Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

curuntir

Nickelback

Polecane posty

Zawsze uważałem Staind za taką lepszą alternatywę dla Nickelback. Nieco podobny, ale fajniejszy wokal, znacznie cięższe brzmienie na starych płytach i tylko nie mogę zdecydować się, u kogo liryki są bardziej do bani :D. Nickelback jest zresztą zbyt popowe w złym stylu i nie ma "Mudshovel"!

Ale podobała mi się solówka w jednym z utworów Nickelback, z bodajże 2003.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zespół, co prawda teraz już grają pod radio, ale kiedyś całkiem dobre kawałki z fajnymi gitarami grali. Mimo zmainstreamowania się nadal robią bardzo dobre teledyski i świetne teksty, które SZCZERZE wielu z ludzi na pewno się tyczą i mogą wspomóc, np. Lullaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickelback gra bardzo dobrą muzykę

Udowodnij, bo na świecie uchodzi za najgorszy zespół rockowy w historii i naprawdę wulgarny (i nie chodzi tutaj o przekleństwa).

ma na koncie 7 albumów studyjnych

A wokalistą jest Chad Kroeger.

@tervaskanto - przecież ten zespół od dawna jest mainstreamowy, gdzieś od 2001, a może i od 2000, ale bycie mainstreamowym niczego nie zmienia. Przecież jak się wejdzie na to forum, to z 90% wykonawców tutaj to czysty mainstream, większość użytkowników nieustannie powtarza te same nazwy, które każdy dobrze zna :D.

A jak się pisze i śpiewa o oczywistościach, to naturalne, że wielu ludzi się z nimi będzie identyfikowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Nickelback już parę lat a jeszcze nie spotkałem się z opinią, że to najgorszy rockowy zespół świata (naprawdę :) ). Daleko mu to takiego tytułu bo mimo iż grają muzykę przesiąkniętą banałami to wpada w ucho. Dla znawców tematu zapewne zespół ten nie jest jakimś wielkim autorytetem w dziedzinie rocka, ale jak dla mnie, niedzielnego słuchacza tego gatunku, grają naprawdę fajnie. Wszystkie płyty (no może oprócz głupiego i słabego Dark Horse) często goszczą w moim odtwarzaczu.

A tak z czystej ciekawości. Dlaczego Nickelback ma przypiętą łatkę słabego zespołu? Nie znam się i dlatego jestem bardzo ciekaw opinii na ten temat. Revanchist mógłbyś napisać coś więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą po nich szczególnie Rolling Stone i Allmusic, między innymi za wokal, zupełny brak oryginalności, powtarzalność i nędzne teksty, na dodatek za dużo w nich "seksu, narkotyków i chlania".

Ale trzeba Kroegerowi i s-ce przyznać - wiedzą, czego ogół chce słuchać i o czym chce słuchać i dokładnie to dostarcza.

Jak już pisałem wcześniej, nie lubię tego zespołu, uważam za nudny, nijaki i zupełnie nieciekawy, a zwłaszcza przy takiej alternatywie jak Staind, który też jakiś super wybitny nie jest, ale też nie będę chodził i udowadniał, że zespół jest do bani i nawracał na jedynie słuszne kapele. Chociaż jeśli ktoś uważa, że "Nickelback to najlepsiejszy zespół na świecie", to ewidentnie życia nie zna :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Nickelback już parę lat a jeszcze nie spotkałem się z opinią, że to najgorszy rockowy zespół świata (naprawdę smile_prosty.gif ).

Ostatnio coraz więcej ludzi po nim jedzie.

Poza tym, to wcale nie jest zespół rockowy. Tak się przyjęło, bo są właśnie mainstreamowi, lecą w radiu i jak ogół słyszy piosenki z gitarą elektryczną przy ujadaniu Lady Sraki czy Michaela Jacksona, to od razu musi być to "mocny rock".

Ten rock to oni może grali 10 lat temu. Tzn rock... nie rock. Mieszankę jakichś lekkich pierdół z grungem. Teraz nie wiem właściwie jak to nazwać jak nie popem. Na najnowszej płycie mają co prawda na przykład "This means war", "ciężką" piosenkę, któa swoją droga jest po prostu tragiczna.

Zespół nagrał kilka fajnych kawałków i nic więcej. Typowe amerykańskie ciągnięcie byle czego na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickelback gra bardzo dobrą muzykę

Udowodnij, bo na świecie uchodzi za najgorszy zespół rockowy w historii i naprawdę wulgarny (i nie chodzi tutaj o przekleństwa).

Nie mam tutaj niczego do udowadniania. Dla mnie i jak dla wielu, Nickelback jest zespołem grającym dobrą muzykę i to, że istnieją przeróżne opinie o nim, trudno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój ulubiony zespół, i jestem ich wielkim fanem. Wszystkie ich albumy były świetne ale uważam, że All the Right Reasons był genialny do tego motyw przewodni z podróżującym autem coś pięknego. Dark Horse i Here and Now też są świetne ale wolę ich starsze albumy, chociaż ich najnowszy krążek jest mocny wink_prosty.gif Przy okazji mam pytanie do forumowiczów, ktoś z was wybiera się na ich koncert do Niemiec? Ja bym się chętnie wybrał, ale poczekam aż zagrają w Polsce o ile kiedyś do tego dojdzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych rockowych.

Chyba pop rockowych...

Sorry, ale ten zespół w niczym nie jest rewelacyjny, znajdziesz pewnie setki lepszych alternatyw grających w podobnych klimatach (przykład pierwszy z brzegu - Staind). Jedyną jego zaletą, a i tylko dla marketingowych słupków, jest geniusz Chada Kroegera w dostarczaniu dokładnie tego, czego ich słuchacze oczekują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickelback słucham już od dobrych kilku lat, a ich plakat na ścianie w pokoju do czegoś zobowiązuje jezyk2.GIF Mają świetne piosenki, rozwijają się. Chad ma genialny i wyjątkowy głos, utwory wpadają w ucho. Ich album z 2007 All the Right Reasons według mnie był najlepszy, chociaż ich najnowszy Here and Now jest naprawdę niezły wink_prosty.gif Żałuje tylko, że nie udało mi się wybrać we wrześniu do Niemiec na ich koncert. Znajomy zrezygnował a samemu nie chciałem jechać , ale może kiedyś zagrają w Polsce to pojadę ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...