Skocz do zawartości
diablo998

TrackMania (seria)

Polecane posty

@LittleBigBoro: Nie wiem czy wiesz ale TrackMania została stworzona do rozgrywania wyścigów przez bardzo dużą liczbę graczy. Jest kilkanaście serwerów na których może grać ponad 100 osób w tym samym czasie (dotychczasowy rekord świata, ustanowiony przez TrackManię wynosi obecnie 250 osób startujących jednocześnie do wyścigu) więc gdzie tu miejsce na 1on1? A zresztą co to za wyścigi by były gdybyś trafił na kogoś z kim nie masz najmniejszych szans i przegrywał wszystko? Trzeba pamiętać o jednym że gra ta jest potwornie wymagająca, stadion (jedyne dostępne środowisko w TM nations forever) ma bardzo prostą mechanikę i model jazdy ale aby osiągnąć perfekcję trzeba naprawdę dużo czasu mu poświęcić, o wrodzonych predyspozycjach takich jak refleks nawet nie wspominając. Jeśli ktoś chce umówić się na jakiś turniej to odsyłam na maniazones i tmpl - google pomoże. Wątpię oczywiście aby ktoś chciał się ścigać 1 na 1 - zapomnijcie o tym, turnieje robi się dla kilkudziesięciu osób, nie dla dwóch grających.

Dla zainteresowanych jak jeżdżą pro gracze odsyłam do youtube i przejazd 4 tras w wykonaniu gracza o nicku KarjeN - tegoroczny mistrz świata WCG

I linkacze do wszystkich 4 tras:

ESL-Ch!llOut

TNA - KarjeN - A

ESL - Espirito Santo

TNA`F0rg3ry

Teraz każdy ma okazję się sprawdzić jak wiele mu brakuje do najlepszych :tongue:

O samej TrackManii rozpisze się później bo gra zasługuje na więcej niż dwa zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie grałem tylko w "TM: Nations" ale gra mi się spodobała.

Właśnie dzięki temu, że istnieje bardzo dużo dodatków do niej i jest grywalna.

Ogólnie mówiąc gra warta zaineresowania się nią.

Edytowano przez PaKe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od kilku dni w darmową wersję i ku mojemu zdziwieniu gra prezentuje się solidnie. Graficznie nie powala ale do brzydoty tej gry mianować nie można, ludzi od groma a szczególnie Polaków i co najważniejsze grywalność na przyzwoitym poziomie. Narazie tylko wkurzają mnie niektóre trasy które chyba ktoś robił jakby był po solidnej imprezie. Mam 1 pytanie do doświadczonych graczy. W grze nie ma jako takiej opcji tuningu, ale w przerwach między wyścigami pojawiają się komunikaty że ulepszanie auta jest możliwe. Więc czy w tej darmowej wersji jest opcja tuningu własnych carsów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LittleBigBoro

Ta gra jest wśród gier ESL i są ligi 1v1.

Jeśli chodzi o tuning..to na pewno nie ( według mnie).

Jeśli chodzi o TMUF- więcej środowisk,też turnieje, więcej trybów ( dodano akrobacje ala Tony Hawk)

Polecam.

Do tego warto wchodzić na www.tmpl.info, są tam informacje ze świata gry.

Wkrótce reprezentacja Polski gra w 1/4 finału z Czechami itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze nie ma jako takiej opcji tuningu, ale w przerwach między wyścigami pojawiają się komunikaty że ulepszanie auta jest możliwe. Więc czy w tej darmowej wersji jest opcja tuningu własnych carsów?

Nie ma czegoś takiego jak tuning samochodów w trackmanii! Jeśli jeździsz standardowym samochodem dla danego środowiska i zauważysz kogoś z innym pojazdem to gwarantuje że samochód ten niczym nie różni się od tego standardowego. Własny samochód nie będzie szybszy, mniejszy, zwinniejszy itp wszystkie są takie same nawet jeśli zamiast formuły na stadium będę jeździć 20 razy większą ciężarówką to będzie się ona zachowywać tak samo jak ta domyślna formuła. W gruncie rzeczy nawet sam model 3D będzie taki sam czyli mając mniejszy model wcale nie przejadę tam gdzie formułka się nie mieści, tak samo mając większy model będę przejeżdżał dokładnie tak samo jakbym jechał tą formuła a nie utykał np pod checkpointami.

Tuning to tylko optyczny a więc własny model 3D lub własne malowania samochodu, neony itp zmiany graficzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, którzy chcą bezproblemowo pobrać darmową Trackmanie Nations Forever z bardzo szybkich serwerów, uświadomię, że jest dostępna na Steam.

