Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Szukam filmu, bodaj gdzieś z lat 2000-2005. 

W filmie mamy amerykanów i rosjan na swoich badawczych okrętach podwodnych. Akcja gdzieś w okolicach polarnych. 
Jest wątek jakiegoś wirusa czy czegoś innego (pasożyta?) zagrażającego ludzkości. Rosyjska łódź wciąga tą amerykańską i na pokładzie tej pierwszej toczy się większość akcji. Goście zaczynają nie ufać sobie nawzajem, zaczynają się zabijać, ot standard dla takiego horrorka. 

W końcu przeżywają tylko rosjanin i amerykanka. Ten pierwszy wysadza reaktor rosyjskiego okrętu, a babka ucieka na małej łodzi podwodnej, ale też ginie, bo kończy jej się tlen zanim odnajduje wyrwę w lodowej pokrywie. 

Film był chyba produkcją telewizyjną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje filmu o tematyce II wojennej, z konkretniejszych informacji pamiętam tylko, że opowiadał o grupie jeńców wojennych, którzy chcieli uciec z obozu. strażnicy niemieccy się dowiedzieli i chcieli z nimi uciec bo zbliżał się koniec wojny ale ostatecznie tylko Niemcy uciekli w przebraniach i z dokumentami a jeńcy zostali w obozie. Postanowili, że będą udawać niemieckich żołnierzy i tak robili. Pamiętam scenę w której oficerowie bili się bo jeden przypadkiem przeklął nie po niemiecku a bardzo musieli uważać aby używać tylko jerzyka niemieckiego. Film był raczej luźno komedio a dramatem. Oglądałem go za czasów technikum albo późnej podstawówki czyli ok 15-20 lat temu i w telewizji. Film był w technikolorze  ale produkcji nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Poszukuje tytułu thrillera, chyba amerykańskiego, lata produkcji mniej więcej 2000-2010. Pewna szalona rodzinka - matka, 2-3 synów i córka napadają na pewne zaprzyjaźnione pary biorące udział w "domówce". Dom, w którym się to dzieje okazuje się być dawnym domem tej rodzinki, są tu gdzieś ukryte pieniądze tych "bandytów". W trakcie trwania tych wydarzeń wychodzą na jaw pewne sekrety dotyczące tych zaprzyjaźnionych par - ktoś kogoś zdradził, ktoś był niewierny, ktoś zataił przed partnerem, że ma tę kasę tych bandytów  itp. Matka tych oprychów jest wyrafinowaną chłodną kobietą, nie brudzi sobie rąk, jeden z jej synów jest brutalny i agresywny, drugi jest bardziej opanowany choć też widać, że w razie potrzeby będzie bezwzględny. Dziewczyna- rzekoma córka tej kobiety - jest spokojna, przygaszona, neutralna. Później okazuje się, że nie jest spokrewniona z tymi bandytami tylko gdy była niemowlęciem, została porwana przez tę kobietę ze szpitala, z resztą wszystkie "dzieci" tej kobiety były porwane, nie jej biologiczne. Ten bardziej opanowany bandyta zabiera jedną z tych kobiet (czy jednego z mężczyzn, nie pamiętam) ze sobą do samochodu, mają jechać  do banku/bankomatu wypłacić kasę. Jedna z kobiet (ofiar, nie bandytów) zostaje postrzelona w głowę, na końcu okazuje się że przeżyła, bandyci porzucili ją za śmietnikiem. Ten bardzo agresywny syn zostaje zabity (uduszony folią) przez tych przyjaciół, przedtem chyba jeszcze go poturbowali konkretnie. Tyle pamiętam. Proszę o pomoc.

///edit

Jeszcze mi się coś przypomniało - na pytanie bandyty "jak sie nazywasz?" jedna z kobietek odpowiedziała "Sohapy" (nie wiem czy tak faktycznie się pisze), wtedy rozbawiony bandzior odpowiedział mniej więcej " Well, You don't look so happy now".

///EDIT 2

ZNALAZŁEM - "Mother's Day"! Więc przepraszam za spam!

http://www.filmweb.pl/film/Powrót+zła-2010-535513

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo

Szukam filmu, oglądałem go dosyć dawno na jedynce, teraz jakoś naszła mnie ochota.. nie oglądałem w całości, pamiętam jedynie urywki:

* Dziewczyna młoda ładna blondi dowiaduje się, że nie jest zwykłym człowiekiem - kojarzy mi się, że przejechał ją pociąg - odrosła jej ręka. Później okazuje się, że ma jakby dwie natury - jedną normalną, a drugą złą - umawia się z chłopakami, a po wszystkim ich zabija ujawniając swoje moce. Coś takiego..

Może ktoś cos :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu filmu, gdzie chyba dzieciak buduje statek kosmiczny z części znalezionych na złomowisku, a wskazówki do jego budowy dostaje w snach. Później leci nim w kosmos i tam zostaje przechwycony przez statek obcych, którzy "wysyłali" te sny. Później ten statek obcych zostaje przechwycony przez jeszcze większy statek obcych, chyba "rodziców" tych obcych co pilotowali ten mniejszy czy jakoś tak. Film do młodych na pewno nie należy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, verkant napisał:

Szukam tytułu filmu, gdzie chyba dzieciak buduje statek kosmiczny z części znalezionych na złomowisku, a wskazówki do jego budowy dostaje w snach. Później leci nim w kosmos i tam zostaje przechwycony przez statek obcych, którzy "wysyłali" te sny. Później ten statek obcych zostaje przechwycony przez jeszcze większy statek obcych, chyba "rodziców" tych obcych co pilotowali ten mniejszy czy jakoś tak. Film do młodych na pewno nie należy :)

Banalnie proste:D ten film to

http://www.filmweb.pl/film/Odkrywcy-1985-5487

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, kiedy w naszych domach królowały magnetowidy, filmy oglądało się na VHS, a DVD nie istniało spotkałem się z reklamówką pewnego filmu animowanego. Kompletnie nie wiem o czym on był, ale wypiszę to co zapamiętałem :D
1) Indyjskie bóstwa i bestie.

