrozumiałem, że OBA śmigłowce są DAP? I tylko jeden ma insygnia 160-tej?

Nie, jeden, który był jeszcze przed oprawą ma insygnia 160-tej, bo go widzieliście i wiecie. A drugi, który lądował też ma tylko dopiero teraz mieliście go zobaczyć.

Co do używania angielskiego, bo dostałem kolejne PW w tej sprawie - skłaniałbym się ku temu, żeby używać go właśnie w komunikacji radiowej, bo IMO ma to większy klimat (nie wiem, nie pasuję mi jakbym słyszał "Nadlatuje rakieta!" miast "Missle alert!"; pal licho, że tego raczej dosłownie się nie tłumaczy). Ale cóż... do was należy decyzja. W swoich postach będę tak "englisha" używał :)

@Lukass - może i ty nie, ale Microsoft Word i wbudowany słowniczek Firefox'a już tak a nawet jeśli to bardzo rzadko się mylą już nie zauważają błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do języka angielskiego... Dobra :). Swego czasu sporo grałem w Total Air War i przypuszczam że stosowana tam terminologia (DID w końcu tam szczycił się realizmem) będzie miała zastosowane. Dla przykładu.

Wieża:

- Wolf One Two Seven, you are cleared to taxi to runway two, hold.

Pilot:

- Wolf One Two Seven, taxi to runway two, hold, copy.

(pilot Wolfa kołuje do pasa dwa)

- Wolf One Two Seven, on the hold.

Wieża:

- Wolf One Two Seven, clear to take off

(startuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to są tylko programy i dla nich morze jest słowem dobrze napisanym i nie podkreślą go jako błąd, bo nie rozumieją w jakim sensie je napisałem. Więc ten błąd można zwalić tylko na mnie bo nie przeczytałem tego co wrzucam. I przy okazji ponawiam swoje pytanie czy mam szansę wziąć udział w tej sesji? Jeżeli nie to oczekuje jednoznacznej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z oceną mojego postu! Moje posty zasługują na jedyną słuszną ocenę - celującą! Możesz spodziewać się sprawy pod przewodnictwem sędziny Anny Marii Wesołowskiej i wizyty komornika! Strzeż się Shadow!

Dobra, a tak serio:

Wpadłem też na kolejny pomysł. Sprawa danych personalnych & PW jeśli zapomnicie się nie zmienia, ale daruję sobie zwracanie uwagi wam na błędy i poziom postów. Dzięki temu będziecie mieli większą niespodziankę, kiedy otrzymacie wilczy bilet. Gracze mają zawsze starać się o to aby pisać jak najlepsze posty. A widzę, że ktoś jeszcze nie traktuje tego wystarczająco poważnie. Więcej tego tematu nie będę poruszał. Skończy się na czynach i tyle.

Osobiście wolałbym, żebyś wytykał znaczące błędy. Niby jak ktoś ma się poprawić, skoro nie wie co zrobił? Albo niech inni wiedzą, czego nie robić, aby nie wylecieć.

@Lukasss

Z ortografią Word da sobie radę, ale weź popracuj nad interpunkcją. (Dobrze, że Mart tego nie widzi, bo chyba już całkiem by się odciął od internetu.) Tylko nie tłumacz, że ci klawisz nie działa, bo wyłapałem dwa przecinki w twoich postach xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Shadowa.

@InDyk: Sektor armii jest ustalany między graczami, a nie między graczem a MG. Poczekaj do końca obecnej sesji.

@ Lukass: Spoko, są tylko w kolejce oprócz Ciebie tylko 3 osoby. Ale w obecnej ekipie masz już znajomości :cool: i masz jakieś doświadczenie z Munchausena.

Szkoda trochę, ale mimo wszystko dalej pozostaje na liście chętnych. Longbow'em też możemy polatać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę, ale mimo wszystko dalej pozostaje na liście chętnych. Longbow'em też możemy polatać ;]
Nie ma problemu. Wydaje mi się, że piechota będzie najbardziej prawdopodobna, kiedy już skończę tą operację, bo - jak pomyślałem - nadmiar firepower'u może zaszkodzić a nic tak nie sprowadza na ziemię jak zostanie mięskiem armatnim ;P Spoko, komandosów też przewiduję.

