Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Obejrzyj ten klip, może to jest to, czego szukasz:

. Są tam nadciągające helikoptery, jednak jest ich więcej niż 4 (ale są też dwa sekundowe ujęcia ukazujące tylko 4 maszyny). Jeśli natomiast chodzi Ci o scenę ze zdjęcia, jakie podał antros, to wydaje mi się, że to tylko plakat do filmu i nie ma takiej sceny (jednak mogę się mylić). Żeby być pewnym, musiałbyś po prostu ponownie obejrzeć film wink_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję 2-ch filmów:

Film 1: Dziennikarz odkrywa prawdziwe JA pewnego biznesmena, który tak naprawdę jest seryjnym mordercą i tenże dziennikarz z nim jeździ i dokumentuje co on robi etc. a na końcu filmu ten dziennikarz, czy reporter chce zabić go na cmentarzu pistoletem, ale ten morderca mu go uszkodził tak że nie strzelił, a potem morderca zabił go szpadlem i zakopał i nikt się o tym nie dowiedział.

Film 2: Z tego filmu zapamiętałem tyle: Człowiek który nazywał się Rene nazwisko miał na B tyle ze tego nie zapamiętałem, on zaginął i potem znaleźli go jako bezdomnego, który stracił pamięć. Potem jego córce kazali nie mówić mu że jest jej ojcem, żeby traktowała go jak obcego i bodajże zmienili mu imię i nazwisko.

Nr 1 to Mr Brooks http://www.filmweb.pl/Mr.Brooks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę ze steampunku.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów - ekranizacja komiksu o tym tytule, nastawiona na akcję i odbiegająca od treści komiksu jeśli chodzi o fabułę i postacie (np. dodanie Toma Sawyera) ale mimo wszystko to dobry film w kategorii "rozrywka", a elementy steampunku widoczne co rusz, na czele z Nautilusem no i czas akcji to wiek XIX

Prestiż - nie chcę zdradzać zbytnio fabuły, ale wiek XIX plus eksperymenty niejakiego Nikoli Tesli gwarantują zaliczenie tego filmu do kategorii 'steampunk' (jeśli taka w ogóle miałaby istnieć w filmach)

Tajemnicze Geograficzne Eksploracje Jespera Morello - krótkometrażówka, za to wypełniona klimatami steampunku po brzegi

Vidocq - niemłody już Gerard Depardieu jako tytułowy inspektor prowadzący śledztwo w sprawie tajemniczego seryjnego zabójcy ukrywającego się pod maską. Średnie (bo właściwie cały film idziemy od punktu A do punktu B, potem C i tak dalej) ale klimat fantasy i XVIII/XIX wiecznych miejskich uliczek zachowany, plus sedno głównej fabuły, którego zdradzać nie będę

Dziki Dziki Zachód - czyli steampunk na Dzikim Zachodzie i to w wersji dosłownej, ponieważ wielki mechaniczny pająk-siedziba głównego bohatera takie ma źródło zasilania. Fabuła przeciętna, ale jako film rozrywkowy ujdzie w tłoku, wiek oczywiście XIX a i wynalazki jednego z głównych bohaterów sprawiają, że ten film zdecydowanie pasuje do tej kategorii.

Wehikuł czasu - na podstawie powieści H. Wellsa, i zdecydowanie wybierać wersję z 1960

Atlantyda i Atlantyda 2 - dwie animacje ze studia Disneya, oglądałem część 1 i mogę śmiało polecić, filmowa łódź podwodna posiada dany przeze mnie atest steampunkowatości

a jak już przy łodziach podwodnych jesteśmy, to oczywiście 20.000 mil podmorskiej żeglugi czyli kolejny występ Nautilusa, oczywiście, bierzemy tą starszą wersję z 1954, a jeśli nie jesteś przekonany to niech przekonają Oscary

Powrót do przyszłości 3 - warto obejrzeć wcześniejsze części bo związane są fabularnie, a w cz.3 dostajemy... a, nie będę zdradzał. W każdym razie, ciekawe zastosowanie lokomotywy parowej

I to tyle, mógłbym podać jeszcze takie, których nie widziałem jak Imaginarium doktora Parnassusa czy Złoty Kompas lub takie, które luźno są związane z tą kategorią jak obie części Sherlocka by Guy Ritchie, ale chyba na razie wystarczy.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję pewnego filmu, który opowiadał o grupce ludzi zamkniętej w windzie. Z tego co pamiętam ginęli oni w niewyjaśnionych okolicznościach.

Drugi film był chyba slasherem, gdzie końcowa scena działa się w lesie. Kobieta uciekała przed napastnikiem.

Wie ktoś co to za filmy? Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało pamiętam ale zawsze:

- Horror w który pod koniec filmu wkładają (żona chyba) facetowi rurkę z długopisu do krtani żeby udało mu się oddychać. Chyba nei udało się go odratować, a na samym końcu był moment, w którym bohaterowie jechali samochodem i wjechali do tunelu gdzie zgasło światło...

Inny film:

- jakaś komedia romantyczna chyba: mężczyzna i kobieta spotykają się po latach i pobierają się. Razem mają chyba ze 10 jak nie więcej dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witojcie braci forumowa.

Poszukuję filmów w klimatach zombiastyczno- postapokaliptycznych. Oglądałem np. The Book of Eli, wszystkie Resident Evile (no te takie duże, animowanych nie oglądałem), Zombieland, Jestem Legendą i pewnie jeszcze kilka, których sobie nie przypominam. Polecicie cuś?

PS Aha, i mógłby mi ktoś jeszcze napisać czy to jest część pierwsza czy druga, a chodzi mi o 28 dni później. Bo ponoć jest jeszcze inna część tego filmu. Tylko nie wiem jak się nazywa.

Edytowano przez fergiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fergiX

Jeśli szukasz coś w miarę realistycznego to polecam The Walking Dead. To serial ale raczej nigdzie nie zobaczysz lepszych zombi ;)

Z filmów polecam Noc żywych trupów z 1968 roku, film stary ale całkiem ogarnięty, sporo elementów survivalowych, barykadowanie domu, próby zdobycia jakiś potrzebnych rzeczy itp..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fergiX

Jeśli spodobało ci się luźne podejście do tematu w Zombieland, to mogę polecić Shaun of the Dead; Zombiekalipsa w wydaniu brytyjskim, z Simonem Peggiem i Nickiem Frostem(znanymi m.in. z Hot Fuzz).

EDIT

Nie przypominam sobie więcej filmów postapo z zombiakami. Jeśli chodzi o samo postapo, to niestety mało jest dobrych filmów w tych klimatach. Póki co na myśl przychodzi Mad Max(klasyk) i Children of Men(choć tu właściwie mamy klimaty przed, a nie postapokaliptyczne). O, i Droga, ale tego filmu jeszcze nie oglądałem.

Edytowano przez Ganjalf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...