Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

World War Z

Jestem legendą

Trudno mi znać twoją definicję "nowszych filmów", ale mimo wszystko polecę ci jeszcze "28 dni później" oraz "28 tygodni później"

Jeśli jakimś cudem (w co nie wierzę) nie miałeś nigdy do czynienia z serią Resident Evil to polecam pierwsze trzy części. Potem jest już tylko równia pochyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon

Trudno mi podać tytuły gdyż Pandroum i W stronę słońca to dwa różne gatunki jeden to thriller z domieszką horroru i sf a drugi kino katastroficzne.

Event Horizon (1997)

Pitch Black (2000)

Moon (2009)

Solaris (1972)

Zakazana planeta(1956)

Po drugiej stronie słońca (1969)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tytułów nie pamiętam - zazwyczaj to kolega (filmy to jego poważne uzależnienie, a przynajmniej tak mi się wydaje) ogląda horrory, a że zawsze miło spędza się czas w takim gronie (i inni znajomi też wypełzają), to on jest w nich obeznany. Zazwyczaj są to jump-scenes, a wolałbym spróbować czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crottor:

Kobieta w czerni

Lśnienie

Dziecko Rosemary

Szepty

Amityville

Carrie (oryginał)

Sierociniec

[REC]

Mgła

Egzorcyzmy Emily Rose

1408

Dom woskowych ciał

Obecność

Nie wiem co to jump-scenes, ale liczę że wiele z wyżej wymienionych filmów się do nich nie zalicza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon

Aha czyli słuszny obrałem kierunek.

Specjalnie podałem datę przy filmie Solaris (1972) gdyż wersja amerykańska z georgem clooneyem jest płaska jak deska, jeśli widziałeś wersję made in ZSRR i się nie spodobała o.k. rozumiem.

Kula (1998) O ile nie znasz książkę autorstwa michaela crichtona na motywach której powstał film jest szansa że obraz utrafi w Twoje gusta ale możesz się też rozczarować.

Cargo (2009)

Dante 01 (2008)

Czarna dziura (1979) Zwracam uwagę na datę

Eden Log(2007) film może się nie spodobać

Mroczne miasto(1998) też się może nie spodobać

Przykro mi że tak mało filmów z poprzedniej listy się spodobało, jeśli mam podać więcej tytułów proszę doprecyzuj jakie elementy mają być w filmie dominujące i na co zwrócić szczególną uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon ja bym równiez poelcil pierwszą cześc żołnierzy Kosmosu z 1997r. jest to film Paula Verhevena efekty może nie powlają jak mnie kiedyś ( nie te lata) ale ma wieksze przesłanie tylko trzeba je wylowic. Nie polecam natomiast nowej wersji pamięci absolutnej. Z tytułów wymienioch prze innych szczerze polecam Even horizont i Cargo klimaty kosmosu i staktów kosmicznych z tych filmów są swietne i bardzo pasuja do Pandorum i Sunschine o ktore pytales.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav

Jump-scenes to momenty, które niektórzy uważają za kwintesencję horroru. Typu: jedna osoba, ciemny korytarz. Postać idzie przez około dziesięć metrów - bum! Wpada na niego jakiś sobie stworek. To właśnie jump-scenes, a samo stwierdzenie jest najczęściej używane przy opisywaniu gier-horrorów, w tym Outlast. Większość oglądałem, ale Emily Rose - nie przegapię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnimi czasy przypomial mi sie film ktory ogladalem bedac troche wiekszym brzdacem :)

No ale juz na serio: film byl z lat 90-tych raczej drugiej polowy. Byl o rodzinie ktora byla na innej planecie ojciec zalozyl rodzince obrecze na rece na ktorych wyswietlaly sie diody symbolizujace sily witalne innych czlonkow rodzinki. Pamietam ze dzieci uciekaly z jakiegos miejsca walki a ojciec i matka zostali aby walczyc z najezdzcami ( jednym byl chyba brat ojca rodziny- ale tego nie jestem pewien moze kuzyn) i pamietam ze dzieci podczas ucieczki zobaczyly ze diody rodzicow gasna ale rodzice chyba przezyli - tak mi opowiadal brat cioteczny tylko to bylo ze 20 lat temu wiec moge sie mylic. Raczej nie kojarze zadnego konkretnego aktora z tego filmu. Nie obejrzalem go do konca wiec opisywana scena byla raczej na poczatku filmu.

Czy ktos kojarzy ten tytul?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antros 22; niestety nie. Przypomialeo mi sie ze postacie mialy charakterystyczne kostiumy w stylu "Ziemi 2" ( taki stary serial lecial na polsacie dawnoo temu) Film mogl byc z kazdego uniwersum bylem mlody i ledwo co rozpoczynalem przygode z filmami wiec nie kojarzylbym zadnego uniwersum . Pamietm ze ogladalem to na vhs na tej samej kasecie byl Predator 2 wiec mozliwe ze z tego okresu pochodzi film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...