Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GolecWTF

Nowy komputer za ok. 7500 zł(bez monitora)

Polecane posty

Problem w tym, że za taką cenę zupełnie nie opłaca się składać kompa za taką kupę kasy. W porównaniu ze sprzętem za 3000tys. zł uzyskasz różnicę kilku(nastu) klatek na sekundę, ale uwierz, że i tak nie odczujesz jakiejś wielkiej różnicy. Dzisiejsze gry nie będą w stanie wykorzystać mocy tego zestawu (a patrząc na Twojego posta nie wydaje mi się, żebyś chciał tworzyć grafikę itd.). Że niby zestaw przyszłościowy? Tak się tylko mówi. IMO lepiej teraz wydać te 3tys. i za 2-3 lata zrobić upgrade/wymianę kompa niż teraz wydawać na kompa całą fortunę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego szuka. Jeżeli priorytet będzie stosunek cena/wydajność no to wiadomo wodze fantazji trzeba sobie odłożyć na inny raz. Natomiast jeżeli szuka kompa z np porządnym LC i tego typu bajerami no to raz się żyję i trzeba korzystać z życia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa za 2400 kupiony w lipcu tego roku (phenom 2 720 be, evga gtx 260, 4gb ram ocz ddr2). I nie ma gry która by mi cięła na najwyższych ( tak, mowa tu również o gta 4, bez problemu chodzi) [ofc AA off]. Moim zdaniem wydaj teraz te 3-3.5k na zestaw z i7 i radkiem 4890, starczy ci to na pare lat. I tak wszystko ci pojdzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PC, to jest trochę jak z samochodem. Jest dwóch gości, obydwóm trzeba tylko dojechać dojechać do sklepu który znajduje się powiedzmy 0,5 km od ich zamieszkania. Jeden kupuje poloneza bo mu nic lepszego nie potrzeba, drugi kupuje VV Passata, bo chce mieć coś lepszego, troche dziwne porównanie mi wyszło ale jakoś :P.

Tak jak inni radzę ci czekać miesiąc, na premierę Radeon'ów HD 50xx i Geforc'ów GTX 3xx. A skoro masz 7,5 tys. to na pewno coś lepszego ci zaproponujemy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś takiego:

Procesor : Intel Core i7 920 - 1025 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock X58 Extreme - 569 zł

RAM : Kingston 3x2GB 1333MHZ - 369 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 699 zł

Zasilacz: Antec TruePower New 750W - 569 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Antec Three Hundred - 260 zł

Monitor : LG W2361V-PF TN - 830 zł

RAZEM : 4806 zł (esc.pl)

Resztę kasy wydasz za rok - zmienisz kartę graficzną (DX11) i procesor (i9?). Podkręcenie procesora wskazane.

Ewentualnie, jak koledzy poradzili - chłodzenie wodne (jeśli zależy Ci na ciszy i możliwościach podkręcania), ale to już nie moja działka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k, do tego oczywiście jakieś głośniki 5.1 lub 7.1 dorzucić :thumbsup:

GolecWTF, chłodzenie wodne to dobry pomysł przy takiej konfiguracji. Przynajmniej nie będzie Ci chodził jak traktor.

No i oczywiście kilkaset zł na system sobie zostaw. Tutaj to chyba najlepiej od razu 7-kę kupić :ermm:

A jak coś zostanie to zainwestuj markowe, bezprzewodowe peryferia(klawiatura, mysz, pad/dżojstik). W końcu po co się plątać z kablami :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw który podał Gi3r3k będzie bardzo dobry , ale jeśli będzie chciał posadzić inny procesor to niestety jeszcze mobo do wymiany będzie , bo inny socket będzie więc jak chcesz mieć potwora to czekaj na Core i3/i5 i wsadzisz sobie 2x5850 ;] Wszystko schłodzisz wodą , kupisz monitor 30' i może pozbędziesz się całej sumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam taki maly problem... nie znam sie na OC :/

Dzieki wogole za pomoc...Moglbys Bronex troche bardziej po ludzku napisac ;P bo ja sie za dobrze nie znam i z twojej wypowiedzi rozumiem tylko polowe ;p

Bronex .. jak juz wejda te nowosci... to moglbys mi podac twoja propozycje/konfiguracje? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...