Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Poszukuję jakiegoś filmu w klimatach wschodniej mitologii, coś ? la Jade Empire. Wiele takich filmów nie oglądałem, więc rzucajcie wszystkimi propozycjami, nawet tymi oczywistymi. :P

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

@Bacardi

Serdeczne dzięki, na pewno obejrzę. :)

@Qrowsky

Również wielkie dzięki. :)

Edytowano przez Lewis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewis lista:

The Forbidden Kingdom (2008)

Jadesoturi (2006)

Wo hu cang long (2000)

San wa (2005)

Yut gwong bou haap (1994)

Shu shan zheng zhuan (2001)

Xin shu shan jian ke (1983)

Te widziałem i jak podoba ci się klimat Jede Empire to filmy też ci pewnie spodobają(może nie wszystkie :tongue: )

Czytelnik21

Jest jeszcze Conan the Barbarian(19 sierpnia premiera)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie pozycji - niestety, wyrosłem już z kreskówek.

Disturbing, przecież mówiłeś, że Transformers ci przypadły do gustu.

Poszukuję jakiegoś filmu w klimatach wschodniej mitologii, coś ? la Jade Empire

Z nowszych klasyków, coby się nie zrazić: Przyczajony tygrys, ukryty smok; Hero (przepiękny graficznie!); Dom Latających Sztyletów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrowsky - źle się wyraziłem, bo chodziło mi o filmy animowane. Transformers jest na podstawie komiksu, ale wyreżyserowany został w normalnej formie.

@Bacardi - wiem i zastanawiam się nad nim. Pytanie, czy będzie to kolejny efektowny film a'la Starcie Tytanów czy coś więcej...

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, warto przeczekać premierę(ja i tak odczekuje przynajmnij z tydzień od premiery, bo za dużo ludu chodzi) i poczytać w necie.

Ja się pewnie wybiorę mimo aczkolwiek nie przepadam za filmami 3D, chyba że będzie kaszana to poczekam na Blu-raya.

Obsada nie jest zła w Conanie, Jasona Momoa oglądałem w Stargate: Atlantis rola do niego pasowała i nie był zły może dobrze wypaść w roli Conana. Final Destination 5 dopiero 12 sierpnia, więc do kina możesz się wybrać pod koniec miesiąca, a w tedy będzie wiadomo na co iść :wink:

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kochasie, mam dla was zagwozdkę. Znacie jakieś filmy o tematyce okołokosmicznej i scifajowej, ale zaserwowane raczej w łagodny, metafizyczny sposób, porażający ogromem przestrzeni (jak K-Pax, Odyseja Kubricka, Kontakt z Jodie)? Z góry oświadczam, że Gwiezdne Wojny i Kosmiczni Kowboje to nie są jednak takie filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyseja 2010 :tongue:

Titan A.E. (animacja)

Sunshine

Event Horizon

Solar Crisis

Mission to Mars

Serenity

Dune

Sphere

The Abyss

Solaris

Lost in Space (1998) [gniot]

Na takie wpadłem.

Nie wszystkie odpowiadają twojemu opisowi, ale podobnych filmów do odysei czy contact nie ma :sad: Jedyne co to czekać na ekranizacje odysei 2061 i 3001 finał :laugh:

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arcaan: Od siebie polecić mogę Rocky Horror Picture Show. Film kultowy, mieszanka horroru, komedii, musicalu i pewnie jeszcze paru innych rzeczy. No i jest sto razy lepszy od tych tytułów, które podałeś. :P

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Qrowski - Moon (2009), Solaris Soderbergha, anime Cowboy Bebop ;)

@ Arcaan - bierz wszystko Tima Burtona jak leci (może oprócz Planety małp z 2001), a przede wszystkim Sok z żuka, Edward Nożycoręki, Jeździec bez głowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ostatnio oglądałem film pt. "Hatchet" (po pl. Topór) film kupiłem bardzo tanio i mi się spodobał, wiem iż jest część druga ale nigdzie nie mogę jej dostać. I tu mam pytanie czy w Polsce miała już miejsce premiera DVD tego filmu, i jeśli nie było to czy ktoś nie orientuje się kiedy będzie? Jak ktoś oglądał to czy 2 jest równie dobra jak pierwsza część?

Z góry dzięki za odpowiedź :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Szukam jakiś mega strasznych horrorów, zależy mi aby filmy były 'świeże". I jeszcze komedio akcji coś w stylu Drużyna A, Drużyna Potępionych czy Zombieland ;]

Z horrorów miałem wielka ochotę na The Ring tyle że nie mogę znaleźć nigdzie tego filmu bez dubbingu. Z dubbingiem w życiu nie obejrzę...

