Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Hejka! Szukam filmów z policjantem jako głównym bohaterem. Dokładnie chodzi mi o gościa w charakterze brudnego gliny, który mimo wszystko nie jest do końca taki zły. Np. przymyka oko na handel kokainą w dzielnicy bo potrzebuje pieniędzy na rehabilitację dziecka.

Biorę wszystko, co macie! Materiał ten ma rozpalić moją inspirację przy pracy nad nowym opowiadaniem smile_prosty.gif

Ps. Chętnie też rzucę okiem na artykuły i historie z życia wzięte, jeżeli tylko jakieś przychodzą wam do głowy :)

Edytowano przez Nekro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nekro

Tajemnice Los Angeles (1997)

Na krawedzi prawa (1950)

Dark Blue (2002)

Copland (1997)

Serpico (1973)

American Gangster (2007)

Królowie ulicy (2008)

Siła Magnum

Brudny Harry

Madigan (1968)

Czarny deszcz (1989)

The Corruptor (1999)

Książę miasta (1981)

Francuski lacznik (1971)

Opowieści o detektywie (1951)

Mad Max (1979)

Dzieci Triady (1992)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potrzebuję pomocy , a kończą mi sie pomysły , więc piszę tutaj. Poszukuje filmu który miałem okazje obejrzeć kiedyś na Kanale HBO (jeśli wypisywanie nazw kanału jest karalne to przepraszam) . Film oglądałem jakoś w latach 2005-2008 (tak mi sie wydaję). Film to typowa Komieda/Komiedia Romantyczna . Opowiadał on on Chłopaku który starał się o względy dziewczyny. Akcja toczy sie m.in w szkole Katolickiej .W której wykładają Zakonnice . Z tego co pamiętam ta parka ta w pewnym momencie filmu ląduje na jakieś wycieczce z młodszą grupą wiekową i robią za przewodników . Chłopak grał w zespole muzycznym , pod koniec filmi na pewno (podczas chyba balu maturalnego) przeprasza daną dziewczynę śpiewając jej pisoenke . Ktoś ma jakikolwiek pomysł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś "Enthiran" (tego się nie da opisać) kolego? Będziesz kontent. Polecam również "Cyckonautki" (silikon ratuje wszechświat), "Zmierzch: Wampiry w odwrocie" (Bruce Campbell!) , "Tokyo Police Gore" ( facetowi w miejsce odgryzionego penisa wyrośnie armata którą zacznie terroryzować miasto? czemu nie), "Tokyo Tribe" (hiphopowy teledysk aktorski z fabułą zrobiony na modłę najbardziej pokręconych anime), "Kull Zdobywca" (III część Conana... tylko zrobiona w stylu serialowego Herculesa).

O panie, tyle miłych wspomnień.

Edytowano przez Azzazel13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pamiętam jak przez mgłę scenę tańca na dyskotece - żadne stepowanie (więc nie jest to film "Magia muzyki").

Każdy tańczy osobno, wśród niebieskich dyskotekowych/klubowych świateł. Na scenie stoi piosenkarz (chyba w czarnych okularach) i śpiewa: "NO! NO! NO! NO! [krótka przerwa] NO! NO! NO! NO!" - jest to końcówka każdej zwrotki (powtarza się dwa razy). Oprócz tego lecą normalne słowa po angielsku. Do złudzenia przypomina fragment piosenki Paul Johnsona - Get Get Down, ale to jednak NIE JEST ten utwór. Piosenka gatunku pop, łagodna a dynamiczna... Potem jest scena, jak dwoje ludzi - chłopak i dziewczyna - wsiadają do czerwonego kabrioletu. Komedia muzyczna albo komedia romantyczna. 1993-2003. Film był produkcji USA. Ten fragment utworu przypomina tamtą piosenkę, ale to nie będzie ten utwór:

2) Obstawiam, że jest to nowy film, bo kolory były "żywsze". Stawiam na połowę lat 90 lub nawet 2000+... pytałem kiedyś tutaj, ale bez powodzenia. Pamiętam jedynie końcową scenę, kiedy statek piratów (albo łódź jakaś) została zniszczona. Szef bandy jednak jakimś cudem przeżył i woła "Nadal żyję!". Wtedy pojawił się jakiś potwór morski i go wciągnął pod wodę, zabijając go. Film prawie na pewno amerykański. Ten potwór morski nie był długo widoczny raczej, tylko szybko wciągnął go pod wodę. Nie są to "Kopalnie Króla Salomona", ale coś w podobnym stylu zapewne.

3) Szukam filmu (komedia sprzed najdalej 10 lat), z którego pamiętam niewiele: dwóch kolesi poszło do salonu masażu. Siedzą i czekają. Jeden z nich zamiast fajnej dziewczyny uzyskuje pomoc masażysty, którym jest łysy gruby koleś.

