Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Nowy Świat

Polecane posty

Poprawione błędy które znalazłeś i dodany kolejny pojazd, jeszcze jeden i zajmę się opisem frakcji :) Wersja do ściągnięcia TU

A tu opis pojazdu

Tequx 13V(podstawowy pojazd OP*) - Strukturą przypomina Buggy, bardzo szybki i zwrotny, najszybszy podstawowy pojazd w grze. Posiada wzmocnioną klatkę i specjalne pasy bezpieczeństwa, chroniące przed wypadnięciem podczas wypadku. Jeden z najbardziej uniwersalnych pojazdów, posiada bagażnik mieszczących 4 bronie i 12 pojemników na Krau, lecz nie należy on do gracza, tylko do OP, więc może zostać odebrany bez żadnych konsekwencji.

Pojemność baku ?6 pojemników

Spalanie ? 4Kr/100 Sr

Wytrzymałość ? duża

Prędkość maksymalna ? 190 Sr/w

Ilość miejsc ? 2

EDIT: Ja też pierwszy raz pisze Sesję i robię coś tak dużego, więc jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc :) Jak skończę to możesz liczyć na podziękowanie w opisie systemu, choć to i tak pewnie za mało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby w przyszłości skorobnąć co nieco o przyczynie wybuchu III W. Ś., bo narazie Twój opis brzmi strasznie lakonicznie.

Stwierdzili także, że tworzywo na którym wytworzono zapiski nie

jest nam znane,

mam takie pytanko, skoro nie wiedzieli, z czego CD (bo myślę, że o to chodzi) jest zrobione, to jak zdołali odtworzyć nagranie? Można pomyśleć trochę nad tym tematem. A, i przede wszystkim - jakim cudem to zrozumieli :>?

Widzę także mnóstwo błędów ort, które mnie rażą, ale teraz się nimi nie przejmuj.

Czekam na dalsze postępy w pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie napisałem że to papier? Właśnie to miało być na papierze, ale jak to przemyślę, to papier mógł się rozłożyć. A o zrozumieniu nie pomyślałem ^^ Popracuję nad tym

Widzę także mnóstwo błędów ort, które mnie rażą, ale teraz się nimi nie przejmuj.

Wydawało mi się że ortograficznych nie ma, tylko składniowe, ale obu rodzajów poszukam ;)

A co do opisów, na razie są to tylko zarysy tego świata i początki opisu, zanim wyjdzie chociażby beta tego świata postaram się 99% doszlifować, a na razie to wersja Alpha ;)

A rano jak mi się trochę nudziło dorzuciłem opis frakcji(opis ogólny i zarys[niedokończony] jednej) a także dokończyłem pojazdy. Wyszło coś takiego :)

Quet IV(podstawowy pojazd Eqho)* ? Zwinny enduro pozwalający wjechać prawie wszędzie, używany do szybkiego przemieszczania się pomiędzy bazami Eqho, można w nim zamontować szybkostrzelne działko, pozwalające na szybką i skuteczną walkę z przeciwnikami, posiada torbę na podstawowy ekwipunek gracza, a także na pojemniki Krau

Pojemność baku ? 2 pojemniki

Spalanie ? 1Kr/100 Sr

Wytrzymałość ? średnia

Prędkość maksymalna ? 160 Sr/w

Ilość miejsc ? 1(w krytycznych sytuacjach zmieszczą się 2 osoby, ale to nie będzie wygodna przejażdżka)

Każdy gracz może wymienić pojazd na inny, ukraść go innej frakcji, lub po prostu kupić nowy, nie ma tu żadnych przeszkód, prócz kosztów i ściganiu przez oddział OP w przypadku kradzieży,

lub oszustwa

Frakcje:

W ?Nowym Świecie? są cztery podstawowe frakcje, czyli Kupcy, Łowcy, OP i Eqho zajmujące się różnymi zadaniami, gracz nie jest ograniczony w wyborze frakcji w czasie gry, jeśli ktoś na początku gry wybierze postać Łowcy, nie będzie miał większych problemów aby przejść do Eqha, lecz przechodzenie z dwóch kontrastujących się i walczących frakcji nie będzie już takie łatwe, gracz grający w Eqho, nie będzie ciepło witany w OP. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracz nie był w żadnej frakcji, lecz wtedy traci podstawowy pojazd, i ekwipunek i ustala go z Mistrzem Gry. Do tego każda frakcja ma swoje punkty, gdzie gracz może spokojnie odpocząć, naprawić i zatankować pojazd z dużymi zniżkami, a także uzupełnić ekwipunek.