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElTabasco -> może nie jest to 'nówka', ale serdecznie polecam "Dom na nawiedzonym wzgórzu". Jeśli poza tym nie chcesz oglądać "Ring", bo masz dostęp tylko do wersji z dubbingiem, to polecam szukać niedubbingowanego "The Grudge", zwłaszcza w wersji japońskiej (kiedyś w telewizji były środy horrorowe, czy coś takiego, i widziałam obydwie części, dalej czekam na 3. :) ).

Jeśli chodzi o filmy akcji, to polecam Crank i oczywiście The Expandables :)

EDIT: Właśnie! Z najnowszych także z ręką na sercu mogę polecić także "Buried". W sumie można to potraktować bardziej jako dramat, ale z ręką na sercu przyznam, że dawno nie widziałam tak dobrego filmu. Jakby to powiedzieć... Nie straszy potworami, tylko przeraża ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco: Polecam Shutter: Widmo. Jest to jeden z nielicznych horrorów, na których autentycznie się bałem. Nawet jeśli nie jesteś fanem azjatyckiego kina grozy (ten film jest produkcji tajskiej), to i tak szczerze polecam. Sam średnio lubię dalekowschodnie filmy, ale mimo to ten strasznie (:P) mi się podobał.

Oprócz tego polecam także Zejście - rewelacyjny horror o grupie przyjaciółek, które wybierają się na wycieczkę do niezbadanego systemu jaskiń. Oczywiście w środku zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie. ;] Jeden z lepszych nowszych horrorów, jakie widziałem. Wyszła też druga część, jednak nie jest już ona tak dobra jak jedynka.

Co do komedio-akcji... Widziałeś Dog Soldiers? Jest komediowo (miejscami), jest sporo akcji, są nawet elementy horrou - wilkołaki. Naprawdę świetny film, choć imo niedoceniany. Niemniej warto go obejrzeć chociażby dla sceny nawiązującej do Matrixa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcaan, jak skończysz Burtona to Labirynt Fauna, Mirrormask, The Fall i takie klasyki jak Kraina Oz czy Alicja już czekają. Also, Time Bandits i Spirited Away z animowanych również przymusowo.

A za parę lat Piękna i Bestia (Emma <3) i Pinokio, wszystko w wersji bardziej grimm. To tak na zaś, jakbyś się wkręcił.

A jak komedia akcji to tylko i wyłącznie Snatch Ritchiego. Tylko i wyłącznie. Ale to film o parę klas wyżej niż jakieś tam marne Drużyny A, więc może ci nie podejść.

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niziołka

serdecznie polecam "Dom na nawiedzonym wzgórzu". Jeśli poza tym nie chcesz oglądać "Ring", bo masz dostęp tylko do wersji z dubbingiem, to polecam szukać niedubbingowanego "The Grudge"

Dzięki na pewno obejrzę te horrory.

Jeśli chodzi o filmy akcji, to polecam Crank i oczywiście The Expandables

Oba filmy już oglądałem ;]

Właśnie! Z najnowszych także z ręką na sercu mogę polecić także "Buried".

Również oglądałem, zaskakująco dobry film.

@47

Shutter: Widmo

Cóż nie przepadam za azjatyckim kinem ale skoro polecasz to na pewno obejrzę ;]

Oprócz tego polecam także Zejście

Oglądałem, jeden z moich ulubionych horrorów.

Widziałeś Dog Soldiers?

Nie, ale pewno zobaczę :D

@Qrowsky

A jak komedia akcji to tylko i wyłącznie Snatch Ritchiego.

Luknę

Wielkie dzięki wszystkim za propozycję :happy:

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu który oglądałem brzdącem będąc jeszcze, pod nieuwagę rodziców. Leciał on, o zgrozo, bodajże na Polsacie w godzinach nocnych. Był to horror, zastanawiam się czy nie przypadkiem gore, bo sceny które zapamiętałem były dosyć krwawe. Zapamiętałem takie ujęcia jak:

-Szpital, być może dla chorych psychicznie, w każdym razie scena kończyła się soczystą masakrą, gdzie lekarze doznali przebicia tchawicy przez ołówek (ołówki).

-Wesołe miasteczko, winda wioząca do kolejki na railcoasterze, unosi się, potem strzelają linki, podłoga się zapada, jednak okazuje się że to tylko pokazywane na ekranie złudzenie, jedna z atrakcji parku.

Dalej w rozwinięciu, grupa postaci zostaje zaproszona do zamku/hotelu, gdzie mają ?? za zadanie przeżyć 24/48h ??, hotel ma zostać zamknięty do zakończenia konkursu. Po pierwszych "wydarzeniach" we wnętrzu, okazuje się że mechanizmy odpowiedzialne za awaryjne otwieranie hotelu, zepsuły się. Tyle pamiętam, pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...