Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

readerCDA

Zakup monitora 19 lub 22 calowego

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję nowego monitora i teraz zadaję sobie pytanie czy lepiej kupić 19 czy 22. Wiem, że teraz powinno się raczej kupować conajmniej 22 calowe ale nie wiem czy mój stary już komputer wykorzysta potencjał "dwódziestki-dwójki". Mówiąc o wykorzystaniu potencjału nie myślę tu o graniu w wysokich rozdzielczościach (o tym nawet nie marzę :biggrin: ) chodzi mi bardziej o filmy.

Proszę was o jakieś propozycje dobrych (dobrych czyli z jak najlepszymi parametrami, ja się za bardzo na tym nie znam :confused: ) monitorów 19-calowych do 450 zł i monitorów 22-calowych do ok. 650 zł. Co do 22 wypatrzyłem taki co o nim sądzicie?

Aha bym zapomniał: czy wejście do karty graficznej w każdym monitorze jest takie samo i pasuje do każdej karty?

Czesc

Podepnę się pod temat, gdyż mam podobną sprawę, a nie ma sensu zakładać nowego wątku. Chcę kupić 22'' tak do 700 zł (lepiej jak wydam mniej), myślę o full hd ale nie wiem czy komp to uciągnie (c2d e6300 i radek 4850 1gb). Dodam, że mam w planach kupno konsoli w przyszłym roku i czy wystarczy wyjście dvi czy koniecznie szukać monitora z hdmi? Monitor wypatrzyłem taki.

readerCDA

jeśli chodzi o 22 cale to polecam: Asus VW225N

http://www.ceneo.pl/1926645

a 19 cali to możesz się rozglądnąć za: Asus VW195N

http://www.ceneo.pl/1514552

de5ka

zależy co ma uciągnąć w Full HD, np. filmy w tej rozdzielczości pójdą bez problemu, a z grami to już różnie zależy od pełnej spec. kompa i gry

jeśli planujesz podłączyć konsole do monitora to dobrze jak by miał dwa wejścia obrazu cyfrowe (DVI,lub HDMI) żeby podłączyć i kompa i konsole przez te wejścia

podłączanie przez D-SUB w przypadku Full HD gwarantuje duży spadek jakości obrazu

Ok SAMEdi dla pewności podam mój konfig:

-procek: amd athlon 64 3000+ box 939 venice,

-grafika: ati radeon x1600 pro,

-RAM: 512 mb ddr kingston,

-płyta główna: msi k8 neo4-f s. 939,

-dysk: 80 gb,

-system: windows xp sp2.

Teraz pytanie w związku z 22 calowym asusem, którego mi poleciłeś. Czy z takim kompem wogóle opłaca się go kupować? Czy filmy da się oglądać w zadowalającej jakości i przede wszystkim czy nie stracę na wydajności w grach?

readerCDA

jeśli chodzi o filmy na pewno będzie dużo lepiej niż na 19 cali (masz prawie 8cm więcej na przekątnej więc lepiej się ogląda) a co do jakości filmów to zależy w jakiej jakości masz te filmy, przede wszystkim zależy to od źródła sygnału, a dopiero potem od matrycy ...

hmm zależy jakie gry ... jeśli nowe i będziesz chciał grać w natywnej rozdzielczości 1680x1050 to będzie ciężko ...

monitor na 100% opłaca się kupić bo ten sprzęt się nie starzeje tak jak sprzęt w kaście, więc jak w przyszłości zmienisz kompa na mocniejszego to nie będziesz musiał zmieniać monitora

mam ten monitor (Asus VW225N) już trochę czasu i naprawdę jak na matryce TN to kolory są bardzo dobre, nie ma smużenia w grach, jak za tą cenę to świetny monitor

ps. zajrzyj do tego tematu: http://forum.cdaction.pl/Moniotor-LCD-600-700zl-t44314.html

tam tez była dyskusja na temat tego monitora i masz zdjęcia jak wygląda na żywo

I jeszcze jedno pytanko czy nie będzie jakichś problemów z podłączeniem monitora do karty graficznej? Chodzi mi o to czy może się tak zdarzyć, że wtyczka od monitora nie będzie pasowała do wejścia w kompie? Sory ale jestem trochę słaby w tych sprawach bo pierwszy raz sam wybieram monitor.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...