Tak przy okazji - świetny post Sowa :) Jeszcze chciałem się wszystkich zapytać czy kopnąć was od razu na miejsce akcji czy dać trochę czasu aby pogadać między sobą, w swoich oddziałach lub z NPC [reszta załogi]? Przekażcie swoje zdanie tutaj, na PW [chociaż nie lubię spamowania skrzynki, ale trudno] lub na GG. Co do błędów to zwracam uwagę raczej na merytoryczne. Jeśli ktoś leci sobie w kulki z ortografią itd. to ma problem, bo dysleksji leczyć nie umiem :tongue:

Tak, mało wybredny żart...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Wkradł mi się w post błąd literówkowy, którym nie będę zawracał głowy modom, ale tutaj go naprawię. Oczywiście zamiast 'Attitude" powinno być "Altitude' przy podawaniu wysokości. Przepraszam za tą pomyłkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażcie swoje zdanie tutaj, na PW [chociaż nie lubię spamowania skrzynki, ale trudno] lub na GG.

IMO możemy kontynuować.

Powiem że kierunek 1205 nieco mnie zmylił (bo to niemal trzy kółka są :)) więc na wszelki wypadek przyciąłem go do 125 - no i to dobrze że ktoś naprawdę znający się na rzeczy przejął dowodzenie w locie :)

I jeszcze - żeby nie statsować w głównym temacie (bo w zasadzie teraz na odpis złożyłaby się tylko jedna linijka tekstu + puste dumanie) - Wilk 3 sprawnie potwierdza kierunek i szybkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem się wszystkich zapytać czy kopnąć was od razu na miejsce akcji czy dać trochę czasu aby pogadać między sobą, w swoich oddziałach lub z NPC [reszta załogi]?

"Niech się dzieje wola Nieba [czyt. większości], z nią się zawsze zgadzać trzeba."

Szczerze mówiąc, jak "Wingman" jechał moją postać, to nieźle się uśmiałem :)

EDIT

W sprawie postu boromira. Kazał sobie załadować na pokład w biały fosfor w wersji do rażenia piechoty, tak? Z tego co się orientuję, to biały fosfor jako broń (tym bardziej w pobliżu obiektów cywilnych) został zakazany konwencjami. Można go używać tylko do tworzenia zasłon dymnych. Jeśli się mylę, to niech wyjaśni to ktoś, kto się na tym zna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały fosfor jest nadal używany, do oznaczania celów. Puszczasz kilka takich rakietek i masz całkiem ładną chmurę dymu, która jest widoczna z daleka i przez dłuższy czas. A to że celami jest czasami piechota to co z tego, przecież tylko oznaczamy cele prawda? :) To tyle z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem, iż jest to broń kwestionowana i kontrowersyjna, ale nie zakazana oficjalnie. Właściwie to jej użytkowanie zabronione jest tylko na obszarach zamieszkanych przez ludność cywilną, ale w takich miejscach przecież nie odpala się rakiet w ogóle, a stosuje się broń ręczną, by zmniejszyć ryzyko rażenia niewinnych. Tyle z mojej strony, niech MG zdecyduje, czy mi załadowano, co chciałem, czy też WP zamieni na kolejne siedem HE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstremalna sytuacja wymaga nadzwyczajnych środków. Na wojnach giną cywile. Tyle z mojej strony.

Teraz moje misie kochane (akurat dziś, mimo choroby, mam niezły humor) - dostałem polecenie z góry aby przekazać dalej w łańcuszku dowodzenia, że w razie braku danych personalnych macie zgłaszać się moderacji na PW, NIE raportować postów. Możecie być pewni, że również modkowie mają swoją cierpliwość i kolejnego zaniku pamięci (n-tego) nie zdzierżą. Specjalne słowa dla Nick'a "Szybko Piszącego a nie Myślącego" - w tej kwestii wiedziesz prym. Jako, że również irytuje mnie to, że gracz - świadomie lub nie - ignoruje lub zapomina ten aspekt - o którym wspominałem wiele razy, następnym razem poleci ostrzeżenie sesyjne. A jak nie podziała to kolejne i/lub/+ forumowe (zakładając jaką modowie mają cierpliwość ;P)... jak to mówią - do trzech razy sztuka, ale wtedy permanentnie się pożegnamy.

