Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GolecWTF

Nowy komputer za ok. 7500 zł(bez monitora)

Polecane posty

Problemy z czytaniem? Nigdzie nie napisałem w tym porównaniu, że chodzi mi o symulacje fizyki. Dlaczego np. GoW 2 nie wydali na pc? Bo tym marketing rządzi.

Raczej Tobą rządzi... Naoglądałeś się marketingowych slajdów nVidii. Jak to gdzieś kiedyś pisałem - nVidia zbiera zasłużone żniwa za bycie pierwszym, co nie oznacza, że będą mieli w przyszłości monopol na fizykę.

Z PhysX będzie tak, jak z GLIDE i 3dfx - dopóki karty mocne, to i technologia ma wsparcie producentów. Jeśli zabraknie przewagi technologicznej (a już w tej chwili braknie, bo stawka jest wyrównana), to PhysX po prostu straci swoje znaczenie. Zresztą marketing i współpraca AMD z twórcami gier się powoli rozwija - parę gier już wyszło, które lepiej działają na kartach AMD niż kartach nVidii.

http://pclab.pl/art36384.html

W kategorii kart jedno rdzeniowych wydajnościowo rządzi nVidia. W kategorii kanapek jest mniej więcej po równo ale więcej razy wygrał Geforce GTX295. Do tego wsparcie dla PhysX i to co napisałem wcześniej jest prawdą.

Nie wolno wręcz opierać się o wyniki jednego, w dodatku polskiego portalu. Opinię o produkcie można wyrobić po przeczytaniu wielu, polskich i zagranicznych, testów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art36384.html

W kategorii kart jedno rdzeniowych wydajnościowo rządzi nVidia. W kategorii kanapek jest mniej więcej po równo ale więcej razy wygrał Geforce GTX295. Do tego wsparcie dla PhysX i to co napisałem wcześniej jest prawdą.

Co to ma być? Teleranek? Czy może Domowe Przedszkole? Bo na pewno nie poważna dyskusja. Uciekasz od tematu? Więc przypominam. W odpowiedzi na tekst Sevard - który słusznie wspominał o nowych rozwiązaniach jakie niesie ze sobą DX11 i Havok - odrzekłeś coś takiego:

Nowa kart nVidii ma być (jest) cGPU i pewnie będzie lepsza w wielowątkowości niż nowe radeony.

na co grassman0 trafnie odpowiedział:

Tak na pewno yes.gif - premiery jeszcze nie było, nie wspominając o testach, a ty już twierdzisz że karty nvidii będą lepsze. Coś nam ostatnio w tym dziwnym kraju obrodziło wróżkami i innymi jasnowidzami. laugh.gif

później ja się dopisałem o tak:

Widać ktoś tu się zabawia w proroka jakiegoś czy coś takiego :)

prosząc grzecznie o testy:

Możesz mi podać podstawę na jakiej bazujesz stwierdzając przy tym wyższość kart NV nad nowymi rozwiązaniami od ATI? Proszę o konkretne testy które jasno, czarno na białym uwidaczniają przewagę ich rozwiązań nad czerwonymi.

których niestety się nie doczekałem. Teraz już wież o co chodziło? Nowe radeony z DX11 vs NV. Poległeś. A wszystko przez swoje ślepe uwielbienie do produktów od zielonych.

EDIT: A jeśli chodzi o 4890 w crossie vs 275GTX to wypadałoby przedstawić również i inne testy:

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4890_CrossFire

http://www.hardwareoverclock.com/Radeon_HD4890_Crossfire.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wszyscy pisza zeby nie kupowac takiego drogiego kompa... wiec mam prosbe... Moglibyscie mi zlozyc jakiegos kompa za nie wiem.... jak wedlug was bedzie odpowiednio.. jakies 4,5 tysiaca... moze do 5 tysiecy.. jak uwazacie.. i podajcie mi jakis dobry monitor ;P z gory dzieki za pomoc

Tylko co do procka.. to raczej nie pakuje sie w OC i powinien on byc raczej dobry bez OC ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz i możesz wydać 7.5k to żaden problem i moim zdaniem nie jest to jakoś super dużo bo da się drożej.ale jeśli możesz to poczekaj na nowe radki.

a co do OC nie ma się co bać ktoś z forum Ci na pewno pomoże tylko musisz poprosić bo wróżek i tych innych tu na razie niema.

i rozumiem że w tym 7.5k ma być także monitor,czy na to masz osobny fundusz?a i jeszcze jedno w te 7.5 k wliczasz głośniki ,myszkę ,słuchawki,klawiaturę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz i możesz wydać 7.5k to żaden problem i moim zdaniem nie jest to jakoś super dużo bo da się drożej.ale jeśli możesz to poczekaj na nowe radki.

a co do OC nie ma się co bać ktoś z forum Ci na pewno pomoże tylko musisz poprosić bo wróżek i tych innych tu na razie niema.

i rozumiem że w tym 7.5k ma być także monitor,czy na to masz osobny fundusz?a i jeszcze jedno w te 7.5 k wliczasz głośniki ,myszkę ,słuchawki,klawiaturę?