Kupcy ? Frakcja zajmująca się przenoszeniem do innych wymiarów i zabieraniem stamtąd różnych przedmiotów, na własną rękę, lub zlecenie różnych korporacji i osób. Każdy członek frakcji posiada klucz do portali, które znajdują się w siedzibach organizacji.

Całości z tym jeszcze nie wrzuca, najpierw dokończę kupców, potem wrzucę z całością :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast papieru, pomyśl nad hologramem? Już dziś trwają intensywne prace nad tym, więc można traktować tego rodzaju zapis za prawdopodobny. A że mógłby być przechowywany w jakimś trwałym pojemniku (próżniowym), to by przetrwał te 2tyś lat.

Interesuje mnie także kwestia tych innych wymiarów. Wg. mnie nie bardzo to pasuje do świata, który tworzysz, ale z werdyktem poczekam na dalsze prace nad tym tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hologram nie potrzebuje jakiejś energii zasilającej? ;) Pewniejszy jest papier w trwałym pojemniku

A co do podróży, pasują one do świata, gdyż próbuje się pozyskać jakiekolwiek surowce w każdy sposób, ale portale są na tyle mało wydajne że zmieści się do nich maks jeden człowiek i jeden pojazd średniej wielkości, po za tym stwarza to bardzo duże pole do tworzenia questów, już w zarysach świata chciałem zrobić podróże miedzywymiarowe, aby tam można tworzyć różne rzeczy, po za tym przewiduję też że na jednego kupca będzie wysłany łowca i przy dobrze zorganizowanej ucieczce, wymiary mogą bardzo pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilaniem może być Krau. W końcu Twoja cywilizacja jest na tyle zaawansowana, że mogła by dostosować swoją technologię do tego hologramu. Ale to nieistotne, nie pasuje, to ok. Pomyślę jeszcze nad tym i jak coś ciekawego mi wpadnie do głowy, to dam znać.

Natomiast z tymi wymiarami... Dobra, poczekam, aż rozwiniesz ten koncept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quet IV (...)

Pojemność baku ? 2 pojemniki

Spalanie ? 1Kr/100 Sr

Wytrzymałość ? średnia

Prędkość maksymalna ? 160 Sr/w

Ilość miejsc ? 1(w krytycznych sytuacjach zmieszczą się 2 osoby, ale to nie będzie wygodna przejażdżka)

Skoro, jak sam napisałeś, jest to cud techniki, który potrafi wyjechać wszędzie, to powinieneś zmienić wytrzymałość na "dużą", w końcu wszędzie to wszędzie. :happy:

Kupcy ? Frakcja zajmująca się przenoszeniem do innych wymiarów i zabieraniem stamtąd różnych przedmiotów, na własną rękę, lub zlecenie różnych korporacji i osób. Każdy członek frakcji posiada klucz do portali, które znajdują się w siedzibach organizacji.

Także uważam, że te wymiary, są takie jakieś... dziwne? Według mnie, bardziej klimatyczne byłby portale na planety, skolonizowane w tym czasie przez istoty jakieś, chociażby kosmitów, z których by coś podkradali. :cool:

No, oczywiście rozumiem, przez nazwę, że tymi przedmiotami będą handlować? Zresztą, uważam, że tylko bardziej doświadczeni kupcy powinni przenosić się pomiędzy tymi (domyślnie) wymiarami, w końcu co za geniusz powierzyłby klucz do portali żółtodziobowi? :happy: Można by było od pewnych zasług, wspinać się coraz bardziej po tej drabinie, a początkowo wykopywał by przedmioty nieuszkodzone, pozostałe po naszej cywilizacji, i sprzedawał. Ewentualnie mógłby kupować taniej, sprzedawać drożej (kwintesencja kupiectwa), w ostateczności zajmować się wytwarzaniem konkretnego typu produktów.

