Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

@luq92

Polecam ci Szczęściarz na podstawie powieści Nicholasa Spark'sa pod tym samym tytułem, naprawdę świetny film idealny na wieczór z dziewczyną. Napewno spodoba się gwarantuje wink_prosty.gif Możesz kojarzyć takie film jak List w Butelce, Ostatnia Piosenka, Dear John czy Pamiętnik. Właśnie one był zrobione na podstawie książek tego pana, a Szczęściarz jest kolejną powieścią która została z ekranizowana. Jako ciekawostkę dodam, że w Lutym na walentynki w stanach. Będzie premiera kolejnego filmu Safe Haven, w Polsce książka nazywa się Bezpieczna Przystań wink_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szukam filmu którego nawet nie widziałem ale słyszałem z opowieści. Pamiętam tyle że nazwa byłą podobna do nazwy Avengers bo na początku myślałem że to to. Pamiętam że był to normalny w miarę realistyczny film. Była jakaś typiara z jednym uprawiała sex a z drugim sie kochała. I było coś o sadzeniu zioła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Ostatnimi czasy przypomniała mi się komedia romantyczna (chyba), którą chciałem obejrzeć, ale niestety nie pamiętam tytułu icon_frown.gif. Jakiś rok temu była w TV (bodajże na TVP 1, ale nie miąłem wtedy czasu) Wiem tylko, że akcja rozpoczynała się w kawiarni, gdzie spotkało się dwóch kumpli-pisarzy. Byli oni świadkami kłótni zakochanej pary i postanowili dopisać ich dalsze losy (każdy swoją wersje). Mało tych informacji, ale mam nadzieję, że ktoś skojarzy co to za film.

Edytowano przez marnypopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej i na mnie, by szukać podpowiedzi co do polecanych filmów. Mam co oglądać, jeszcze sporo filmów wartych mej uwagi czeka bym poświęcił im czas, ale ciekawi mnie pewien gatunek nie tak popularny jak pozostałe, mianowicie, animacja dla dorosłych. Kryterium oceny jest oczywiście fabuła. Przykładowe, te które już mam za sobą - Renesans, Beowulf, Walc z Baszirem, Przez ciemne zwierciadło, Trio z Belleville, Iluzjonista. Widziałem też sporo tych filmów, które są adresowane przede wszystkim dla dzieci, a dopiero potem dla dorosłych i ich nie szukam (m.in. wszystkie części Shreka, Wall-E, Odlot i wiele innych). Chico i Rita mam już na swojej liście !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rorschach - polecam Ci przede wszystkim produkcje Tomasza Bagińskiego - robi naprawdę dobre animacje (czego mogłeś doświadczyć, jeśli grałeś w Wiedźmina). Najlepsza jest zdecydowanie Katedra, ale obejrzyj także Animowaną Historię Polski, Sztukę Spadania czy Kinematografa. Jedyny haczyk polega na tym, że są to... filmy krótkometrażowe, dlatego na długo Ci nie starczą. Z pełnometrażówek polecam Resident Evil: Degeneracja i Starship Troopers: Inwazja. Jeśli natomiast lubisz anime, to obejrzyj Ruchomy zamek Hauru i Grobowiec świetlików.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav - bądźmy poważni. Shrek to też dla dorosłych, wypelniony aluzjami, ale jednak przede wszystkim dla dzieci, tak jak "Roman Barbarzyńca". Między tymi filmami a takim "Walcem z Baszirem" czy "Przez ciemne zwierciadło" to jest kosmiczna przepaść

@Czytelnik21 - krótkometrażowe widziałem, je nietrudno znaleźć i mam większość za sobą, Bagińskiego, studia Pixar, Burtona (właśnie, zapomniałem dodać, że Burton też jest na mojej liście do obejrzenia pełnometrażowych "Gnijąca panna młoda", "Frankenweenie"), Resident raczej odpada, bo nie znam tych filmów ani tej serii gier i tego 'who is who' ale Starship Troopers zbadam, dzięki. Ruchomy Zamek Hauru to film jaki jest dobry, dobry, a potem przychodzi zakończenie, totalnie spartolone, moim zdaniem

Widziałem też "Warhammer 40000" z Kosmicznymi Marines, ale gdyby ktoś znał inne, podobne, to piszcie śmiało. Anime jednak nie =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschach - pierwszym filmem, który chciałem Ci polecić, był właśnie "Renesans", widzę jednak, że już go widziałeś. Film świetny, lepszy na tej płaszczyźnie jest chyba tylko "Przez ciemne zwierciadło".