2) Książę  (albo ktoś w tym rodzaju) i księżniczka (bo jak książę to i księżniczka musi być :D )

3) Pamiętam scenę w której wyżej wymieniony koleś naciągał cięciwę na łuk, wokoło stał tłum ludzi, wiązało się to chyba z jakimś zadaniem. 

4) Byli też tam chyba jacyś giganci (patrz pkt 1.)

5) Nie wiem czy dobrze zapamiętałem, ale akcja toczyła się wokół wykonania jakichś zadań, rzecz jasna, niemożliwych do wykonania! 


Wspomnienie tego filmu prześladuje mnie od wczesnego dzieciństwa. Błagam pomóżcie mi znaleźć tytuł, ocalcie moje życie i pomóżcie stać się kompletnym! :D

@EDIT - Już znalazłem :) To Ramajana.

Edytowano przez Nekro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam filmu utrzymany w uniwersum krasnoludów, orków, elfów z gatunku fantasy, coś na wzór Hobbita, Władcy Pierścieni lub Warcrafta. Ktoś zna jakieś ciekawe filmy?
Szukałem na filmwebie, przeklikuje strona po stronie i nie znalazłem nic ciekawego.

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piotrekk100 napisał:

Hej, szukam filmu utrzymany w uniwersum krasnoludów, orków, elfów z gatunku fantasy, coś na wzór Hobbita, Władcy Pierścieni lub Warcrafta. Ktoś zna jakieś ciekawe filmy?
Szukałem na filmwebie, przeklikuje strona po stronie i nie znalazłem nic ciekawego.

 

pozdrawiam

Filmy może niezbyt wysoko oceniane ale są w tematyce Twoich poszukiwań:

Mythica: W poszukiwaniu bohaterów (2014)   http://www.imdb.com/title/tt3405714/?ref_=kw_li_tt

Lochy i smoki (2000)  http://www.imdb.com/title/tt0190374/?ref_=kw_li_tt

Mythica: The Darkspore (2015)  http://www.imdb.com/title/tt3478232/?ref_=kw_li_tt

Saga: Przekleństwo Cienia (2013)  http://www.imdb.com/title/tt2250234/?ref_=kw_li_tt

Dragon Hunter (2009)  http://www.imdb.com/title/tt1290472/?ref_=kw_li_tt

Orcs! (2011)  http://www.imdb.com/title/tt1524134/?ref_=kw_li_tt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu o matce i córce co to najsamprzód jadą sobie samochodem, a potem ten samochód się psuje i się obie zatrzymują w hotelu na noc. Tam matka spotyka znajomego żołnierza, który walczył pod Stalingradem i który jej pomógł, gdy była umierająca. Film jest rosyjski i czarno-biały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

Potrzebuję pomocy!

 

FILM - stosunkowo świeży, max 5 letni, chodziło w nim o takie coś:

Ludzie budzą się w pomieszczeniu, gdzie pewne urządzenie wybiera kto ma umrzeć a kto przeżyć, jednak przy pomocy tych ludzi, oni musza wskazać urządzeniu kto ma umrzeć. Takie troche Cube, ale nie to, cały film ma miejsce tylko w 1 pomieszczeniu. 

 

HELP !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

widziałem ten film, ale nie pamiętam tytułu, chętnie bym zobaczył jeszcze raz

oto kilka szczegółów

film niemiecki, gość wraca do rodzinnego miasteczka z Tajlandii, dostaje dom w spadku, w którym  mieszka  jego dziadek, za gościem przyjeżdża jego żona (Tajka)

wnuk umiera, w testamencie zostawia dom żonie, w mieście oburzenie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje filmu oto co z niego pamiętam. Produkcja francuska. Z okolic 2006-2007 ( wtedy go oglądałem ale może być trochę starszy). Fabuła była o kilku więźniach którzy po brutalnym zamordowaniu rodzinki trafili do więzienia skąd uciekli ( pamiętam że szef który uciekł pierwszy miał w zębie agrafkę za pomącą której rozkuł kajdany). Następnie trafili do klasztoru gdzie mieli czekać na szefa, główny mózg ich gangu, którego osobiście nigdy wcześniej nie poznali. W między czasie pojawił się inny wiezień (chyba może był to przypadkowy gościu) i jakaś kobieta. W między czasie coś się działo padały jakieś trupy. Pamiętam , że jeden z więźniów był muzułmaniniem i chciał od księdza koran i jak go dostał był zdziwiony ze ksiądz chrześcijański miał taka książkę( albo na odwrót). Pod koniec okazało się, że cały plan ucieczki to była zemsta dziewczynki której rodziców kiedyś zabili, jako dorosła kobieta pomogła im w ucieczce a potem w klasztorze pozabijała. Powyższe wskazówki mogą zawierać nieścisłości bo minęło już pale lat ale ogólnie pamiętam, że film był dość mroczny i reklamowany jako jeden z brutalniejszych filmów kina francuskiego. Będę wdzięczny za jakkolwiek pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety niewiele pamiętam z tego filmu. Może się uda zgadnąć.

Początek filmu. Młody chłopak/chłopiec był na jakimś chyba przyjęciu. Możliwe, że to były jego urodziny. Wiem, że wpadł na szklane drzwi i przeciął sobie tętnice w okolicy pachwiny. Nikt nie potrafił mu pomóc i zmarł. Tak mi się wydaje. I to wszystko. Może ktoś będzie pamiętał :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...