To tylko takie wskazówki, bo trochę nie w temacie jestem, ale jak znajdę więcej czasu, to się na pewno doskonale zapoznam. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stillborn - dzięki za wspracie

2. Goloman@Tyt0k - dzięki za opinie :)

A teraz do rzeczy

Zasilaniem może być Krau. W końcu Twoja cywilizacja jest na tyle zaawansowana, że mogła by dostosować swoją technologię do tego hologramu. Ale to nieistotne, nie pasuje, to ok. Pomyślę jeszcze nad tym i jak coś ciekawego mi wpadnie do głowy, to dam znać.

Myślę że za dwa lata papier holograficzny nie będzie na tyle popularny aby go pakować wszędzie, do tego raczej ktoś inteligenty nie wrzuciłby nowej technologi, gdzie nie wiadomo jak się zachowuje po iluś tam latach, zamiast dobrego i znanego papiuru :)

Skoro, jak sam napisałeś, jest to cud techniki, który potrafi wyjechać wszędzie, to powinieneś zmienić wytrzymałość na "dużą", w końcu wszędzie to wszędzie. happy.gif

Muszę zmienić "praktycznie" na "prawie", chodzi mi o to że na Mount Everest nie wjedzie, a takie pomysły też mogą się znaleźć ;) A wytrzymałość, to chodzi mi głównie o wytrzymałość na kule, upadki itd. więc raczej pozostanie "średnie", ale nad "dużą" się zastanowię.

Także uważam, że te wymiary, są takie jakieś... dziwne? Według mnie, bardziej klimatyczne byłby portale na planety, skolonizowane w tym czasie przez istoty jakieś, chociażby kosmitów, z których by coś podkradali. cool.gif(...)

Tyle że ta cywilizacja nie jest na tyle rozwinięta żeby odnaleźć życie na innej planecie, mogą się przenieść w jakieś miejsce we wszechświecie, ale raczej małe jest prawdopodobieństwo aby trafili na te zamieszkałą, a inne wymiary też zazwyczaj będą wymarłe, chociaż są wyjątki.

Co do reszty, też dobra uwaga, będę musiał pomyśleć nad levelami kupca :)

Znaczy nie ma konsekwencji jak go zabierzemy OP, czy na odwrót?

Jak OP nam go zabierze, jak gracz zabierze to będzie ścigany za kradzież, ale to też się uściśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, napracowałeś się ;).

I teraz, czy 2000 lat to nie za mało, na wytworzenie ludzi z jednokomórkowych organizmów?

Przednie koło to trzy zlepione koła, poruszające się niezależnie, dwa tylne zestawy są stworzone

z dwóch niezależnych kół.

Trzy wyrazy 'koło' w jednym zdaniu?

Postaram się być na bieżąco z Twoim dziełem, i w miarę moich możliwości i wiedzy pomagać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James

Myślę że za dwa lata papier holograficzny nie będzie na tyle popularny

Mnie się nie rozchodziło o papier holograficzny, a o hologram jak w Star Wars. W końcu tworzysz świat sci-fi :). I za cztery lata, nie dwa :). Można by z tym faktem zaszaleć, bo jakby nie patrzeć, wojna - ta IIIcia - jest mało prawdopodobna.