Ode mnie dostaniesz "Życie świadome" z 2001 roku, w reżyserii człowieka, który stworzył właśnie "Przez ciemnie zwierciadło". Film na pewno Ci się spodoba, o ile temat snów nie przejadł Ci się po "Incepcji". Spotkałem się co prawda z opinią, że użyta kreska nieco męczy oczy, ale o tym najlepiej przekonać się samemu - ja problemu z tym nie miałem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jeszcze trochę tych filmów dla Ciebie i oto co znalazłem:

- Mary i Max http://www.filmweb.pl/film/Mary+i+Max-2009-479892

- Metropia http://www.filmweb.pl/Metropia

- Persepolis http://www.filmweb.pl/Persepolis

- 9 http://www.filmweb.pl/film/9-2009-240275

Może któryś Cię zainteresuje ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav - bądźmy poważni. Shrek to też dla dorosłych, wypelniony aluzjami, ale jednak przede wszystkim dla dzieci, tak jak "Roman Barbarzyńca". Między tymi filmami a takim "Walcem z Baszirem" czy "Przez ciemne zwierciadło" to jest kosmiczna przepaść

Dlatego napisałem że "słyszałem" Na FW widzę komentarze w stylu że lepiej z młodszymi widzami na ten film się nie wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Ostatnimi czasy przypomniała mi się komedia romantyczna (chyba), którą chciałem obejrzeć, ale niestety nie pamiętam tytułu icon_frown.gif. Jakiś rok temu była w TV (bodajże na TVP 1, ale nie miąłem wtedy czasu) Wiem tylko, że akcja rozpoczynała się w kawiarni, gdzie spotkało się dwóch kumpli-pisarzy. Byli oni świadkami kłótni zakochanej pary i postanowili dopisać ich dalsze losy (każdy swoją wersje). Mało tych informacji, ale mam nadzieję, że ktoś skojarzy co to za film.

Ostatnio miałem troszkę czasu i zdołałem obejrzeć "Melinda i Melinda". Niestety to nie to więc ponawiam pytanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś dobrego horroru, fajnie by było, gdyby był to slasher (tzn. grupka ludzi, plus jakiś potworek itp.). Zwykłe horrory o duchach, i innych paranormalnych rzeczach także mnie interesują. Powinien być stosunkowo nowy, bo wszystkie stare już obejrzałem. Myślę nad V/H/S - oglądał ktoś?

PS. Nie powinien być ZBYT brutalny, lub być pseudohorrorem w którym 3/4 filmu to cycki i sceny seksu. Ważne żeby trzymał w napięciu i od czasu do czasu przestraszył. Grave Encounters jest dobre?

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio chodzi mi po głowie jeden film. Rzecz jasna problem polega na tym, że zapomniałem jak się nazywa, oraz kto tam grał. Więc ( to taki bardziej dla dzieci, nie horror czy coś, oglądałem dość dawno więc może inaczej to odbierałem ) jest jakieś tam rodzeństwo i przyjechali do starego domku, żeby zamieszkać. Tam były jakieś śmieszne potworki, kojarzę też jakieś potworki. Wiem również, że zrobili jakiś tam krąg wokół domu, żeby te potwory nie mogły się dostać. Kojarzy ktoś?icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio chodzi mi po głowie jeden film. Rzecz jasna problem polega na tym, że zapomniałem jak się nazywa, oraz kto tam grał. Więc ( to taki bardziej dla dzieci, nie horror czy coś, oglądałem dość dawno więc może inaczej to odbierałem ) jest jakieś tam rodzeństwo i przyjechali do starego domku, żeby zamieszkać. Tam były jakieś śmieszne potworki, kojarzę też jakieś potworki. Wiem również, że zrobili jakiś tam krąg wokół domu, żeby te potwory nie mogły się dostać. Kojarzy ktoś?icon_biggrin.gif

Jeśli dobrze kojarzę to były chyba Kroniki Spiderwick, przynajmniej tak mi świta po Twoim opisie :) sam go nie oglądałem ale widziałem fragmenty w tv xD

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie był to film, a serial? A dokładnie Gęsia skórka? Oglądałem ten odcinek niedawno, aby przypomnieć sobie ten serial. Pamiętam że w dzieciństwie uwielbiałem go oglądać, a w nocy nie mogłem zasnąć. ;] A to intro...

Edytowano przez c0r
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...