Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Witeck

Morrowind - Jak to jest z tymi pancerzami?

Polecane posty

Witam! Zainstalowałem sobie Morrowinda z coverka, no i wszystko pięknie, ładnie oprócz jednej rzeczy. Gram już jakiś czas, ale nie udało mi się rozszyfrować systemu puntów pancerza i "KP". Do napisania tego postu skłoniła mnie następująca sytuacja: mam na sobie trochę pancerza w tym kościany kirys "Gah - Julan", jego ilość punktów KP to 20. Gdy mam go (oraz resztę zbroi) na sobie to moja wartość pancerza (wyświetlana pod portretem postaci w ekwipunku) wynosi 19. No i super, ale pewnego razu wszedłem sobie do płatnerza Meldora w Balmorze i tam za kontuarem zobaczyłem średnio - ciężki "Orkowy kirys" jego KP to 36. No i myślę sobie: "No nareszcie jakiś pancerz z dużą ilością KP i małą wagą". Ok zakładam go i patrzę na wartość pancerza, a tam... 15. No ocb?! :huh: Zakładam lepszą zbroję a tu mniejsza wartość? Jeśli przeczyta to ktoś, kto się na tym zna, to uprzejmie proszę o wytłumaczenie.

PS: Moja teoria jest taka, że ten kirys Gah - Julan dostaje jakieś modyfikatory, kiedy jest z innymi częściami z kościanego zestawu, których parę na sobie mam (ale nie wszystkie). Lecz ta teoria jest nieco naciągana, bo nie ma w Morku żadnego opisu takich modyfikatorów.

PS 2: Wersja mojego Morka to: 1.2.0722A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inny poziom umiejętności ciezka i średnia zbroja. Dawno nei grałem, więc nie pamiętam, ktpry z wymienionych pancerzy nalezy do ktorej kategorii. Jednak chyba jedyne wytlumaczenie to to , że masz nizsza umiejetnosc wladanai tym lepszym pancerzem niż tym słabszym, dlatego ten ostani daje wiekszą obronę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inny poziom umiejętności ciezka i średnia zbroja. Dawno nei grałem, więc nie pamiętam, ktpry z wymienionych pancerzy nalezy do ktorej kategorii. Jednak chyba jedyne wytlumaczenie to to , że masz nizsza umiejetnosc wladanai tym lepszym pancerzem niż tym słabszym, dlatego ten ostani daje wiekszą obronę

Oba te kirysy należą do przedziału "średni ciężar", ale to już nieważne. Udało mi się rozwiązać ten problem. A zawiniło tu tylko to, że zapomniałem sprawdzić stanu tej zbroi. 200/900 ;). Sorki za kłopot i dzięki za dobre chęci. Temat raczej do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...