@Digison

czy 2000 lat to nie za mało, na wytworzenie ludzi z jednokomórkowych organizmów

Też nad tym myślałem. Jakby nie patrzeć, pierwsi homo sapiens podobno pojawili się ok. 30tys. lat temu. Od tamtego czasu za bardzo się nie zmieniliśmy. James - mógłbyś fabułę przesunąć na dużo dalszą przyszłość, albo całość przenieść do paralelnego świata. Wtedy te portale miałyby nawet większe zastosowanie. Ale z drugiej strony będzie mi się to kojarzyć z serialem Sliders :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Digison, niedługo poprawię(czyli w następnej wersji poprawione ;) )

@Stillborn - Tyle że holograf to nadal niepewne źródło, jakbym był na ich miejscu to bym użył papieru. Nawet jakby jutro ogłosili wszem i wobec że holograf jest gotowy do użycia i można go kupić za 25 zł w najbliższym komputerowym, przez cztery lata ta technologia nie została by na tyle zbadana, aby ją inwestować w coś takiego, a po za tym można wrzucić i to i to, dla pewności, nad czym się zastanowię ;)

Co do czasu - Fabułę możliwe że przesunę, tylko wolałbym raczej, aby ludzkie komórki gdzieś zostały, ponieważ w te 30 tys lat odbudowało by się wszystko, a mi zależy na raczej jałowej planecie, nad tym też pomyśle

A Sliders nie oglądałem, więc nawet nie wiem o co chodzi ;) Do tego mam duży problem z nazwami, jak wymyśliłem nazwę planety, okazało się że to imię wymyślone przez Tolkiena ^^

-------------------------------

Biorę się za kolejną paczkę naprawiającą błędy ;) Lecimy po kolei:

Mógłby w przyszłości skorobnąć co nieco o przyczynie wybuchu III W. Ś., bo narazie Twój opis brzmi strasznie lakonicznie.

Ten element zostawię na etap ostatnich szlifów, aktualnie stworzyłem coś takiego:

Rok

2014, konflikt na teranie Afganistanu osiągnął apogeum, Rosja

oficjalnie wspomaga obrońców. Każe wycofać Ameryce wszystkie

wojska z terenu kraju, U.S.A. nie zgadza się wybucha III wojna

światowa.

Wiem że opis bardzo ogólny, ale później lepiej to opisze

jakim cudem to zrozumieli chytry_prosty.gif?

Poprawiony cały komunikat dochodzący do S.O.R.a, powinna już być dobrze.

?Uwaga! Ważna informacja! Kopacze przeszukujący łańcuch górski Gowan, miesiąc temu, znaleźli ukrytą skrzynkę z nieznaną flagą. Widnieje na niej prostokąt w biało-czerwone pasy, w lewym górnym rogu namalowano niebieski kwadrat z gwiazdkami, każdy kto chce zobaczyć ten symbol może go pobrać na swojego S.O.R.a, jeśli ktokolwiek wie lub przypuszcza co ten znak może oznaczać, prosimy o kontakt. W skrzyni znaleziono zapiski opisujące katastrofę która rzekomo miała ogarnąć Ziemię dwa tysiące lat temu. Grupa tłumaczy miesiąc pracowała nad rozszyfrowaniem pisma i znaczenia komunikatu. W zapiskach które napisali ludzie przestawiający się jako <Amerykanie>, jest opisany inny świat, który podobno istniał przed serią katastrof, które dotknęły planetę. Według obliczeń Badaczy** zapiski powstały 3026 przed Erą Krau. Technicy uważają że to jest możliwe, jednak nie potwierdzają tej tezy. Stwierdzili także, że tworzywo na którym wytworzono zapiski nie jest nam znane, próbują ustalić z czego jest stworzona ta substancja. Wszystkie znalezione zapiski można pobrać. Prezydent ustala z Badaczami, jak zareagować na znalezisko. Główną omawianą sprawa jest autentyczność tych zapisków, jeśli tak, grupa Badaczy zajmie się odszukiwaniem kolejnych zapisków o poprzedniej cywilizacji zamieszkującej naszą planetę. Więcej informacji już niedługo.?

Trzy wyrazy 'koło' w jednym zdaniu?

Na razie wymyśliłem coś takiego, ale pewnie będzie do poprawy ;)

Przednie koło to trzy zlepione opony, poruszające się niezależnie, dwa tylne zestawy są stworzone z dwóch niezależnych mechanizmów.