Liczę, że dotarło. Jak nie to zacznę się rozglądać za nowym rekrutem.

Albo będziemy przypiekać :D [Tur]

Z odpisem czekam jeszcze na Mcam'a. Żyje jeszcze? Wie ktoś co z nim? Czy informować, że miejsce jest wolne? :tongue:

Over and out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie kiedy będzie "rekrutacja" do następnej sesji??
Nie będzie.

A jest jeszcze możliwość zapisania się do tej sesji??
Nie.

Zobaczymy czy nasz kolega będzie taki cwany, że wykaże się odrobiną wysiłku i przeczyta poprzednie posty MG (a wnioskując po jego ostatnich postach tego nie zrobił) co pozwoli mu stwierdzić, że nie mówię tego serio czy jednak zostanie przy przekonaniu, że jestem śmiertelnie poważny. Wykazując elementarny brak umiejętności czytania (ze zrozumieniem) pokazałeś, że raczej na sesję się nie nadajesz. Panu podziękuję. Natomiast co do imć Lukass'a - na razie nie przyjmę, zobaczę jaki masz poziom w tym dziale. To samo tyczy się Eminema więc wstrzymać konie z robieniem KP i cierpliwie czekać. Postanowiłem też, że odpadnięcie gracza nie równa się zwolnieniu miejsca. Ode mnie tylko zależy czy to się zmieni. Teoretycznie też dałem w regulaminie czas dwóch tygodni na odpis, ale jako, że odpisali wszyscy poza jedną osobą (która też nie wykazała się oszałamiającym poziomem), jutro pojawi się mój odpis. Nie wiem dokładnie o jakiej godzinie, ale do czasu jego pojawienia się Mcam ma okazję, żeby się załapać. Jak nie, równać się to będzie też z wywaleniem z sesji.

To tyle. Over and out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwać się muszę. Shadow, sam ustaliłeś punkty w regulaminie. Wydaje mi się co najmniej nietaktowne to, co chcesz zrobić. Poza tym dasz zły przykład innym, bo kto jeśli nie MG jest najbardziej zobligowany do przestrzegania regulaminu, który sam ustalił? Rozumiem irytację i twoją, i prawdopodobnie reszty (też mi nie w smak tak długi postój już na początku sesji), ale odradzam wyrzucanie Mcam'a z sesji z powodu, jaki podajesz. Fakt, że 'nie wykazał się oszałamiającym poziomem' nie ma tu nic do rzeczy, bo już wcześniej mu ten aspekt 'wybaczyłeś' nie wykopując go z sesji od razu po ocenieniu poziomu jego postów. Będzie miał dużo do rzeczy, jeśli teraz na dodatek się spóźni, ale wykopując go teraz zrobisz to nie mając podstaw we własnym regulaminie (8-my punkt rozumiem jako rozwinięcie 7-go i niewkraczający do akcji przed upływem terminu odpisu), nie mówiąc już o tym, że zmienisz podjętą wcześniej względem niego decyzję (także bez podstaw w regulaminie).

Piszę o tym, bo od początku jak napisałeś, że na odpis są 2 tygodnie wiedziałem, że będą takie sytuacje (na sesjach Naruto były, więc czemu tu nie mają być?), ale wtedy nie chciałem robić flame'u że ten czas jest zbyt długi. Moje rady takie:

1. Albo poczekaj do końca czasu/odpisu Mcam'a, a potem ew. zmień wpis o terminie zmniejszając go na 1 tydzień (na ŚC tak jest i przynajmniej sesja nie przeżywa większych zastojów, choć i nie karzę graczy zaraz jak się spóźnią dzień, czy dwa o ile to się nie powtarza)...

2. ... albo nie ruszaj postaci Mcam'a i rozwiń jakoś sytuację na sesji tak, by jego postać została chwilowo dłużej w bazie (czasowa hibernacja postaci) - dzięki temu wszyscy będą szczęśliwi, a jak się gracz jednak spóźni, to nic nie stracimy.

