Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dawidek3294443

Ewa Farna

Recommended Posts

Ewa Farnapost-44462-1251618526_thumb.jpg[Najpierw trochę Wikipedii...]
[CIACH] Nu nu nu. Sami piszemy. Kopiuj - wklej każdy potrafi. Linka możesz dać, ale po co to przepisywać? [Tur]


Dyskografia:
Albumy:

* Měls mě vůbec rád (2006)
* Ticho (2007)
* Sam na Sam (2007)
* Blíž ke hvězdám (2008)
* Cicho (2009)


Single:

Wydane w języku czeskim:

* "Měls mě vůbec rád" (2006)
* "Zapadlej krám" (2007)
* "Ticho" (2007)
* "La La Laj" (2007)
* "Jaký to je" (2008)
* "Bozi mlejny melou" (2008)

Wydane w języku polskim:

* "Tam gdzie nie ma dróg" (2007)
* "Cicho" (2009)
* "Dmuchawce, latawce, wiatr" (2009)

[Koniec wikipedii]


Co tu dużo mówić... Dawno, baaaaaaardzo, baaaardzo dawno nie słyszałem tak dobrej artystki. Najpierw, przypadkowo, jeszcze w 2008r oglądając VIVE usłyszałem piosenkę "Cicho" i od razu wiedziałem, że Ewa odniesie sukces. Słucham jej cały czas, bez przerwy, na telefonie mam tylko jej piosenki, jej dwie płyty leżą na honorowym miejscu na mojej półce z płytami. Bardzo się cieszę, że wygrała Sopot Hit Festiwal 2009, bo na prawdę zasłużyła na liczne nagrody. Mam nadzieję, że nadal będzie nagrywała nowa piosenki, więcej w języku polskim, bo jak do tej pory więcej jest tych w języku czeskim. Mam nadzieję że odniesie jeszcze wiele sukcesów :kiss::happy:


Ewa Farna na Youtubie:
http://www.youtube.com/user/EwaFarnaTV
Link to comment
Share on other sites

Ehh... jedna znana piosenka i już, że jest gwiazdą. Powiem tak: Zaczekajmy rok, dwa, trzy - jeśli po tym czasie będzie tworzyć "hity" na miarę piosenki, z którą wygrała TOP Trendy to możemy uznać,że jest gwiazdą. A teraz - dziwią mnie ludzie, którzy mówią: Lubię Ewę Farną, a na pytanie jakie piosenki i jakie płyty słuchali odpowiadają, że "Cicho"... Mnie osobiście nawet podoba się "Cicho" (a teledysk jest na bardzo wysokim poziomie), ale do tego żeby nazwać ją gwiazdą to mi daleko...

P.S

Mam nadzieję, że mnie nie zjecie :wink:

Link to comment
Share on other sites

"Nie będziesz sam" jest lepsze niż "Cicho" :biggrin:

Zaczekajmy rok, dwa, trzy - jeśli po tym czasie będzie tworzyć "hity" na miarę piosenki, z którą wygrała TOP Trendy to możemy uznać,że jest gwiazdą.

Nie ma dziś już takich "gwiazd". W dodatku Ewa zaczęła śpiewać w 2007 r. I już wtedy odnosiła sukcesy.

Link to comment
Share on other sites

I w dodatku w Czechach odniosła na prawdę ogromny sukces i przez prawie 2 lata ciągle utrzymuję się na górnych pozycjach list przebojów. W Polsce zaczęło być o niej głośno dopiero jak nagrała "Cicho" i teledysk do tej piosenki czyli jakieś 8 miesięcy temu.

Głosujcie na Ewę na MTV Najlepszy wykonawca! http://ema.mtv.pl/glosowanie

Link to comment
Share on other sites

Wielka "supergwiazda" stworzyła nowy gatunek muzyki shit-pop-rock! Gratuluję! Takie goowna dawno nie słuchałem! (Proszę, nie banować!) :tongue:

No to proszę nie trollować. Cuś za cuś panie.

Ja tam na razie jestem bardzo powierzchownym i ostrożnym sympatykiem. Znaczy się znam tylko kawałek Cicho, ale mi się podoba. Jakoś nie miałem chyba okazji słyszeć niczego innego w jej wykonaniu. Może moja sympatia wynika częściowo ze skrzywienia w kierunku female vocalists, ale źle nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Akurat "Cicho" jest aż za bardzo rockowe, posłuchaj "Nie będziesz sam" według mnie ta druga piosenka jest lepsza. :cool:

Wolfensteinmaster Britney Spears lepsza a? :mad: szanuję twoje zdanie, o gustach się nie dyskutuję, bo ja na przykład nie cierpię metalu i Metalici ale widzę, że oceniasz piosenki i wykonawców po jednym przesłuchaniu piosenki.

