Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kedzior687

podpinanie peceta do telewizora

Recommended Posts

Otóż mam zamiar podpiąć mojego peceta do 32 calowego philipsa. z myszką nie będzie problemu mam pod usb, kupie przedłużacz i gra. z klawą jest już problem, bo mam ze złączem ps/2 a kabel jest za krótki i nie sięgnie do kompa. czy nie będzie problemów z przejsciówką ps/2 ->usb? bo naczytałem się już tyle, że w końcu nie wiem co mam sądzić.

EDIT: czy może zamiast klawy i myszki korzystać z bezprzewodowego pada od playstation? zastanawialem sie nad kupnem pada od xboxa360, ale odbiłem się czołem od ceny.

Link to comment
Share on other sites

Kable USB mają ograniczoną długość, do kilku metrów. Upewnij się najpierw czy ci wystarczy. I dlaczego do peceta chcesz koniecznie pady od konsol? Wybór rdzennie pecetowych modeli jest znacznie większy i znajdziesz na pewno tańsze sztuki.

Link to comment
Share on other sites

koniecznie, to nie musi być, ważne żeby był bezprzewodowy i można było grać na nim np. w GTA IV (a konkretnie to także multi), albo używać go zamiast myszki (jeżeli się tak da gałką). co do tych rdzennie konsolowych padów, to szukałem tylko w komputroniku, bo wolę w jednym sklepie robić zakupy, niż nadpłacać kolejne 15 czy 20 zł za kuriera.

znalazłem wczoraj taki, nie wiem czy tańszy moge znaleźć, bo oryginalne pady działające z ps3/pc lub x360/pc kosztują zgodnie po 2 stówy

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ezroczysty.html

Wybralem przezroczysty bo był najtańszy.

Link to comment
Share on other sites

Nowy problem... dostałem kabelek HDMI. Podłączam do telewizora, uruchamiam kompa, na telewizorze przeskakuje wszystko, to co zwykle widać podczas uruchamiania kompa, pojawia się ekran uruchamiania Windowsa XP gdzie przeskakuja te trzy "kratki" i dalej już ekran robi się czarny, a w prawym górnym rogu wyskakuje informacja "nie wspomagany format obrazu". Co tu trzeba zrobić? Mam kartę graficzną Gainward GF9600GT 1GB, która oryginalnie już ma port HDMI.

To ta karta:

http://www.allemedia.pl/gainward-geforce-c...127-id-468.aspx

modelu telewizora nie znam, pudła już nie mam, instrukcja też gdzieś zakopana. Wiem tylko, że 32 calowy Phillips.

Link to comment
Share on other sites

Zainstaluj nowe stery od grafy. Sprawdź odświeżanie ekranu - tzn. jak masz monitor crt i odświeżanie ustawione na więcej niz 60 hertzów to mogą występować takie problemy po podłączeniu do tv lcd. Zmniejsz odświeżanie na 60 htz.

Link to comment
Share on other sites

w tej chwili mam podłączony monitor lcd, odświeżanie jest na 60Hz i mogę najwyżej na 59 zmniejszyć :) staey zaraz ściągnę i powiem jak zadziała.

ściągnąłem, zainstalowałem (190.64), zmieniłem rozdzielczość na 1360x768 czyli obsługiwaną przez TV, nawet kolory z 32bit na 16 zmniejszyłem i nic. nadal "nie wspomagany format wizji". czytałem, że wielu ludzi ma takie problemy i nie tylko z phillipsami. jakieś sugestie co dalej?

Chyba wiem, co może być problemem. wydaje mi się, że TV obsługuje nie 1360x768, tylko 1366x768. czy to może być wina rozdzielczości i jak ją zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Niewspomagany format wizji to komunikat TV, tak?

W menu TV w instalacji-połączenia wybierz Odpowiednie wejście HDMI i ustaw jako "PC" oraz w formacie obrazu ustaw na "nieskalowany".

Próbowałeś tego?

Link to comment
Share on other sites

problem już rozwiązałem (na marginesie twoja propozycja by nie pomogła). musiałem w programie nTune pogrzebać coś w temacie wielu monitorów i nTune wykrył mój telewizor. na razie nie wiem jak TV odpalić bez monitora, ale to już inna bajka dam sobie radę. teraz pojawił sie problem dźwięku. połączyłem płytę gł. z kartą graficzną kablem SPDIF przewodowym, ale dźwięk dobywa się nadal ze słuchawek. czytałem na różnych forach ale rozwiązania nie znalazłem.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...