Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesrider

nowa karta graficzna a stara płyta główna

Polecane posty

Witam, mam płytę główną intela DQ965DF http://download.intel.com/support/motherbo.../d5602101us.pdf

powyżej specyfikacja. Moj problem wyglada w nastepujacy sposob: mam zamiar kupic nowa karte graficzna, najlepiej radka HD4890, problem w tym ze nie wiem czy podpasuje pod ta plyte glowna. drugi problem to ze nie wiem jaki zasilacz dobrac, przy moim core 2 duo, tej karcie i 2 gb ramu ddr2. Prosze o pomoc, sugestie jakies rowniez mile widziane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twoje mobo zgodnie ze specyfikacją producenta posiada PCI-E x16 potrzebne do umieszczenia tego radeona. Zobacz:

http://www.intel.com/cd/channel/reseller/a...ature/index.htm

zaś niezły zasilacz do tej grafy byłby ten:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15181

i jeszcze jaki masz procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta z tego co pamiętam jest oparta na 965 a tego miałem i to w wydaniu kilku producentów - co prawda nie referenta od Intela - każdy pozwalał podkręcić co nieco to i tamto. Oczywiście, że referencyjne płyty od Intela to nie są konstrukcję dla entuzjastów o/c. Ale może jednak dało by się na niej troszkę podkręcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1

Sęk w tym, że Intel ogólnie nie pochwala O/C swoich procków, przynajmniej oficjalnie. I wiele jego płyt w ogóle nie posiada potrzebnych opcji w BIOSie. Wszystko jest wykrywane i ustawiane automatycznie. Zupełnie jak w pewnej płycie ECS, która to przewija się od pewnego czasu w naszych dyskusjach;) A ten konkretny model to jakiś OEMowy micro-ATX, więc perspektywy są raczej ponure;)

Nesrider

Zapomnij o E7500. Tutaj masz listę obsługiwanych Core 2. Tylko serie E4000 i E6000. Czyli najszybszy procek to E6700 @ 2,66 GHz. A to niewielka różnica w porównaniu do obecnych 2,2 GHz. Wiele na tej płycie nie zdziałasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referenta od Intela nie miałem, znajomi pewnie też nie także mogę się jedynie posiłkować opiniami innych użytkowników które przewijają się przez fora bądź też artykułami. Ludzie jakoś mimo wszystko z większymi bądź mniejszymi trudnościami wykonują jakieś tam o/c. Oczywiście nie jest to to co powinno być, ale też nie chce mi się wierzyć że wogóle ten C2D jest nietykalny na tym 965. W ostateczności Clockgena bym użył. Tak wiem, że to profanacja ale nie ma opcji musiałbym procka ruszyć :) Wracając jednak do tematu, karta ma służyć dłużej? Z myślą o ewentualnym upgrade? Czy moze ma to być sprzęt na teraz do tej konkretnej konfiguracji? Jeśli to pierwsze to zakup 4890 jeszcze można byłoby przełknąć, natomiast w drugim przypadku warto byłoby rozważyć np tego 4850:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=8529

tanio i dobrze jak sam raz do tego sprzętu. Także tak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy prawda jest taka że kupuję laptopa (też jak ktoś chce to może mi coś doradzić w granicach 2500 max 2800) i chciałem do tego ulepszyc to co już mam, aby dosyć śmigało, więc pomyślałem o jakiejś wypasionej grafice, żeby nie było gry która nie pojdzie na pełnych detalach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby gra chodziła na full detalach potrzeba nie tylko grafiki ale i mocnego procesora a to wiąże się z dużym zużyciem energi więc potrzebny jest mocny zasilacz a żeby wszystko grało i było stabilne trzeba dobrą płytę główną. :) Więc jak chcesz zmienić grafikę okazuję się że masz całego kompa do wymiany :P Chyba każdy tak miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co więcej jak masz zamiar kupić lapka a obecnego kompa nie będziesz rozbudowywał to nie opłaca się do niego wkładać 4890. Po prostu karta będzie się marnowała na wskutek niewykorzystania jej potencjału. Dlaczego? Procek i wszystko jasne. W takiej sytuacji lepiej zakupić tego 4850. Przynajmniej nie zmarnujesz ponad 300zl...Sens zakupu 4890 ma tylko wtedy gdy będziesz robił gruntowny upgrade obecnej maszyny i to też w najbliższym czasie bo w przyszłości to się GPU zestarzeje i będzie kolejny zonk. Przemyśl sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...