Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Rozwiązany: Nowy komputer do ~5000zł

Polecane posty

Panowie - do tych z grupy "anty-Biostar" :biggrin: - jeżeli człowiek ma na zakup Biostara to dlaczego ma jego nie kupić? Tym bardziej, że zagadnienie ekonomiczne nie odgrywa tu priorytetowej roli.

Fakt, że nie musi oszczędzać nie oznacza automatycznie, że koniecznie musi wszystko wydać...

Cały czas mam wrażenie, że kolega podjął decyzję o kupnie Biostara na skutek waszych zachwytów... Oczywiście nie jest to zła decyzja, ale po prostu niezbyt rozsądna. Osobiście wolałbym zaoszczędzić tę kasę, kupić np. HD4850 i za pół roku z kasą w ręku wybierać między GTX 3xx a HD5xxx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

Fakt, że nie musi oszczędzać nie oznacza automatycznie, że koniecznie musi wszystko wydać...

Niekoniecznie na grafę, ewentualnie na i7/i9 32nm za rok - no chyba, że i wtedy z kasą nie będzie problemu, to wtedy nie mam argumentów :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa jest/będzie kasa, można śmiało dokonać zakupu :)Miguel707 również w swoich zestawach zastosował podobny trik. Zaczyna od Asrocka za nieco ponad 550 zł a kończy już na Asrocku za ponad 900zł. To wszystko pod Core i7 920. Także sprawa zależy od możliwości finansowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę te 500zł dorzucić tak po prostu więc nadal można je spożytkować. Ktoś się wypowie o tych G.Skillach?

Swoją drogą wie ktoś, która rewizja i7 920 lepiej się kręci? W ddr2.home.pl można wybrać D0 albo C0 i zastanawiam się, które będzie lepsze.

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że D0 będzie lepsza. Jeszcze tylko znajdę sposób na sprawdzenie tego na BOXie w sklepie.

Zdecydowanie D0.

Jak chce dopłacić do Biostara, to niech go bierze. Ale ja bym pozostał przy AsRocku :). Złożyłbym i7 920 D0, mobo AsRocka, 3x2GB DDR3 i jakaś grafika na przeczekanie (260GTX np.). Na oko wyjdzie 2800zł, dodać do tego 1000zł na dysk, zasilacz, obudowę i porządne chłodzenie to zostanie 1200zł na przyszły upgrade kompa :). Chyba, że wolisz wszystko kupić "raz a porządnie", to wtedy wstrzymaj się z kupnem i wybierz nowe Radki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro masz te części, to zostanie Ci 1500 zł na przyszłe upgrade'y :).

Rewizję można chyba sprawdzić przez spisanie kodu seryjnego (czy produkcji, nie ważne jak to się nazywa...), odpowiednie literki mówią nam jakiej rewizji jest procesor w pudełku (o ile mnie pamięć nie myli to w C2D było to ostatnie 5 znaków). Można to też sprawdzić wklejając ten kod na TEJ stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wprowadzę trochę zamieszania bo na twoim miejcu zmienił bym zdanie z 920 na 860 ,która bije 920 we wszystkich testach i jeszcze wyjdzie taniej.

w ddr2 maja podaną rewizję procka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niema 3 kanałowego ddr3 ale za to procki są wydajniejsze i jest to tańsze rozwiązanie,ale na dwukanałowe ddr3 też już są dobre pamiątki g.skile perfect storm tylko jak zwykle u nas przesadzone z ceną.

ale xswistaqx zastanów się na poważnie nad 860-taniej i wydajniej co prawda nie ma bistara ;p ale są dobre asusy i evga

Intel Core i7-860 2,8Ghz BOX

1045.00zł

Gskill F3-16000CL9D-4GBTD Trident I5

495.00zł

EVGA P55 FTW 132-LF-E657-KR

789.00zł

SEASONIC M12D-750W

735.00zł

Razem: 3064.00zł +200zł na chłodzenie na procka a reszta na grafę lub późniejszą rozbudowę wszystko z ddr2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być złośliwy to idź gdzieś indziej, a jeśli chodzi o testy to 860 był od 920 odrobinę szybszy i wygląda na to, że jest to spowodowane wyłącznie tym, że ma te 200MHz więcej a nie tym, że to 860. A 2 kanałowy ram jest wolniejszy od 3 kanałowego więc 920 + 6GB ramu będzie raczej szybsza tym bardziej, że mam zamiar bawić się w OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przeceniasz znaczenie trójkanałowego kontrolera - różnice są marginalne.

Tak w ogóle kupno i7 do gier jest bezsensowne - ~95% gier nie korzysta z HT, nawet z czterema rdzeniami jest różnie... Chyba, że pracujesz, wtedy i7 920/860 ma sens. Jeśli tylko gry - i5 750.

i7 920 jest równy i7 860 zegar w zegar - to praktycznie identyczne procesory. Core i7 920 ma trójkanałowy kontroler, a i7 860 zintegrowany w procesorze kontroler PCI-E - oba mają mały wpływ na wydajność. i7 860 wypada lepiej bez OC, bo ma lepszy tryb Turbo i wyższe taktowanie. i7 920 kręci się trochę lepiej (200-300MHz).

W skrócie - bierz i5 750.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...