A co do samej gry, no dla mnie jest ona fenomenem. W zasadzie prosty pomysł, mistrzowskie wykonanie. Bardzo ładna grafika (pograjcie na full detalach, na dużym monitorze, do dziś potrafi zachwycać), niesamowicie wciąga i tak jak to ktoś podkreślił - grę można uruchomić na 15 minut, żeby chwilkę się rozerwać, ale można grać i godzinami. Tryb single oferuje kilkadziesiąt tras, do tego świetny multi, w którego gra masa ludzi z całego świata. Polecam, bo to jedna z lepszych i najbardziej popularnych samochodówek. Do tego za darmo?! Wstyd nie zagrać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować Trackmanie United Forever? Dużo różni się od darmowej wersji?

W płatnej wersji masz do wyboru 7 środowisk (różne samochody, trasy, nawierzchnie).

W bezpłatnej masz tylko 1 środowisko - stadion.

Jeśli bardzo spodoba Ci się darmowa wersja to możesz kupić tą płatną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Dedimania?

Dedimania jest to system który przechowuje 30 najlepszych wyników online na danej trasie. Pokrótce można to scharakteryzować następująco:

- wchodzimy na serwer x i gramy na trasie np 1, widzimy jaki jest Local Record czyli rekordy serwera na tejże trasie ale widzimy również Dedimania record czyli najlepsze czas uzyskane na tejże trasie z pośród wszystkich serwerów na których dana trasa była grana.

Jeśli trasa na której gramy występuje tylko na tym serwerze na którym jesteśmy to naturalnym będzie że dedimania będzie się w 100% pokrywać z rekordami serwera ale jeśli ta sama trasa występuje na 100 serwerach to rekordy dedimania będą stanowić 30 najlepszych uzyskanych czasów z pośród wszystkich 100 serwerów. Niewątpliwą wadą dedimanii jest to ze potrafi się "rozkraczyć" na kilka minut/godzin (zapewne odbywają się wtedy prace na serwerach) i nie zapisywać nowych rekordów ale jest to na tyle rzadkie że nie przeszkadza.

Co do pytania czy warto kupić TMUF to odpowiedź prosta nie będzie. W TMUF dostajemy 7 środowisk gry:

- stadium - jedyny występujący w darmowej Nations Forever

- snow

- desert

- island

- caost

- rally

- bay

Na dwóch z pośród tych 7 środowisk należałoby grać na padzie. Mowa tu o Island (strasznie trudno jest na klawiaturze jechać bez poślizgów a o to tu chodzi) i o Rally (bardzo techniczna jazda - sporo różnice pomiędzy klawiaturą a padem) do reszty klawiatura w zupełności wystarcza.

Codo tego jak wyglądają poszczególne środowiska odsyłam na youtube, wystarczy wpisywać "trackmania ***" i zamiast gwiazdek nazwę środowiska by zobaczyć jak wygląda. Na każdym środowisku model jazdy jest zgoła odmienny i trzeba się do niego przyzwyczaić;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już wiem co to Dedimania. Jednak spotkałem się raz z taką sytuacją, że Local Records były lepsze od rekordów Dedimanii. Jak to możliwe? Myślisz że to sprawka tej "rozkraczającej" się wady Dedimanii?

I jeszcze jedno. Przy zaladowaniu się nowej mapy jest jeszcze napisane w czacie rekord TMX, który jest jeszcze lepszy od Dedi i Local. Co to jest to TMX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mógł to być błąd samej dedimanii bo czasem zdarza się że wyświetlane są wyniki z innej trasy niż aktualnie grana. Niestety błędów nie da się uniknąć.

TMX to nic innego jak specjalna strona do zamieszczania swoich własnych tras zbudowanych w edytorze i dzielenia sie nimi z innymi. Link do tej strony to:

dla wersji gry nations forever - TMX Forever

a dla wersji united forever - TMX United

Rekordy tmx nie zawsze są lepsze od rekordów uzyskiwanych online. Aby ustanowić rekord na TMX' należy pobrać daną trasę, uruchomić tryb dla jednego gracza i w tym trybie uzyskać jak najlepszy wynik na tejże trasie. Następnie zapisujemy powtórkę, wchodzimy na tmx i na stronie trasy znajdujemy Offline World Record klikamy Submit Personal Best wybieramy powtórkę i gotowe - od tej pory nasz czas będzie wyświetlany jako rekord TMX oczywiście pod warunkiem że nie zostanie pobity;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile kupiliście Trackmanie UF bo ja trafiłem chyba na okazje ponieważ mam wersje z okularami 3D, Poradnikem edytowania, Zwykłym poradnikiem , instrukcją i 500 miedziakami na start ( Ale to chyba było bo mam konto na Nations Forever) . To wszystko miałem za 39,99 :icon_biggrin: w Auchanie w Rrzeszowie( nadal tam są tyko już po 69,99 :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...