Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zx9r

Nowy procesor i płyta

Polecane posty

Witam

Przymierzam się do zmiany procka, bo mój kręcony C2D E6300 powoli dostaje zadyszki :)

Jako,że musi starczyć na 2-3lata wybór padł na Q9550. Płyte do tego wybrałem MSI P45 NEO2-FR lub GIGABYTE GA-EP45-UD3 (wersja 1.0 - 1.1 nie ma w moim sklepie).

Pytanie, która płyta lepsza? Będę kręcił ale nie ekstremalnie, poprostu tak żeby komp był wydajny przez zakładany okres czasu :) Wiem, że GIGABYTE w wer 1.0 nie ma chłodzenia na sekcji zasilania - to nie problem, mam WC więc coś się tam założy. Czymś więcej się różni od 1.1 bo nie zauważyłem?

A może dać sobie spokój z Q550 i brać E8400?

Sprzęt będzie z www.arest.pl i tylko ten sklep wchodzi w grę, nawet jeśli przepłacam :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już byś się zdecydował na s775 to lepsza będzie MSI. Można na niej dobrze podkręcić, i jest przy tym nieźle zaprojektowana, chłodzenie przyzwoite itd. Także IMO zdecydowanie MSI. Procek? Raczej Quad, cztery rdzenie zaczynają się już pomału przydawać, tym bardziej, że nie będziesz go męczył do bólu. Do tego by się przydał jakiś E8600 i do przodu :) A tak do konwencjonalnego bytowania jak najbardziej Quad się sprawdzi.

PS. pogadaj z Gi3r3k on ma Quada z tą właśnie MSI i chyba nawet całość sprzedaje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. pogadaj z Gi3r3k on ma Quada z tą właśnie MSI i chyba nawet całość sprzedaje :)

Płyta to Mu padła :)

O i5 myślałem, ale chwilowo dałem sobie spokój. Chyba, że mnie ktoś przekona iż platforma ta jest dużo bardziej wydajna żeby dołożyć do odpowiedniej płyty i nowego ramu niż ten Q9550 + MSI + mój stary ram.

A, że się tak jeszcze głupio zapytam, czy zauważalnie zmieni się wydajność kompa po zmianie nForce 650i na P45? Chodzi mi o wymiane samej płyty (mój P5N E - SLI ) na tą MSI przy zostawieniu mojego E6300?

Pytanie czysta teoria, bo zmieniał będę płytę i proca, ale nie mogę nigdzie znaleźć sensownej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc nie zwiekszy sie, NF6XX/7XX to nie jakis 7100 czy SIS/VIA, natomiast chipsety Intela sa bardziej dopracowane, zazwyczaj pozwalaja na wyraznie wiekszy OC, sa oszczedniejsze i chlodniejsze. Jezeli chcesz zmieniac procesor i plyte to moze sprawdz sobie nowe produkty AMD, albo mimo wszystko zaczekaj na i5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Mu padła :)

Zgadza się - to jest zresztą główny powód całej tej wyprzedaży... Nie padła sama z siebie - z mojej winy, ale konkretów nie podam :wink: .

Problem w tym, że sprzedaż słabo idzie... Ludzie w tej chwili kupują Phenomy X4, a jeśli Intela, to albo E8400, albo Q9550. Q9400 nie cieszy się dużym zainteresowaniem, co widzę po allegro. A ten procesor jest przecież lepszy po OC od Phenomów X4...

Wygląda więc na to, że Q9400 zostanie... Jest zbyt dobry, żeby go sprzedawać za grosze ( czyt. >500zł). Dobra, starczy tych żalów :wink: .

O i5 myślałem, ale chwilowo dałem sobie spokój. Chyba, że mnie ktoś przekona iż platforma ta jest dużo bardziej wydajna żeby dołożyć do odpowiedniej płyty i nowego ramu niż ten Q9550 + MSI + mój stary ram.

Powiedzmy, że różnica w cenie odzwierciedla różnicę w wydajności. Plus do tego większe możliwości rozbudowy, bo na S775 nic nowego nie będzie.

Masz double-posta :wink: . Skasuj któryś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że różnica w cenie odzwierciedla różnicę w wydajności. Plus do tego większe możliwości rozbudowy, bo na S775 nic nowego nie będzie.

Zdaję sobie z tego sprawę. Powoli myślę, że ten Q9550 to będzie jednak na rok - 1,5. Później inna platforma. Jednak poczekam jeszcze chwilę i zobacze co będzie sie działo z cenami. Wchodzi nowe, dolar/euro spada = ceny powinny pójść w dół.

Muszę się przestać napalać, tylko spokojnie przemyśleć. Jutro/pojutrze chciałem iść po Q9550 plus płyta ale jednak poczekam :)

Masz double-posta :wink: . Skasuj któryś.

:geek:

Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...