Na resztę chyba na razie odpowiedziałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiaj się na razie na szczegółach. Twórz dalej. Na razie mamy opis kontynentu, 4 frakcje, znalezisko sprzed wieków i kilka pojazdów. Co dalej? Może skrobniesz coś o jakimś współczesnym konflikcie, albo może kataklizmie, którego ratunek można znaleźć w artefaktach z przeszłości.

Natomiast co do serialu Sliders, to pewnie widziałeś. Leciał kilka lat temu na TVN7, ale nie pamiętam Polskiej nazwy. Był o gościu, który wynalazł urządzenie, pozwalające podróżować mu między wymiarami. Koniec offu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie... Papieru nie mają, więc jak sobie radzą w toalecie? Takie przyziemne sprawy są dosyć ważne dla realizmu... :7

(Przypomina się "Człowiek Demolka"... "On nie wie, do czego służą muszelki!")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn - najpierw dokończę opis wszystkich frakcji, potem się wezmę za jakieś konflikty, ogóle szersze wyjaśnienie co to jest za świat, potem naszkicuję mechanikę gry, potem szlify, a potem, kto wie, może powstanie nowy temat na FA - "Dyskusje o Nowym Świecie" =] Ale za to się wezmę w następnym roku, dziś już sobie odpuszczę ;)

@Goloman - W toaletach jest natrysk który od razu wszystko czyści ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mało czasu, ale udało mi się rozbudować opis kupca, oczywiście ekwipunek, umiejętności itd. zostaną dopisane, jak znajdę trochę czasu, ale mam nadzieję że nie zaniedbam znowu tak projektu i będę się starał aby tak się nie stało :)

Kupcy ? Frakcja zajmująca się wymianą towarów pomiędzy wymiarami. Początkujący kupiec może kupować i sprzedawać towary w jednym wymiarze. Bardziej doświadczeni mogą się przenosić pomiędzy wymiarami i stamtąd zabierać interesujące przedmioty, za jedne mogą zgarnąć majątek, za inne mogą dostać grosze. Handlują wszystkim co się da, nawet narkotykami, bronią i innymi nielegalnymi rzeczami(na broń można dostać zezwolenie), lecz wtedy nie są zbyt mile widziani przy portalach i kupieckich zajazdach, może się zdarzyć sytuacja że kupiec nie zostanie dopuszczony do portalu.

Pojazd ? Kusa KJT-13

Ekwipunek ? torba, nóż wojskowy, skaner, 200 ghaków,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę nad tym powstaniem ludzi 3000 lat, i wydaje mi się to baardzo mało prawdopodobne. Wpadłem więc na taki pomysł, dzieci z probówki. Jeśli się nie mylę, najpierw zapładnia się komórkę żeńską w warunkach laboratoryjnych, a potem 'wkłada się' ją do ciała kobiety. Jak wiadomo wszysy wyginęli, więc wyżej opisana metoda się nie nadaje. Ale, te już zapłodnione komórki mogłyby jakoś zmutować czy coś, no i tak na nowo powstaliby ludzie. Pomysł nieco dziwny, ałe wg. mnie warty przemyślenia.

Mam nadzieję że może coś pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja ulubiona frakcja (obok medyków-tu ich nie ma =7) przedstawiona. Kilka propozycji.

Pojazd ? Kusa KJT-13

Ogólnie nic nie mam, ale nie myślałeś, żeby ten motocykl zmienić na jakąś małą ciężarówkę? W końcu, jeśli kupiec skacze między wymiarami i podwija stamtąd rzeczy, to powinien mieć jakiś pojemny pojazd, prawda? =7

Frakcja zajmująca się wymianą towarów pomiędzy wymiarami.

