Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

witam

ktos kojarzy moze taki film - akcja rozpoczyna sie chyba w jakims motelu, bohaterowie to maz, zona i corka, maz z zona sie kloci, zona umiera na zawal chyba, maz ja podpala i zabiera coreczke gdzies na jakies pustkowie do domku swojej babki, dom jest niezamieszkany i w sumie mozna by go nazwac ruderą, pozniej jest akcja ze ten maz wskrzykuje sobie jakis narkotyk, mowi co corki ze tata idzie na wycieczke, zamyka oczy i umiera od przedawkowania, potem go wypychaja i jedza z nim obiad itp akcje xD

dzieki za poswiecenie czasu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq - od siebie polecę jeszcze Eksperyment z 2001 roku. Cała reszta została już wymieniona. Co prawda otoczka jest nieco inna, ale to jeden z najlepszych filmów z akcją w więzieniu.

@Down - to koniecznie obejrzyj oryginał, jest dwa razy lepszy :wink:

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Suteq - sięgnij jeszcze po francuskiego Proroka - zdobył mnóstwo nagród, ogółem warto obejrzeć, bo to dobre i mocne kino jest. dziwię się też, że nikt dotąd nie wymienił Ostatniego Bastionu z Redfordem. ciekawy może być również Skazaniec z Valem Kilmerem - sam go nie oglądałem, tu kieruję się wysokimi ocenami na FW i IMDB :)

a na dokładkę - brytyjska super komedia Mecz ostatniej szansy* ze Stathamem w nietypowej roli ;)

a na drugą dokładkę :DWielki stach, również komedia, z fajną rolą Carradine'a - film może nie tak dobry jak "Mecz...", ale IMO obejrzeć nie zaszkodzi

a jak to nie wystarczy, zawsze możesz sięgnąć po arcyklasyka - Więzienny rock z samym Elvisem :cool:

---------

* przy okazji wystrzegaj się jej amerykańskiego remake'u z Sandlerem, Wykiwać klawisza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiezień Brubaker

Nieugięty Luke

Midnight express

Ucieczka z Alcatraz-79'

W imię ojca

Hunger

Obejrzałbym jeszcze dwa klasyki obozowe

Papillon

Wielka Ucieczka

To jeśli chodzi o dobre filmy o więzieniach.

A z seriali nie popierdółkę w stylu skazanego na śmierć, ale fenomenalny, brutalny i przygnębiający Oz (serial produkcji HBO)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O więziennictwie ? Większość tych, co chciałem wspomnieć, już forumowicze wymienili, ale mam jeszcze dwa w zanadrzu:

Undisputed (pierwsza część, z Wesleyem Snipesem i Ving'iem Rhames) - może odkrywczy nie jest, nie zasługuje na miano wybitnego, ale bez wątpienia to solidne i dobre kino. A ostatnia scena w większości przypadków powinna wywołać szczerzenie zębów :)

Bronson - zdecydowana większość akcji dzieje się w więzieniach, na motywach prawdziwej historii, o najbardziej znanym więźniu Wielkiej Brytanii, który wymyślił sobie, że nazywa się Charles Bronson, bohater kina akcji. Brutalne, szalone i bez koloryzowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ktos kojarzy moze taki film - akcja rozpoczyna sie chyba w jakims motelu, bohaterowie to maz, zona i corka, maz z zona sie kloci, zona umiera na zawal chyba, maz ja podpala i zabiera coreczke gdzies na jakies pustkowie do domku swojej babki, dom jest niezamieszkany i w sumie mozna by go nazwac ruderą, pozniej jest akcja ze ten maz wskrzykuje sobie jakis narkotyk, mowi co corki ze tata idzie na wycieczke, zamyka oczy i umiera od przedawkowania, potem go wypychaja i jedza z nim obiad itp akcje xD

dzieki za poswiecenie czasu ;)

ponawiam prosbe i moze dopisze cos jeszcze

w pozniejszych etapach filmu pokazane sa fantazje tej corki, ktora bawi sie lalkami barbie, a dokladnie oderwanymi glowami, ktore gadaja, ta corka poznaje jakiegos chlopca, mial na sobie sprzet nurka i myslal ze jest chyba pod woda, mial jakas kryjowke oraz bal sie pociagu gdyz myslal ze jest to potwor z glebin, chlopak mial jakis stopien niepelnosprawnosci ;p dodatkowo kobieta ktora wypchala tego meza, miala takze w domu wypchana swoja babkę ;p takze mieszkala na jakims pustkowiu w domku jednorodzinnym

kojarzy ktos cos ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu u kumpla zaczęliśmy oglądać film, był to film o zombie które zostały udomowione, ludzie kupowali je sobie czy coś takiego, akcja rozgrywała się tak jakby w latach 50 w USA, nie obejrzałem do końca tylko jakieś 20 min filmu więc nie wiem więcej a tytułu nie znam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to ja poszukuję, i to aż dwóch tytułów :happy:

1: sensacyjny/thriller najpewniej z lat 90-tych, max 2000. widziałem tylko krótki fragment filmu, w którym pewien facet był torturowany - na oczy założono mu urządzonko, które nie pozwala opuścić powiek, a do oczu wlewano krople (chyba na rozszerzenie źrenic, acz okulistą nie jestem, nie znam się) i zapalano żarówkę lub zapalniczkę, której światło, po podanych kroplach, boleśnie raziło.