Tak wogole to moge wydac wiecej(tak do 9,10tysiecy)... ale jak wszyscy mowia, ze i tak nie wykorzystam calego potencjalu tego sprzetu.. bo takich gierek jeszcze nie ma ;P Wole kupic taki na ktorym teraz beda wszystkie giery wymiatac(i najnowsze produkcje tez)... a jak przestana wymiatac to sie zmodernizuje kompa ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na kompie za 10k to trochę czasu pociśniesz więcej niż 2 lata ,ale te 10 k to jak dalej czysty blaszak czy już z peryferiami?

i jaki masz słuchawki i głośniki ,żeby dźwiękówkę do tego dobrać?

a co do modernizacji dobry pomysł tylko czy kasa która Ci zostanie nie będzie Cię świerzbić w kieszeni;p zaraz coś się wymyśli tylko bez grafiki bo na razie w żadnym sklepie niema.

@Sevard

no są takie jak mówisz co je na gwarancje trza by odesłać dlatego napisałem ,że niema ;p

@GolecWTF

jak masz wolne 10k to zastanów się nad tym(grafa podana orientacyjnie radki x2 raczej tej ceny nie przekroczą chyba , że x4)

OCZ Solid SSD 60GB OCZ Solid SSD 60GB(na system-opcjonalnie można 32Gb albo bez)

699zł

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

250zł

MSI GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDTV 2xDVI

1769zł

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110zł

Asus Xonar DX/XD

295zł

Antec Gamer Twelve Hundred (bez zasilacza)

769zł

Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1999zł

BeQuiet DarkPowerPro 850W

769zł

Noctua NH-U12P SE1366

290zł

G.Skill DDR3 PC3-16000 2000MHz Perfect Storm cl8 elpida

1280.00zł

DFI Lanparty UT X58-T3eH8 DFI Lanparty UT X58-T3eH8

1099.00zł

razem wyjdzie 9329-zestaw do OC i wątpię ,że tego kompa po OC szybko by jakaś gra zacięła,a nawet bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ceny są aktualne ze sklepów esc.pl i ddr2-oby dwa dobre z ddr2 jest ram i mobo9w esc chyba też jest)

a zestaw proponuję kupić po premierze nowych radków bo wtedy gtx 295 będzie się średnio opłacało -z powodu raku dx 11 i wtedy też ceny tych podzespołów mogą troszeczkę spaść(nie gwarantuje )

można by dać jeszcze inne mobo ale musiał byś zrezygnować z ssd

http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...5f21300985c58fc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu ładnie popłynął. Ale można było bardziej, przy takim ograniczeniu (10000 zł) dałoby pewnie radę stworzyć coś z chłodzeniem wodnym. Można by zaoszczędzić na dysku SSD, chłodzeniu procka i kupić tańszą obudowę, za jakieś 1500 zł już by się pewnie porządny (a przy tym nieziemsko wyglądający) zestaw chłodzący zrobiło, wtedy to byłby potwór do OC.

Tak czy owak ja bym poczekał ten miesiąc, ceny jednak trochę powinny spaść, zwłaszcza jeśli chodzi o karty graficzne, a być może dałoby radę dorwać nowego Radeona, wtedy to byłby zestaw na którym żadna gra nie miałaby prawa się choć na chwilę zaciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać podstawę na jakiej bazujesz stwierdzając przy tym wyższość kart NV nad nowymi rozwiązaniami od ATI? Proszę o konkretne testy które jasno, czarno na białym uwidaczniają przewagę ich rozwiązań nad czerwonymi.

których niestety się nie doczekałem. Teraz już wież o co chodziło? Nowe radeony z DX11 vs NV. Poległeś. A wszystko przez swoje ślepe uwielbienie do produktów od zielonych.

Na czym bazuję? Na danych technicznych układów.

Pojedynczy układ nVidii zmiażdży Radeonka nawet GTX295 może być od niego szybszy.

Dalszą dyskusję odkładam do premiery obydwu układów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne, kolega pracuje w nVidii. Bowiem nVidia nie udostępnia publicznie dokumentacji technicznej kart, stąd możesz wiedzieć co najwyżej o: ilości pamięci, o jej typie, o szerokości szyny danych, ilości shaderów oraz taktowania rdzenia, pamięci i shaderów, a te dane nie wskazują na żadną ze stron, stąd wniosek, że pracujesz w nVidii, lub masz nieuprawniony dostęp do poufnych danych. (Tak jeszcze dla wyjaśnienia, dla tych którzy nie wiedzą AMD/ATI udostępnia dokumentację techniczną publicznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym bazuję? Na danych technicznych układów.

He he heh no to stary teraz żeś mi zaserwował tekst niczym łysy warkoczami o parapet melodię :) Po prostu co krok to szok. Cisza, skupienie i tyle.

Pojedynczy układ nVidii zmiażdży Radeonka nawet GTX295 może być od niego szybszy.

Objawienie szefostwa NV? Czy może wizja podczas snu? Bo na pewno nie fakt. Człowieku na razie to sobie możesz co najwyżej po spekulować jak będzie i chcieć aby dany scenariusz się sprawdził. Równie dobrze może Radeon wygrać jak i GF. To na tyle. A wszelkie stwierdzenia kto kogo zmiażdżył można będzie sobie zachować na czas po premierze układów oraz ich recenzjach.