To znaczy, że w "tamtym" wymiarze, też sprzedają rzeczy z "własnego" wymiaru? Bo tak rozumiem z kontekstu. =7

I nie myślałeś o tym, żeby podzielić kupców na trzy poziomy doświadczenia:

- Początkujący ("(...) może kupować i sprzedawać towary w jednym wymiarze")

- Doświadczony (może kupować lub tworzyć towary i sprzedawać w jednym wymiarze)

- Mistrz Kupiectwa ("(...) [może] przenosić się pomiędzy wymiarami i stamtąd zabierać interesujące przedmioty")

Wtedy na pewno byłoby ciekawiej, chyba, że to za duże udziwienie. =7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Digison - To się Invitro nazywa ;) Właśnie z tymi ludźmi mam problem, myślę nad tym dość dużo i jest to jeden z lepszych pomysłów jakie widziałem ;) Myślałem jeszcze nad ciałami górników, aby to z nich coś powstało, ale to będzie raczej dopiero w fazie szlifów, jak całość będę już miał mniej więcej opisane.

Ogólnie nic nie mam, ale nie myślałeś, żeby ten motocykl zmienić na jakąś małą ciężarówkę? W końcu, jeśli kupiec skacze między wymiarami i podwija stamtąd rzeczy, to powinien mieć jakiś pojemny pojazd, prawda? =7

Ale to jest podstawowy pojazd i mam małe koszyki i może tanio dokupić przyczepkę ;) Jak się dorobi może kupić coś większego, a na dzień dobry za łatwo nei może miec ;)

To znaczy, że w "tamtym" wymiarze, też sprzedają rzeczy z "własnego" wymiaru? Bo tak rozumiem z kontekstu. =7

Myślałem żeby stamtąd tylko zbierał, ponieważ w mojej myśli były tylko opuszczone miasta z ew. jakimiś potworami, ale to też jest ciekawa koncepcja na tkórą nie wpadłem ;)

Co do poziomów, na pewno początkujący nie będzie mógł między namiarami skakać. Ale chce aby to było jak najwcześniej, bo jest to bardzo dobra możliwość do napędzania rozgrywki i daje bardzo dużo możliwości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli. ale idzie. Dziś albo jutro będzie nowa wersja :)

EDIT: Okej, wrzuciłem nową wersje na 4Shared i dopisałem Łowców

Łowcy ? Mordercy na zlecenie, w zależności od sumienia mogą przyjąć ofertę na każdego, od prezesa jakiejś firmy, do szefa mafii. Nic ich nie ogranicza, są anarchistyczną grupą, nie mają przywódcy, nikt ich nie rozlicza, nikt sobie nie pomaga, nikt nie przeszkadza, w zjeździe można się najeść, wyleczyć, znaleźć zlecenie, uzupełnić amunicję, kupić broń i pojazd. Większość łowców jest ściganych przez OP, ze względu na mordowanie każdego na kogo dostaną zlecenie, lecz niektórzy z nimi współpracują

Pojazd ? Kusa SED-3

Ekwipunek ? karabin snajperski i 25 naboi, nóż, 200 ghaków, kartę wstępu do frakcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem ogólny zarys frakcji i zrobiłem logo dla Eqho =] Mam zamiar zrobić dla wszystkich frakcji, jak wam się pomysł podoba? KLIK Jak zawsze wszystko dostępne TU

Ochrona Praxi(OP) ? Policja, od najzwyklejszego policjanta, do najlepszego komandosa, lub sierżanta. Głównym celem OP jest utrzymanie porządku w Praxi, łapią każdego, bez względu na to kim jest, administracja zatrzymuje każdego, kto popełnił czyn niezgodny z prawem, nie ma litości dla każdego, jest tak samo bezwzględne jak Eqho, lecz stoi po drugiej stronie muru. Najgorzej traktowani są funkcjonariusze którzy zdradzili organizację np. odejście do Eqho. Jeśli gracz zdecyduje się odejść od frakcji, traci podstawowy pojazd

Pojazd - Tequx 13V

Ekwipunek ? kajdanki, Qet 3d* - 25 naboi, Gb 3** - 50 naboi(dwa magazynki po 25), odznakę, nóż, 200 ghaków

Eqho ? Zorganizowana grupa przestępcza, najlepsi w tym co robią, czyli w zabijaniu, kradzieży, zastraszeniach i handlu narkotykami. Jeśli jesteś w tej frakcji, nie wychylaj się, rób to co masz, a będziesz się piął na górę, jak się wychylisz zostaniesz zabity, nie przejmują się nikim, nawet swoimi. Jedyne miejsce gdzie możesz robić wszystko, to fotel szefa, jak się do niego dostaniesz, wszyscy są pod Tobą i możesz zrobić wszystko. Bronie dostaje się w bazie, tam możesz dostać wszystko, w zależności od zachowania, może to być nawet za darmo.