Rozumiem, że nie masz kontaktu z Mcam'em - nie wiem czy ma jawny nr GG w swoim profilu, ale jeśli ma, to zostaw mu wiadomość. Ew. spytaj Knight Martius'a o sposób kontaktu z nim.

Tak czy siak przydałby się update do twojego regulaminu opisujący działanie w takich sytuacjach, skoro są i tobie, i nam (aktywnym graczom) nie w smak.

A ja już się ustawiam pod murem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało popieram. Wg. mnie zrób jak boromir radzi, gdyż jest to niefair, że mimo tego, iż ma jeszcze jeden tydzień na odpis ty go wykasowujesz :/. Mnie też nie odpowiada fakt tak długiego czekania, ale możemy mu jeszcze dać parę dni. Poczekaliśmy tydzień, poczekamy i dwa dni......A poza tym nie możesz jego postaci po prostu podciągnąć do akcji w powietrzu? Ale Ty wiesz lepiej.....

Idzie pod mur i ustawia się obok boromira.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawać przykład? A przepraszam, komu? Każdy ma swój rozum i nie powinien udawać "chytrego", i robić coś na modłę "a bo ten tak robi to i ja też". A jeśli już zahaczyłeś o temat regulaminu to, owszem, stwierdzam w punkcie 7 o terminie, ale jednocześnie nie precyzuję - tak, to mój błąd - sytuacji taka jaka jest teraz czy mogę gracza wywalić czy też nie. Zresztą, nieważne. Mcam'owi zostawiłem informację na GG. Jako, że nie mam zamiaru czekać kolejny tydzień na odpis, jutro - jak pisałem wcześniej - pojawi się ode mnie post a potem poprawiony regulamin w niezbędniku. Termin zostanie zmniejszony do jednego tygodnia (z tym, że jeśli komuś coś wypadnie to o dwa, trzy dni mogę przedłużyć, ale trzeba będzie mnie powiadomić). Punkt 8 również ulegnie zmianie. I nie będę miał zamiar sprawdzać powiedzenia do trzech razy sztuka. Za drugim razem szanowny kolega poleci. Na chwilę obecną zostanie tylko za hibernowany, ale na akcję jego postać ruszy.

I boromir - to, że nie wywaliłem go na początku nie znaczy, że nie mogę potem. Ludzką cechą jest zmienność decyzji. A przy okazji, punkt 2 mówi - Mistrz Gry ma władzę :smile: Poza tym ciekawe jest branie regulaminu sesji jako najwyższej instancji... tak to odebrałem przynajmniej :tongue: Na koniec - skoro wiedziałeś to czemu nie mówiłeś? (i tu też mogę stwierdzić, że flame nie ma nic do rzeczy; dude, jaki flejm? Z takiego powodu? :tongue: )

Eh, ludzie... wynocha z pod muru i grzać do baraków!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem realne obawy, że moje marudzenie na temat okresu na odpis zostanie źle odebrane zważywszy na fakt, że sesja się jeszcze nawet nie rozpoczęła.

Regulamin moim zdaniem JEST najwyższą instancją. Regulamin każdej sesji jest rozwinięciem regulaminu forum i jeśli MG ma zamiar karać gracza za coś, czego w regulaminie nie ma, to robi to już poza 'prawem' (które sam ustalał). Z takiego powodu pisze się albo regulamin kobylasty (ale nie rób takiego, jak ma KM...), albo przeciwnie - mały, nieszczegółowy i zostawiający swobodę MG, żeby większość decyzji mógł podejmować 'w locie'. Mimo to jestem przeciwnikiem ustalania 'płynnego' czasu na odpis i tą kwestię trzeba najlepiej ustalić 'na sztywno'.

Fakt, że go nie wywaliłeś oczywiście nie świadczy, że już nie możesz, ale taka zmienność decyzji u MG nie jest zbyt pożądana, bo potem nie wiadomo, czego można się spodziewać po jego postanowieniach, obietnicach itd. No i mimo punktu 2-go jest coś takiego, jak 'prawo nie działa wstecz'.

A to o przykładzie przyznaję, że było niepotrzebne. Dziećmi nie jesteśmy. Sir. *Salutuje i maszeruje do baraków*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...