4) Szukam polskiego filmu, z elementami komedii obyczajowej, prawdopodobnie z lat 80. albo wczesnych 90., oczywiście w kolorze. Kolor jednak był słaby, co pozwala mi przypuszczać jego produkcję w latach 80. albo była to wina złego nagrania, kiepskiej kopii. Emitowany w telewizji (TVP Polonia), ciężko mi powiedzieć w którym roku. Stawiam na lata 1997-2000. Pamiętam scenę odwiedzin na jakimś cmentarzu. Ktoś (prawdopodobnie rodzice z dziećmi) odwiedzają grób jakiegoś człowieka, znajomego. Nie pamiętam niestety jego nazwiska - to już mogłoby ułatwić znalezienie. Ale pamiętam dialog w stylu "To był nieboszczyk mąż..." czy coś podobnego. W odpowiedzi jakiś chłopiec odpowiedział: "To w końcu umarł pan (...) czy pan Nieboszczyk?". W innym momencie pojawił się dialog o psie, który miał na imię Szatan (na 100%). Pamiętam, że wnuk rozmawiał z dziadkiem, że ksiądz nie pozwolił, aby Szatan leżał na cmentarzu. Wnuk tłumaczył zatem, że to jego pies miał tak na imię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Niestety to nie jest "Gorączka sobotniej nocy". Zbyt znane, żeby nie znać (choć sprawdziłem kiedyś i tę sugestię). Podejrzewam, że to coś niszowego i dlatego ciężko znaleźć. Ale jeśli ktoś oglądał, to i ta piosenka zapadła mu w pamięci, bo dwie osoby też potwierdzają, że ją słyszały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poszukuję filmu którego akcja polega na przesłuchiwaniu terrorysty. Kojarzę jeden kadr z tego filmu, przesłuchiwany w jakimś zamkniętym oszklonym pomieszczeniu, duża hala, jakby hangar. Terrorysta siedzi na krześle, dookoła grupa ludzi ( amerykańscy żołnierze, ludzie w garniturach). Był chyba motyw z rodziną przesłuchiwanego terrorysty, jeżeli nie zdradzi jakiejś tajemnicy jego rodzina zginie, ale nie jestem pewien co do tego.

Proszę o pomoc, dobry film, chce sobie jeszcze raz go zobaczyć, a całkowicie nie pamiętam tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział?... Ktoś wie?

 

Film SF wydany raczej nie tak dawno (wydaje mi się że 2012+).

Zaawansowana  technologicznie wojna (chyba na ziemi) w którą zostaje wciągnięty główny bohater. Wszystko opiera się o to, że w kunszcie wojennym na początku jest lebiegą, jednak za każdym razem gdy ginie, zostaje tak jakby cofnięty do  konkretnego momentu co dzieje się kilka( może naście) razy przy czym za każdym razem zgarnia ze sobą trochę więcej doświadczenia i wiedzy o tym co się wydarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
2 minuty temu, profesorresor123 napisał:

Czy ktoś widział?... Ktoś wie?

 

Film SF wydany raczej nie tak dawno (wydaje mi się że 2012+).

Zaawansowana  technologicznie wojna (chyba na ziemi) w którą zostaje wciągnięty główny bohater. Wszystko opiera się o to, że w kunszcie wojennym na początku jest lebiegą, jednak za każdym razem gdy ginie, zostaje tak jakby cofnięty do  konkretnego momentu co dzieje się kilka( może naście) razy przy czym za każdym razem zgarnia ze sobą trochę więcej doświadczenia i wiedzy o tym co się wydarzy.

 

To chyba "Na skraju jutra".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

W czwartek 5.05.2016 ok. 7:10 puścili w Rock Radiu do newsa o kradzieży biżuterii dokonanej przez aktorkę z Ojca Mateusza fragment ścieżki dźwiękowej jakiegoś filmu lub serialu (wysoce prawdopodobne, że animowanego). Szło to tak: "Tyle razy dawaliśmy Ci szansę, ale Ty wolisz kraść (...)". Głos aktora wypowiadającego tę kwestię jest charakterystyczny i kojarzę go na pewno. Nie wiem tylko skąd ;-)

 

Wiem, że bardzo ciężko będzie zidentyfikować film/serial na podstawie tych informacji, ale może akurat ktoś słuchał tej audycji w Rock Radiu albo skojarzy tekst.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, który oglądałem w dzieciństwie. Bohaterami filmu byli dzieci: chłopcy i dziewczęta. Chłopcy i dziewczyny nie lubili się i tworzyli jakby dwie grupy, jednak główny bohater spotykał się po kryjomu z jedną z dziewczyn. Bohater ten miał dziwną, śmieszną fryzurę, kilka jego włosów się podnosiło do góry. Na końcu filmu był jakiś wyścig, wszyscy w parach dwuosobowych ścigali się ścigaczami własnej roboty.  Zna ktoś ten film?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...