Pojazd - Quet IV

Ekwipunek ? Gb 3, Zeknoq 3*, W każdym po dwa magazynki po 25 naboi( w sumie 100), kartę wstępu, nóż, dwa granaty, 200 ghaków

EDIT: Tu już chyba widać różnice pomiędzy Łowcami a Eqho ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem co do tej pory stworzyłeś i muszę przyznać, że nawet nieźle się to zapowiada. Taka mała rada- staraj się nie uciekać w schematy, bo co do post-apokaliptycznej wizji świata było już parę pomysłów. Chyba warto przemyśleć wcześniej mechanikę, co i na jakich zasadach się ma odbywać, a dopiero później dopasowywać opisy.

A tak z bardziej konkretnych rzeczy- piszesz, że taki pojazd KUSA SED-3 może pomieścić 3 rodzaje broni. Tu nasuwa się pytanie- 3 dowolne rodzaje broni? Czy trzy powiedzmy, odpowiedniki pistoletów zajmą tyle samo miejsca co trzy odpowiedniki wyrzutni rakiet? Czy może trzy różne rodzaje broni?

Jeszcze może taki pomysł z mojej strony- nie wiem jak przemyślałeś wydobycie Krau- czy to naturalnie występuje w postaci gotowej do użycia, czy trzeba go poddawać obróbce? Jeśli obróbka- taki motyw można zrobić, że w wyniku obrabiania surowego Krau powstaje "coś" w formie proszku czy płynu, które pełnić będzie rolę narkotyku. O wprowadzeniu używek pewnie myślałeś, a powiązanie ze "złotem praxii" powoduje, że nie jest to taki typowy narkotyk. A wprowadzenie używek pozwoli stworzyć wiele intryg i urozmaici świat. Ale to mówię, pewnie wyprzedzam twoje plany ;)

Czy jego wydobycie jest pod czyjąś kontrolą, czy są wydobywany jest "prywatnie"?- również sporo opcji. Tylko rząd, rząd i prywaciarze; rząd, kartele i prywaciarze; rząd i prywaciarze; kartel; kartel i prywaciarze;, kartele; prywaciarze... Można z tego całkiem niezłą intrygę usnuć...

Zyczę dalszych postępów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Hehe, ja czekam aż James stworzy podwaliny do komplikowania fabuły, a Ty mu już teraz rzucasz worek pomysłów-szczegółów (skądinąd - ciekawych) :). Na razie, mimo że jego świat jest interesujący (nawet bardzo), to ciężko to co stworzył nazwać szkieletem. Proponuję poczekać na skończenie opisu świata (szkicu :)) i przedstawienie zasad rozgrywki. Potem będziemy się Jamesowi naprzykrzać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. dlatego napisałem, że wyprzedzam pomysły. Ale wydaje mi się, że bogactwa naturalne nowego świata powinny mieć pierwszeństwo przed frakcjami i pojazdami. To co napisałem, to są po prostu bardziej uszczegółowione podwaliny świata.

I przy okazji wyszło, jak bardzo uważałem przy czytaniu opisu- jest "61 pierwsza stacja przetwarzania dymu na Krau"- czy to jedyne źródło wytwarzania, czy dodatkowe?

Właściwie, to powinienem zacząć od pytania- czy to jest cały system, czy tylko wstęp do sesji? Podejrzewam, że to drugie, dlatego tak mało szczegółów. Wszystko będzie podawane w trakcie gry, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...