2: thriller, ten sam przedział czasowy. oglądałem ostatnie 20 minut filmu, jeśli nie mniej. z fabuły pamiętam tyle, że główna bohaterka miała sąsiada, starszego pana, który kogoś zabił (chyba kogoś z rodziny bohaterki). gdy już kobieta dowiedziała się, że to ów sąsiad zabił, w końcówce stoczyła z nim walkę w pomieszczeniu całym wypełnionym jakimś styropianem, może pierzem, w każdym razie czymś białym i drobnym.

mam nadzieję, że ktoś oglądał kiedyś te filmy i pamięta tytuły :)

- - - - - - - -

a przy okazji, ostatnio mam chęć na kino typu człowiek vs. przyroda, czyli po prostu filmy, w których człowiek/grupka ludzi gubią się, tudzież mają wypadek daleko od cywilizacji i próbują przetrwać w trudnych warunkach. zamierzam się zabrać za Alive - dramat w Andach, a oglądałem już 127 godzin, Cast away, Lot Feniksa (remake), The Grey, Granice wytrzymałości, Into the wild, The Edge (1997, z Hopkinsem). polećcie proszę podobne filmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mechaniczna pomarańcza

2. Nie wiem, ale coś mi świta pewnie kiedyś mi się przypomni :tongue:

Co do filmów to tak: Rabbit - Proof Fence, The Way Back, Rescue Dawn, Open Water, Shackleton, Frozen, Snow Walker, Deliverance, Quest for Fire, Man in the Wilderness, Seven Alone, Jeremiah Johnson, Robinson Crusoe, Lord of the Flies, Touching the Void?

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bacardi - właśnie nie Mechaniczna pomarańcza :D pamiętam, że torturowany facet był przepytywany, najpewniej przez gangsterów, były przy nim co najmniej dwie osoby i na pewno nie siedzieli w kinie. no i pamiętam moment, że jeden z torturujących zgasił lampę i zapalił zapalniczkę, którą przystawił do oczu tego faceta.

a za podane filmy o przetrwaniu bardzo dziękuję :) jeśli ktoś zna coś jeszcze, proszę pisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poor_leno

Hmm, opis tego drugiego filmu, tej walki na końcu przypomina mi Red Eye. Ja sam bardzo dawno to oglądałem (6 lat temu?) więc nie pamiętam, ale być może to ten film.

A co do poszukiwanych przez Ciebie filmów "człowiek vs natura" to polecam wszystkie te kiczowate filmy, gdzie grupka ludzi gubi się w lesie i jakiś niedźwiedź czy inna małpa ich atakuje. Fajne na rozluźnienie takie filmy - ani z fabułą nie trzeba się męczyć, ani zbytnio koncentrować :).

A z takich bardziej ambitnych polecam Cast Away: Poza Światem. Nie będę się tu rozpisywał o fabule, po prostu oglądnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Callin - to na pewno nie Red Eye, ja tamten film widziałem w tv gdzieś w 2002 roku, albo i wcześniej. a pierwszy w 2003, chyba w święta

--------

horrory o zwierzętach - jeśli są porządnie wykonane, to nie pogardzę nimi. sam do dzisiaj lubię Anakondę, ostatnio bardzo spodobał mi się też Rogue z 2007. więc jak znasz konkretne tytuły takich filmów, to je podaj :)

(a Cast away oglądałem, o czym napisałem już wyżej)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam chęć na kino typu człowiek vs. przyroda, czyli po prostu filmy, w których człowiek/grupka ludzi gubią się, tudzież mają wypadek daleko od cywilizacji i próbują przetrwać w trudnych warunkach

- Stalker z '79 - nie do końca to, bo oni się tam nie gubią, ale jest ten element walki z przyrodą ;) Ale film może Ci się nie spodobać, bo wcale nie jest ani łatwy, ani prosty w odbiorze, więc jak chcesz coś odmóżdżającego, to patrz niżej.

- Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą - świetny film opowiadający o człowieku, który uciekł z obozu i próbuje przetrwać w zimnej Rosji

- Stalingrad - jak już się skończą walki w Stalingradzie, to bohaterowie też próbują przetrwać zimno Rosji

- Filmy katastroficzne, pokroju Pojutrze, 2012, Armageddon, Misja na Marsa itd.

- Jaskinia z 2005 i Sanctum - kino średnie ale można obejrzeć bez zgrzytania zębami.

- Podróż do wnętrza ziemii

- Gwiezdne Wrota

- Droga (ale polecam bardziej książkę niż film)

- Jestem Legendą, Księga Ocalenia, jeśli nie widziałeś

- Po części Siedem lat w Tybecie też

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Czytelnik:

- takie filmy katastroficzne (z wyłączeniem Pojutrza, które oczywiście widziałem) nie mają nic wspólnego z moją prośbą ;)

- Sanctum oglądałem, nadspodziewanie słaby film. oby Jaskinia okazała się lepsza

- Podróż do wnętrza ziemi - teraz warta zachodu jest jedynie książka. starsze ekranizacje są już archaiczne, a najnowsza z 2008 to takie sobie familijne kino przygodowe.

- Gwiezdne Wrota - bardzo lubię ten film, ale jednak nie spełnia żadnego z ustalonych kryteriów. tak samo Jestem legendą i Księga ocalenia.

pozostałe tytuły na pewno sprawdzę

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...