Mi się akurat podoba połączenie popa i rocka. To "shit-pop" miało znaczyć, że Ewa śpiewa "hip-hop" :ermm: Bo jeśli tak to chyba pomyliłeś wykonawców. :down:

Czy jakiś miły mod mógłby usunąć ten przecinek w tytule tematu? :) Bo przez przypadek go napisałem.

Link to comment
Share on other sites

Nie lubię jej. Co prawda urodziwa z niej dzieweczka i predyspozycje głosowe ma mocne, ale jej piosenki do mnie nie przemawiają. Szanuję ją bo w tak młodym wieku zrobić taką karierę łatwo nie jest (A od Hanny Montany i jej podobnych jest o niebo lepsza), szczególnie w naszym kraju (bo tu ogólnie gdy nie promuje cię jakieś kosmos studio, to raczej podziemie jest jedynym wyborem). Ale mi się jej muzyka nie podoba, chociaż odczucia wizualne są na wysokim poziomie. :P

Link to comment
Share on other sites

Słyszałem tylko jej dwie piosenki: "Cicho" i "Dmuchawce, latawce, wiatr" na 4fun.tv* O ile pierwsza piosenka nie wywarła na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia, to cover piosenki Urszuli jest boski. Jej głos doskonale pasuje do tej piosenki; jest taki "czysty".

*4fun.tv przez ostatnie miesiące znacznie się poprawilo. Leci coraz więcej starych piosenek - chwała im za to. Zwłaszcza, że nie mam Vh1 ;]

Link to comment
Share on other sites

Osobiście wolę Arch Enemy (wokalistka o niebo lepsza i muzyka równierz). Osobiście wielbię death metal!

Taa, już to widzę :) Wielki fan Death Metalu. A poza tym, to twoje porównanie jest trochę nie na miejscu. Szanuję to, że wolisz Arch Enemy ( tak między nami całkiem fajna kapela), ale porównywanie Farny do Gossow jest w ogóle nietrafione. To tak jakby porównywać samochód do wózka dziecięcego. Jedyne co je łączy to to, że mają koła. Tak samo jest z tymi wokalistkami. Oprócz tego, że nimi są, to nic ich nie łączy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dalej będziecie sobie tutaj urządzać czat, to poczuję się w obowiązku zrobić z wami porządek. Wczoraj wywaliłem do kosza niemal połowę postów z tego tematu, ale widzę że nie dało to wam do myślenia. Na tym forum mówimy "Nie" śmieciowym jednolinijkowcom.
Link to comment
Share on other sites

Noo ja się właśnie dziś tak dziwiłem dlaczego jakoś mało postów jest w tym temacie ;p

Wolf... światowy nie, bo w końcu jest z Polski, a za zachodnią granicą Polska uznawana jest za jedną wielką wieś... Odniosła już ogromny sukces w Czechach, w Polsce też osiągnęła już i tak bardzo dużo. Dziś piosenka "Cicho" jest na drugim miejscu w "Gorącej 20" w Radiu Eska. :) Mam nadzieję, że nie długo będzie na pierwszym.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tylko tyle: ona bardziej pasuje do mocniejszej muzyki. Jak ktoś nie wierzy, to niech wpisze w YouTube "Ewa Farna Proceder" i sobie posłucha jej występu razem z polskim heavy metalowym zespołem - TSA. Tam to dopiero pokazała co umie. :) Ale te jej popowe (czy co to jest - nie znam się na takiej muzyce) piosenki do mnie nie przemawiają.

Link to comment
Share on other sites

Jest ładna, w moim wieku itd, śpiewa też całkiem nieźle ale nazywanie jej rockmanką jest (wydaje mi się) nie na miejscu, a to z powodu pop-rockowego repertuaru, który nijak ma się do prawdziwego rocka, całej jej otoczki oraz niewinności...

Link to comment
Share on other sites

Cóż za temacik znalazłam "Farna"

Głos nie przeczę ładny ma.

Nawet fajne pioseneczki, ale mogłaby napisać coś mądrzejszego.

Bo te teksty, które przedstawia się wykluczają.

Chociaż to są na przykład dwie różne piosenki, ale dziwnie się słucha.

Może jak będzie trochę starsza to napisze coś epickiego.

Coś takiego z puenta co ma sens i dobrze się tego słucha.

A w tle mogła by być ostra gitarka i fajna solówka na refren

Nie obraziłabym się, ale czas pokaże. ;P

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...