Dalszą dyskusję odkładam do premiery obydwu układów.

Całą swoją dyskusję możesz śmiało odłożyć do premiery obydwu rozwiązań. Na razie spekulujesz miernie przy tym argumentując swe teksty.

EDIT: co do tego sprzetu za 10K to rzeczywiście zestaw LC byłby tu więcej niż wskazany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym bazuję? Na danych technicznych układów.

Chyba raczej na plotkach... i własnym uwielbieniu nVidii.

Pojedynczy układ nVidii zmiażdży Radeonka nawet GTX295 może być od niego szybszy.

Będzie taki super, że nawet kolejne 3 generacje Radeonów nie dadzą tej karcie rady... Taa...

Dalszą dyskusję odkładam do premiery obydwu układów.

Mam nadzieję, że wrócisz, napiszesz trochę bzdur i dostaniesz bana za zaśmiecanie tematów. Ja na tym kończę ten Off Topic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam po co mu to chłodzenie wodne!? Jeżeli kolega nie myśli( jak wogule myśli o oc) o jakimś "extremalnym" oc to ładowanie się w "wodę" jest dla mnie trochę bez sensu. No bo wydać z 1500 złotych na chłodzenie które będzie o parę decybeli cichsze względem dobrego chłodzenia "powietrznego" za 200zł trochę mija się z celem. A w przypadku kogoś nie "obczajonego" w temacie może przynieść to więcej szkody niż pożytku(awarie się zdarzają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszamy do chłodzenia wodnego, to była tylko sugestia, że przy takim zestawie nie jest to zły pomysł (ja uważam, że całkiem niezły).

Moim zdaniem kupowanie części tego zestawu, który zaproponował michi93 jeśli się nie myśli o ekstremalnym OC mija się z celem, faktem jest, że w przypadku chłodzenia powietrznego dosyć sporo można zdziałać, ale żal nie wykorzystać w pełni potencjału takiego zestawu.

No i nie bez znaczenia jest to, że komp na chłodzeniu wodnym może całkiem fajnie wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszamy do chłodzenia wodnego, to była tylko sugestia, że przy takim zestawie nie jest to zły pomysł (ja uważam, że całkiem niezły).

Moim zdaniem kupowanie części tego zestawu, który zaproponował michi93 jeśli się nie myśli o ekstremalnym OC mija się z celem, faktem jest, że w przypadku chłodzenia powietrznego dosyć sporo można zdziałać, ale żal nie wykorzystać w pełni potencjału takiego zestawu.

No i nie bez znaczenia jest to, że komp na chłodzeniu wodnym może całkiem fajnie wyglądać.

Tylko pytanie czy przyszły właściciel tego zestawu ma odpowiednia wiedzę (umiejętności?) do wykorzystania w pełni potencjału tego komputera( w kwestii oc na wodzie oczywiście). Bo o ile samo podkręcenie nie jest trudne, to wyciąganie "ostatnich potów" z procesora( ogólnie z komputera) to już trochę wyższa szkoła jazdy( w sensie ile "fabryka dała" :laugh: ).

A co do wyglądu - to tez zależy od podzespołów jakie użyjemy do poskładania takiego "wc". Widziałem już na różnych forach zestawy w których za chłodnice robił mały kaloryfer :biggrin:. Może i to było wydajne i efektywne w kwestii chłodzenia, ale wizualnie to raczej nie bardzo, przynajmniej według mojego gustu :biggrin: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się boi wodowania albo z innych względów tego nie chce robić to niech zostanie przy powietrzu i tak kompa ładnie podgoni po jest to zestaw pod kątem oc jak by nie patrzeć więc problemów z tym nie będzie.tylko zamiast tego gtx jakiegoś radka 5870x2 a jak będzie kasa to i nawet x4 tylko z tym ,że chyba pod taki kombajn jeszcze jeden zasilacz by się mu przydał.

jeszcze jedna moja propozycja na mobo http://bachcomp.pl/2445,produkt,Biostar-TPower-X58-5x.html wszystkie 3 które proponowałem (razem z tą) są świetne do OC ,a co d ochłodzenie jeszcze to myślę ,że autor będzie wolał powietrze jak na początku bał się OC a co dopiero wodowanie kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już troszkę poszaleć to tylko z Biostarkiem :) Jedna z lepszych konstrukcji pod ten socket do o/c wręcz poezja. LC oprócz przydatności podczas o/c i kultury pracy zapewnia również ciekawe doznania wizualne. Co jak co ale w klimatycznej scenerii coś takiego:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...2620&page=3

robi naprawdę przyzwoite wrażenie, tym bardziej jak się dysponuję odpowiednią gotówką na manewry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na miejscu golca bym jednak nie wodował zestawu sam jeśli tego nigdy wcześniej nie robił bo jednak 10k to kupa forsy.co do mobo to bierz biostara-zapewni Ci najwyższe osiągi nawet na AC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...